Divort cu probleme, un sfat va rog!

  •  
    • 10065 mesaje
    15 Apr 2016, 23:21
    0 0
    White_Storm said:
    ViktorC said:

     

    Omu, are tot dreptul.

     

    Voi, damele, cu ce ocazie la scotocit printre ale barbatilor ?

     

     Ar mai fi una sa-I pun omului un detectiv pe urme, sa se tina dupa el prin juma' de Europa,  sa stau sa-I "interoghez" telefonul ori laptopul cand vine acasa. Viktoras, trage aer adannnnc in piept!

     

    Stiu d-na , stiu ...

     

    Increderea e  bratara de aur ...

     

  •  
    • 4350 mesaje
    15 Apr 2016, 23:27
    0 0
    ViktorC said:
    roseblue said:
    ViktorC said:
    roseblue said:Victore, sincer, cateodata ar trebui sa astepti 2 secunde inainte sa postezi, poate te razgandesti! Pe bune ca nu e frumos ce faci!

     

    Au fost o multime de exemple (printre care vii) cum ca va verificati barbatii . Unele, desigur.

     

    Iar de omul se simte mintit, nu e normal sa se asigure de se inseala ori ba ?

     

    Sau mai bine s-o intrebe ca oricum ii graieste adevarul ... Hm.

     

     Si care ar fi legatura cu subiectul? Din partea mea nu e nici o problema, scrie ce doresti, sunt surprinsa doar ca incurajezi un posibil comportament abuziv. In fine, treaba ta!

     

    Da' chiar, ce legatura are cotrobaitu' cu subiectu' ...

     

    Ai ocolit totusi a-mi raspunde intrebarii . Din punctul tau de vedere , e ori ba firesc a se face lumina de situatia impune ? Intreb doar, din pura curiozitate .

     Din pacate, nu prea m-ai nimerit, eu nu sunt genul care sa cotrobaie ca sa faca lumina.

  •  
    • 7959 mesaje
    15 Apr 2016, 23:29
    0 0
    Ucibib said:Va las cu bine si învătați ceva de la mine , când femeia te minte la început te va minți mereu ! Nu mai " puneți botul " chiar la orice! Va las cu bine !

     Pai daca te-a mintit de ce n-ai divortat de ea? Sau e mai usor sa-ti versi frustrarile pe o fiinta mai slaba ca tine? Oh da, tu marele mascul, rupe-i gura!

  •  
    • 7 mesaje
    15 Apr 2016, 23:31
    0 0
    Am zis ca va părăsesc dar pentru voi , conform noului cof penal 2014, secțiunea V , art 302 violarea corespondentei se referă doar la divulgarea, însușirea de date transmise altuia si se pedepsește cu închisoare de pana la 3 luni sau cu amenda penală ! Ori voi dezbateri pe forum nu sunteți o singura persoana deci ...,,, o seara buna !
  •  
    • 4350 mesaje
    15 Apr 2016, 23:38
    0 0
    Ucibib said:Am zis ca va părăsesc dar pentru voi , conform noului cof penal 2014, secțiunea V , art 302 violarea corespondentei se referă doar la divulgarea, însușirea de date transmise altuia si se pedepsește cu închisoare de pana la 3 luni sau cu amenda penală ! Ori voi dezbateri pe forum nu sunteți o singura persoana deci ...,,, o seara buna !

      Slabut! Vezi ca n-ai citit bine legea, mai cauta! Ce bine ca ai intrat pe eva, o sa aiba nevasta-ta o gramada de probe la divort!  

  •  
    • 10065 mesaje
    15 Apr 2016, 23:38
    0 0
    roseblue said:

     Din pacate, nu prea m-ai nimerit, eu nu sunt genul care sa cotrobaie ca sa faca lumina.

     

    Nici eu. Cred ca de spun ca de cinci ori am umblat printre lucrusoarele unei dame , e deja mult, si atunci la cererea ei/lor . Dar altfel nu. Insa, de as avea un motiv serios ... cu siguranta as face-o , cu toate ca mi-s un foarte bun detector de minciuni , fara sa-i mai umblu in zestre .

     

     


    Acest mesaj a fost editat de către ViktorC: 15 Apr 2016, 23:39
  •  
    • 3765 mesaje
    15 Apr 2016, 23:41
    0 0
    Ucibib said:Am zis ca va părăsesc dar pentru voi , conform noului cof penal 2014, secțiunea V , art 302 violarea corespondentei se referă doar la divulgarea, însușirea de date transmise altuia si se pedepsește cu închisoare de pana la 3 luni sau cu amenda penală ! Ori voi dezbateri pe forum nu sunteți o singura persoana deci ...,,, o seara buna !

