Regim disociat care da rezultate!

  •  
    • 449 mesaje
    17 Oct 2005, 02:06
    0 3
    citesc si ma uit crucis!!! dulciuri? nu am mai auzit in nici o dieta.
  •  
    • 19 mesaje
    18 Oct 2005, 09:55
    4 0
    Ii chiar bine ca sunt si dulciuri.A trecut o luna de cand tin regimul si sunt cu 6kg mai slaba.E superrrrr!
  •  
    • 410 mesaje
    18 Oct 2005, 16:13
    1 1
    eu am slabit cu Monti 5 kg...in primavara dar am cam vreo 3 inapoi si vreau sa le dau jos...de azi am inceput si eu aceasta dieta...sunt curioasa dupa 10 zile ce va arata cantarul...
  •  
    • 19 mesaje
    19 Oct 2005, 09:58
    1 0
    Sunt sigura ca vei obtine rezultate in scurt timp.Eu am facut mici modificari la regim, l-am personalizat putin:
    In ziua de carbohidrati am inlocuit prajiturelele cu o felie de paine prajita mai maricica cu putin unt si gem.Iar, ziua de fructe cateodata am inlocuit-o cu cea de legume.Mi s-a intamplat sa nu ma simpt chiar bine de la atatea fructe si atunci am luat masuri.Ideea este sa nu-ti chinui organismul. Chiar ma bucur ca mai tine cineva dieta cu mine.
  •  
    • 410 mesaje
    19 Oct 2005, 11:05
    0 2
    ieri dimineata am mancat 2 mere...apoi la pranz 2 oua fierte cu branza dulce iar seara 4 mititei cu rosii si o felie de paine prajita...stiu ca nu a fost aceeasi mancare ca si la pranz dar...

