Regim disociat care da rezultate!

  •  
    • 358 mesaje
    19 Mai 2008, 14:30
    8 10
    ariana tu te-ai mai ingrasat dupa ce l-ai intrerupt?
  •  
    • 2581 mesaje
    19 Mai 2008, 23:19
    2 3
    Printess, eu am pus intr-un an 3 kg inapoi. vreau sa reiau cura aceasta. Mai am niste kg. in plus de care vreau sa scap. Numai ca dupa o anumita varsta se pare ca ele nu vor sa scape de mine. oricum imi pare cea mai usoara si mai sanatoasa. Chiar e o cura ok. Mie mi-a dat cura o doctorita, o clienta de-a mea. Si ea slabise mult cu ea si nu a pus deloc inapoi. Dar ea si sotul ei au slabit vreo 20 de kg. si au doi ani de cand se mentin. Deci este posibil.
  •  
    • 358 mesaje
    19 Mai 2008, 23:35
    6 4
    Maine e a noua zi de cand prietenul meu si fratele lui tin cura,el a dat jos 4 kg si fratele lui 6 si spun ca se simt foarte bine pt ca mananca sanatos.Multa bafta,daca mai ai timp mai scrie ce mananci la cura,mai impartim idei.Te pup
  •  
    • 358 mesaje
    23 Mai 2008, 13:14
    8 4
    Nimeni pe aici care a mai tinut cura?In dimineata asta prietenul meu a cantarit 94 de kg de la 100
  •  
    • 32 mesaje
    23 Mai 2008, 14:05
    4 1
    azi e prima zi de disociat.am inceput cu ziua de lactate:>
    l-am mai tinut si am slabit[nush exact cat]
    oricum,e un regim f simplu de tinut
    abia astept sa vad rezultatele
    va poop
  •  
    • 156 mesaje
    26 Mai 2008, 13:44
    3 5
    Of Nu vreau sa va necajesc nici sa va descurajez, dar regimul disociat desi da rezultate pe moment, pe termen lung e CRIMA pentru metabolism, iar dupa ce-l termini potzi te ingrasi mai mult decat ai slabit. Stiu cat de inversunate pot fi unele persoane cand e vorba de dieta lor, mai ales atunci cand da rezultate ... dar nu stitzi in ce va bagatzi
  •  
    • 6 mesaje
    10 Iun 2008, 10:55
    5 2
    eu tin regimul specificat mai sus de o luna si am ajuns de la 82,4 la 72,4...fetelor chiar da rezultate...mie mi se pare cea mai ok dieta pe care am tinut-o ptr k da rezultate
  •  
    • 1767 mesaje
    10 Iun 2008, 23:35
    5 5
    Elenush, dar mai bine disociat decat pro-mia, nu-i asa?

    Dupa orice dieta se pun kilograme la loc doar pt ca noi, vazandu-ne slabe, nu ne mai preocupa ce mancam...asta e, nu suntem perfecte.
    Cunosc persoane care au tinut disociatul si dupa ce au terminat dieta au fost atente la ce mananca....si acum, la 3 ani trecuti de cand au tinut dieta sunt la fel de slabe.

