Mi am iinselat barbatul...

  •  
    • 12625 mesaje
    25 Apr 2016, 11:02
    1 0
    L-ai inselat pe el sau te inseli pe tine? O viata ca a ta scuza-ma dar mi se pare ca e cea mai "frumoasa" pe care ti-o doresti. Crezi ca i-a disparut zambetul ironic? Ei as..teatru.
    App...cand te bate si iti rupe parul din cap.. unde ii dispare zambetul ironic? Sau zambetul tau unde e?
  •  
    • 29 mesaje
    25 Apr 2016, 11:16
    1 0
    Stiu, imi merit soarta, nu cer mila, sper si ma rog la Dumnezeu, sa mi dea putere sa pot sa fac ceva, cu orice risc sau sacrificiu. Oricum, va multumesc din inima pentru tot, pentru ca ati avut timp sa mi cititi mizeriile.
  •  
    • 409 mesaje
    25 Apr 2016, 11:22
    0 0
    Nu pot si nu vreau sa-ti spun mai mult decat MULT NOROC si incearca sa ai grija de tine, este una din cele mai triste povesti pe care le-am aflat vreodata. Nu meritai asta.
    As vrea, cu toate ca nu cred ca se va intampla vreodata, sa cunosc o dragoste asa mare cum este cea care cred ca ai avut-o pentru el.
    DAR ACUM VEZI-TI DE VIATA, NU EXISTA NU POT, SUNT TOT FELUL DE ORGANIZATII, FUNDATII, ADAPOSTURI PENTRU FEMEILE IN SITUATIA TA, CAUTA, NU MAI RABDA TREBUIE SA EXISTE O SOLUTIE.
    MULT, MULT NOROC.
  •  
    • 12625 mesaje
    25 Apr 2016, 11:24
    1 0
    Dumnezeu nu da mai mult decat poti duce. Ideea este ca nu iti pune in traista. Ai facut 2 copii si tu te scalzi in propriile mizerii de ani de zile. Daca odata ai avut suportul familiei acum esti singura. Trebuia sa profiti cand aveai doar un copil de gat. Atunci ai fi spus ca a fost o greseala si o indrepti. Dar cat timp te scalzi in aceeasi mocirla si dupa zeci de ani deja este o alegere. Proasta desigur, nu stiu cat invata copii tai din viata ta , si nu stiu cat de calm va fi el sa nu te bage in mormant , intr-un moment de maxim zambet ironic. Dar cum am spus... nu cred ca iti meriti aceasta soarta, nimeni nu vrea sa traiasca in genunchi. E strict alegerea TA.
  •  
    • 10065 mesaje
    25 Apr 2016, 11:50
    0 2
    Acu' ... chiar nu stiu ...

    Nu-i pacat a destrama familia pentru niscai gilcevuri acolo ?

    Zic si io ...

  •  
    • 409 mesaje
    25 Apr 2016, 11:57
    0 0
    ViktorC said:Acu' ... chiar nu stiu ...
      Nu-i pacat a destrama familia pentru niscai gilcevuri acolo ? 
      Zic si io ...
     

     

    Nu cred ca este vorba doar de atat.

    Daca nu ar fi adevatar decat un sfert din ce ne-a povestit si tot mi se rupe sufletul de mila ei.

