Am facut sex la 15 ani

  •  
    • 12625 mesaje
    27 Ian 2017, 13:09
    1 1
    white_storm2 said:
    carmen008 said:

    Ma lashi?
    Ma judeci pentru un l?
    Eu cred ca avea puterea sa zica NU. Nu vrei nu te duci, nu cauti locuri izolate, stai langa maica-ta si taica-tu ca doar nu te foote cineva in mijlocul strazii.
    Nu te mai "molesi" asa. 

     Io nu judec pe nimeni, e vorba (teoretic)  de varsta, ai uitat cum era?

     
    Mai sincer nu uit ca la 15 ani bateam 9 pietre si plimbaream bicicleta ca se plictisea de mine.
    Se spune ca am evoluat ok...am evoluat facand sex , ca e la indemana si uitam sa ne protejam, uitam sa ne aparam sufletul.
    Am vazut x cazuri de fete "iubarete" cu burta la gura. Sa recunoastem. Tu sau eu.. vine fiica acasa si imi arata burtica. Ce sa fac? Din compasiune o iubesc in continuare dar sigur viitorul si l-a compromis. Nu o pun sa faca avort ca am un Dumnezeu, ce sa ii explic?
    Cum ii va fi viata? La 15 ani nici bine nu ti-ai sters mucii si deja infasori bebelul. Ca asta e realitatea. Ati trecut (raspunsul e si pentru Outofhere) pe forumul asta de ani de zile. Cate cazuri de am facut-o si nu m-am protejat ati citit? Credeti voi ca 99.99% din cazuri au fost trolli si intre timp toate au fost ok?
    Poate nu vreti sa intelegeti cate fete de 12-16 ani deja cresc copii,lasand scoala deoparte. Sper sa am discutii preliminare despre sex inainte de a experimenta. Lumea se grabeste. Unde? 


    Acest mesaj a fost editat de către carmen008: 27 Ian 2017, 13:11
  •  
    • 1890 mesaje
    27 Ian 2017, 13:18
    1 2
    outofhere said:
    carmen008 said:
    Bine said:Buna, sunt o fata si aseara am facut sex si mie frica de ce o sa se intample.. ma puteti ajuta?

     
    In primul rand nu mai esti virgina.
    In al doilea rand daca te-a invartit unul care doar te-a avut te mai foloeste vreo luna si pe urma o sa spuna la tot satul ce poama esti. Asta daca faci si niste poze sexoase.
    In alta ordine, daca flacaul te iubeste si te respecta sa ii spuna si lui maica-ta ca te-a avut. Stii e mai bine sa afle de la voi decat atunci cand esti in luna a 9 a de ce ai burta rotunda.
    Daca nu ati folosit prezervativ sau alte forme de protejare o sa faci un bebe. Si ai sa te apuci de spalat budigai si gata scoala, viitorul. Doar daca ai tai sunt bogati si isi permit o bona.Daca nu ai resurse si stai rau, poate va trebui sa dai copilul sa il creasca statul rea idee.
    In rest, sa iti fie de bine. O singura data ai fost virgina. Taci mireasa nu mai plange ca oricum nu se mai strange. 

     

    Carmen sa ma ierti ca nu vreau sa te critic, doar nu pot sa nu remarc cat de lipsit de sensibilitate este acest raspuns. Daca refuzi sa ai un minim de compasiune pentru o copila (daca n-o fi troll) intimidata maxim ca s-a bagat in ceva ce evident o depaseste, macar nu ii da fix in moalele capului. Nu stiu, pe mine m-ar durea sufletul sa dau asa in cineva lipsit de aparare, ca doar daca era matura si stapana pe sine nu ar mai fi depasit-o situatia si n-ar mai fi scris de la bun inceput.

     Dupa tine, cum ar fi trebuit sa-i raspunda unei fete care la 15 ani preocuparea ei majora este sa-si desfaca picioarele?? I-a etalat pe scurt consecintele. Ce situatie o depaseste?? A luat-o cineva de pe strada, scoala, biblioteca, biserica, magazin, a sechestrat-o si a violat-o??

