Vrăjitorie 2016

  •  
    • 2115 mesaje
    21 Oct 2016, 13:19
    0 1
    Auzi "cucoana" si eu mi-am spus tot parerea, nu ti-am raspuns tie si nici nu ti-am dat peste ochi.
    Pe popa asta il cunosc personal, am vazut inscenarile pe care le face in biserica, am rude in satul ala, nu se duc oameni din sat la biserica aia (oare de ce, n-or avea si ei probleme) , cat vin de multi din alte judete, tocmai datorita scenetelor puse la cale de "sfiintia" sa.
    Nu esti buricul targului sa-ti dau asa importanta, am spus ce stiu, sa scutesc prostimea care-I pupa in kur pe popi de un drum inutil.
    Deocamdata vad ca tu ma judeci si faci spume, ia vezi-ti de cale ca poate ai treaba!

    P.s. Si nu mai scuipa!!!
    Acest mesaj a fost editat de către white_storm2: 21 Oct 2016, 13:51
  •  
    • 3765 mesaje
    21 Oct 2016, 14:36
    0 0
    BOGDY.2000 said:Vorbeam deunazi cu o prietena despre problemele mele.Mi-a povestit ,avand probleme de sanatate cum a gasit alinare si sprijin la preotul FILIMON de laVIRSIANI, JUD gORJ,ultimul discipol al marelui Arsenie Boca,.

     

    Adevartul Copil a lui Arsenia Boca,  preaurmasul real a lui AB.

     tu cred ca estii undeva la limita prostie. mai ai un pic si pici cu nasul in ea.

  •  
    • 79 mesaje
    21 Oct 2016, 19:50
    0 0
    Discipol ,din DEX PERSOANA CARE PRIMESTE INVATATURA DE LA UN MAESTRU,ELEV,UCENIC.PERSOANA CARE ADOPTA SI CONTINUA DOCTRINA ,INVATATURA,PRINCIPIILE CUIVA.Ca Arsenie Boca n-a facut exorcizari iar Filimon face,asta e alta treaba,de unde stii tu care-i adevarul,doar esti bun sa jignesti si sa aduci injurii in stanga si-n dreapta,doar te bagi ca supozitorul peste tot ,dar n-ai niciodata legatura cu subiectul.Te dai mare si tare,dar nu esti decat un fatalau,du-te nene la plimbare ,gaseste-ti pe una sa-ti tina companie,nu sta ca fraieru pe un forum de femei ca doar esti barbat,sau nu???????????????
  •  
    • 2115 mesaje
    21 Oct 2016, 20:00
    0 1
    Da' ce femeie, e forumul tau? Scrie toata lumea pe el. Tu te legi de toti care nu sunt de acord cu prostiile scrise de tine? Cauta-te la cap!!!
  •  
    • 3765 mesaje
    21 Oct 2016, 20:05
    0 0
    BOGDY.2000 said:Discipol ,din DEX PERSOANA CARE PRIMESTE INVATATURA DE LA UN MAESTRU,ELEV,UCENIC.PERSOANA CARE ADOPTA SI CONTINUA DOCTRINA ,INVATATURA,PRINCIPIILE CUIVA.Ca Arsenie Boca n-a facut exorcizari iar Filimon face,asta e alta treaba,

     

    pisi, tu stii ce-i aia exorcizare si stii cate aprobari ii trebuie sa poata face o exorcizare??

    sau scrii din auzite la colt de strada?

    ce doctrina a avut arsenie boca???????

  •  
    • 79 mesaje
    21 Oct 2016, 20:50
    0 0
    Frate esti dus rau,nu-mi bat capul cu tine,nici de sireturi ca ai cu cine vaz bine tusa si junghiul......
  •  
    • 2115 mesaje
    21 Oct 2016, 21:30
    0 1
    Ce tragi pe nas, ca vaz ca puti de desteapta?
  •  
    • 3765 mesaje
    21 Oct 2016, 22:12
    0 0
    BOGDY.2000 said:Frate esti dus rau,nu-mi bat capul cu tine,nici de sireturi ca ai cu cine vaz bine tusa si junghiul......

     

     

    deci nu stii.

  •  
    • 79 mesaje
    21 Oct 2016, 22:49
    0 0
    Lumineaza-ma!
  •  
    • 2115 mesaje
    21 Oct 2016, 22:57
    0 1
    BOGDY.2000 said:Frate esti dus rau,nu-mi bat capul cu tine,nici de sireturi ca ai cu cine vaz bine tusa si junghiul......

     De ce nu te-a ajutat dumnezeul tau sa nu-ti moara copilul?  Pentru ca esti  idioata sau pentru ca nu exista?
    Ma lesi cu prosttiile astea? 

  •  
    • 79 mesaje
    21 Oct 2016, 23:19
    0 0
    Iti trebuie mare curaj sa contesti existenta lui D zeu si,dai dovada de cea mai mare nesimtire abordand un subiect asa delicat,ti-am mai zis iti doresc ,ca niciodata sa nu cauti raspunsuri
  •  
    • 3765 mesaje
    22 Oct 2016, 10:31
    0 0
    BOGDY.2000 said:Iti trebuie mare curaj sa contesti existenta lui D zeu si,dai dovada de cea mai mare nesimtire abordand un subiect asa delicat,ti-am mai zis iti doresc ,ca niciodata sa nu cauti raspunsuri

     

    dar tu cine esti de ii spui unui om ce sa gandeasca?