  •  
    • 29 mesaje
    25 Apr 2016, 12:21
    0 0
    Sfert zici? Este doar o mica parte, poate 5%din ce am trăit în cei 20 de ani... Cat pot scrie în 2 zile?! Un bărbat zgârcit, avar după bani, posesiv, agresiv, un gelos peste firea omenească, toată viata, din prima zi de conviețuire m a făcut tarfa, zdreanta, toți bărbații se uitau doar după mine pe stradă, alte femei nu mai erau... Nu, știu că nu mă veți crede dar a fost primul bărbat din viața mea... La 19ani .
  •  
    • 29 mesaje
    25 Apr 2016, 12:30
    0 0
    Și acum, dacă nu v am spus... Avocatul îl sun de 2 săptămâni și îmi spune că este în spital, că are probleme cu inima, asta acum 2saptamani! Vineri, adică alaltăieri, îmi spune sa l sun azi, azi l am sunat și îmi spune să l sun pe 29...ca mâine se internează din nou în spital... Ce este de fapt la mijloc... La judecătoria cornetu se tine procesul.. Sa ma duc eu acolo? O singura citație am primit... Pentru 8 februarie, nu m am dus, el nu vrea să divortam, el vrea certificatul de căsătorie!!! Dacă plec afara, la munca și divorțul nu se termina, sunt sigura ca o sa am probleme! Ce ma fac!? ,
  •  
    • 10065 mesaje
    25 Apr 2016, 12:31
    0 0
    Io unu ti-l opaream, nu alta !

    Fir-ar el sa fie de ... strigoi ... Ioti bre, gelosu pamintului ...





    Acest mesaj a fost editat de către ViktorC: 25 Apr 2016, 12:32
  •  
    • 10065 mesaje
    25 Apr 2016, 13:02
    0 0
    Io cred ca inca te iubeste, Gabyta, si de e adevarat, mai greu sa scapi de el chiar si dupa divort .

    Avui o draguta (din alea trei, ca mai multe n-am avut ) in tinerete ce cam acelasi tipar isi trase, si de iesea sa cumpere o piine era benoclata, ca nu cumva cumva ... si iote-asa si-o fura, zise ea. Divortati de vreo doi - trei ani, ea 28 ani , io junior (undavasub 25) apoi ... ne-am placut, ne-am avut, avut vut pe bune vreau sa zic . In fine. El cu mult mai in virsta . Dupa vreun an de zile dam bot in bot intr-un restaurant intr-o localitate din apropiere, io cu el. Asa insistent nene di valeiii ... mai avem nitel si ti-l plezneam asa rau ma scoase din draci ... Tinea neaparat sa stie de i-am iubit fomeia (fosta) ori ba . Mai al dracu treaba ... Mai nenicule mai ... lasa mai femeia in pace mai ... sinteti divortati, ce treaba ai tu de ce si cum ... si-mi mai ceri si socoteala pe deasupra . Mai sa fie ...

  •  
    • 12625 mesaje
    25 Apr 2016, 13:25
    1 0
    gabrielahapy said:Și acum, dacă nu v am spus... Avocatul îl sun de 2 săptămâni și îmi spune că este în spital, că are probleme cu inima, asta acum 2saptamani! Vineri, adică alaltăieri, îmi spune sa l sun azi, azi l am sunat și îmi spune să l sun pe 29...ca mâine se internează din nou în spital... Ce este de fapt la mijloc... La judecătoria cornetu se tine procesul.. Sa ma duc eu acolo? O singura citație am primit... Pentru 8 februarie, nu m am dus, el nu vrea să divortam, el vrea certificatul de căsătorie!!! Dacă plec afara, la munca și divorțul nu se termina, sunt sigura ca o sa am probleme! Ce ma fac!? ,

     
    Acum ce sa zic..incepi sa scrii la mistocareala
    E in spital si? De ce nu te-ai dus la proces? Vrei sa pleci in afara? Pai mai intai termini aici si pe urma pleci, la cine lasi copii?? Hai sa plecam ca afara sunt 2 catei cu covrigu in coada si il gasesc eu. Cred ca bataia ti-a afectat cumva neuronii
    Ori ne iei de prosti cumva.. a inceput vacanta?
     

