prieten drag

  •  
    • 1259 mesaje
    12 Nov 2008, 18:49
    0 0
    Buna seara.Toate cele bune .
  •  
    • 1519 mesaje
    12 Nov 2008, 19:09
    0 0
    Buna Doica ce faci?Eu am fost la mama azi si pt ca nu m-am imbracat destul de gros cred ca ma paste o raceala.Am pus caldura in masina dar cand am iesit m-a prins asa un frig ca abea am asteptat sa intru la caldura in casa
  •  
    • 1259 mesaje
    12 Nov 2008, 19:18
    0 0
    Da si la noi sa facut frig. Acum trebuie sa fim mai prevazatoare ca trecem in curind la iarna . Ce ma enerveaza reclamele astea , mereu intra peste ce scriu eu.
  •  
    • 1519 mesaje
    12 Nov 2008, 19:30
    0 0
    .M-a inselat si pe mine soarele de la amiaza dar a fost destul de rece.Totusi cu vremea din ultimul timp chiar nu am avut de ce sa ne plangem.Acum as vrea sa locuiesc undeva in sudul Europei la Mediterana unde-mi place mie,am vazut un reportaj la TV5(pe francezi)cu locurile pe unde am umblat .Imi doresc asa de mult sa mai merg acolo sau in Italia
  •  
    • 1259 mesaje
    12 Nov 2008, 19:37
    0 0
    Poate ajungi de Craciun sau poate de Anul nou ce zici itit suride ? sau chiar asa este.
  •  
    • 1259 mesaje
    12 Nov 2008, 19:39
    0 0
    Hai sa-ti fac pofta . Avenit acum ginerele cu fiica mea si au adus eclere cu frisca si amandine . Ne-au facut surpriza .
  •  
    • 1519 mesaje
    12 Nov 2008, 19:55
    0 0
    O,da .Cu asa ceva reusesti sigur sa ma ispitesti.Dar cum e seara si trecut bine de ora 18 imi pun pofta in cui.Am un ceai din plante caldut ,am facut iar patul aici in birou(am o canapea comfortabila)mai stau putin pe internet si apoi butonez telecomanda.Oare Macedonia ce face?Cred ca e tare obosita si dupa ce ajunge acasa in loc sa se odihneasca pregateste mancare pt maine.
  •  
    • 1259 mesaje
    12 Nov 2008, 20:01
    0 0
    Asa o fi cum spui tu . Este destul de ocupata si cu serviciul ei . Nu am intrebat-o daca este departe de unde sta , dar oricum o aduce sotul ei sau mi se pare ca ea conduce cum conduci si tu. Eu nu conduc, am incercat o singura data cind a avut o tentativa de a-mi lasa masina fostul si fiindca eram si f stresata nu am reusit . Asa ca nu am mai dorit niciodata acest lucru.Stiu ca in ziua de azi mi-ar fi prins bine eram in multe privinte mai descurcata ,dar acum deja este un lucru pe care nu mai mil doresc .
  •  
    • 1519 mesaje
    12 Nov 2008, 20:19
    0 0
    Nu am avut de ales dar recunosc ca-mi place si sa conduc dar si sa stau langa cineva care conduce bine si e responsabil;copiilor cand au implinit 18 ani le-am platit scoala de soferi.Fata face zilnic 120 km pe autostrada la Bruxelles,e soferita buna si prudenta,baiatul merge prin toata Europa cu afaceri dar el e cam vitezoman si de el ma cam ingrijorez.
  •  
    • 1259 mesaje
    12 Nov 2008, 20:24
    0 0
    imi plac femeile curajoase ,fetelor mele le-am platit la amindoua scoala de soferi ,au carnete dar nu conduc fiindca nu au curaj . Au masini amindoua dar prefera sa -i lase pe sotii lor sa conduca. Mereu le zic sa prinda curaj ,dar daca le este mai usor asa prefera sa le astepte ei de la serviciu sau vin cu taxiul .
  •  
    • 1519 mesaje
    12 Nov 2008, 21:03
    0 0
    Cred ca ai plecat.Incerc si eu sa intru pe mesenger cu fata mea dar nu reusesc.Daca nu mai vorbim in seara asta Noapte buna;Pa
  •  
    • 1519 mesaje
    13 Nov 2008, 10:28
    0 0
    Buna fetelor.Va doresc o zi frumoasa si cu un strop de soare.La mine este iar ceata si foarte frig afara desi meteorologii ne-au promis soare.Macedonia vad ca aseara nu ai intrat dar te inteleg.Sper sa ne dai vesti bune despre prietena ta.Si pt ca nu ai timp am sa-ti duc eu mai departe ideea cu citate din autorul nostru preferat:Octavian Paler: Din Scrisori imaginare ,Istoria singuratatii N-ai nevoie de mai mult cat timp te ai pe tine insuti,s-a zis uneori.Am experimentat aceasta idee si nu e adevarat.Avem nevoie de mai mult.Avem nevoie sa ne marturisim cuiva.Avem nevoie de cineva care sa ne iubeasca si,mai ales,de cineva pe care sa-l iubim.Poate ca marea noastra problema nu e sa fim fericiti,ci sa fim mai putin singuri.Sau poate ca tocmai aceasta e marea problema a fericirii,sa fim mai putin singuri.
