Mi am iinselat barbatul...

  •  
    • 29 mesaje
    24 Apr 2016, 01:38
    0 1
    M am casatorit  in 1995, dupa 2 ani de prietenie cu el. Un om posesiv, gelos orgolios ,dusmanos. Din primul an, am mancat batai groaznice , din te miri ce...ca nu era geamul inchis cand venea el acasa, ca am fost la mama, ca nu am fost samd...In 1997 am nascut o pe fata noastra, o minune....jigniri de tot felul, injuraturi, batai cumplite din nimic si pentru nimic. Socrii mei erau oripilati. A venit  tata, m a luat acasa, socrii mei au fost de acord ca e mai bine asa...dar dupa lacrimi, ingenuncheri, iertare, scuze ...sa mi cada mana daca te mai lovesc...m am intors.Nici o diferenta ,aceias viata ,fara nici o logica ma batea, din senim, ma dadea cu capul de faianta, ma lua de par si ma tragea pe jos pe gresie, din bucatarie pana in dormitor,,,dupa care ma iubea...fizic...plangea, spunea ca a fost un nenorocit, ...iarta ma iubirea mea...a doua zi nu puteam sa merg, aveam oasele rupte, ma durea fiecare  bucatica de trup si suflet.....dar seara facea dragoste cu mine..daca nu putea, imi cerea sa ii fac ceva , orice, ca din cauza mea i a murit, sau nu i s a sculat.  il iubeam. Ai mei inebuneau, pe zi ce trecea mama si tata nu mai aveau arme...iar m au luat, iar eu iar m am intors!!! Atat mi a zis tata: daca pleci inapoi la el, pleci pentru totdeauna, inapoi nu ai ce sa mai cauti. Poate sa te omoare, nu ne mai intereseaza de tine. Daca in 97 am nascut o fata, in 2007 am nascut un baiat. Am vandut apartamentul din Bucuresti, ne am mutat nu departe...10 minute de  capitala ...nu am vrut, am plans, nu mi am dorit asta, dar pentru a mia oara, m a asigurat ca ne va fi bine, ca face pentru copii...Viata mea , a devenit groaznica, eram in depresie, certata zilnic, injurata, batuta, maltratata...nu muncea, eu eram in crestere copil, nu aveam bani...imi doream sa mor! Casa era in constructie, dormeam pe saltele cu copii, pe sapa, in umiditate, in frig, umilita si batuta. L am inselat ,in 2009, noiembrie, pana in 2010 februarie....A aflat anul trecut pe10 martie, de atunci viata lui, a mea, a noastra, este un COSMARRRR. sSufera groaznic de tare, ..e putin spus...moare in fiecare zi , bucata cu bucata, .Un an intreg de batai crancene, de sute de ori mai rele decat cele pe care le luam DEGEABA, cu aniiiii in urma, nevinovata. Cap spart , par smuls, tarata din etaj in parter, de par...picioare ,pumni....am vazut in fiecare zi moartea!!!   Sunt sigura ca merit ce mi se intampla, dar ma bucur ca nici el nu moare nepedepsit, pentru toti ani in care m a tavalit, m a omorat , m a injurat, m a scuipat, a scos p...a si a zis ca se poate pisa pe mine la orice ora vrea el. Acum viata se pisa pe el! Stiu puteti sa credeti ce vreti, puteti sa aruncati cu pietre, cu bolovani chiar. Un lucru ma bucura: nu mai are ranjetul ala ironic de mascul ...i a disparut ..definitiv.
    Acest mesaj a fost editat de către gabrielahapy: 24 Apr 2016, 01:41
  •  
    • 29 mesaje
    24 Apr 2016, 01:40
    0 0
    Cand o sa puteti si o sa vreti, o sa va scriu si continuarea!
  •  
    • 3765 mesaje
    24 Apr 2016, 07:33
    0 0
    cu cine l-ai inselat?
  •  
    • 29 mesaje
    24 Apr 2016, 09:32
    0 0
    Corecta intrebare!!! Cu un asa zis fff bun prieten, care nu mi spunea cat de nenorocit este sotul meu,ca se duce la curve pe centura , in timp ce eu stateam cu copiii acasa, ca sunt o proasta si merit mai mult... ca sunt o femeie frumoasa si desteapta. Ca el s a indragostit ...clasicul prieten nenorocit...M a prins pe picior gresit, nefericita, eram evident vulnerabila, de, dupa ani de zile eam si eu vazuta...i am picat in plasa. Ata se intampla in noiembrie 2009, dupa 14 ani de casnicie, ani in care nici nu am intors capul pe strada...asa a fost sa fie, nu asta mi am dorit...dar viata ne o trage tuturor.
  •  
    • 3765 mesaje
    24 Apr 2016, 10:28
    0 0
    pai se pare ca asta-i solutia la linistirea lui, inselatul.
    daca-i spui cu cine l-ai inselat, o sa devina o carpa.
  •  
    • 29 mesaje
    24 Apr 2016, 11:07
    0 1
    Linistire? Nici vorba...din 10 martie, de cand a aflat , zilnic vad moartea, batai jigniri, blesteme,injuraturi. Desi ne am propus sa trecem peste, nu poate,,, Viata mea si a lui este un cosmar...azi ma iubeste si maine ma omoara cu bataia...nu mai am solutii, am ajuns amandoi la capatul puterilor!
  •  
    • 29 mesaje
    24 Apr 2016, 11:09
    0 0
