Ce filme bune ati mai vazut?

  •  
    • 331 mesaje
    27 Nov 2007, 22:25
    0 1
    Nu vreau neaparat horror sau thriler, orice lume buna! Froggy, ai fost simpatica!
  •  
    • 533 mesaje
    28 Nov 2007, 10:20
    0 1
    Froggy votez pentru PI
  •  
    • 8237 mesaje
    28 Nov 2007, 13:02
    0 1
    Nu fac campanie electorala

    Mi-a zis congo sa intru la divertisment...si nu m-am putut abtine

    -everything is illuminated ( )
    -Little Women (Kukor)
    -Dead Poets Society
    -Awakenings
    -Rainman
    -Capote
    -Breakfast at Tiffany's (ca veni vorba)
    -Children's Hour
    -Roman Holiday
    -War and Peace
    -Two for the road
    -Spelbound


    gata gata

    saru'mana K
  •  
    • 155 mesaje
    4 Dec 2007, 01:20
    1 0
    Mie mi-a placut f mult The Triangle, este f interesant, cel putin eu nu m-am dezlipit de monitor pana la sfarsit

    Preferatul meu este Cruel Intentions dar face parte din alta categorie.

    The Village are iar o poveste f interesanta...

    Acum mi-am adus aminte ca mi-a placut mult Original Sin, cu Angelina Jolie si Antonio Banderas, este de dragoste... Chiar in seara asta vreau sa il revad ca l-am vazut cand a aparut, adica prin 2000-2001

    The Perfume, story of a murderer - iar are o poveste frumoasa..

    The Lake House a mai fost dragut (cu Sandra Bullock si Keanu Reeves).

    Ma mai gandesc si revin
  •  
    • 331 mesaje
    4 Dec 2007, 12:48
    1 0
    A vazut cineva Premonitia, Ruptura Vantul groazei sau May? Daca da, cum sunt???
  •  
    • 38 mesaje
    4 Dec 2007, 14:23
    0 1
    si comedia aceea ''good luck chuck''e super
  •  
    • 26 mesaje
    5 Dec 2007, 01:27
    0 1
    o poveste sensibila si trei actori de nota 10 (fetita, sean penn, michelle pfiffer) in "I am Sam"
  •  
    • 1125 mesaje
    5 Dec 2007, 13:19
    0 1
    premonitia, da! mi-a placut, nu e pierdere de timp.
    si fracture e interesant, da sa mor daca-mi mai aminetsc finalul. scapa...nu scapa...scapa...
  •  
    • 2191 mesaje
    5 Dec 2007, 13:50
    1 0
    mie mi-a placut foarte,dar foarte mult The Notebook..
    Ar mai fi Bordertown,cu Jennifer Lopez si Antonio Banderas..A mighty Heart cu Anjelina Jolie,ambele sunt destul de interesante (mai ales ca actiunea nu se petrece in America)..
    Mi-a placut si Ratatouille (si tot ce tine de desene )..
    Daca ramai in pana de filme,merge si Super Bad
  •  
    • 1125 mesaje
    5 Dec 2007, 14:18
    0 1
    la capitolul desene animate mi-a placut mult cel cu ratonul interpretat de Bruce Willis. da-mi scapa cum se numeste.
  •  
    • 8237 mesaje
    5 Dec 2007, 14:19
    0 1
    I'm back
    Printre putinele rubbish horror pe care le-am vazut se numara: Skelleton Key (era una in sala care tipa...si io ma prapadeam de ras deci nu m-a speriat) si Blair Witch Project..asta te sperie un pic....ei un pic mai mult
    The Grudge m-a speriat doar reclama

    Intentionez sa visionez Hitchcock ca tocmai ce-am achizitionat: I confess (Montgomery Clift) si alte cateva

    O chestie draguta: Death at a funeral (umor britanic, exista sanse sa nu va placa)

    In rest am mai vizionat un film "Das Leben der Anderen" nemtismele mele cu stazi, si vieti zbucuimate...
    Si in weekend am vazut "Pan's Labyrinth"
    "Laberinto del Fauno" e un fel de povestioara...daca n-ar fi fost asa violenta as fi zis ca e de copii.


