Ce filme bune ati mai vazut?

  •  
    • 5872 mesaje
    8 Dec 2007, 19:28
    0 0
    am vazut...trebuie sa fie dvd sau casete cu filmele cu chevy chase la centrele de inchiriere si in Romania

    http://www.youtube.com/watch?v=JrIujOV8VCU
  •  
    • 8237 mesaje
    8 Dec 2007, 19:38
    0 0
    scrie mai titluri ca le descarca.

    Nenea asta se cam repeta...sa te induc in horoare un pic :

    http://www.youtube.com/watch?v=ycT0vGezrMo

    Am stricat topicu'
  •  
    • 5872 mesaje
    8 Dec 2007, 19:47
    0 0
    of

    National Lampoon's Vacation
    European Vacation
    Christmas Vacation
    Vegas Vacation
    Spies Like Us
    Fletch
    Fletch Lives
    Funny Farm
    Three Amigos
  •  
    • 5872 mesaje
    8 Dec 2007, 19:50
    0 0
    froggy, muzichia aia e din Requiem for a Dream
  •  
    • 8237 mesaje
    8 Dec 2007, 19:55
    0 0
    serios?!


    Intrebare : A vazut cineva "Wings of Desire"...ma rog "Himmel ueber Berlin" ??

    DVD-ul meu nu merge si cred ca o sa ma obsedeze.
    Vreau sa stiu si eu...cum e Bruno Gans...ca inger?
    Ca drac' l-am vazut de aia cred ca nu mi-l pot inchipui...

    offf
  •  
    • 5872 mesaje
    8 Dec 2007, 20:01
    0 0
    uite finalul...aceeasi muzica...am recunoscut-o imediat

    http://www.youtube.com/watch?v=uuzNohk5cYw


    nu stiu mai de bruno asta al tau....apropo de bruno...asa il chema pe hugh grant in serialul ala
  •  
    • 4411 mesaje
    8 Dec 2007, 20:07
    0 0
    La filme romanesti nu se mai uita nimeni?
  •  
    • 331 mesaje
    9 Dec 2007, 10:22
    0 0
    Ma mai uit cateodata si la filme romanesti dar la cele vechi, deoarece astea noi sunt cam varza. Din astea noi mi-a placut Orient Expres.
  •  
    • 18346 mesaje
    9 Dec 2007, 11:53
    0 0
    Doctor Zvivago.

    e drept am devenit fana Keira Knightley. e pur si simplu superba!
  •  
    • 287 mesaje
    9 Dec 2007, 18:27
    0 0
    dragelor si dragilor,
    Va multumesc pt. raspunsuri.Ce culti mai sunteti, mai.Va stimez ca in vremile astea agitate sunteti atat de destepte incat va faceti timp si pt. filme, adica pt. voi. Bv! Eu tocmai am vizionat adineaori ceva f.f.f vechi, dar care mi-a placut mult: Sapte mirese pt. sapte frati.Cam multa muzica, dar super! Si era si zapada multa acolo si e frig afara si eu am stat sub paturica la dvd si ce incantata sunt de chestia asta. Imi place la nebunie Hugh Grant, ca veni vorba si chiar imi place mutrisoara aia a lui nesigura cum ziceti voi si balbaiala, dar nu l-am vazut decat intr-un film cu Sandra Bullock, nu mai stiu titlul si intr-unul despre Craciun, l-ati mentionat si voi. Mai stiti altele, dar nu serioase ci siropoase? Vizionare placuta in continuare si multe multe weekenduri placute, dar vi le-as dori mai lungi! Pupici!
  •  
    • 8237 mesaje
    9 Dec 2007, 23:38
    0 0
    io, io, io, io io am vazut filme romanesti:

    "Moartea domnului Lazarescu" cu ai mei prieteni ne-romani si le-am zis ca-i comedie..ca asa scria la program...si la sfarsit, aveam ochii rosii, si ma-ntreaba unul din ei: "Nu vreau sa par nesimtit, da' chiar a fost comedie ?" Deci n-a fost

    "12:08 East of Bucharest" multime amestecata...a fost simpatic (cam greu de inteles de catre ne-romani )

    "California Dreamin'" de curant..cu Armand Assante, Armand Assante, Armand Assante il recomand..
    "Fuck USA, Fuck NATO, aici e gara mea, vreau documentele de la vama"
    V-am zis ca-i cu Arman Assante cu sort pe langa oala de sarmale?
    Filmul mi s-a parut bunut...pacat de Nemescu
  •  
    • 4411 mesaje
    10 Dec 2007, 13:06
    0 0
    Si eu am vazut aseara "4luni,3 saptamani si 2 zile" ..SOCANT.super tare.

