Mi am iinselat barbatul...

  •  
    • 29 mesaje
    26 Apr 2016, 11:03
    1 0
    O fata în 97,un băiat în 2007.
  •  
    • 29 mesaje
    26 Apr 2016, 11:07
    1 0
    Și dacă iau fata ... Băiatului ce i fac.. Si sa știi ca am scris anii tocmai pentru cei ca tine.. Si încă un lucru la care nu te aștepți... Răspunsurile tale nu ma supăra, deloc, din contra, mă ajută mult.
  •  
    • 7959 mesaje
    26 Apr 2016, 11:11
    0 0
    Am incurcat topicele, scuze.
    Daca sunteti asa multe!
    Ii iei pe amandoi, pai cu ce sa traiasca langa omul asta?
  •  
    • 7959 mesaje
    26 Apr 2016, 11:14
    0 0
    Departe de mine gandul de a te supara, dar unele povesti par... ireale.
  •  
    • 29 mesaje
    26 Apr 2016, 11:17
    0 0
    Pai hai să ți reamintesc ce am scris mai sus :el lucrează acasă, mecanica... Da bani cat vrea și când vrea el. Eu lucrez la un mega image.. 1000lei. Ai mei nu ma primesc, fratele meu care m a primit la el în decembrie anul trecut, nu mai este alături de mine pentru că le am trădat încrederea, dându i o șansă,, sora mea fiind singura alături de mine... Dar nu este în tara... De 15 ani trăiește în...
  •  
    • 7959 mesaje
    26 Apr 2016, 11:31
    1 0
    Am recitit din urma. Mda, cu 1000 lei/luna abia iti platesti utilitatile si o eventuala chirie, de mancare si hainute pentru copii macar nu-ti mai ramane mare lucru.
    Deci de mutat nu se pune problema, con4inua demersurile cu divortul, legea il va obliga sa plateasca pensie alimentara copiilor, iar casa ridicata de voi se imparte. Nu stiu insa ce viata veti duce voi mai departe locuind tot sub acelasi acoperis.
    E usor sa zici "ia-ti copiii si du-te", mai greu de facut!
  •  
    • 29 mesaje
    26 Apr 2016, 11:34
    0 0
    Mulțumesc pentru tot. Tuturor!
  •  
    • 29 mesaje
    26 Apr 2016, 11:38
    0 0
    Aș vrea uneori să fug, să fiu o nenorocita și o lasă nemernica, să las totul în urma, să mi las copiii în plata domnului, și să fug în lumea larga.. Nu știu cum și unde! Mi e mila de ei, de mine de noi... Alteori vreau să mor... Alteori nu vreau să mă mai duc la job... Mereu vreau sa mor, de fapt!
  •  
    • 29 mesaje
    26 Apr 2016, 11:47
    1 0
    White_Storm said:Am recitit din urma. Mda, cu 1000 lei/luna abia iti platesti utilitatile si o eventuala chirie, de mancare si hainute pentru copii macar nu-ti mai ramane mare lucru.
    Deci de mutat nu se pune problema, con4inua demersurile cu divortul, legea il va obliga sa plateasca pensie alimentara copiilor, iar casa ridicata de voi se imparte. Nu stiu insa ce viata veti duce voi mai departe locuind tot sub acelasi acoperis.
    E usor sa zici "ia-ti copiii si du-te", mai greu de facut!

     

  •  
    • 151 mesaje
    28 Apr 2016, 13:32
    0 0
    White_Storm said:Am recitit din urma. Mda, cu 1000 lei/luna abia iti platesti utilitatile si o eventuala chirie, de mancare si hainute pentru copii macar nu-ti mai ramane mare lucru.
    Deci de mutat nu se pune problema, con4inua demersurile cu divortul, legea il va obliga sa plateasca pensie alimentara copiilor, iar casa ridicata de voi se imparte. Nu stiu insa ce viata veti duce voi mai departe locuind tot sub acelasi acoperis.
    E usor sa zici "ia-ti copiii si du-te", mai greu de facut!

     

    Mai degraba as umbla cu copilul in spate si as dormi la adapostul public decat sa-mi risc viata in bataie .

     

  •  
    • 151 mesaje
    28 Apr 2016, 13:56
    3 0
    Gabrielahapy,

    in sufletul meu tot mai sper ca povestea ta e o fabulatie.

    Dar chiar daca sunt sanse de 1% sa fie adevarata, eu ma simt datoare sa iti raspund, atat cat ma duce capul.

    Inteleg ca se fac 20 ani de cand esti calcata in picioare fizic si psihic. Acei ani nu ii mai poti recupera, i-ai pierdut iremediabil, cei mai frumosi ani ai vietii, tineretea.
    Din pacate tu ai dezvoltat un sindrom de atasament fata de bruta de langa tine, pt ca te-a distrus psihologic, repetandu-ti zilnic ca nu esti buna de nimic. Asta te-a impiedicat sa-l parasesti.

    Nu exista nicio scuza pt bataie, pt abuz, nici macar asa-zisul tau amantlâc, nimic, nimic.

    Oricat de sarac ai fi, intr-o camaruta de chirpici , dar daca pui capul pe perna linistit , tot esti mai fericit decat o viata sub teroarea pumnului.

    Divortul este singura solutie in acest caz, dar apoi trebuie sa-ti pierzi urma definitiv , si sa-ti traiesti restul vietii asa cum nu l-ai trait niciodata: fara teroare !

    Apeleaza la asociatiile pt femei abuzate. iti dau aici un link, ia-le la rand, suna zilnic, pana gasesti un loc:

    https://www.womensaid.ie/ro/

    Inteleg ca ai doi copii, amandoi sunt la scoala.

