Ce filme bune ati mai vazut?

  •  
    • 988 mesaje
    6 Dec 2007, 22:02
    0 1
    Ratatouille!!!
  •  
    • 331 mesaje
    7 Dec 2007, 00:46
    0 1
    Eu am vazut hostel1 si nu mi s-a parut asa sadic dar poate vb de hostel2????
  •  
    • 428 mesaje
    7 Dec 2007, 10:33
    0 1
    Ultimul film calumea pe care l-am vazut e fara indoiala PREMONITIA cu Sandra Bullock. Te tine cu sufletul la gura la propriu!
  •  
    • 4208 mesaje
    7 Dec 2007, 12:16
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 1460 mesaje
    7 Dec 2007, 12:57
    1 0
    este sadic Hostel, dar saw il intrece, insa tind sa cred ca hostel e mai aproape de realitate...
    seara asta e seara filmelor..maraton la mine acasa..
    si inca nu am ales nici un film..
    any ideas? vreau o comedie buna..sa rad dom'le ca de mult nu am mai vazut o comedie buna..
  •  
    • 4411 mesaje
    7 Dec 2007, 18:35
    0 1
    Am vazut mai toate filmele horror despre care s-a vorbit aici,pot sa spun ca am devenit imuna la filmele de genul asta.Cel mai tare mi s-a parut "the ring" partea intai;pe mine ala chiar m-a dat pe spate,m-a infricosat la maximum,l-am vazut acum vreo 2-3 ani,n-as mai indrazni sa-l revad.

    Am vazut o tona de filme insa printre preferatele mele ramane "A beautiful mind".Daca nu l-ati vazut vi-l recomand.Nu obisnuiesc sa vad un film de doua ori,pe acesta l-am vazut de vreo 5-6 ori de cand a aparut si tot ma impresioneaza.E extraordinar.

    Din categoria love story mi-a placut "Non ti muovere" cu Penelope Cruz,jucat absolut genial.Mi-a rupt sufletul povestea asta de dragoste-un film greu,nu cheap cu happy end.

    "Becoming Jane" a vazut cineva?
  •  
    • 4411 mesaje
    7 Dec 2007, 18:44
    0 1
    Ah..si dintre "bune vazute in ultima vreme" -"Walk the line".Usurel filmul dar misto.Si "Fracture" merge.

    "Hide and seek" cu Robert de Niro si Dakota Fanning mai e bun (parca asa o cheama pe fetita).

    Unul romanesc bunicel ar fi "legaturi bolnavicioase",am vazut ca il dau si pe HBO in ultima vreme.De restul nu am mai avut timp desi le am pe toate.


    Dintre cele romanesti aparute de curand care v-a placut?
  •  
    • 5872 mesaje
    7 Dec 2007, 20:36
    0 1
    zicea cineva ca vrea comedii

    comedii care mi-au placut mie:

    Dirty Rotten Scoundrels
    There's Something About Mary
    Man on the Moon
    One Night at McCool's
    Vacantele cu Chevy Chase
    Spies Like Us
    Fletch (tot cu Chevy Chase)
    Wayne's World
    Austin Powers
    Snatch
    Pisica alba, pisica neagra
    E pericoloso sporgersi
    A Fish Called Wanda
    As Good As It Gets
    The Big Lebowski
    Napoleon Dynamite
  •  
    • 5872 mesaje
    7 Dec 2007, 22:38
    1 0
    si pentru f24fun:

    Ratatouille esti tu!
  •  
    • 988 mesaje
    7 Dec 2007, 23:46
    0 1
    hey Keyser
    poti sa stii,
    its just like me

    sunt moarta dupa desenele facute de Pixar, si in general, dupa desene animate.
    din filme, best ever pt mine ramane Zorba the Greek. Mi-au placut mult si Casablanca si La vita e bella. Si American Beauty
    +aproape toate comediile
  •  
    • 331 mesaje
    8 Dec 2007, 10:08
    0 1
    Andreea, zici ca ai vazut multe filme horror/thriler, care ti s-au parut supermisto???
  •  
    • 331 mesaje
    8 Dec 2007, 10:28
    1 0
    Comediile cu chevy chase sunt criminale, dar din pacate am vazut doar 2 dintre ele(cele mai noi). Am vazut ca sunt 5, nu stiu unde le-as putea gasi pe celelalte. Christmas vacation e bestiala, am ras cu lacrimi, trebuie neaparat sa o revad!
  •  
    • 287 mesaje
    8 Dec 2007, 10:36
    0 1
    dragelor si dragilor,
    VREAU SI EU COMEDII ROMANTICE!!!!!
    So, please nu mai scrieti doar titluri, chiar dac va grabiti.Aveti mila si de cei mai putin cunoscatori si bagati si putina povestire. Adica , in ala e vb. de... , joaca... si mai ales nu spuneti finalul, dar aveti grija sa fie happy. Please, nu radeti de mine, dar vreau COMEDII ROMANTICE! Ceva gen: Pretty Woman, Ce-si doreste o fata, si culmea e ca nu stiu ce sa va mai zic.Va pup! Sa aveti parte numai de filme bune!!!!!
  •  
    • 8237 mesaje
    8 Dec 2007, 12:06
    1 0
    Comedii cheesy :