    A aflat, stie cu cine ...e mult mai grav decat pot sa scriu cu niste amarate de taste...amenintari la adresa lui, politie, plangeri...GRAV DE TOT.
  •  
    • 3765 mesaje
    24 Apr 2016, 11:59
    1 1
    de ce nu divortezi?
  •  
    • 29 mesaje
    24 Apr 2016, 12:30
    0 0
    Anul trecut, dupa 8 luni de catastrofa, de omoruri , din cele mai urate, cap spart, oase rupte, ai mei s au hotarat sa mi mai  dea o sansa. Sora mea, mi a trimis bani, fratele meu m a primit la el...am bagat divort. Am plecat pe 2 Noiembrie. Cu baietelul nostru de 9 ani. Toate bune si frumoase. Fata a ramas acasa, nu era un pericol pentru ea, urma si pentru ea un an greu, bacul. Ne vedeam zi de zi, venea la mine...eram ok. Mai putin el...a inceput implorare, mila, ajutar, ma iubea , a gresit...Vino acasa, iti promit ca ma schimb, o sa incerc , voi face ca totul sa fie bine...juraminte desarte...I am dezamagit pe toti. Am uitat ajutorul, am uitat totul...vino de dragul copiilor...Si asa am facut, m am intors pe 10 Decembrie, dupa ce fusesem o luna plecata. S a schimbat doar ca nu ma mai loveste, a mai incercat, dar i am spus ca unul dintrenoi va muri sigur daca ma mai loveste!!! E de prisos sa va spun ce e la gura lui ZILNIC!!!!! Fratele meu si cumnata m au abandonat. Merit. Mama , tata...doar cu sora mea mai vb. Ea nu sta in tara, e plecata de 15 ani. Divortul nu stiu in ce faza e, nu am primit nici o citatie, l am sunat pe avocat si m a rugat sa il resun pe luni, marti, dupa florii...NU MAI STIU CE SA MAI FAC...NU MAI AM SCAPARE...
  •  
    • 4346 mesaje
    24 Apr 2016, 13:54
    1 0
    gabrielahapy said:M am casatorit  in 1995, dupa 2 ani de prietenie cu el. Un om posesiv, gelos orgolios ,dusmanos. Din primul an, am mancat batai groaznice , din te miri ce...ca nu era geamul inchis cand venea el acasa, ca am fost la mama, ca nu am fost samd...In 1997 am nascut o pe fata noastra, o minune....jigniri de tot felul, injuraturi, batai cumplite din nimic si pentru nimic. Socrii mei erau oripilati. A venit  tata, m a luat acasa, socrii mei au fost de acord ca e mai bine asa...dar dupa lacrimi, ingenuncheri, iertare, scuze ...sa mi cada mana daca te mai lovesc...m am intors.Nici o diferenta ,aceias viata ,fara nici o logica ma batea, din senim, ma dadea cu capul de faianta, ma lua de par si ma tragea pe jos pe gresie, din bucatarie pana in dormitor,,,dupa care ma iubea...fizic...plangea, spunea ca a fost un nenorocit, ...iarta ma iubirea mea...a doua zi nu puteam sa merg, aveam oasele rupte, ma durea fiecare  bucatica de trup si suflet.....dar seara facea dragoste cu mine..daca nu putea, imi cerea sa ii fac ceva , orice, ca din cauza mea i a murit, sau nu i s a sculat.  il iubeam. Ai mei inebuneau, pe zi ce trecea mama si tata nu mai aveau arme...iar m au luat, iar eu iar m am intors!!! Atat mi a zis tata: daca pleci inapoi la el, pleci pentru totdeauna, inapoi nu ai ce sa mai cauti. Poate sa te omoare, nu ne mai intereseaza de tine. Daca in 97 am nascut o fata, in 2007 am nascut un baiat. Am vandut apartamentul din Bucuresti, ne am mutat nu departe...10 minute de  capitala ...nu am vrut, am plans, nu mi am dorit asta, dar pentru a mia oara, m a asigurat ca ne va fi bine, ca face pentru copii...Viata mea , a devenit groaznica, eram in depresie, certata zilnic, injurata, batuta, maltratata...nu muncea, eu eram in crestere copil, nu aveam bani...imi doream sa mor! Casa era in constructie, dormeam pe saltele cu copii, pe sapa, in umiditate, in frig, umilita si batuta. L am inselat ,in 2009, noiembrie, pana in 2010 februarie....A aflat anul trecut pe10 martie, de atunci viata lui, a mea, a noastra, este un COSMARRRR. sSufera groaznic de tare, ..e putin spus...moare in fiecare zi , bucata cu bucata, .Un an intreg de batai crancene, de sute de ori mai rele decat cele pe care le luam DEGEABA, cu aniiiii in urma, nevinovata. Cap spart , par smuls, tarata din etaj in parter, de par...picioare ,pumni....am vazut in fiecare zi moartea!!!   Sunt sigura ca merit ce mi se intampla, dar ma bucur ca nici el nu moare nepedepsit, pentru toti ani in care m a tavalit, m a omorat , m a injurat, m a scuipat, a scos p...a si a zis ca se poate pisa pe mine la orice ora vrea el. Acum viata se pisa pe el! Stiu puteti sa credeti ce vreti, puteti sa aruncati cu pietre, cu bolovani chiar. Un lucru ma bucura: nu mai are ranjetul ala ironic de mascul ...i a disparut ..definitiv.