    azi am mancat 1/2 mar, 3 banane si un strugure...la pranz voi manca supa de mazare ...iar seara mi-a propus cartofi fierti....
  •  
    • 19 mesaje
    19 Oct 2005, 12:26
    0 0
    Daca poti incerca sa nu mananci cartofi fierti.Mai bine mananca mazare...+ felia de paine
  •  
    • 12 mesaje
    25 Oct 2005, 09:55
    1 0
    buna dimineata.
    mi am facut curaj si m am apucat sa citesc despre retetele de slabit.iar regimul disociat pare o solutie destul de buna pt mine. de ce spun asta? pt ca pana acum am calculat caloriile pe fiecare zi dar nu m am gandit daca sunt grasimi sau proteine sau mai stiu eu ce. si nu prea are nicicum efect. ma chinui de ani de zile sa mananc sub 1000 de calorii pe zi, mi am distrus organismul si tot degeaba. o sa dau un ex: timp de 7 luni am mancat numai cate 2 sandvisuri pe zi si ceva fructe si am slabit vreo 5 kg.dar le am pus la loc in numai o luna in care am mancat normal, nu mult precizez, normal. asa ca sunt disperata. ma gandeam sa incerc regimul disociat. de maine o sa fiu pe baricade
  •  
    • 3 mesaje
    25 Oct 2005, 12:12
    1 1
    Credeai ca sandwitch-urile slabesc? De unde? Regimul disociat, sub oricare din variante ( cate 3 zile mi sa pare plictisitor) da rezultate. Si ceva miscare. Nu infometare 5 zile si apoi navala in mancare. Nu uitati de apa, ceai neindulcit.
  •  
    • 12 mesaje
    25 Oct 2005, 14:15
    2 1
    problema e ca eu sunt la munca toata ziua (de la 7 la 18 sau 19.00)asa ca sandvisurile erau cele mai la indemana. nu ma pot duce cu legume fierte la borcan
  •  
    • 12 mesaje
    26 Oct 2005, 10:22
    0 0
    buna dimineata.
    de astazi tin si eu regimul asta disociat.asa ca mi am luat la pachet fructe pt micul dejun si 2 oua fierte pentru pranz. nu am avut timp sa imi fac salata din pacatesper sa nu mor de foame.
    acum intrebrile:
    1. ce e cu supa asta de carte peste care astazi sar pentrui ca habar am cum se face si de ce. (si nici nu am avut timp sa fac )
    2. pentru maine ma gandeam sa fac un fel de salata cu cartofi fierti si morcovi fierti si ce legume mai o sa gasesc. dar am vazut ca Daniele parca spunea ca nu e bine cartofi fierti? poate imi dati idei de mancare pe care o pot lua la pachet ca sunt la serviciu.
    3. pot sa mananc salata seara chiar daca nu am mancat la pranz? nu de alta dar astazi nu am avut timp sa imi faca salata pentru pranz si inca ma mai gandesc ca o sa mor de foame
    4. legumele trebuie sa fie neaparat proaspete sau pot fi si de la conserva?
    cam atata pentru moment.
    astept raspunsuri.
    multumesc
  •  
    • 2 mesaje
    26 Oct 2005, 13:30
    2 1
    Buna,
    Sunt Mari, am tinut acest regim si , cu mana pe inima va spun ca este ...EXCELENT.
    L-am inceput pe 12 iulie 2005 si l-am terminat pe 9 octombrie. Acum sunt in perioada de mentinere.
    A fost singurul regim care, in cazul meu a dat rezultate. Am slabit 8 kg.
    Am 1,60 m inaltime si aveam 68 kg. Acum am 60 kg. M-am simtit bine pe toata durata regimului si ma simt bine in continuare. Acum as vrea sa fac cateva precizari de ordin "tehnic", ca sa zic asa:
    1.Nu am slabit mai mult pt ca nu am tinut regimul stict ceea ce inseamna ca:
    -nu am cantarit carnea, ouale, iaurtul, legumele etc;
    -am pus la toate salatele pe care le-am mancat cate o lingurita de ulei de masline;
    -am mai fost la cate o petrecere la care mi-am mai calcat pe inima si am gustat si altceva (doar cate putin;
    - in ziua de carbohidrati am mancat(va rog sa ma credeti)dulciuri(placinta cu branza, fantezii, checuri, cozonac, batoane de ciocolata etc)in a doua luna de regim am mancat chiar si cartofi prajiti la ziua de dulciuri;
    SI...DRAGELE MELE NU VA MAI CRUCITI ATAT DE FAPTUL CA EXISTA ZI DE DULCIURI. Mancati din 4 in 4 zile dulciuri si o sa vedeti ca este cea mai grea zi. Eu am fost fff fericita in ziua de legume.
    -acea bucata de ciocolata neagra am "gustat-o" ori de cate ori simteam ca sunt cu moralul la pamant. Este o dieta lunga si necesita multa rabdare.
    Ce sa va mai spun?!!!
    - in ziua de proteine am mancat gratare la greu(orice fel de carne) si cate o felie de paine neagra sau de graham atat in ziua de legume cat si in cea de proteine(la pranz si seara);Cand aveam musafiri renuntam la feliuta de paine si am baut chiar si jumatate de pahar de bere (stiti si voi ca taaare mai merge cu mititei la gratar)
    -va rog sa ma credeti ca am mancat mai bine si mai sanatos ca niciodata.
    -cand am inceput dieta nu mi-am propus sa slabesc n kg, mi-am propus sa o duc pana la capat cu bine.
    -cand am inceput aceasta dieta nu mi-am mai spus : de luni sau de pe data x fac si dreg. M-am trezit intr-o dimineata (asa cum v-am spus pe 12 iulie, marti) am mancat o banana, am baut cafeaua si am plecat la serviciu. Si asa au trecut 3 luni.
    Spre deosebire de fata care a postat regimul si care a slabit cateva kg in primele 2 saptamani, la mine nu a fost asa. Probabil pt ca nu am mancat strict ce scria in regim. Dar am slabit frumos. Doar 8 kg dar... frumos. Nu-mi atarna pielea pe mine; nu am facut riduri in jurul gurii si la ochi, nu am cearcane, nu m-a apucat foamea, nu am ametit etc, etc
    SINGURUL LUCRU PE CARE L-AM FACUT ESTE CA NU AM INVERSAT ZILELE.

    Imi permit sa va dau un sfat:
    NU INCERCATI SA SLABITI EXAGERAT DE MULT!

    Sa va spun si cam cum s-au dus kg-ele. Dupa primele 2-3 saptamani(in care nu am slabit deloc)am dat jos rapid 3-4 kg apoi am stat la aceeasi greutate timp de inca vreo 8-10 zile, apoi iar am mai slabit. La inceputul lunii septembrie am ajuns la 60 kg. Corpul nu a mai vrut sa slabeasca. Si sunt la aceasta greutate din septembrie. Mi-am dus cu bine la termen dieta iar acum vad ca ma mentin. Mi-am propus totusi ca pe tot restul vietii sa am o zi pe saptamana de fructe si una de legume. Asta asa... pentru mine ca m-am simtit fff bine.
    Probabil ca anul viitor voi incepe din nou dieta.
    In ceea ce priveste ziua de apa este cam dificil un pic dar ...SE POATE.

