comportament

  •  
    • 292 mesaje
    18 Mar 2015, 15:44
    0 0
    Unii au idei (pentru unii idioate,pentru altii amuzante) iesite din comun dar asta nu inseamna ca (dupa cum ar reactiona societatea in care traim) este homosexual, bolnav psihic sau mintal ! Pur si simplu omul are astfel de momente in care vrea sa para (sa fie) iesit din comun si face tot felul de nebunii care pentru societate ("oamenii normali") sunt iesite din comun. Pentru noi societatea cea majoritară - oare este o boala sau nu esti normal daca vrei sa te simti bine sau sa te porti in felul in care vrei tu? din pacate se pare ca da... Deci Adalivia, te-as sfatui : atata timp cat il iubesti (iubeai) nu cred ca aceasta situatie ar trebui sa-ti dea de gandit, nu incerca sa pari normala pentru ca vezi ca sotul tau se simte bine intr-un fel (asta ar fii invidie mai mult). Probabi si tu ai idei nebune pe care nu le aplici din cauza fricii de vazul altora ( sincer nimanui nu cred ca-i pasa ce poarta sotul tau sau tu ) important e sa te simti tu bine (sotul tau) nu altii. Atata timp cat el se comporta la fel, nu are alte femei sau barbati, merita sa strici casnicia pentru niste haine purtate de el?
  •  
    • 7959 mesaje
    18 Mar 2015, 17:59
    3 0
    Nu zau Mirelo, e tare amuzant sa poarte sotul lenjerie de dama, ce dracu toata lumea are. Nici nu trebuie sa-i dea de gandit. Asa traiesti tu, gandindu-te la vorba lumii, traind dupa standardele altora sau vrei sa te simti tu confortabil in propriul camin? Tu vrei sa o incurajezi sa nu ii dea eject omului ei dupa atatia ani, dar ai vazut ca de vreo 3 sau cati ani  sunt relatia lor s-a racit? Mai bine l-ar soma sa mearga la un psiholog/ psihiatru poate chiar neurolog sa-si lamureasca omul gandurile si s-o linisteasca si pe ea ca nu s-a dilit acum. O fi o problema medicala si el nu stie.
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 18 Mar 2015, 18:04
  •  
    • 12 mesaje
    18 Mar 2015, 18:40
    0 0
    cafe_au_lait said:Dacă după atâția ani și un copil împreună, ți-este atât de ușor să divorțezi, îți vine primul în gând, fără alte vorbe și discuții cu impricinatul, păi mai bine divorțezi. 

     Adevarul e ca nu as vrea sa divortez.Ma pot obisnui chiar cu o viata sexuala mai subreda mi-e teama insa ca acest fetis al lui - sau ce o fi - sa nu ne puna intr-o situatie stanjenitoare fata de cei din jur, si aici ma refer la cei care nu vor intelege si nu pot accepta anumite lucruri.
    Interesant este ca nu se efeminizeaza , doar pur si simplu poarta zice el lenjerie de dama.
    Mi-a marturisit totusi ca i-ar place sa aiba ..sani....
    Le cer scuze unora , dar sunt confuza, si nu stiu cum sa continui aceasta relatie.

  •  
    • 12 mesaje
    18 Mar 2015, 18:43
    0 0
    White_Storm said:Nu zau Mirelo, e tare amuzant sa poarte sotul lenjerie de dama, ce dracu toata lumea are. Nici nu trebuie sa-i dea de gandit. Asa traiesti tu, gandindu-te la vorba lumii, traind dupa standardele altora sau vrei sa te simti tu confortabil in propriul camin? Tu vrei sa o incurajezi sa nu ii dea eject omului ei dupa atatia ani, dar ai vazut ca de vreo 3 sau cati ani  sunt relatia lor s-a racit? Mai bine l-ar soma sa mearga la un psiholog/ psihiatru poate chiar neurolog sa-si lamureasca omul gandurile si s-o linisteasca si pe ea ca nu s-a dilit acum. O fi o problema medicala si el nu stie.

     Am propus si varianta cu psihologul , dar a fost un refuz total.

  •  
    • 12 mesaje
    18 Mar 2015, 18:50
    1 0
    Ceea ce vreau este sa incerc sa inteleg omulcare intamplator e si sotul meu , cu ceea ce se intampla legat de acest -fetis cred ca asta este- al lui.Recunosc insa ca am multe de invatat inprivinta acestor tipuri de comportamente , ma uitam la unele familii din occident, si pur si simplu mi-e greu de inteles cum ei accepta unele lucruri.
  •  
    • 7959 mesaje
    18 Mar 2015, 19:17
    0 0
    adalivia said:Ceea ce vreau este sa incerc sa inteleg omulcare intamplator e si sotul meu , cu ceea ce se intampla legat de acest -fetis cred ca asta este- al lui.Recunosc insa ca am multe de invatat inprivinta acestor tipuri de comportamente , ma uitam la unele familii din occident, si pur si simplu mi-e greu de inteles cum ei accepta unele lucruri.

     Da, intelege-l, ca apoi te joaca cum vrea. E un comportament deviant clar, de ce sa vrei sa intelegi asa ceva si de ce sa te multumesti cu o viata de familie defectuoasa? Tu esti dispusa sa intelegi, dar lucrurile vor evolua spre altceva si sacrificiul si intelegerea ta nu vor mai valora mare lucru.

