povestiti-va visele si vi le voi dezlega

  •  
    • 48 mesaje
    7 Iun 2004, 16:43
    0 0
    draga rozamunda stii ca ai dreptate ca sint geloasa dar sa stii ca ma inselat cu o prietena de a mea si de atunci nu mai am incredere in el,dar de chite ori visez asa ceva tot de atitea ori ne certam.Oricum iti multumesc din suflet ca mi-ai raspuns
  •  
    • 38 mesaje
    7 Iun 2004, 18:34
    0 0
    Draga Rozamunda,
    Am visat in ultimul timp caini...caini care reprezentau anumite persoane apropiate dar care de fiecare data pateau ceva...ultima data niste pui, unul dintre ei era chiar prietenul meu.Din pricina ca faceau anumite fapte deplasate eu incercam sa i pedepsesc dar fara sa vreau ii omoram..cand imi dadeam seama de asta ma ingrozeam...
    Ce simbol ascunde?
  •  
    • 21 mesaje
    7 Iun 2004, 21:52
    0 0
    eu am 3 vise pe care le-am avut mai demult dar mi-au ramas in memorie sia cum.are acest lucru o semnificatie?
  •  
    • 1033 mesaje
    8 Iun 2004, 11:47
    1 1
    rozimundi, am 2 vise tare ciudate..
    am gasit o curte plina de oratanii (gaini,gaste,rate.)si incepusem sa le alerg pt. ca in respectiva curte vroiam sa.mi fac o vulcanizare!!!(in realitate chiar caut un spatiu pt. vulcanizare!!-are vreo legatura!?)urcam pe o scare exterioara cu parintii mei pe un zgarie nori..ai mei au ajuns, eu m.am prabusit- la parterul blocului-era o piscina f. murdara-nu am cazut in ea, am cazut alaturi -in picioare pe o placa de beton- dupa care am plecat spre lift...si m.am trezit din vis?!
    multumesc anticipat rozimundi!!!
    o zi buna!!!maimu
  •  
    • 167 mesaje
    8 Iun 2004, 12:16
    0 0
    .
  •  
    gia
    • 581 mesaje
    8 Iun 2004, 12:33
    0 0
    Rozamunda...am visat ceva tare nasol. In primul rand m-am visat intr-o biblioteca sau librarie unde cautam carti cu povesti. Tot ce gaseam era cu si despre trandafiri.
    Apoi m-am visat pe un pod (cel din orasul Bicaz- la bunicii mei) acoperit de o apa murdara. Nu-mi era frica de apa insa deodata m-a acoperit un val. Am trecut apa pt a gasit ceva la un magazin de peste drum. Ce nu stiu..oricum nu am gasit...
    Intoarsa ...sa-i zicem acasa...am fost martora la un incident tare nasol. Am vazut cu au murit pe rand electrocutati , unul dupa altul, fratele meu, mama si tata. Acum sincer nu-mi amintesc daca am murit si eu dar asa am simtit!!!
    Ce naiba poate sa insemne ca m-am speriat rau...................
  •  
    • 21 mesaje
    9 Iun 2004, 12:33
    0 0
    am si eu o intrebare: de ceva vreme visez in fiecare seara tzigani ( zlatari) in general barbatzi. si nu stiu ce inseamna. ma potzi ajuta? in nici o carte de vise nu am gasit nici o interpretare. merci mult
  •  
    • 265 mesaje
    16 Feb 2007, 13:21
    0 0
    Visez periodic(la cateva luni),de obicei in peioadele foarte incarcate de evenimente,un val urias care se revarsa peste plaja pe care stau.De multe ori sunt alaturi de familie,dar nicodata alaturi de prietenul meu.Apa este cateodata f limpede,alteori murdara.In urma intamplarii,DE OBICEI sunt singura care scapa cu viatza.Valul mananca treptat din plaja in timp ce eu fug,dar nu inainte de a-mi indemna familia sa faca acelasi lucru.Imi srang cateva dintre lucruri ssi fug spre cel mai inalt nivel al orasului.Ajung in final intr-un bloc mai mult parasit unde caut sa ma adapostesc.Apoi incerc sa ma intorc acasa.Peisajul este sumbru,plaja plina de cadavre...DAR,ultima oara cand am avut acest vis,apa marii inghetase si peste tot era asternul un strat de zapada imaculat.Desi si eu stiu sa gasesc sensul viselor...pe acesta nu-l asociez cu nimik din ceea ce mi se intampla si nici nu il pot talmaci.Tu ce parere ai?Visez intotdeauna colorat si iti pot relata orice amanunt.
  •  
    • 1 mesaje
    17 Feb 2007, 16:49
    0 0
    Buna, am visat ca eram intr-un parc, lume multa, soare, iarba verde. Multi cai frumosi erau pe iarba, stateau linistiti. Eu stateam pe o banca..La un moment dat un cal a trecut alergand pe langa mine, s-a oprit , m-a mirosit pe crestet si apoi m-a muscat de cap..in vis, ii simteam dintii ..cu mainile mele l-am tras si apoi m-am trezit.. Spune-mi si mie te rog, ce inseamna ..Merci.
  •  
    • 1552 mesaje
    17 Feb 2007, 17:25
    0 0
    ati dezgropat un subiect mai vechi ,cred ca nici nu mai exista aceea persoana ultima dara a raspuns in 2004
  •  
    • 127 mesaje
    22 Feb 2007, 12:15
    0 0
    am si io un vis care nu prea il inteleg , ma rog a visat matusa mea dar era legat de mine . A visat ca venea acasa si era o apa foarte mare si nu a putut sa treaca si ca intrat in apa pana la genunchi si a ajuns in fata la o poarta unde eram eu si un copil de vreo 3 ani cam asa si era o cheie in poarta si am intrat numai eu si copilul , matusa mea nu si mai am inca unul pe care il visez de fiecare data cand ma cert cu prietenul meu care in nici un caz nu e violent sau ceva de genul asta dar pur si simplu visez ca vine dupa mine si vrea sa imi faca rau si imi da o senzatie foarte naspa si imi este foarte foarte frica ma ajutati si pe mine sa aflu ce inseamna asta
  •  
    • 297 mesaje
    22 Feb 2007, 12:25
    0 0
    Daca esti draguta descifreaza-mi si mie aceste 2 vise
    1)Ce iseamna cand visezi asta "eram intr-o casa la tara pe care nu o cunosc eram cu prietenul meu si in vis au mai aparut si o pisica, un leu (animal), un saorece alb (cred ca era hamster) si la un moment dat am iesit din casa si am alergat pisica si soarecele aproape peste tot sa ii prindem". Stie cineva ce inseamna cand visezi aceste animale?
    2)Asnoapte am visat ca eu il intrebam pe prietenul meu daca m-a inselat cu fosta lui iubita care a venit pentru o saptamana din spania dar acum a plecat, si el mi-a raspuns ca da. Ce sa cred o fi adevarat, visul ala poate fi real??
    Astept un raspuns cat mai urgent merci.
  •  
    • 68 mesaje
    22 Feb 2007, 17:28
    0 0
    te rog, descifreaza-mi si mie acest vis:
    am visat ca prietenul meu ma insela, ca era cu o alta si o adusese chiar in casa parintilor lui...intr-un fel ma inlocuia. astept un raspuns. mersi frumos.
  •  
    • 1552 mesaje
    22 Feb 2007, 18:21
    0 0
    ALOOOOOOOOOOO NU maai e valabil subiectul e din 2002
  •  
    • 1 mesaje
    8 Dec 2010, 16:48
    0 0

