prieten drag

  •  
    • 1259 mesaje
    9 Nov 2008, 19:36
    0 0
    La revedere , pe miine si serviciu usor Enrique. MACEDONIA PRECIS ARE MUSAFIRI CA PREA NU A APARUT DE LOC
  •  
    • 1519 mesaje
    9 Nov 2008, 19:39
    0 0
    La revedere Doica.Pa
  •  
    • 4132 mesaje
    9 Nov 2008, 19:53
    0 0
    Doamne ce m-ai nimerit Doica,acum abia mi-au plecat musafirii si cind sa intru si eu,voi ati plecat.Acuma am de citit sa vad si eu ce ati discutat.
  •  
    • 4132 mesaje
    9 Nov 2008, 20:10
    0 0
    Nu joc la Loto
  •  
    • 4132 mesaje
    9 Nov 2008, 20:19
    0 0
    Concluzia : niste doamne dragute si inteligente,s-au conversat in dupa amiaza asta si-au impartasit impresii si pareri,le-am citit mi-au placut tare mult,ce pot sa mai spun ....?... as citi pina dimineata despre Paris,imi place la nebunie.
    Imi pare tare rau ca nu am participat si eu,dar am avut o dupa amiaza tare plina.
  •  
    • 4132 mesaje
    9 Nov 2008, 22:12
    0 0
    Noapte buna ,somn usor.....si o saptamina frumoasa va doresc,poate pe miine dupa amiaza sau pe seara sa va salut,ca pina atunci nu am timp.
    Va pup.
  •  
    • 1519 mesaje
    10 Nov 2008, 18:38
    0 0
    Buna seara.Nu are nimeni chef de palavrageala?
  •  
    • 1259 mesaje
    10 Nov 2008, 19:46
    0 0
    Buna seara si o seara placuta .Hai ca am venit sa vb cu voi daca sunte-ti dispuse sau chiar indisispuse. Va astept.
  •  
    • 1519 mesaje
    10 Nov 2008, 21:46
    0 0
    La multi ani ; pt baiatul tau, sa fiti fericiti amandoi sa va bucurati de tot ce poate fi mai frumos in viata.
  •  
    • 1519 mesaje
    10 Nov 2008, 21:51
    0 0
    Buna seara Doica,ce ai facut azi?Eu am o febra musculara de la sala,am tras de fiare mai mult de cat o faceam si acum parca am picioarele de plumb.In doua zile trece si o iau de la cap.
  •  
    • 1519 mesaje
    11 Nov 2008, 09:11
    0 0
    Buna dimineata fetelor.Enriqua sa te distrezi si sa te simti bine cu cei dragi,sa ai ajutoare la spalat vase,deci sa ai o zi frumoasa.Doica la ora asta sigur esti cu Robert la gradi.Poate pe seara reusim sa ne intalnim,poate apare si Macedonia dar am inteles ca e ocupata si are o saptamana incarcata .La mine e o ceata groasa sa o tai cu cutitul nu alta ,asa ca o sa cam stau pe acasa.Voiam sa fac putina croitorie(mi-am descoperit un talent ascuns)am o masina electrica cumparata de la Quelle pe internet cumpar reviste Burda cu tipare si-mi fac tot felul de chestii si daca respect masurile chiar imi ies.Deocamdata sant la capitolul tinute de casa halat de baie,fete de perne decorative.Dar am aflat de la TV ca azi e SF Mina asa ca o sa fac treaba in bucatarie
  •  
    • 1259 mesaje
    11 Nov 2008, 13:03
    0 0
    Buna fetelor ,ma grabesc sa merg sa-l iau pe Robert de la gradinita. Azi am avut o zi incarcata . Va povestesc deseara. V a pup si va doresc numai bine.
  •  
    • 1519 mesaje
    11 Nov 2008, 17:14
    0 0
    Buna fetelor,este a doua incercare si acum sper sa pot intra in vorba cu voi.Azi mi-au cam mers pe dos toate;am fost la prietena mea pt ora de franceza si nu era acasa,am suntat-o si era la dentist pt o urgenta ca tocmai i s-a rupt un dinte.Era asa de speriata si suparata ca a uitat sa ma sune.Apoi trecut pe la banca sa vad daca mi s-a deblocat o suma pe card si nu era facuta operatiunea.Am platit cu cardul biletul de avion si mi-au incasat banii dar in acelasi timp mi-au si blocat aceeasi suma pe card.Este o neseriozitate totala acum si un dispret fatis fata de clienti de neimaginat alta data.Si ca sa fie stricata ziua de tot am gasit o pereche de cizme care-mi placeau dar bineinteles ca nu aveau numarul meu.Maine promit ca nu ies din casa.