    Recordare sa zic sa nu uit: Lars von Trier fie are un cameraman incompetent si-l foloseste la inceputul fiecarui film (din cele doua pe care le-am vazut) ori vrea sa ne arate zbuciumul personajelor si dramatismul cutremurator prin miscari bruste ale camerei...ca m-a innebunit..ameteam la cat se zguduia camera n-are importanta..ignorati-ma

    ma re-apuc de trebi


    P.S. Deiutza, "Over the hedge" se cheama desenelul.
  •  
    • 1125 mesaje
    5 Dec 2007, 14:32
    1 0
    froghi, cand ai timp mama de toate filmele astea?
    ca io am acasa filme luate de prin februarie si nevazute.
    am o boala, urmaresc pe imdb ce filme au premiera in fiecare luna, scriu pe o listuta ce suna interesant si apoi astept sa apara. noroc ca mi-am mai pus un hard, ca la cat timp liber am...

    mi-am mai adus aminte de doo care cred ca se incadreaza la ce cauta de fapt noelia: number 23 si turistas.
  •  
    • 8237 mesaje
    5 Dec 2007, 14:39
    0 1
    pai deiutza, primele sunt vazute acum ceva timp..doar vro trei am vazut in ultima saptamana

    Fost-am bolnava...ce-ai fi vrut sa fac?
    Si multe sunt vazute asa...in timp. Da' le insir aici sa ma dau interesanta

    Lately sunt bolnava mai toata iarna pana in mai...deci...
  •  
    • 1125 mesaje
    5 Dec 2007, 14:49
    1 0
    atunci inseamna ca ori ai super tinere de minte ori te-au impresionat filmele astea.
    ca io a trebuit sa ma uit pe imdb ca sa-mi amintesc ce am vazut/ce mi-a placut.

    da da da Over the Hedge, suuuper. mai vreau sa-l mai vad o data, da' l-am sters
  •  
    • 1460 mesaje
    5 Dec 2007, 16:15
    0 1
    am postat pe la inceput..dar cum n-am mai avut timp sa ma uit la nici un film pana acum n-am mai intrat..
    insa au venit prospaturi in calculatorul meu sapt asta si va recomand:

    -Two for the money cu Al PAcino ( omul este genial)
    -apoi am vazut Saw 3 ( nu reusisem sa il vad pana acum) horror nu..sadic da..


    si urmeaza sa mai incerc cateva sa vad ce gasesc interesant..am sa revin sa va pun la curent
    pana atunci vizionare placuta!
  •  
    • 331 mesaje
    5 Dec 2007, 22:40
    0 1
    Fetelor, am vazut ca a aparut un nou film de la producatorii saw(care a fost mortal, prima parte). Se numeste liniste mortala. L-a vazut cineva???
  •  
    • 14 mesaje
    6 Dec 2007, 12:23
    1 0
    Froggy_me, super tari comentariile tale. Ar trebui sa te angajeze astia la reviste, la rubrica de movies
    Se pare ca avem cam acelaesi gusturi la filme. Apropo de "Das Leben der Anderen" nemtismele mele cu stazi, si vieti zbucuimate..." - o sa-l caut
    sa-l vad si eu ca m-ai facut curioasa. Daca mai ai idei de filme de genul asta "al vetilor zbuciumate", psihologice, mai recomanda aici.
    "Death at a funeral" mi-a placut tare, de fapt chiar caut comedii englezesti.
  •  
    • 3741 mesaje
    6 Dec 2007, 13:57
    0 1
    Am vazut eu aseara o comedie draguta " I could never be your woman"

    Mi-e asa lene sa ma uit la Beowulf...
  •  
    • 8237 mesaje
    6 Dec 2007, 16:27
    1 0
    Miruna, Beowulf nu-i cine stie ce...serios.

    Butterfly: In general filmele nemtesti au in prim plan, caracterul nemtesc. Adica, duri, si totusi simitori (oarecum) emotii exprimate indirect. si asta se arata prin reactiile unui stazi, sau ma rog...nu mai zic..sa nu stric surpriza.
    "Das Leben der anderen" ca si "Goodbye Lenin" este despre viata din DDR inainte de caderea zidului in '89 (al doilea mai mult dupa). Cu securitate si securisti (stazi) , viata de familie, etc..si m-a mirat ca din ce mi-aduceam aminte dinainte de 89 (nu multe) era cam la fel ca in ro.


    Zbuciume mai gasesti in "Lola rennt" (Run Lola, Run) " The Edukators" ( cu Daniel Bruehl din Goodbye Lenin, si Joyeux Noel), Sommerstorm ( )

    Mai incerc sa mai vizionez altele din acelasi subiect...ma laud io p-aici..fii sigura.
  •  
    • 10816 mesaje
    6 Dec 2007, 19:30
    0 1
    Mesaj şters de administrator