    Vorbeste cu diriginta, cu directoarea scolii, vezi daca exista pe undeva un internat al scolii si pune-ti copiii la adapost. Bruta ii va ataca mai devreme sau mai tarziu, cand intr-o clipa de ratacire, va vedea in ei trasaturile tale, ochii tai, buzele tale...

    Fa plangere la politie, mergi la medicina legala si scoate certificat.

    Vorbeste cu colegele de servici, nu te insingura in necazul tau.

    Du-te in genunchi la parintii tai, roaga-i sa te ierte, explica-le ca esti abuzata psihiologic nu numai fizic, implora-i , si impaca-te cu ei. Sunt singurii tai aliati. Poate totusi au mila si va adapostesc pe tine cu copiii.

    Tu trebuie sa ai clar in minte ca nimic nu se va schimba in bine in nenorocirea relatiei tale.

    Nu sta sa-ti plangi de mila, aici e viata ta in joc, gandeste-te ca urmatorul pumn te poate trimite in coltul mesei, definitiv.

    Mult curaj,

    coana_mare
  •  
    • 7959 mesaje
    28 Apr 2016, 14:58
    0 0
    Recunosc ca te citesc cu drag si apreciez raspunsurile tale date cu patos unor useri, desi stii si tu ca unele posturi sunt scrise la misto. Asta inseamna "omenia" si sa pui raul inainte.
  •  
    • 29 mesaje
    29 Apr 2016, 12:01
    0 0
    Chiar nu pot sa cred ca cineva ar putea face asa ceva!!! În puținul timp pe care îl avem, să scriem posturi pe Eva, și nu orice, tragedii pe care nu ne e dat sa le auzim prea des, și nu că nu ar fi, sunt mii de cazuri, poate mai urâte decât al meu, însă femeile suferă în tăcere...
  •  
    • 151 mesaje
    29 Apr 2016, 12:59
    1 0
    gabrielahapy said:Chiar nu pot sa cred ca cineva ar putea face asa ceva!!! În puținul timp pe care îl avem, să scriem posturi pe Eva, și nu orice, tragedii pe care nu ne e dat sa le auzim prea des, și nu că nu ar fi, sunt mii de cazuri, poate mai urâte decât al meu, însă femeile suferă în tăcere...

     

     Gabrielahapy,

     

    nu este o calitate sa suferi in tacere.

     

    Ai un calculator, ai internet, si timp sa scrii, inseamna ca bruta nu e langa tine.

     

    Ce mai astepti ca sa actionezi ??  Sa-ti ia la bataie si copiii ?

     

    Ce ai facut cu avocatul ? Ai sunat la adapostul pt femei abuzate ? Ai vorbit cu diriginta copiilor ? Ti-ai sunat parintii ?

     

    Cand scrii pe un forum , trebuie sa te astepti ca fel de fel de oameni sa-si dea cu parerea.

     

    Sa stii ca femeia care accepta situatia injositoare de a fi cârpa barbatului, presul lui , sacul lui de box, NU este o mama-eroina ! Este o victima, o sclava... in secolul XXI ... iar individul-"barbat" nu este decat un infractor de drept comun care in orice tara civilizata ar fi condamnat la ani grei de pàrnaie...

     

    Numai bine iti doresc,

    coana_mare

     

  •  
    • 10065 mesaje
    29 Apr 2016, 15:00
    1 1
    Ce pacat ca nu se mai gasesc scaune electrice ...

  •  
    • 29 mesaje
    29 Apr 2016, 17:14
    0 0
    Mai în gluma mai în serios uneori as vrea să l omor.
  •  
    • 3765 mesaje
    29 Apr 2016, 22:27
    0 0
    gabrielahapy said:Mai în gluma mai în serios uneori as vrea să l omor.

     

    io n-am inteles de ce ai denumit topicul, mi-am inselat barbatul!!?  este un amanunt minor in realatia ta. ce ai vrut sa scoti in evidenta?

  •  
    • 10065 mesaje
    30 Apr 2016, 12:26
    0 2
    igivansenior said:
    gabrielahapy said:Mai în gluma mai în serios uneori as vrea să l omor.

     

    io n-am inteles de ce ai denumit topicul, mi-am inselat barbatul!!?  este un amanunt minor in realatia ta. ce ai vrut sa scoti in evidenta?

     

    Sa arate ca si ea poate .

     

    La birfa cu o tanti (asta dupa ce mi-am vazut sacii in caruta ) . Draga, tu esti o femeie frumoasa, inteligenta , bla bla bla  ...  de ce ai luat tu calea dezmatului ? Ca nu va prea intelegeti (cu sotul) inteleg, dar, mai exact, ce te-a determinat sa bati cimpii ?

    Ea : Pai ... m-o facut curva ! Macar acu sa aibe de ce zice !

    Ai las-o breee ... ce motiv serios de a bate cimpii ai matale (in gindul meu ... ) Da' sa-ti ei la revedere nu te duse mintea, ai ? Hmmm ...

     

  •  
    • 175 mesaje
    1 Mai 2016, 00:44
    0 0
    OOOps, eu nu l-am inselat pe al meu cum l-ai inselat tu pe al tau. Dar in fine, nici al tau nu e cum e al meu.
  •  
    • 11561 mesaje
    3 Mai 2016, 10:30
    0 1
    simona_carmen said:OOOps, eu nu l-am inselat pe al meu cum l-ai inselat tu pe al tau. Dar in fine, nici al tau nu e cum e al meu.

     Hristos  a  Inviat!
      Ai  fost  la  defilare???