     

     

    io cred ca esti prost cu gaura.

  •  
    • 7959 mesaje
    15 Apr 2016, 23:44
    0 0
    Ucibib said:Am zis ca va părăsesc dar pentru voi , conform noului cof penal 2014, secțiunea V , art 302 violarea corespondentei se referă doar la divulgarea, însușirea de date transmise altuia si se pedepsește cu închisoare de pana la 3 luni sau cu amenda penală ! Ori voi dezbateri pe forum nu sunteți o singura persoana deci ...,,, o seara buna !

     Ia mai citeste o data art 302, alin 1, 2, 3, 4 din codul penal! Poate ca pricepi mai greu! 

  •  
    • 10065 mesaje
    15 Apr 2016, 23:47
    0 0
    ViktorC said:

    Ce nu am inteles io Andreia, ce te retine in momentul de fata a divorta ?

     

    On topic .

     

  •  
    • 4350 mesaje
    16 Apr 2016, 00:00
    0 0
    ViktorC said:
    roseblue said:

     Din pacate, nu prea m-ai nimerit, eu nu sunt genul care sa cotrobaie ca sa faca lumina.

     

    Nici eu. Cred ca de spun ca de cinci ori am umblat printre lucrusoarele unei dame , e deja mult, si atunci la cererea ei/lor . Dar altfel nu. Insa, de as avea un motiv serios ... cu siguranta as face-o , cu toate ca mi-s un foarte bun detector de minciuni , fara sa-i mai umblu in zestre .

     

     

     Victore, o data nu inseamna niciodata. Cred ca depinde de fiecare dintre noi, eu nu sunt genul care sa stea cu drobul deasupra capului, ca poate ma minte, ca poate ma insala...Pana la urma, chiar si chestiile astea sunt absolut firesti, se pot intampla sau nu si consider ca ne putem da seama de anumite chestii si fara sa umblam prin telefonul, geanta, etc, cuiva.

     

  •  
    • 10065 mesaje
    16 Apr 2016, 00:21
    0 0
    roseblue said:
    ViktorC said:
    roseblue said:

     Din pacate, nu prea m-ai nimerit, eu nu sunt genul care sa cotrobaie ca sa faca lumina.

     

    Nici eu. Cred ca de spun ca de cinci ori am umblat printre lucrusoarele unei dame , e deja mult, si atunci la cererea ei/lor . Dar altfel nu. Insa, de as avea un motiv serios ... cu siguranta as face-o , cu toate ca mi-s un foarte bun detector de minciuni , fara sa-i mai umblu in zestre .

     

     

     Victore, o data nu inseamna niciodata. Cred ca depinde de fiecare dintre noi, eu nu sunt genul care sa stea cu drobul deasupra capului, ca poate ma minte, ca poate ma insala...Pana la urma, chiar si chestiile astea sunt absolut firesti, se pot intampla sau nu si consider ca ne putem da seama de anumite chestii si fara sa umblam prin telefonul, geanta, etc, cuiva.

     

     

    Intr-adevar , tine de fiecare in parte .

     

    Logica mea spune ca, atit timp cit nu am secretele, nu vad la ce m-ar deranja de draguta imi cotrobae prin telefon, mesaje s.a.m.d Da' il dau eu cu mina me, poftim draga, ia de vezi de esti curioasa ...

    Eu unu am fost verificat ... la singe, dar nu avu cu ce ma prinde ca io sint baiat cuminte .

     

    Sper ca am scris bine "cuminte" sau dezlegat se scrie ?

     

     


    Acest mesaj a fost editat de către ViktorC: 16 Apr 2016, 00:22
  •  
    • 12625 mesaje
    16 Apr 2016, 12:08
    0 0
    ViktorC said:
    ViktorC said:

    Ce nu am inteles io Andreia, ce te retine in momentul de fata a divorta ?

     

    On topic .

