Divort cu probleme, un sfat va rog!

  •  
    • 7 mesaje
    14 Apr 2016, 07:18
    0 0
    gresit
    Acest mesaj a fost editat de către andreia81: 14 Apr 2016, 09:43
  •  
    • 7 mesaje
    14 Apr 2016, 08:11
    0 0
    gresit
    Acest mesaj a fost editat de către andreia81: 14 Apr 2016, 09:43
  •  
    • 7959 mesaje
    14 Apr 2016, 09:18
    0 0


    35-14= 21
    L-ai cunoscut la 19 ani, dar pana la 21 ce-ai facut, aveai timp in astia 2 ani sa-l cunosti. Deci nu te-ai maritat copil fiind la o varsta frageda cum ai lasat sa se inteleaga.
    Ai facut facultatea dorita de El, ai jobul pe care si l-a dorit El, ai facebook, dar El are parola si tot el e cel activ, cardul tau e la El, iar pana de curand nu stiai nici pin-ul. Acum ca s-a stricat caruta ai gasit si vinovatul, pana la urma de esecurile din viata noastra doar noi ne facem vinovati. E omeneste sa gresim, dar si mai omeneste este sa dam vina pe altii!

    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 15 Apr 2016, 23:15
  •  
    • 3765 mesaje
    14 Apr 2016, 09:22
    0 0
    totusi parca prea multe pe carca unui singur om. am impresia, de departe, ca ma uit la o telenovela mexicana sau turceasca, unde situatii sunt duse la extrem de dragul audientei.
    zici ca esti controlata tot timpul, dar ai o facultaet, ai un cont facebook, ai un card de salariu.....sunt mult prea multe chestii care-ti dau o oarecare independenta ca sa poti sa spui ca esti supercontrolat.

    intreb si io ca sa ma aflu in treaba, de contul asta nu stie?? daca citeste aici?

    Acest mesaj a fost editat de către igivansenior: 14 Apr 2016, 09:23
  •  
    • 7959 mesaje
    14 Apr 2016, 14:13
    0 0
    igivansenior said:totusi parca prea multe pe carca unui singur om. am impresia, de departe, ca ma uit la o telenovela mexicana sau turceasca, unde situatii sunt duse la extrem de dragul audientei.
    zici ca esti controlata tot timpul, dar ai o facultaet, ai un cont facebook, ai un card de salariu.....sunt mult prea multe chestii care-ti dau o oarecare independenta ca sa poti sa spui ca esti supercontrolat.

    intreb si io ca sa ma aflu in treaba, de contul asta nu stie?? daca citeste aici?

     Ptiuuu, ai spariet fomeia, o fi crezut ca esti barbata-su!

  •  
    • 3765 mesaje
    14 Apr 2016, 14:25
    0 0
    praf se vede in urma ei!!
  •  
    • 11 mesaje
    14 Apr 2016, 14:32
    1 0
    Daca ai un job, esti sanatoasa si vrei liniste cel putin, pleaca, ia-ti o camera cu chirie daca nu te poti baza pe ajutorul parintilor, prietenilor, sau oricine ar fi dispus sa te ajute dezinteresat si incepe o viata noua. Daca ai trait cu 10 lei pe zi,sigur te vei putea descurca in continuare. Exista asociatii, fundatii, la care poti apela. copiii mai devreme sau mai tarziu vor discerne cine are dreptate si un ordin de restrictie ti-ar putea fi util.
  •  
    • 10065 mesaje
    14 Apr 2016, 15:07
    0 0
    Ce ati suparat-o bre asa rau pe doamna ?

    N-are si ea dreptul la un strop de fericire sau cum ? Si contul de facebook tot la insistentele lui ii facut . Inca nu ati priceput ?

  •  
    • 10065 mesaje
    14 Apr 2016, 15:08
    0 0
    Apropo , Andreia.

    Esti indragostita ?