    O seara buna!
  •  
    • 169 mesaje
    11 Iun 2008, 01:20
    6 3
    Buna fetelor!
    Am scris si la sanatate dar am vazut ca nimeni nu a raspuns si sa isi dea o perere referitor la ceaiul Kombucco orientalis si Kombucco slim care se poate comanda online dati un google este bun pt slabit pt ca acest ceai contine niste enzime ce fac ca organismul sa slabeasca si se slabeste si se mentine si plus ca este recomandat pt multe boli si chiar pt vindecarea cancerului ...eu voi lua acest ceai dar am vrut sa stiu daca cineva foloseste acest ceai sau a auzit de el ..am scris asa cum am zis la sanatate ..este bine ca atunci cind mincam sa folosim farfurii mai mici si portia sa fie nu exagerata si de multe ori atunci icnd simti ca iti este foame si cind se maninca sa se manince incet ,sa mesteci mincare de multe ori sa savurezi ceea ce maninci si lasi cutitul ,furculita jos .am vazut la tv si se pare ca da rezultate ...vei simti chiar si ce ai pus in farfurie vei simti la un moment dat ca te simti satul si te opresti nu mai maninci chiar daca au ramas doua e inghitituri maninci peste o ora 2 cind simti din nou ca iit este foame si maninci orice dar in cantitati mici si multa apa si bineinteles sper ca ceaiul acesta sa functioneze ... va pup si va anunt cum e cu acest ceai ..numai bine
  •  
    • 358 mesaje
    11 Iun 2008, 13:51
    1 1
    Iubitul meu a ajuns intr-o luna de la 100 de kg la 89 iar frate`so de la 119 la 106,continuam regimul sa vedem unde ajung.Oricum la inceput au slabit foarte repede dar acum s-a incetint ritmul de slabire.Asa cum am mai spus,au urmat regimul cu strictete si nici nu s-au simtit infometati.Ca sa nu mai spun ca se simt mult mai bine,Fratele prietenului meu avea colesterolul marit inainte de cura si acum il are in limite aproape normale.
    si inca ceva,mananc si eu cam tot ce a si ei la cura,bine eu mai fac si excese si vreau sa spun ca ma simt mult mai bine,inainte vomam foarte des,probleme cu gastrita dar de o luna de cand tin regimul asta cu ei nu mi-a mai fost rau deloc si nu am slabit deloc,decat 600 de grame
  •  
    • 32 mesaje
    12 Iun 2008, 13:40
    3 1
    eu vreau sa incerc alta varianta pe care am vazut-o p naturaplant.ro
    3 zile mere,3 orez si 3 iaurt degresat.zilele cu orez nu le-am incercat..cu toate ca mie nu-mi plac merele..poate o sa le schimb cu alte fructe.
    duminica incep:>
    abia astept sa vad rezultatele..chir am nevoie..:-<
    voi?
    va poop,D.
  •  
    • 2 mesaje
    16 Iun 2008, 13:12
    1 0
    DRAGA ECSTASY, EU SUNT DEJA IN A DOUA ZI DE OREZ... IAR IN ACEST RASTIMP AM PIERDUT CAM 2 KG ... TOATA TREABA E SA NU MANANCI CANTITATI INDUSTRIALE.. SI SA BEI MULTA APA !! APAE SFANTA .. FACE MNUNI!BAFTA ..
  •  
    • 2 mesaje
    16 Iun 2008, 13:13
    4 4
    scuzati caps-ul nu mi-am dat seama !
  •  
    • 358 mesaje
    16 Iun 2008, 16:58
    3 4
    Este a 36-a zi de regim,ziua de carbohidrati.Prietenul meu are in 85-86 de kg de la 101 iar frate`so 104 de la 120.
    Ce-i drept au slabit cam repede dar asta s-a intamplat in primele 3 saptamani,acum slabesc mai incet dar se simt foarte bine.
    Am vorbit cu matusa lor care este doctor si a zis ca ea crede ca regimul asta este foarte sanatos si nu afecteza organismul pt ca nu se infometeaza.
    Ea spune ca acest tip de regim e mult mai sanatos decat acelea de 2 saptamani de exemplu,cand mai mult te infometezi si dupa ce trece termenul mananci din nou mult,in schimb,in 3 luni organismul are timp sa se obisnuiasca cu acest regim.