    Notting Hill
    About a boy (nu prea da-l metionez)
    Love Actually
    Music and Lyrics
    Mickey Blue eyes
    Sense and Sensibility

    13 going on 30
    Just like heaven

    Cam atat am retinut, ca ma adorm...dar primele il contin pe Hugh Grant, si as prefera sa nu aud comentarii



    P.S. n-am sa-ti povestesc despre ce e vorba in aceste filme, pentru ca ti-as povesti tot filmul
  •  
    • 331 mesaje
    8 Dec 2007, 14:09
    0 1
    Un film f bun care nu e tocmai comedie romantica insa e pe aproape este "Baietii din viata mea"(Riding in cars with boys) cu Drew Barrymore, merita vazut.
    Daca tot am zis de Drew Barrymore, mi-am amintit si o comedie romantica draguta cu ea: "Mereu la prima intalnire"(50 First Dates).
    Iti dai seama ca nu ne putem acum apuca de povestit insa uita-te si tu pe www.cinemagia.ro. Pupici!
  •  
    • 5872 mesaje
    8 Dec 2007, 18:01
    0 1
    comentariu:

    ai uitat Bridget Jones-urile

    in ce film cu Hugh Grant il prinde pe el politia cu o prostituata in masina si afla prietena lui?

    ala de aproape nu l-ai mentionat mi-a placut si mie desi e putin creepy

    Love Actually - placut si mie

    de cand e Sense and Sensibility comedie? - placut si mie....ultimele doua au fost si cu Alan Rickman....apropo de el...mentionez din nou Dogma lui Kevin Smith...multi zic ca e pueril dar imi plac toate filmele lui (apare si el in filme in rolul de silent Bob): Clerks, Mallrats, Chasing Amy, Dogma, Jay and Silent Bob Strike back

    http://www.youtube.com/watch?v=NIYaOePI44I
  •  
    • 8237 mesaje
    8 Dec 2007, 18:25
    1 0
    Comentariu la comentariu:

    Ma abtin sa comentez
    Despre sense and sensibility : m-a luat valu' si am scris ce mi-a venit in minte...m-am oprit inainte de filmu cu englezu sau cu sirenele totusi...Da' speram sa nu se prinda nimeni acuma c-ai subliniat ...

    Am uitat sa mentionez alte filme ale lui..da nu mai mentionez nimic.


    Ala de-ai intrebat nu-i real? ziceau ca fac film, da nu mai stiu...
  •  
    • 5872 mesaje
    8 Dec 2007, 18:51
    0 1
    comments about a boy (Hugh Grant)


    what about

    Four weddings...
    Bitter moon (ecranizarea dupa Lunes de Fiel)


    io tin minte ca l-am vazut prima oara pe Hugh Grant intr-un serial TV (Till we meet again parca se numea) cand era el tradator si se daduse cu nazistii...a jucat un rol d-ala sadic rau gen Amon Goth a lui Ralph Fiennes in Schindler's List...el ar fi actor bun daca nu ar da din genele alea luind fata ai nesigura si nu s-ar balbaii putin asa cand vorbeste - dar stiu ca tocmai de asta are sex appeal

    in Sense and sensibility a jucat bine though
  •  
    • 8237 mesaje
    8 Dec 2007, 19:16
    1 0
    Tocmai de aia ziceam ca am uitat sa mentionez...da daca te-ai luat de mine am uitat.
    Da, mi-a placut 4 weddings and 1 funeral

    Bitter Moon si mi-a placut dar l-am vazut acum ceva vreme si doar o singura data, nu am f clar in minte decat schimbul lui de replici cu Mimi "Are you feeling better, after the loo this afternoon?" Cum zice el Loo micutul de el.


    Serialul nu-l stiam...

    Vezi ca intreba cineva mai sus de Chevy Chase-ala-inalt .Raspunde la fata.
    Nu te mai lua de mine!
  •  
    • 5872 mesaje
    8 Dec 2007, 19:21
    0 1
    ce Chevy Chase visezi, froggy?