     .....................................................................
    Anul trecut, dupa 8 luni de catastrofa, de omoruri , din cele mai urate, cap spart, oase rupte, ai mei s au hotarat sa mi mai  dea o sansa. Sora mea, mi a trimis bani, fratele meu m a primit la el...am bagat divort. Am plecat pe 2 Noiembrie. Cu baietelul nostru de 9 ani. Toate bune si frumoase. Fata a ramas acasa, nu era un pericol pentru ea, urma si pentru ea un an greu, bacul. Ne vedeam zi de zi, venea la mine...eram ok. Mai putin el...a inceput implorare, mila, ajutar, ma iubea , a gresit...Vino acasa, iti promit ca ma schimb, o sa incerc , voi face ca totul sa fie bine...juraminte desarte...I am dezamagit pe toti. Am uitat ajutorul, am uitat totul...vino de dragul copiilor...Si asa am facut, m am intors pe 10 Decembrie, dupa ce fusesem o luna plecata. S a schimbat doar ca nu ma mai loveste, a mai incercat, dar i am spus ca unul dintrenoi va muri sigur daca ma mai loveste!!! E de prisos sa va spun ce e la gura lui ZILNIC!!!!! Fratele meu si cumnata m au abandonat. Merit. Mama , tata...doar cu sora mea mai vb. Ea nu sta in tara, e plecata de 15 ani. Divortul nu stiu in ce faza e, nu am primit nici o citatie, l am sunat pe avocat si m a rugat sa il resun pe luni, marti, dupa florii...NU MAI STIU CE SA MAI FAC...NU MAI AM SCAPARE...




    Din pacate nu pe el l ai inselat...ci pe tine singura...zilnic ....cu fiecare pumn incasat .....  Ranjetul lui disparut ....si asa zisa suferinta a lui  nu compenseaza durerea  din sufletul tau zdrobit si al copiilor tai ! Daca mai o farama de discernamant ..pleaca cat poti de departe , fara sa te mai uiti  inapoi.