  •  
    • 4132 mesaje
    13 Nov 2008, 17:21
    0 0
    Buna seara dragele mele doamne,am ajuns si eu pe acasa,azi mai repede.
    Aseara am ajuns pe la 12 noaptea si nici nu am deschis calculatorul,ca nu eram in stare.
    Voi ce ati mai facut..?
    Nu am avut timp sa citesc ce ati mai scris,dar promit ca am sa citesc cind am timp.
    Sper ca sunteti sanatoase..
  •  
    • 1259 mesaje
    13 Nov 2008, 18:07
    0 0
    Draga Macedonia imi pare bine ca ai reusit sa ne dai un semn legat de prietena ta si de tine. Azi am fost cu Robert cu gradinita la fac. de Paine din Oras. Copii au fost ff entuziasmati de ce au vazut acolo. Nu stiu cit au inteles ei ce munca se depune acolo pentru a se face piinea si cornurile pe care le maninca ei .Ei sau distrat ca au mers cu masinile personale ale citorva parinti si ca erau in intrecere . Sunt dragalasi si zburdalnici rau de tot . Au mincat piine proaspata si gata cu vizita inapoi la gradinita. Asa ca azi am fost intr-o dute vino legat de gradinita .
  •  
    • 1259 mesaje
    13 Nov 2008, 18:17
    0 0
    Lobela azi tu in afara ca ai postat din O. Paler legat de fericire . S a fim fericiti , da cred ca are dreptate daca vrem sa fim fericiti nu trebuie sa fim singuri ,sa avem prieteni , sa ni se arate afectiune chiar daca este rara, un zinbet un suris care sa ne faca sa ne schimbam gindurile obsesive de tristete. Cineva spunea sa zimbim mai des ,sa ridem cu pofta chiar sa ne amintim ca trebuie sa ridem in fiecare zi. Sa alungam tristetea unui zimbet ,unui suris. Merg de multe ori pe strada si ma uit la fetele oamenilor sunt tristi ,ginditori ,absenti suparati ,da multi din ei merg pe strada si sunt incruntati . Nu imi pun intrebarea de ce? pentru ca stiu si raspunsul . Problemele pe care le au ii coplesesc si e pacat fiindca viata trece repede.
  •  
    • 1519 mesaje
    13 Nov 2008, 18:20
    0 0
    Buna seara tuturor.Macedonia ma bucur ca-ti rupi putin timp sa ne spui ce mai faceti,Doica imi inchipui cum se uitau micutii la cornuri si cate iti va povesti acum Robert.Nepotica mea e bolnavioara s-a racit si azi au sunat-o pe maica-sa educatoarele sa vina mai repede ca e febrila si sa o duca la doctor.Au fost si i-a dat medicatia si acum sta in casa si e cuminte(ea numai cand e bolnava e cuminte asa ca o preferam neastamparata si plina de viata)
  •  
    • 1519 mesaje
    13 Nov 2008, 18:28
    0 0
    Va place ce am ales pt noi?Daca da atunci o ajut pe Macedonia acum cand e prinsa de probleme si am sa continui ideea ei.Dimineata o sa caut ceva frumos pt noi.Stau in casa pana tarziu pt ca e foarte rece afara,am iesit putin sa cumpar cate ceva de mancare,am facut o ciorbita de pui cu smantana.
  •  
    • 1519 mesaje
    13 Nov 2008, 18:48
    0 0
    Tocmai a intrat pe mess fata mea imi va spune de micuta asa ca va pup pe toate.Noapte buna.
  •  
    • 4132 mesaje
    13 Nov 2008, 19:23
    0 0
    Imi pare rau ca v-am ratat ,dar dupa cum spuneam ,am multa treaba si abia acum mi-am facut timp sa respir si eu un pic
  •  
    • 4132 mesaje
    13 Nov 2008, 19:47
    0 0
    Multumesc Lobela pentru citat,ai o idee foarte buna.
    Stau si ma gindesc ,cita dreptate are O.
    Paler,
    Dau timpul inapoi si ma vad,cind faceam cite un comentariu cu prietenii,eu il vedeam atunci prea pesimist,dar cu cit au trecut anii peste mine ,am inceput sa-l inteleg forte bine.