  •  
    • 11561 mesaje
    27 Ian 2017, 13:27
    0 2
    scorpion112 said:
    outofhere said:
    carmen008 said:
    Bine said:Buna, sunt o fata si aseara am facut sex si mie frica de ce o sa se intample.. ma puteti ajuta?

     
    In primul rand nu mai esti virgina.
    In al doilea rand daca te-a invartit unul care doar te-a avut te mai foloeste vreo luna si pe urma o sa spuna la tot satul ce poama esti. Asta daca faci si niste poze sexoase.
    In alta ordine, daca flacaul te iubeste si te respecta sa ii spuna si lui maica-ta ca te-a avut. Stii e mai bine sa afle de la voi decat atunci cand esti in luna a 9 a de ce ai burta rotunda.
    Daca nu ati folosit prezervativ sau alte forme de protejare o sa faci un bebe. Si ai sa te apuci de spalat budigai si gata scoala, viitorul. Doar daca ai tai sunt bogati si isi permit o bona.Daca nu ai resurse si stai rau, poate va trebui sa dai copilul sa il creasca statul rea idee.
    In rest, sa iti fie de bine. O singura data ai fost virgina. Taci mireasa nu mai plange ca oricum nu se mai strange. 

     

    Carmen sa ma ierti ca nu vreau sa te critic, doar nu pot sa nu remarc cat de lipsit de sensibilitate este acest raspuns. Daca refuzi sa ai un minim de compasiune pentru o copila (daca n-o fi troll) intimidata maxim ca s-a bagat in ceva ce evident o depaseste, macar nu ii da fix in moalele capului. Nu stiu, pe mine m-ar durea sufletul sa dau asa in cineva lipsit de aparare, ca doar daca era matura si stapana pe sine nu ar mai fi depasit-o situatia si n-ar mai fi scris de la bun inceput.

     Dupa tine, cum ar fi trebuit sa-i raspunda unei fete care la 15 ani preocuparea ei majora este sa-si desfaca picioarele?? I-a etalat pe scurt consecintele. Ce situatie o depaseste?? A luat-o cineva de pe strada, scoala, biblioteca, biserica, magazin, a sechestrat-o si a violat-o??

      Vezi  daca  nu  te  a  mancat  "maimutica" de  mica , nu  crezi  biata  fata!

  •  
    • 12625 mesaje
    27 Ian 2017, 13:29
    0 1
    Hai sa nu facem polemica.
    Da recunosc ca acum trebuie sa luam cu binisorul sa educam copii ca altfel se arunca de pe bloc.

    Eu nu vad nici un sfat de la voi..mai domol.
    Voi cum ati spune?
  •  
    • 1890 mesaje
    27 Ian 2017, 13:40
    0 1
    carmen008 said:
    Voi cum ati spune?

     Exact cum ai spus tu, nu cred ca ar mai trebui adaugata nici o silaba!

  •  
    • 2115 mesaje
    27 Ian 2017, 13:41
    0 1
    scorpion112 said:
    white_storm2 said:

     Io nu judec pe nimeni, e vorba (teoretic)  de varsta, ai uitat cum era?

    Eu n-am uitat cum era, la varsta aia imi vedeam de carte! Eram in primul an de liceu, profesori noi, materie destul de multa si stufoasa, imi ardea de baieti cat de un junghi in coasta. Cel putin la chimie aveam o profesoara la ora careia si daca erai in alta galaxie tot ti se parea ca esti prea aproape. 

     Si eu la fel, dar erau alte timpuri...