  •  
    • 11561 mesaje
    14 Apr 2016, 15:16
    0 0
    Bre , da ce rai si invidiosi v ati facut!!9
    Femeia avea nevoie de o vorba buna , si voi ati tabarat o precum scalii!!
    Vedeti c ati luat apucaturile celor "disparute"!!!!
  •  
    • 10065 mesaje
    14 Apr 2016, 15:21
    0 0
    pitipoanca69 said: Bre , da ce rai si invidiosi v ati facut!!9
    Femeia avea nevoie de o vorba buna , si voi ati tabarat o precum scalii!!
    Vedeti c ati luat apucaturile celor "disparute"!!!!

     

    Tre sa aibe posibilitatea de a observa si diferentia bunul de mai putin bun.

     

    In alta ordine de idei, barbaxo ii o bomboana pe linga sifonarea din "teren".

     

  •  
    • 7959 mesaje
    14 Apr 2016, 18:58
    0 0
    ViktorC said:

     

    Tre sa aibe posibilitatea de a observa si diferentia bunul de mai putin bun.

     

    In alta ordine de idei, barbaxo ii o bomboana pe linga sifonarea din "teren".

     

     Da, cum sa nu, e bomboana de pe coliva!

  •  
    • 10065 mesaje
    15 Apr 2016, 11:53
    0 0
    Da' de "cazi para malaiata ... " auzira-ti ?

    Modelul lipsit de orice initiativa si misca ceva doar impins/a de la spate . Altfel ... Dumnezeu cu mila ...

  •  
    • 7959 mesaje
    15 Apr 2016, 18:42
    0 0
    ViktorC said:Da' de "cazi para malaiata ... " auzira-ti ?

    Modelul lipsit de orice initiativa si misca ceva doar impins/a de la spate . Altfel ... Dumnezeu cu mila ...

     Oh, da, am si eu vreo doua bucati in preajma. Toata ziulica le cauta nod in papura oamenilor, le gasesc tot felul de defecte, vinovatii unele probabil inchipuite, dar n-ar divorta niciuna de sot.
    Asa s-au invatat ori asa au vazut acasa la parinti. Pai nene, daca nu ti-e cald, comod si bine in propriul tau camin du-te frate in lumea mare pana dai de binele mult dorit.
    Unii n-au nascut sa fie victime.  

  •  
    • 7959 mesaje
    15 Apr 2016, 22:11
    0 0
    Andreia81, ma bucur pentru tine si mult noroc iti urez!
  •  
    • 10065 mesaje
    15 Apr 2016, 22:14
    0 0
    White_Storm said:
    ViktorC said:Da' de "cazi para malaiata ... " auzira-ti ?

    Modelul lipsit de orice initiativa si misca ceva doar impins/a de la spate . Altfel ... Dumnezeu cu mila ...

     Oh, da, am si eu vreo doua bucati in preajma. Toata ziulica le cauta nod in papura oamenilor, le gasesc tot felul de defecte, vinovatii unele probabil inchipuite, dar n-ar divorta niciuna de sot.
    Asa s-au invatat ori asa au vazut acasa la parinti. Pai nene, daca nu ti-e cald, comod si bine in propriul tau camin du-te frate in lumea mare pana dai de binele mult dorit.
    Unii n-au nascut sa fie victime.  

     

    Hm.

     

    Vampiroaicele ...

     

  •  
    • 7 mesaje
    15 Apr 2016, 22:17
    0 0
    O cunosc pe sufletul chinuit
  •  
    • 7 mesaje
    15 Apr 2016, 22:18
    0 0
    Minte de rupe si voi ii plângeți de mila
  •  
    • 7 mesaje
    15 Apr 2016, 22:23
    0 0
    Auzi primul sărut , s-a măritat după vreo 3 ani de relație cu unul R--u, acum ca are de toate nu-i mai convine !
  •  
    • 7 mesaje
    15 Apr 2016, 22:24
    0 0
    Părăsesc acest forum , si dacă va întrebați de unde știu , cine sunt citiți invers userul meu !