Compunere cu inceput dat...

  •  
    • 146 mesaje
    13 Aug 2008, 14:15
    0 0
    dar eu ce sa mai zis ca am dat de boul de cumnatu pe un site din asta, chipurile nu a pus poza . Si declara ca nu are copii, ca-i singur cuc si cauta relatii serioase, plus altete tampenii de genul. Am avut asa un impuls sa-i zic sora-mi, dar mi-a trecut. Cred ca sigur o patesc cu el daca afla, asa ca sa si-l pazeasca singura, eu il pazesc exclusiv pe al meu.
  •  
    • 1995 mesaje
    13 Aug 2008, 14:17
    0 0
    Mie imi pare rau ca i-am spus. Pentru ca el umbla tot cu aia. Ea sotia, accepta situatia, nu a divortat de el. Nu imi mai vorbesc nici unul nici altul. Noroc ca eu nu mai lucrez cu el, si nu mai sunt colega de scoala cu ea. De asta spun: depinde foarte mult de caracterul prietenei in cauza. Daca stii ca este o tipa tare, care suporta adevarul in fatza, incearca sa isi ia soarta in maini, da, cel mai corect e sa ii spui. Daca nu, nu.
    Si repet: oare chiar femeile nu isi dau seama cand sunt inselate? Trebuie sa fie neaparat o prietena, un prieten, un e-mail, care sa le deschida ochii?
  •  
    • 8901 mesaje
    13 Aug 2008, 14:24
    0 0
    fiecare dintre noi avem universul nostru construit cu niste sacrificii, compromisuri, dar pentru ca e al nostru il iubim. poate banuim ca suntem inselate, dar de obicei preferam sa nu aflam. daca se intampla sa aflam, preferam sa vedem cu ochii nostri, nu din barfe.
    asta e teoria pe care a mers mama mea toata viata si cred ca multe merg tot pe aceiasi cararusa.
  •  
    • 480 mesaje
    13 Aug 2008, 14:26
    0 0
    double,
    sotia Balaurului este o colega de-a mea, nu am o relatie speciala cu ea, dar imi este foarte draga. nu supara pe nimeni, isi vede de treaba ei, ajuta, daca e nevoie, o vad mereu obosita si totusi voluntara... pe individ il stiu pt ca vine dupa ea la serviciu si pleaca impreuna acasa.
  •  
    • 9367 mesaje
    13 Aug 2008, 14:36
    0 0
    bre, nu stiu... eu tot ma gandesc ca poate tipul a facut-o asa, intr-o doara sau in joaca.
    poate nu a ajuns atat de departe si poate nu realizeza implicatiile gestului sau...
    adica inca nu exista proba ca a inselat-o. dar daca prinde gust de astfel de site-uri, cine stie unde ajunge...

    in cazul in care nu a trecut la fapte, ea nu are ce sa banuiasca. iar lui i-ar fi mai usor sa renunte la chestii de-astea acum decat cand va fi prins deja..
    deci, pledez pentru prezumtia de nevinovatie.

    pe de alta parte, ma gandesc daca nu ar exista posibilitatea sa creezi undeva un cont cu denumire oficiala si sa dai un mail la omu' ca din partea administratorului site-ului
    ceva de genul: datele inscrise de dvs. la profilul creat de dvs... nu corespund cu realitatea verificata de noi in teren.
    prin urmare, va acordam un termen de x zile in care aveti urmatoarele variante:
    -stergeti contul;
    -corectati datele astfel incat sa fie conforme cu realitatea;

    ar merge?
  •  
    • 1995 mesaje
    13 Aug 2008, 14:43
    0 0
    Floare de mai cu atat mai mult ca nu o cunosti suficient, si nici nu ai o relatie de prietenie reala cu ea, las-o asa cum a cazut.
    In fond, Carme are dreptate: pana la proba contrarie, omul e prezumtiv nevinovat. Macar aici sa ii dam o sansa, daca in justitie esti gata vinovat
    Hai sa te luam si pe tine: ce cauti pe un site de matrimoniale? Ai facut-o din curiozitate, in primul rand. Poate si el e curios, nu? Imi vei spune ca tu doar navighezi....pe cand el si-a facut cont. De unde stii ca peste doua saptamani nu iti faci si tu cont?
  •  
    • 480 mesaje
    13 Aug 2008, 14:45
    0 0
    carmen,
    tipul declara ca este casatorit, ca are copil, nu minte, nici macar prin omisiune...si poza e...a lui...doreste AVENTURI!
  •  
    • 77 mesaje
    13 Aug 2008, 14:47
    0 0
    eu nu cred, nene, ca omu' se "joaca"; il mananca fara doar si poate;

    mai e o chestie, cum a mai zis cineva, depinde si de cat de apropiat esti de persoana respectiva, stiu eu;

    o colega, nu stii ce e acasa, care-i treaba... e cu dus si-ntors.