  •  
    • 3765 mesaje
    27 Ian 2017, 15:12
    0 2
    voi, care va impungeti, la ce varsta ati inceput viata sexual?
  •  
    • 12625 mesaje
    27 Ian 2017, 15:29
    0 1
    igivansenior said:voi, care va impungeti, la ce varsta ati inceput viata sexual?

     
    eu 21 cand am nascut la 28 deja eram cea mai batrana din salon..cand am nascut la 39 eram deja mamaie  

  •  
    • 1890 mesaje
    27 Ian 2017, 16:00
    0 1
    Si eu care ma consideram decanul de varsta ca am nascut la 36 de ani!
  •  
    • 4346 mesaje
    28 Ian 2017, 10:38
    0 1
    eu iti recomand sa urmaresti clipul ! poate iti va deschide ochii !
    1.   https://www.youtube.com/watch?v=X72ktoHAKJA
    2. https://www.youtube.com/watch?v=g9v_jmBPx6Q
    3.  https://www.facebook.com/www.eLady.ro/videos/1197736643599505/
     
    ia le in ordine...ai ce invata !

    Acest mesaj a fost editat de către anda22-7: 28 Ian 2017, 11:03
  •  
    • 3765 mesaje
    28 Ian 2017, 18:58
    0 2
    scorpion112 said:Si eu care ma consideram decanul de varsta ca am nascut la 36 de ani!

     

    mai ai pana o intreci pe Ilieasca.

    dar cand ai facut prima oara sex?

    io eram tanar imberb de 20  cand am dat de gustul piersicutei. si de atunci am ramas cu o iubire eterna pentru ea .

  •  
    • 2115 mesaje
    29 Ian 2017, 18:22
    0 1
    igivansenior said:voi, care va impungeti, la ce varsta ati inceput viata sexual?

     Nu zau, doar n-o sa-ti dau tie raportul!!!

  •  
    • 3765 mesaje
    29 Ian 2017, 19:44
    0 0
    white_storm2 said:
    igivansenior said:voi, care va impungeti, la ce varsta ati inceput viata sexual?

     Nu zau, doar n-o sa-ti dau tie raportul!!!

     
    ba da, un raport scris de 3 pagini asupra imprejurarilor, cum a decurs actiunea si cum te-ai simtit dupa penetrescu.
    nu-mi place sa va vad ca certati din orice si cea mai buna forma de divagatie este sa va intreb  ceva personal. 

  •  
    • 1841 mesaje
    29 Ian 2017, 21:01
    1 0
    carmen008 said:

     
    Mai sincer nu uit ca la 15 ani bateam 9 pietre si plimbaream bicicleta ca se plictisea de mine.
    Se spune ca am evoluat ok...am evoluat facand sex , ca e la indemana si uitam sa ne protejam, uitam sa ne aparam sufletul.
    Am vazut x cazuri de fete "iubarete" cu burta la gura. Sa recunoastem. Tu sau eu.. vine fiica acasa si imi arata burtica. Ce sa fac? Din compasiune o iubesc in continuare dar sigur viitorul si l-a compromis. Nu o pun sa faca avort ca am un Dumnezeu, ce sa ii explic?
    Cum ii va fi viata? La 15 ani nici bine nu ti-ai sters mucii si deja infasori bebelul. Ca asta e realitatea. Ati trecut (raspunsul e si pentru Outofhere) pe forumul asta de ani de zile. Cate cazuri de am facut-o si nu m-am protejat ati citit? Credeti voi ca 99.99% din cazuri au fost trolli si intre timp toate au fost ok?
    Poate nu vreti sa intelegeti cate fete de 12-16 ani deja cresc copii,lasand scoala deoparte. Sper sa am discutii preliminare despre sex inainte de a experimenta. Lumea se grabeste. Unde? 

     
    Carmen si Scorpion (n-am pututt sa va citez pe amandoua), eu cred ca factual aveti amandoua dreptate, este incredibil de devreme sa faca sex la varsta asta si riscurile sunt imense, nu numai de sarcina, ci de boli cu transmitere sexuala. Sa te infectezi cu HIV la 15 ani sau sa iei sifilis si sa te compromiti, cum bine ai zis Carmen, de la varsta asta, este o tragedie totala.