  •  
    • 409 mesaje
    25 Apr 2016, 13:37
    1 0
    gabrielahapy said:Și acum, dacă nu v am spus... Avocatul îl sun de 2 săptămâni și îmi spune că este în spital, că are probleme cu inima, asta acum 2saptamani! Vineri, adică alaltăieri, îmi spune sa l sun azi, azi l am sunat și îmi spune să l sun pe 29...ca mâine se internează din nou în spital... Ce este de fapt la mijloc... La judecătoria cornetu se tine procesul.. Sa ma duc eu acolo? O singura citație am primit... Pentru 8 februarie, nu m am dus, el nu vrea să divortam, el vrea certificatul de căsătorie!!! Dacă plec afara, la munca și divorțul nu se termina, sunt sigura ca o sa am probleme! Ce ma fac!? ,

    Pana acum ai spus ca nu ai primit nici o citatie, s-ar parea ca totusi ai primit una. Daca nu te prezinti vrei sa divorteze altcineva pentru tine ? Cred ca ar trebui sa fii mai atenta cu termenele.

    Iti pasa de el mai mult decat de tine ? Nu prea te inteleg ? Saracul se chinuie, este in spital ???!!!

    A mai scris cineva ca poate te iubeste inca, chiar de-ar fi asa ( ce fel de dragoste otravita o fi si asta nu inteleg ) tu nu contezi, iti convine situatia ????

    PUNE-TI ORDINE IN PRIORITATI !!!

  •  
    • 7959 mesaje
    25 Apr 2016, 16:53
    0 0
    Da, mai gabrielahapy, exact aia iti lipsea tie, o scula noua. Ma lasi bre? Tu vrei sa ne convingi ca o femeie maltratata se mai gandeste la altul cu care s-o puna?
    Pai la "tratamentul" aplicat de al tau pentru nimic, vrei sa ne spui ca mai aveai curajul si dorinta sa "cunosti" pe cineva?
    Si io care credeam ca tremuri de teama ca mai scorneste "nenea" un motiv de omor, iar tu esti usa de biserica si-I faci toate poftele doar, doar nu s-o supara din nou.
    Ne mai dai amanunte, ca eva.ro merge rau in ultima vreme, avem si noi ce comenta.
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 26 Apr 2016, 10:39
  •  
    • 29 mesaje
    26 Apr 2016, 09:46
    0 0
    Buna dimineata tuturor. In primul rand, din fericire, eu am un job, si deci nu raspund pentru ca nu pot si nu ca nu vreau...Am spus clar ca aventura mea mizerabila, a avut loc, in 2009, dupa ce nascusem in 2007, nu lucram, ne mutasem de la bloc, construiam o casa , dormeam pe saltele, el nu lucra, eu eram in depresie,fata facea naveta intre bucuresti si ilfov, ramasese la scoala acolo, deoarece era clasa a 7 a, si atunci s au intamplat toate acele mizerii...si da nu am nici o scuza pentru asta, si nu scula cautam, nici macar afectiune...pur si simplu asa mi le a dat viata, fara sa cer sau sa vreau...asa am simtit la momentul ala. Stiu puteti sa fiti rai si rele. Nu, nu vreau si nu am vrut scula...Vreau linistea pe care nu am avut o niciodata...Si numai cine trece prin asta stie ce inseamna o vorba buna atunci cand ti se intampa ..Aventura mea a fost in 2009...iar el a aflat de ea in 2005, pe 10 Martie.Deci dupa 7 ani , eu eram inca aici...Si da o femeie maltratata se gandeste la iubire , la liniste, la afectiune...Iar in cazul meu asa a fost sa fie...sa o primesc deunde nu ar fi trebuit niciodata...Poate ca asa a fost sa fie, poate ca intr adevar nimic nu e la voia intamplarii pe lumea asta...In contextul asta am spus ca isi merita si el suferinta si ca nu merita sa moara nepedepsit...intr adevar cu toate prin cate trecem acum...impreuna.
  •  
    • 29 mesaje
    26 Apr 2016, 09:56
    0 0
    Am spus ca o singura citatie am primit imi care imi spuneau sa aduc ceva din care sa denote veniturile lui. Dar atat. Si asta a fost pentru 8 Februarie. Dar eu ce dracu sa duc? Venisem acasa de aproape o luna, venituri nu are ...de 8 ani , cam de cand stam aici, el nu lucreaza cu contract de munca, lucreaza acasa, face mecanica pe firma unui amic...nu aveam ce punctaj sa le duc alora...si sa fiu sincera era perioada in care ne dadeam o sansa...m au sunat si de la protectia copilului, si le am spus ca suntem ok, si ca ne am impacat...deci eu cu mana mea mi am facut o!
  •  
    • 7959 mesaje
    26 Apr 2016, 10:41
    0 0
    gabrielahapy said:Buna dimineata tuturor. In primul rand, din fericire, eu am un job, si deci nu raspund pentru ca nu pot si nu ca nu vreau...Am spus clar ca aventura mea mizerabila, a avut loc, in 2009, dupa ce nascusem in 2007, nu lucram, ne mutasem de la bloc, construiam o casa , dormeam pe saltele, el nu lucra, eu eram in depresie,fata facea naveta intre bucuresti si ilfov, ramasese la scoala acolo, deoarece era clasa a 7 a, si atunci s au intamplat toate acele mizerii...si da nu am nici o scuza pentru asta, si nu scula cautam, nici macar afectiune...pur si simplu asa mi le a dat viata, fara sa cer sau sa vreau...asa am simtit la momentul ala. Stiu puteti sa fiti rai si rele. Nu, nu vreau si nu am vrut scula...Vreau linistea pe care nu am avut o niciodata...Si numai cine trece prin asta stie ce inseamna o vorba buna atunci cand ti se intampa ..Aventura mea a fost in 2009...iar el a aflat de ea in 2005, pe 10 Martie.Deci dupa 7 ani , eu eram inca aici...Si da o femeie maltratata se gandeste la iubire , la liniste, la afectiune...Iar in cazul meu asa a fost sa fie...sa o primesc deunde nu ar fi trebuit niciodata...Poate ca asa a fost sa fie, poate ca intr adevar nimic nu e la voia intamplarii pe lumea asta...In contextul asta am spus ca isi merita si el suferinta si ca nu merita sa moara nepedepsit...intr adevar cu toate prin cate trecem acum...impreuna.