    dar nici cu anonima nu mi se pare prea fair
  •  
    • 480 mesaje
    13 Aug 2008, 14:48
    0 0
    da, fetelor, eu am intrat pe acel site din curiozitate...mai bine nu intram!
    diferenta majora este ca eu sunt divortata. dar, oricum, mi-am dat seama, imi vad de treaba mea si nu complic viata nimanui.
  •  
    • 137 mesaje
    13 Aug 2008, 14:49
    0 0
    tu spui ca l-ai vazut pe sotul colegei tale pe acel siteu...si nu stii ce sa faci??
    Eu una,mai prin iarna,cand am plecat mai tarziu d ela servici,m-am intalnit nas in nas cu sotul unei colege care era la mare tandrete cu o tipa.ne-am salutat..am observat ca s-a uitat asa..mai sperita la mine si ne-am continuat fiecare drumul.
    Ei bine,nici pana in ziua de azi,acea colega nu a flat nimic de la mine.
    Au o casatorie frumoasa si nu era sa ma bag eu miez in viata lor.
    Cum am spus si mai sus..nu-i problema mea.Fiecare face cu viata lui ce doreste.Si..nu vreau sa ajung maine poimane,sa stau la fereastra apartamentului sa notez ce vecin coboara si din ce masina...ce femeie vine acasa si la ce ora..chestii din astea.
    Mi se pare ridicol!
  •  
    • 8901 mesaje
    13 Aug 2008, 14:51
    0 0
    iete na!
    ce ai tu cu anonima noastra?
  •  
    • 8901 mesaje
    13 Aug 2008, 14:54
    0 0
    mie asta cu "au o familie frumoasa" nu-mi suna deloc logic. trebuia sa inserezi si cuvantul aparent.
    ca nu poti avea o familie frumoasa daca el si-o trage cu alta sau viceversa, da?
  •  
    • 137 mesaje
    13 Aug 2008, 15:00
    0 0
    ))))))
    dar eu nu am zis ca si-a tras-o..pentru ca sincer nu stiu cu cine si-o trage si daca...??!! cu aia sau cu nevasta-sa?Grav ar fi sa si-o traga cu nevasta-sa si cu aia sa faca dragoste,nu crezi???
  •  
    • 9367 mesaje
    13 Aug 2008, 15:02
    0 0
    hm... deci el a recunoscut ca e insurat si cu copil? si a precizat ca e in cautare de aventuri?
    asta nu-mi suna bine.
    deja nivelul prezumtiei aleia de nevinovatie scade simtitor... din curiosul nevinovat, deja...
    dar el nu s-a gandit oare ca oricine poate da de poza lui acolo? ciudat, ce sa zic.

    cat despre partea cu "familia frumoasa", sa fim seriosi.
    o fi frumos marul pe-afara, dar daca musti din el... iti ramane viermisoru' intre dinti.

    in lumina noilor date ale problemei, as zice sa nu zici inca nimic. daca el trece la fapte, probabil ea o sa-si dea seama...
    asa, chiar, cum l-ar putea cauta? sa intre pe site-uri si sa ia pozele la rand?
  •  
    • 77 mesaje
    13 Aug 2008, 15:11
    0 0
    zic si eu, n-am dat cu paru'
  •  
    • 480 mesaje
    13 Aug 2008, 15:13
    0 0
    in principiu sotiei i-ar fi usor sa il gaseasca.apare acolo cu poza si nume. dar nu cred ca s-ar gandi la asa ceva.
    mie nu mi-a trecut prin cap sa imi verific sotul, cand eram casatorita, pe site... al meu era tare viclean, nu si-ar fi dezvaluit identitatea...
  •  
    • 9367 mesaje
    13 Aug 2008, 15:20
    0 0
    a dat si numele real?
    :o :o :o
    ori e floricel, ori a facut vreun pariu... ori il doare-n cot de nevasta si copil
    parerea mea
  •  
    • 8901 mesaje
    13 Aug 2008, 15:35
    0 0
    in situatia asta stai la distanta ca e groasa. mult nu mai are individul si va fi prins de nevasta cu siguranta, fara nici un ajutor din exterior.
    multi boi pe lumea asta!
  •  
    • 5531 mesaje
    13 Aug 2008, 15:38
    0 0
    Da-mi mie linkul, ca ma ocup
  •  
    • 480 mesaje
    13 Aug 2008, 15:41
    0 0
    ...are un tupeu fantastic, individul!
    dar, vorba cuiva : pasarea pe limba ei piere...