  •  
    • 1259 mesaje
    11 Nov 2008, 17:56
    0 0
    Draga Lobela imi pare rau ca esti asa suparata . Asa sunt niste zile in care nu-ti mai vine sa iesi din casa ,te cred ,dar hai ca totusi ti-ai luat si bilet de avion deci sa inteleg ca te pregatesti de plecare la fata ta. Deci hai ca de abia astepti sa pleci sa-ti vezi nepotica . Pleci in Decembrie inainte de sarbatori . Eu azi am fost plecata in mai multe locatii , cu diverse probleme de rezolvat pe care partial am reusit sa le rezolv . Mine va trebui sa merg din nou. Dupa gradinita l-am luat pe Robert si am mers la o croitoreasa ca sa-i coase o pereche de pantaloni pentru jocuri populare .Are o ie ff frumoasa de la cuscra mica care a avut trei baieti si mi-a dat bluza de ie de la fiul ei al mislociu care este casatorit cu fiica mea a mica .Ea a pastrat acea ie cu gindul ca o sa le dea la nurori pentru copilasi si cum fiica mea nu are de gind sa faca copii a indragit acest copil respectiv pe Robert. Am venit si am vazut serialul meu de la ora 16 si acum am intrat de net sa vad ce faceti .
  •  
    • 1259 mesaje
    11 Nov 2008, 18:01
    0 0
    Birocratia asta ne omoara ,le este lene sa dea informatii . Eu nu prea stiu problema cu cardurile blocate Chiar ma mir . Eu consider ca daca ai bani si ai card poti sa ii ridici cind ai nevoie . Asta este acum de cind cu criza asta de bani , nu te-am inteles?
  •  
    • 1259 mesaje
    11 Nov 2008, 18:02
    0 0
    sPER CA N-AI PLECAT ? mAI DOREAM SA STAU DE VB CU TINE.
  •  
    • 1519 mesaje
    11 Nov 2008, 18:16
    0 0
    Ce dragut si eu mai am fotele de la costumul national al fetei mele dar nu cred ca micuta mea belgianca le va imbraca vreodata.La ei sint tot felul de sarbatori si odata m-au dus la o parada mare unde defilau adulti imbracati in costume din diferite zone,sau intruchipau personaje istorice.Tin minte ca ne prapadeam de ras ca un "Napoleon" era asa de beat ca abea il tineau sa nu cada doi soldati.Alta data tot la o sarbatoare erau care alegorice cu teme care de care mai trasnite.
  •  
    • 12 mesaje
    11 Nov 2008, 18:18
    0 0
    http://concurs.dormeo.ro/index.asp?tn=friendhome&parent=5285492&sid=0
  •  
    • 1519 mesaje
    11 Nov 2008, 18:24
    0 0
    Problema cu cardul nu e la ridicarea de numerar ci atunci cand faci o plata cu cardul la furnizor,au draga voie sa-ti blocheze 30 zile suma datorata dar la mine au dublat o data incasata si inca o data blocata intelegi?Si abea dupa 30 zile o deblocheaza.O porcarie si iti dai seama ca poti contesta doar dupa astea 30 zile.Concluzia sa nu mai faci plati cu cardul ca la noi e posibil orice.
  •  
    • 1259 mesaje
    11 Nov 2008, 18:30
    0 0
    Doamna la gradinita ne-a zis sa-i facem costum din tarile UE, adica ne-a rugat daca putem . Am cautat sa vedem cum arata un costum di alta tara dar fiindca aveam acea ie de care ti-am vb ,am hotarit cu Dna educatoare ca mai bine sa-i facem pantalonasi , Cred ca or sa iese frumosi ca am luat o stafita alb grem si ajur negru cu care sa facem un model pe leibaras. Fetele se imbraca mai frumos ,in zine , fustite scurte ,pampoane albe la codite pe cind pe baieti ii imbraci mai usor intr-un costum si gata . Anul trecut in iarna pe Robert l-am imbracat in urs. L-au machiat fete mele cu farduri pe fata si i-au facut botic ce sa mai avea si o hainuta pe care au cumparat-o in mod special si care era marou imita blanita .Ce sa mai a murit copilul de cald dar a fost special. S-a bucurat l-au si filmat .