    Oricum baietii sunt optimisti,mai ales acum cand au vazut ca isi gasesc haine cu usurinta
  •  
    • 1 mesaje
    16 Iun 2008, 22:25
    4 1
    buna fetele ...am citit cam tot ce s-a discutat pe aici si ma cam tenteaza ideea sa ma apuc de dieta stricta,pana acum nu am tinut nici o dieta,dar incercam sa fac mai multa gimnastica si sa mananc mai putin.Dar sunt perioade cand ma uit in oglinda si chiar simt nevoia sa dau ceva kg jos de pe mine....asa ca de maine ma apuc....sper sa reusesc...succes la toate.pop
  •  
    • 358 mesaje
    16 Iun 2008, 23:11
    5 1
    kiska dieta asta chiar nu e drastica si nici asa strict,e usor de tinut.Bafta
  •  
    • 427 mesaje
    24 Iun 2008, 10:55
    4 2
    eu am inceput de ieri regimul disociat dar cu 3 zile legume si fructe si 4 zile carne si lactate...il am de la o colega de munca...au fost pierdute la ea vreo 20 de kg. intr-un an,nu a fost prea drastica,dar ea in comparatie cu mine respecta cele 3 mese pe zi...eu nu pot,eu rontai in continuu si de aceea cred ca ma poate ajuta acest regim...in zilele de legume si fructe mananc cam 2 banane pe zi,dimineata cand ajung la munca pt. ca acasa nu mananc....asta pe la 9 apoi daca ma pot abtine pana la 12 e super bine si pun in farfurie 2 rosii,un ardei si un castravete si daca nu mamanc pe la 11 apoi inainte sa plec de la servici mai bag niste legume sau un pateu mic vegetal cu 3-4 felii graham...cand ajung acasa am salata de legume,fructe,seminte,pufarine,rar si popcorn...si daca mananc pe la 14-15 a treia masa cum ar veni mai subtirel la masa de seara cand ajung acasa...apoi in urmatoarele 4 zile de carne si lactate,bag gratare,cascaval,branzica,iaurturi cu fructe dar cu putine grasimi %,nu imi plac iaurturile simple,lapte nu servesc de mica,cate o inghetata asa mai rar si ciocolata cu 75 sau 85 % cacao...e ceva ce dureaza si regimul si rezultatele,dar merita pt. ca nu revin kg.si eu zic ca e mancare sanatoasa si mai pe parcurs mai faci cate o exceptie si poate ajunge un mod de viata...l-am incercat 10 zile acum vreo luna si am dat jos vreo 2 kg. dar dupa cum vedeti la mine nu merge cu dejun,pranz si cina si pe parcurs il mai adaptezi si la persoana...imi place pt. ca din moment ce am liber la legume sa zic pot manca rosii sau mai stiu eu ce de cate ori simt nevoia sa bag in gura....la mine merge asta........am mai incercat si sa mananc pana in ora 17,dar acum e vara si pana ma culc e ceva timp si nu pot sa stau cu un fruct in acest timp...
  •  
    • 1 mesaje
    23 Nov 2010, 16:01
    1 5

    bravo daniela tine-o tot asa cu regimul. eu il am de la o prietena care a slabit foarte mult cu el . da rezultate! eu il tin de o saptamana

  •  
    • 3 mesaje
    13 Sep 2012, 17:00
    1 3
    Am vazut ca nu s-a mai discutat de ceva timp pe aici,insa scriu cu speranta ca cineva imi va raspunde.Am inceput dieta disociata 1/1/1, insa eu in ziua de proteine nu mananc carne(sunt lactato-ovo vegetariana), prin urmare nu mananc nici aceea supa care trebuie consumata la pranz.As vrea sa stiu daca voi credeti ca asta ar fi o problema ?! ...mai doresc sa spun pt cei ce citesc aceste comentarii ca aceasta dieta este una geniala ptr ca slabesti sanatos,si ft important: dupa 3 luni de dieta, daca nu mananci in exces,si mai ales fara multe dulciuri,paste,paine,bauturi carbogazoase si bauturi alcoolice nu te ingrasi deloc !!!
  •  
    • 1 mesaje
    24 Ian 2013, 23:03
    3 5
    Buna!A-si dori sa stiu si eu ce e cu supa aceea de carne...ce carne se poate folosi ...si cum se prepara? multumesc!