    Deci si eu as zice factual exact ca voi. Eu adresam tonul atacator si brutal, maniera de a o plesni fix peste ochi. Eu nu cred ca cineva pierdut va putea vreodata sa reactioneze corect sau sa invete ceva din orice fel de 'interventie' abuziva, pentru ca a profita de slabiciunea unei copile si a o 'plesni' virtual este o forma de abuz. Asa isi justifica orice abuzator actiunile, mai ales fata de sine, convins ca o face 'spre binele' bietului pierdut. Insa o copila care vine printre femei sa ceara lamuriri cand s-a bagat pana peste cap in ceva ce o depaseste, iese si mai traumatizata de experienta acestei discutii. 

    Concluzia mea e ca da, toate argumentele sunt corecte, dar se 'pierd' complet in maniera de prezentare, iar cu putina sensibilitate, aceleasi argumente ar ajunge mult mai aproape de urechile si mintea copilei. 

  •  
    • 10065 mesaje
    29 Ian 2017, 22:39
    1 0
    Ce vremuri, ce trairi, ce amintiri din copilarie ...

    Mai cu un gram de amanunte, va rog ... si cum fu, ai ?

  •  
    • 10065 mesaje
    29 Ian 2017, 23:32
    1 0
    anda22-7 said:eu iti recomand sa urmaresti clipul ! poate iti va deschide ochii !
    1.   https://www.youtube.com/watch?v=X72ktoHAKJA
    2. https://www.youtube.com/watch?v=g9v_jmBPx6Q
    3.  https://www.facebook.com/www.eLady.ro/videos/1197736643599505/
     
    ia le in ordine...ai ce invata !

     

    Din punctul meu de vedere, singurii (si intr-un procent foarte mic , cred) cu urechi de auzit sint cei ce acasa au auzit ceva similar, altfel, in majoritate pe-o ureche le intra iar pe cealalta le iese spusele coanei.

     

    Totul (cred eu) tine de cele predate acasa, in rest ... apa de ploaie.


    Acest mesaj a fost editat de către ViktorC: 29 Ian 2017, 23:32
  •  
    • 4346 mesaje
    30 Ian 2017, 17:37
    0 1
    ViktorC said:
    anda22-7 said:eu iti recomand sa urmaresti clipul ! poate iti va deschide ochii !
    1.   https://www.youtube.com/watch?v=X72ktoHAKJA
    2. https://www.youtube.com/watch?v=g9v_jmBPx6Q
    3.  https://www.facebook.com/www.eLady.ro/videos/1197736643599505/
     
    ia le in ordine...ai ce invata !

     

    Din punctul meu de vedere, singurii (si intr-un procent foarte mic , cred) cu urechi de auzit sint cei ce acasa au auzit ceva similar, altfel, in majoritate pe-o ureche le intra iar pe cealalta le iese spusele coanei.

     

    Totul (cred eu) tine de cele predate acasa, in rest ... apa de ploaie.

     

    tot e mai bine sa ti spuna cineva , decat sa n ai habar de ce ti se poate intampla. Ideal ar fi sa le auzi acasa, dar decat deloc...mai bine asa. !

  •  
    • 514 mesaje
    30 Ian 2017, 20:14
    0 1
    Obsedata mica , sex la 15 ani !!! si cand ati programat urmatoarea , la 25

  •  
    • 514 mesaje
    30 Ian 2017, 20:17
    0 0
    carmen008 said:
    igivansenior said:voi, care va impungeti, la ce varsta ati inceput viata sexual?

     
    eu 21 cand am nascut la 28 deja eram cea mai batrana din salon..cand am nascut la 39 eram deja mamaie  

     

    l ai bagat adanc bree , dupa calculele mele si conform statisticilor 3 ani din viata stam la masa doar sa mancam , nu mai zic de gatit  deci carmesito , ai belito !!! sa te vad cand traiesti
     

  •  
    • 11561 mesaje
    31 Ian 2017, 07:55
    1 0
    scorpion112 said:Si eu care ma consideram decanul de varsta ca am nascut la 36 de ani!

     

      Ti  a  cam  placut  sa  copilaresti!