  •  
    • 3765 mesaje
    22 Oct 2016, 10:32
    0 0
    BOGDY.2000 said:Lumineaza-ma!

     

    daca nu a reusit dumnezeu sa te lumineze, io nu am nici o sansa.

    nu am spus ca eu stiu. te-am intrebat daca tu stii.

    deci nu stii dar te lauzi ca stii. si te mai si bati cu caramida-n tzatze.

  •  
    • 2115 mesaje
    22 Oct 2016, 12:35
    0 1
    BOGDY.2000 said:Iti trebuie mare curaj sa contesti existenta lui D zeu si,dai dovada de cea mai mare nesimtire abordand un subiect asa delicat,ti-am mai zis iti doresc ,ca niciodata sa nu cauti raspunsuri

     Iar tu te alaturi turmei de prosti care-si cheltuie banii prin procesiuni si pe la biserici. Problemele se rezolva cand lasi miturile la o parte si te implici, nu stai cu mana intinsa, in genunchi si astepti ca miloaga sa-ti cada din cer!

  •  
    • 79 mesaje
    22 Oct 2016, 13:39
    0 0
    Ehee,e usor sa dai sfaturi,daca ai sti cat m-am implicat si cat am cheltuit si nu prin biserici,ai tacea,dar din exterior fiecare judeca cum vrea,crezi ca intr-o atare situatie ai mai fi la fel de viteaza,sunt lucruri care nu depind de noi indiferent cat ne-am da peste cap,asa ca taci si roaga-te sa te apere bunul D-zeu.Si niciodata sa nu zici niciodata....
  •  
    • 79 mesaje
    22 Oct 2016, 14:15
    0 0
    Si daca tot le stii pe toate,probabil consideri ca nu m-am implicat suficient altfel rezolvam problema,ma gandesc ca ai avut si tu un copil bolnav si s-a vindecat cu implicarea ta totala,sau cunosti cazuri reale,nu www..........gogosi de pe net.Pentru fiul meu e tarziu dar am o prietena de suferinta al carui baietel de 6 ani e pe ultima suta de metri,l-au trimis sa moara in casa lui,spune tu mai doamna atotstiutoare incotro s-o mai ia aceasta mamica,da-ne tu un sfat ca le stii pe toate ,ca ea in 3 ani le-a cam incercat pe toate......
  •  
    • 3765 mesaje
    22 Oct 2016, 15:38
    0 0
    il duci la parintele filimon sa-l exorcizeze??? tare!!!
  •  
    • 79 mesaje
    22 Oct 2016, 16:17
    0 0
    Frate chiar esti de pe alta planeta,nu-ntelegi nimic la Filimon as vrea sa merg eu din pura curiozitate,nu are legatura cu prietena mea,doamna a dat cumva de inteles ca noi astia care pierdem pe cineva drag nu ne dam tot interesul,nu ne implicam,i-am cerut un sfat daca stie ceva concret sa vorbeasca daca nu .......Faci cum faci si le-ntelegi numai pe dos,Un preot era o varianta mai buna la o baba vrajitoare,asta era ideea
  •  
    • 79 mesaje
    22 Oct 2016, 16:29
    0 1
    PS;As fi pariat ca asa vei raspunde,dar mi-am zis ca daca ai un gram de minte nu vei face pe spiritualul la un asemenea subiect,sincer,imi pare rau ca nu m-am inselat
  •  
    • 2115 mesaje
    22 Oct 2016, 17:59
    1 1
    BOGDY.2000 said:Ehee,e usor sa dai sfaturi,daca ai sti cat m-am implicat si cat am cheltuit si nu prin biserici,ai tacea,dar din exterior fiecare judeca cum vrea,crezi ca intr-o atare situatie ai mai fi la fel de viteaza,sunt lucruri care nu depind de noi indiferent cat ne-am da peste cap,asa ca taci si roaga-te sa te apere bunul D-zeu.Si niciodata sa nu zici niciodata....

     M-ai inteles gresit, m-am referit la moartea copilului tau doar in speranta ca vezi ca dumnezeu nu exista, altfel cum explici tu ca fiind credincioasa cum te dai el nu te-a ajutat? In rest, nu sunt "viteaza", dar parerile mele sunt ale mele, da?  Am pierdut oameni foarte dragi, am facut ce am putut pentru ei, dar mintile mi-au ramas la locul lor. Niciodata nu voi  crede ca daca ma rog unui sfant, daca-mi donez casele, banii, daca merg in genunchi in jurul unei biserici dumnezeu ma va scoate la liman. Lasi plimbatul prin biserici si te ocupi de probleme, ca sfantului cutare poate I-a fatat iapa si nu te aude.
    Ca tot aminteai undeva de manastiri si calugari, n-am pupat si nu voi pupa mainile ori poalele unora care, de ochii lumii se dau cuviosi, iar in chiliile lor si-o trag in ms dos!
     


    Acest mesaj a fost editat de către white_storm2: 22 Oct 2016, 18:26