     De aici m-ai pierdut.

  •  
    • 29 mesaje
    26 Apr 2016, 10:53
    0 0
    Scuzele de rigoare 2015!!!
  •  
    • 29 mesaje
    26 Apr 2016, 10:55
    0 0
    10martie 2015 ... Acum un an... Scuze !
  •  
    • 7959 mesaje
    26 Apr 2016, 10:55
    0 0
    gabrielahapy said:Am spus ca o singura citatie am primit imi care imi spuneau sa aduc ceva din care sa denote veniturile lui. Dar atat. Si asta a fost pentru 8 Februarie. Dar eu ce dracu sa duc? Venisem acasa de aproape o luna, venituri nu are ...de 8 ani , cam de cand stam aici, el nu lucreaza cu contract de munca, lucreaza acasa, face mecanica pe firma unui amic...nu aveam ce punctaj sa le duc alora...si sa fiu sincera era perioada in care ne dadeam o sansa...m au sunat si de la protectia copilului, si le am spus ca suntem ok, si ca ne am impacat...deci eu cu mana mea mi am facut o!

     Deci el nu lucreaza, liniste in casa n-ai, fericire nici atat, bataie capeti (esti sigura ca nu te altoieste abia  dupa ce a aflat de aventura?) pai cui dai tu o sansa?
    Si daca ai depus actele pentru divort, de ce stai cu el inca? 
    O adeverinta de salariat trebuia sa duci, nu "punctaj". 
    Daca e reala povestea ta nu inteleg de ce nu pleci de acolo, doar tu singura te poti ajuta. Ce ai tu acasa nu este o casatorie sau cel putin nu e una normala. Sau te-ai invatat cu balamucul si ii simti lipsa?
    Ia-ti fata si du-te pana mai poti si lucrurile nu scapa de tot de sub control! 

  •  
    • 7959 mesaje
    26 Apr 2016, 11:01
    0 0

    Cum ai nascut o fata in 2007 si in 2015 era in clasa a VII-a?
    Mda, poate copilul tau creste intr-un an cati altii in zece.
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 26 Apr 2016, 11:12