    Cu prima ocazie urmeaza "Cum mi-am petrecut sfarsitul lumii"
  •  
    • 1125 mesaje
    10 Dec 2007, 18:00
    0 0
    froghi, ti-am zis ca ma enervezi, da? cu toate filmele tale

    vazut si eu California dreaming, mi-a placut la nebunie, placut si Moartea domnului Lazarescu (apropo, ati auzit ca a murit zilele trecute actorul care l-a interpretat? ), placut si Orient Expres si ati uitat de Filantropica care e iar superb.
    4 3 2 mie sincer nu mi-a placut, in prima faza datorita decorului care a dat gres pe alocuri, fiind atat de mediatizat m-am asteptat la altceva.

    S-acu, ce-am vazut in weekend:
    Rush Hour 3 - caterinca
    Catch and Release - merge daca n-ai altceva
    The Hoax - bunut
    Funny Money - Chevy Chase si Armand Assante + romani
  •  
    • 164 mesaje
    11 Dec 2007, 17:40
    0 0
    ME_EVA,
    de unde ai luat DOCTOR JIVAGO? l-am vazut in urma cu 2 ani pe TVR 2, varianta cu keira knightley, este superb. as vrea sa-l vad iar, dar nu-l am. si pe STONG DC nu l-am gasit!!!!
  •  
    • 8237 mesaje
    11 Dec 2007, 17:48
    0 0
    Au mai gad
    Astia l-au refacut acuma si pe Yuri Zhivago?
    Alte carti ne-ecranizate(carti de bucate, de telefon) nu mai sunt, alte scenarii nu mai au...?

    Cel putin "Pride and prejudice" mi s-a parut inutil a fi refacut de hollywood (cu litera mica).
  •  
    • 5872 mesaje
    11 Dec 2007, 18:16
    0 0
    da m-am enervat, nici eu nu stiam ca l-au refacut pe Zhivago, am crezut ca vorbesc de ala vechiu....ce tupeu pe keira asta...nici nu s-a sters la nas si hop si dr zvivago acuma ...cati ani are? 21, 22 de ani?...pai nici nu se nascuse cand omar sharif se lupta cu nametii

    am citit in rolling stone ca "atonement" ar fi bun de tot, though...cica 4 stele din 4 si cica keira joaca misto....plus ca e sexy...seamana cu cineva de pe aici


    what about "the golden compass"? am auzit ca a enervat pe biserica cacofonica ce bine imi pare . L-a vazut cineva?
  •  
    • 5872 mesaje
    11 Dec 2007, 18:21
    0 0
    froggy,
    astept remake-ul lui "La strada"

    in rolul gelsominei bineinteles - keira

    iar in rolul lui Zampano cine altul decat......o sa-ti placa.....sunt sigur......






    ....ai ghicit....





    ....Hugh Grant


    la regizor ma mai gandesc
  •  
    • 8237 mesaje
    11 Dec 2007, 18:31
    0 0
    Io, io, io, io vreau sa vad busola aurie....doar ca n-a iesit inca
    adica e de azi in cinematografe...si n-as vrea sa ma calc in picioare la coada .

    Asteptam sa te-nervezi pe mine, pentru ca din punctul meu de vedere "moara" cam pe-acolo e. Doar ca filmul din 1952 e despre Toulouse Lautrec. Nu e cine stie ce film, dar e altfel.

    Eu tot nu inteleg de ce naiba trebe sa refaca astia clasicele: cu titanicul au luat nu stiu cate oscaruri desi de cel vechi n-a auzit nimeni.

    "Pride and prejudice", facut de BBC , probably not good enough, ca atrebui sa fie refacut in modul cel "sparkling".

    Pe Fellini nu-l intelege Hollywoodu' sa-l refaca... cine stie ce mai fac din el.
    Ma gandeam "Lista lui Schindler", sa fie refacut dupa ce Spielberg da coltul si nu se mai opune.




    P.S. Acum am inteles de ce filmul cu busola se lanseaza mereu saptamana viitoare. De vro doua saptamani tot saptamana viitoare.
    Stii ce s-a intamplat cand neamtul a fost facut papa ?
    Filmul "Downfall" a fost amanat o saptamana. Amanat e putin spus: in loc sa stea pe ecrane cel putin 2 saptamani cum era programat ... o saptamana n-a fost deloc, si in a doua saptamana a rualt doar trei-patru zile.
    In conditiile in care "Aviatorul" cu ceva timp inainte era peste tot.

    Deci tre sa ma calc in picioare? La coada?
  •  
    • 18346 mesaje
    11 Dec 2007, 18:58
    0 0
    sara, l-am vazut in reluare pe orf. din pacate nu am dvd.ul si nush cum sa fac rost de el. dc nu am nici atat

    Keira e superba, da? Keysere!
  •  
    • 5872 mesaje
    11 Dec 2007, 18:58
    0 0
    nu e mai remake Moulin Rouge...o fi ala despre toulose....asta e despre how to be a true bohemian revolutionary and.... love baby, yeah....all you need is love

    http://youtube.com/watch?v=wAATIn_S36s


    froggy, eu stiu ca si tu esti one of the children of the revolution...like me


    the hills are alive with the sound of music