povestiti-va visele si vi le voi dezlega

  •  
    • 509 mesaje
    4 Iun 2004, 11:23
    0 0
    Adya..scuze ca te-am botezat, oricum si Adaya suna bine
  •  
    • 1033 mesaje
    4 Iun 2004, 11:28
    0 0
    multumesc mult, rozamunda !!!

    sper sa fie mai bine decat pana acum!!!
  •  
    • 3526 mesaje
    4 Iun 2004, 11:35
    0 0
    iti multumesc mult rozamunda, da' nu m-a preschimbat in sarpe. muscatura era de sarpe. oricum, iti multumesc mult.
  •  
    • 509 mesaje
    4 Iun 2004, 12:28
    0 0
    carrie, am vrut sa scriu ''se preschimba''- nu tu ci fetita, dar nu stiu unde eram cand am scris..)) stii vorba aia...cap am, ochi am, minte ce-mi mai trebuie?)))))
    dar ce ti-am spus ramane valabil
  •  
    • 3526 mesaje
    4 Iun 2004, 13:01
    0 0
    ok, mersi mult, esti o draguta
  •  
    • 54 mesaje
    4 Iun 2004, 14:11
    0 0
    Eu am visat ca m-am intors acasa, asa cum de cativa ani visez ca sunt acasa in sfarsit acasa si ca toate grijile , toate relele lumii le-am lasat deoparte . Niciodata nu am visat apartamentul in care am copilarit, casa in care stau acum, doar casa aceea , casa din vis si atat de profunda e starea care ma cuprinde de cate ori ma intrep spre ea sau ii trec pragul. Azi noapte, in drum spre casa ma coplesise un sentiment de a prinde radacini ( in vis eu stiu ca visez si uneori chiar imim pot propune unele miscari) si ma luptam strasnic spre a ramane, dar stiam si chiar mi-am spus in vis ca dimineata imi va fi din nou rau si aveam premonitia starii de imposibilitate , aceasta stare care ma cuprinde in diminetile dupa vis, ca nu ma pot intoarce, ca la ce rost toate in jurul meu daca nu traiesc viata asta care mi s-a dat acolo unde apartin??! Nu stiu daca vreuna dintre voi a simtit vreodata mirosul pamantului si a ierbii din vis, miros care sa staruie dupa trezire . Am avut perioade cand fara sa par labila psihic imi provocam somnul (prin diferite mijloace), dar am avut probleme si m-am oprit . Acum astept, cine stie...poate ma intorc diseara acasa...
  •  
    • 509 mesaje
    4 Iun 2004, 14:28
    0 0
    lexia, accepta viata si casa pe care o ai acum..poate asta e plata pe care trebuie sa o faci in viata asta, amintirea din trecut de care nu poti scapa...tu visezi mereu asa? obisnuieste-te sa-ti accepti locul pentru ca nimic nu e intamplator.......totul are un scop.
  •  
    • 54 mesaje
    4 Iun 2004, 14:53
    0 0
    nu visez in fiecare noapte locul ala, nu, dar destul de des, in schimb visez si fragmente din fel de fel de situatii , repet , sunt fragmente, visul cu casa e continuu, de parca mi-as petrece intreaga noapte acolo. Mai visez ca zbor deasupra copacilor si nu am aripi, ma amuz ca ating frunzele cele mai de sus ale pomilor, uneori calatoresc prin locuri de care nici nu am auzit vreodata, vorbesc in alta limba, si ceilalti ma inteleg . Mai visez cladiri vechi, ca dupa cutremur, cu zidurile sparte, camerele rascolite fara mobila, iae eu umblu prin incaperile astea fara nici un scop anume. Dar asa imi par mie toate astea, vise scurte , fara semnificatie. Toata lumea isi controleaza visele?
  •  
    • 14 mesaje
    4 Iun 2004, 15:21
    0 0
    Multumesc mult, Rozamunda. E adevarat ca de ceva timp familia mea se zbate sa avem o situatie mai buna si se pare ca sansele se inmultesc. Dar voi avea grija de sfaturile tale. Toate cele bune!
  •  
    • 1033 mesaje
    5 Iun 2004, 10:27
    0 0
    neata rozimundi (nu te superi, da' imi place mie asa!)
    ia -sa.ti spuna maimu' ce visa azi.noapte!
    am prins in perdea,un fluture f.mare gri -era groaznic din ala, parca "cap de mort"!!! si l.am infasurat in ea, si vroiam sa.l intep in cap cu un ac,pe care mi.l dadea tata -in vis- da' al n@ibi se zvarcolea si nu am putu sa il infig in cap!!! si m.am trezit...
    multumesc anticipat !!!
    daca ie de rau, de rau...sari peste interpretare!!! multumesc oricum...
  •  
    • 48 mesaje
    5 Iun 2004, 16:31
    0 0
    Rozamunda mai vreau sa te intreb in legatura cu visele......se intimpla sa visez ca il prind in pat pe sotul meu cu vreo o prietena de a mea si se intimpla destul de des,oare ce ar putea insemna?multumesc din suflet
  •  
    • 153 mesaje
    5 Iun 2004, 21:48
    0 0
    Indraznesc sa-ti povestesc si eu un vis, draga mea: se facea ca pur si simplu stateam de vorba cu Dumnezeu. Dumnezeu ma avertiza ca voi avea o cumpana mare in viata, dar ca o voi trece, insa ca voi suferi mult. Eu il intrebam: cum, Doamne, oare Tu nu stii cat am suferit pana acum? acum cand in sfarsit credeam ca e mai bine, o iau de la capat? Dumnezeu mi-a spus: "Nu-ti fa griji, n-o sa fie nici pe departe ce-ai tras tu pana acum, dar o sa fie o cumpana pe care ai s-o treci". Visul asta l-am avut acum vreo luna si ma obsedeaza. Multzumesc mult
  •  
    gia
    • 581 mesaje
    6 Iun 2004, 11:11
    0 0
    Rozamunda a am avut un vis tare ciudat aseara. In general am eu vise ciudate. Am visat ca am prins un papagal tare frumos. Ceva cu mov si albastru. De fapt nu l-am prins... L-am vazut si am intins mana sa vad daca vine. Si a venit. Era tare speriat insa s-a ascuns la mine in haine. L-am ascuns de toti si parca ar fi inteles ca nu-i vreau raul. De parca ar fi fost o fiinta....sau ceva.
    In fine. POate descifrezi tu misterul ca eu..............
    Saru'mana frumos.
  •  
    • 1033 mesaje
    6 Iun 2004, 12:13
    0 0
    lorelei... e extraordinar !!!(nu ma pricep la interpretare!!!-aici, rozamunda e mama lor!!!)