     

     

    Citand printre randuri deduc ca on topic traieste in umbra domnului de la 16 ani. Primul barbat. Singurul. Cu doi copii de gat. Cu 10 ani mai mare ca ea. Pun pariu ca multe studii nu are. Casa e sigur pe numele lui. Si betiv mai nou. Optiuni? Sa aibe bani sa plateasca o chirie. Sau sa se duca la parinti. O problema foarte importanta e ca si-a pierdut unul din copii in momentul in care ala tine partea tatalui. Sunt X motive sa nu divorteze, si va indura mult si bine.Din pacate.
  •  
    • 7959 mesaje
    16 Apr 2016, 12:17
    0 0
    Ba si-a terminat studiile cu el fiind, are job bun, iar copiii isi schimba parerea cand vad comportamentul violent.
    Va reusi pana la urma, abuzatii se prind mai greu ca sunt abuzati, dar o data ce si-au dat seama de situatie pot reactiona in forta, doar putin suport sa gaseasca.
  •  
    • 10065 mesaje
    16 Apr 2016, 18:56
    0 0
    carmen008 said:
    ViktorC said:
    ViktorC said:

    Ce nu am inteles io Andreia, ce te retine in momentul de fata a divorta ?

     

    On topic .

     

     

    Citand printre randuri deduc ca on topic traieste in umbra domnului de la 16 ani. Primul barbat. Singurul. Cu doi copii de gat. Cu 10 ani mai mare ca ea. Pun pariu ca multe studii nu are. Casa e sigur pe numele lui. Si betiv mai nou. Optiuni? Sa aibe bani sa plateasca o chirie. Sau sa se duca la parinti. O problema foarte importanta e ca si-a pierdut unul din copii in momentul in care ala tine partea tatalui. Sunt X motive sa nu divorteze, si va indura mult si bine.Din pacate.

     

    N-are cum, nu accepta situatia . Maritis ti-o trebuit, maritata ramii ! Vrei sa ne faci de rusine ? Si-apoi ne mai da si-afara din job ... Vezi-ti de treaba , copchila ... Baiat bun, cu facultate (banui) c-o mai face pe Jackie Chan din cind in cind, asta e . Mai un dupac, mai o scatoalca ... la-s, ca nu esti tu nici prima nici ultima ce si-o fura ...

     

     

    De copilul tine ori ba partea lu taxo sau ... sau, ramine cu semnul intrebarii .

     

  •  
    • 10065 mesaje
    17 Apr 2016, 12:35
    0 1
    Io unu, de cind cu "divortu' " asta , nici pofta de mincare n-am, fir-ar sa fie ...



    Cum adica bre nu vrea sa divorteze, da' ii dupa cum vre muschii lui ? Ha ? Iote-al naibii caftangiu ...

    N-are nici o importanta pe al cui nume ii casa, Carmen . Atit timp cit is casatoriti, partajul e partaj si se da pe din doua, si asta obligatoriu de "mica intelegere" nu da roade. Sau nu ? Ceva la mijloc ii putred, cred io, ce te retine a inainta dosarul. Dara deh, cind te simti cu musca pe caciula ... ceva mai greu sa demarezi .



    Acum, d-na-i suparata fleasca, nu mai zice nik.
    Nu mai fiti nici voi asa rautaciosi, ca se simte judecata si-apoi ... are ea destule pe cap ...

  •  
    • 12625 mesaje
    18 Apr 2016, 14:51
    1 1
    Nu te supara nea Victorash, ia spune-mi mie ceva. A cata x femeie e cu curaj pe forum si acasa carpa? Cat timp nu are sustinere nu va face nimic, iar cafteala isi va urma cursul. A zis ca dumnealui e cu 10 ani mai mare, cine stie, poate a luat casa inainte de nunta, nu am de unde sti. Cardul e tot la el. Copii il imita cu brio.
    Daca vezi vreo scapare sa ma anunti.
  •  
    • 10065 mesaje
    18 Apr 2016, 15:16
    0 0
    Curajosi sintem cu totii, d-na Carmen. Insa, cred eu, pentru a iti pune ideea in practica trebue nitel mai multa buna vointa si sa fii sigur/a de urmatorul pas. Si daca chiar nu ai un sprijin ce e de facut, stai si-o duci la infinit ? Ca se poarta ? Sau c-o zis mami ? Neee ... "fi barbata" draga ... Ti-ai furat-o o data, ti-ai furat-o a doua oara, si-a cinspea ... si tot nu te-ai trezit la realitate ? De acordul cui ai "tu" nevoie de a te retrage ? Io cred ca al nimanui ...
    Si-apoi , sa zicem ca nenea detine controlul in totalitate si le coordoneaza pe toate, casa, masa s.a.m.d Ok, asa o fi, dar tot nu pricep ce te retine a iti lua la revedere. Io cred ca nu vrei, nu ca nu poti sau nu ai suport, ca de ai vrea cu adevarat, ti-ai baga picioru-n toate ... si pe-aici ti-e drumul ! Asta, in cazul in care scopul tau e cu totul altul, si anume, ca el sa-si ia viteza .