     


    Acest mesaj a fost editat de către anda22-7: 24 Apr 2016, 13:55
  •  
    • 29 mesaje
    24 Apr 2016, 14:10
    0 0
    Nu pot, nu am unde , a spus clar ca eu de mana lui o sa mor. Ce fac cu baiatul,? Fata e mare stie ce viata am avut si inca am, si ea imi spune in fiecare zi acelas lucru...PLEACA MAMA, CU OMUL ASTA NU E DE STAT...Nu am posibilitati materiale, ar veni dupa mine la job..doar o solutie as mai avea, sa plec la sora mea , afara...Dar ce face baiatul meu?
  •  
    • 29 mesaje
    24 Apr 2016, 14:13
    0 0
    Ar fi in stare sa vina si acolo dupa mine...il cunosc , un om fara scrupule, fara rusine, fara mila...ma bate pana ma umple de sange, dupa care imi reproseaza ca nu il mai iubesc pentru ca nu imi desfac picioarele...E CAT SE POATE DE GRAV!
  •  
    • 3765 mesaje
    24 Apr 2016, 14:42
    0 0
    gabrielahapy said:Nu pot, nu am unde , a spus clar ca eu de mana lui o sa mor. Ce fac cu baiatul,? Fata e mare stie ce viata am avut si inca am, si ea imi spune in fiecare zi acelas lucru...PLEACA MAMA, CU OMUL ASTA NU E DE STAT...Nu am posibilitati materiale, ar veni dupa mine la job..doar o solutie as mai avea, sa plec la sora mea , afara...Dar ce face baiatul meu?

     

    oriunde in alta parte, atata timp cat esti departe de el.

     zici ca ai un serviciu, desi nu depinzi de el.

  •  
    • 4346 mesaje
    24 Apr 2016, 14:55
    0 0
    aduna ceva bani pt o chirie..doua...si pleaca...schimba orasul.....joburi se gasesc.....cat mai ai viata in tine !!!!! baiatul tau va face de mii de ori mai bine cu o mama in viata , decat cu una moarta .!
  •  
    • 742 mesaje
    24 Apr 2016, 20:15
    0 0
    E o poveste cu foarte multa suferinta,cu multa rabdare,in speranta de mai bine.Fiecare are trecutul lui,fiecare greseste in felul sau,unul mai mult si celalalt mai putin.Sunt foarte sigur ca ..cindva iti vei gasii linistea,D-zeu are grija de fiecare,Numai cine a trecut prin necazuri intelege,toate povestiile de despartire sunt foarte triste,fiecare arunca vina unul pe altul mai mult sau mai putin.Dar...daca  e o dreptate undeva ..sunt sigur ca se va face,adevarul va iesii la iveala.Eu mi-am gasit linistea departe de casa sii dreept va graiesc ca jumatatea mea zicea..daca eram de la inceput noi 2...eram departe,ne bucuram de timpul care a mai ramas.Tu in clipa de fata..ai cam gresit cu parintii,eii sunt singurii care iti vor binele,practic.Orice drum in viata ..daca stii ce vrei de la viata..e foarte greu ..usoor de spus ..greu de realizat mai ales daca nu ai sprijin familial,Puterea e in miinile tale si al lui D-zeu.Am trait sa vad destule in viata mea,daca omul nu poate face nimic....intervine D-zeu.numai ca trebuie rabdare.
    BAFTA. 
  •  
    • 10065 mesaje
    24 Apr 2016, 22:23
    1 0
    Bravo Gabriela, bravo !

    Macar amu esti hapy ca i-ai facut bucata mirlanului .

  •  
    • 29 mesaje
    24 Apr 2016, 23:39
    0 0
    Promit sa va răspund mâine la prima ora. Acum nu mai pot.
  •  
    • 1890 mesaje
    25 Apr 2016, 07:51
    0 0
    De ce? Ai intrat iar in serie mare?
  •  
    • 29 mesaje
    25 Apr 2016, 09:14
    0 0
    De ceva vreme nu mai m a lovit, însă ce scandaluri și ce cuvinte... De fata cu copiii... Suntem cu toții la capătul puterilor! Chiar și el.. Orice secunda sunt contorizata, îmi verifică telefonul,... Din zdreanta și curva, mortaciune, stricăciune, terminată, nu pot să vi le scriu pe toate...
  •  
    • 29 mesaje
    25 Apr 2016, 09:16
    0 0
    Suntem în divorț... Însă nu știu ce se întâmplă... Nu primesc nici o citație!