    dar, stiu de la bunica mea ca cine il viseaza pe DUMNEZEU, e lucru' mare !!!si e de bine, oricum...
    tu esti f. credincioasa???!!!

    rozamunda, zic bine??sau aberez???!!!
  •  
    • 1033 mesaje
    7 Iun 2004, 12:34
    0 0
    neata rozamunda?!
    unde te.ai ascuns ??!!

    avem nevoie de sfaturile tale !!!
  •  
    • 509 mesaje
    7 Iun 2004, 14:15
    0 0
    maimu, acu am ajuns la ''cabinet'')))
    ps. sambata si duminica n-am acces la net


    maria_t...
    nu-i asa ca esti foarte geloasa din fire? gelozia ta se manifesta in vis sub forma acestor scenarii... iti visezi sotul pana si cu prietenele tale, sau in prietenele tale nu ai incredere si ti-e teama sa nu-l corupa
  •  
    • 509 mesaje
    7 Iun 2004, 14:17
    0 0
    lorelei...monkey are dreptate, tu ai avut un vis premonitoriu!! nu-ti fie frica de nimic, Cel de Sus te vegheaza!
  •  
    • 509 mesaje
    7 Iun 2004, 14:23
    0 0
    gia, papagalul e un simbol exotic, excentric chiar...
    in curand va avea loc un eveniment de genul asta, va fi ceva placut

    p.s.- ti-am trimis un privat acum cateva zile, ai verificat?
  •  
    gia
    • 581 mesaje
    7 Iun 2004, 14:27
    0 0
    NUUUU....nu am primit nimic.De ce ??!?!?!?!?
    Poti sa mai trimiti inca o data pls....
    Si ps...nu am inteles ce fel de eveniment va avea loc.
    Mersic.
  •  
    • 509 mesaje
    7 Iun 2004, 14:31
    0 0
    maimu, fi precauta zilele astea, nu-i un vis asa de rau totusi.