    buna ziua...am avut un vis ciudat pot spune..oricum sa va zik in mare akuma ceva vreme miam facut de ursita de fapt de vreo 3 oir miam facut si mai iesit acelasi bait care il cunoks si cu care am si fost de 2 ori si akuma suntem foarte apropiati dar visul meu a fost k mergeam pe bicicleta cu prosopul in cap..apoi mam intalnit cu el si neam uitat amandoi intr-o oglinda si neam avzut amndoi ce inseamna asta va rog sami ziceti

  •  
    • 157 mesaje
    9 Dec 2010, 20:57
    0 0
    Interesanta treaba asta cu facutul de ursita...Si cum se face de fapt?
  •  
    • 7 mesaje
    11 Dec 2010, 11:41
    0 0

    buna..daca ma poti ajuta si pe mine cu visele..acu 2 seri am visat o femeie moarta la mine in casa..in sicriu..dar nush cine poate fi..adica era foarte neclar...si erau cateva persoane acolo la mort...apoi l-am visat pe prietenul meu..era cu mine si era vesel...dar de 2 zile nu am vorbit cu el...nu-mi raspunde la tel...iti multumesc daca imi spui ce inseamna.:*

  •  
    • 7 mesaje
    11 Dec 2010, 11:45
    0 0

    iar aseara am visat ca eram intr-un magazin foooarte  mare..in care erau numai pantofi...si eu ma uitam la ei...imi placeau toti...dar interesant e ca era foarte mare magazinul respectiv. Si apoi am visat k am primit un mesaj de la prietenul meu in care spunea exact asa: "cica mananc si eu".ce inseamna oare?

  •  
    • 2784 mesaje
    11 Dec 2010, 18:19
    0 0
    rozamunda a plecat de pe forum din 2007.
  •  
    • 426 mesaje
    15 Dec 2010, 16:45
    0 0
    Mesaj şters de administrator