    Va urez tuturor numai bine si multa rabdare.
  •  
    • 12 mesaje
    28 Oct 2005, 09:41
    1 1
    buna dimineata.
    sunt in a treia zi de regim, astazi mananc dulciuri problema e ca astazi nestiind cam ce sa imi fac de mancare mi am luat doar nite covrigei sarati. ma gandeam ca personele care au tinut acest regim ar trebui sa spuna cam ce au pregatit ele de mancare in toata perioada asta de trei luni.
    multumesc
  •  
    • 31 mesaje
    3 Ian 2006, 04:56
    1 1
    fetelor, ce-ati mai facut cu dieta asta, o mai tineti? vreau si eu sa incep de miercuri (maine inca ma consider in vacanta de sarbatori , si m-ar ajuta sa aud ca voi ati reusit...
  •  
    • 163 mesaje
    3 Ian 2006, 08:53
    0 2
    Buna dimineata fetelor!Ma bag si eu aici linga voi,pentru ca de ieri am inceput si eu un regim disociat 3/3/3.L-am inceput de ieri si deocamdata ma simt bine.Stie cineva ceva de acest regim? Ma refer ,daca a urmat cineva acest regim,cit timp si cu ce rezultate? Multumesc,daca e cineva pe forum si ma aude,hello? Acum va pup pe toate ca trebuie sa plec la serviciu!Ferice de cele ce mai au inca concediu!
  •  
    • 19 mesaje
    3 Ian 2006, 09:03
    1 0
    ...si eu am reinceput regimul.De data asta chiar am sa-l tin pana la sfarsit. In legatura cu regimul de 3/3/3 stiu de la o prietena ca este bun, dar mai greu de tinut.
  •  
    • 163 mesaje
    4 Ian 2006, 03:02
    1 1
    Multumesc!Am vazut ca fetele tin un alt fel de regim disociat.Din cite am oservat,principiul este acelasi,disocierea proteinelor de lipide si de glucide.Va pup si noapte buna!
  •  
    • 31 mesaje
    5 Ian 2006, 00:31
    0 1
    Daniela, tu tii regimul din septembrie? am vazut ca atunci ai postat prima oara. cum e, ai slabit? cat? chiar ai rezistat 90 de zile, asa cum trebuie?
    eu il incep de maine. m-am inarmat cu fructe din belsug pt micul dejun si tot ce trebuie pt restul... sper sa reusesc, n-am tinut niciodata un regim pana la capat, dar acum sunt foarte hotarata.
    oricum, iti multumesc ca ai avut rabdarea si bunavointa sa-l postezi aici, pare un regim super si sper sa-mi ajute si mie.
    va voi tine la curent, fetelor, tineti-mi pumnii
  •  
    • 19 mesaje
    5 Ian 2006, 09:31
    0 0
    L-am tinut cam o luna si o saptamana in care am slabit 6 kg.Dar, apoi am abandonat.De atunci m-am mai ingrasat vreo doua, findca am mancat in exces. Acum sunt foarte hotarata sa-l duc pana la capat si apoi sa incerc sa duc totusi o viata mai sanatoasa, gen regim Monti.Regimul este chiar bun.Am vazut rezultate la oameni care au avut ambitie.
  •  
    • 163 mesaje
    7 Ian 2006, 04:25
    2 1
    Buna dimineata evelor si La multi ani tuturor Ioanelor si ionilor ce-i aveti prin familie!Va spusesem eu ca am inceput un regim disociat si nu am avut rabdare si azi m-am cintarit si....surpriza mai putin cu 2 kg!Probabil ca 1kg este apa,dar 1kg tot este sunculita!Azi la mine urmeaza proba de foc,sotul meu este Ion,va imaginati prin ce trec astazi!Si am facut si un tort mareeeeee,mare de tot,sper sa-i rezist.La mine azi este ziua de lactate,iar ceilalti maninca tort,hm...cita discriminare,nu? Va pup pe soate si pe curind!
  •  
    • 163 mesaje
    11 Ian 2006, 07:22
    1 0
    "neata evelor!cred ca sunt pe drumul cel bun,azi cintarul mi-a aratat mai putin cu 3kg desi,am mai trisat si eu putin.Deocamdata sunt super multumita.As vrea macar o luna sa-l pot tine si apoi sa trec pe un regim mai echilibrat de mentinere si stabilizarea greutatii.Va urez succes si voua si ne mai auzim,nu?