  •  
    • 12 mesaje
    18 Mar 2015, 21:15
    0 0
    ok, si cu cei ca el ce facem? ii dispetuim, ii desfiintam, ii marginalizam? sa le dam o sansa? cautam sa ii intelegem?
    stii ceva? totusi ca inteligenta e cel putin la fel ca altii.nenorocirea e ca ceva e defect fir-ar sa fie!Citeam pe forum de unul care poarta dresuri lycra, vad ca -s si altii mai ciudati ,dar e oarecum frustrant sa il simti noaptea linga tine cum isi aranjeaza sutienul cumparat cine stie de unde...
  •  
    • 1841 mesaje
    18 Mar 2015, 22:11
    0 0
    Exact, care e solutia atunci? Sa divorteze femeia fara discutii? Sau sa INTELEAGA intai problema si abia apoi sa se decida? Asta cu neacceptatul e o gluma, e o naivitate sa credem ca un comportament al altuia se schimba numai pentru ca nu il acceptam noi. Se schimba numai cand este pregatit posesoru' (comportamentului) sa se schimbe, si noi cel mult il putem influenta. Cum influentam altfel daca nu prin a intelege intai ce e de influentat?
  •  
    • 10065 mesaje
    18 Mar 2015, 22:24
    0 0
    Doamna Adalivia , va e drag omu' ?

    In caz ca da, accepta-l asa cum e , parerea mea. E o chestie imprevizibila si cred ca nici de el dorita, zic io .

  •  
    • 1890 mesaje
    19 Mar 2015, 07:58
    2 0
    White_Storm said:

     Da, intelege-l, ca apoi te joaca cum vrea. E un comportament deviant clar, de ce sa vrei sa intelegi asa ceva si de ce sa te multumesti cu o viata de familie defectuoasa? Tu esti dispusa sa intelegi, dar lucrurile vor evolua spre altceva si sacrificiul si intelegerea ta nu vor mai valora mare lucru.

    Sunt de acord cu tine. Cel mai bun e divortul fara multa vorba. Merita o viata mai buna langa un barbat adevarat, nu langa unul care la aproape jumatea sutei nu stie pe ce lume calca. La ce sa stea ancorata intr-o casnicie fara nici un viitor, sa incerci sa-l intelegi, sa dai o caruta de bani la psiholog sau psihiatru? Ca are un comportament deviant, asta se vede cu ochiul liber, ti-o spunem noi gratis. Pana la urma nu vei reusi decat sa-ti toci nervii (si banii), fara nici un folos, ca el tot la fetisul lui se intoarce.

    Singurul impediment, dupa mine, e cum prezinti motivul divortului la judecator: "divortez pentru ca sotul meu poarta lenjerie de dama!". Rade ala o saptamana chiar daca a murit taica-sau!

  •  
    • 1890 mesaje
    19 Mar 2015, 08:10
    1 0
    adalivia said:ok, si cu cei ca el ce facem? ii dispetuim, ii desfiintam, ii marginalizam? sa le dam o sansa? cautam sa ii intelegem?
    stii ceva? totusi ca inteligenta e cel putin la fel ca altii.nenorocirea e ca ceva e defect fir-ar sa fie!Citeam pe forum de unul care poarta dresuri lycra, vad ca -s si altii mai ciudati ,dar e oarecum frustrant sa il simti noaptea linga tine cum isi aranjeaza sutienul cumparat cine stie de unde...

     In cazul in care nu esti troll, iti spun doar sa fugi de el. Nu a inceput divortul de la tine, nu se va face gaura in cer nici acum. Nu-l vei dispretui, marginaliza, lapida sau mai stiu eu ce, pur si simplu indeparteaza-te, fa-ti un bine pentru sanatatea ta mintala. Nu avea teama, nu-si va pune juvatul de gat, isi va gasi gascari cu aceleasi "pasiuni"!

  •  
    • 3765 mesaje
    19 Mar 2015, 11:13
    0 0
    adalivia said:

    Mi-a marturisit totusi ca i-ar place sa aiba ..sani....

     nebunatecelor!!

  •  
    • 7959 mesaje
    19 Mar 2015, 12:25
    1 0
    adalivia said:ok, si cu cei ca el ce facem? ii dispetuim, ii desfiintam, ii marginalizam? sa le dam o sansa? cautam sa ii intelegem?
    stii ceva? totusi ca inteligenta e cel putin la fel ca altii.nenorocirea e ca ceva e defect fir-ar sa fie!Citeam pe forum de unul care poarta dresuri lycra, vad ca -s si altii mai ciudati ,dar e oarecum frustrant sa il simti noaptea linga tine cum isi aranjeaza sutienul cumparat cine stie de unde...

     Mai, ori eu nu vorbesc romaneste, ori tu nu intelegi ce spun. Unde naiba am zis eu sa-l "dispretuiesti, desfiintezi, marginalizezi"? Puteti ramane prietenii cei mai buni si daca divortezi, nu trebuie sa-l urasti pentru nebunia care l-a apucat, o fi bolnav omul sau a vazut ca e modern sa fii ciudat in zilele noastre. Dar inapoi de pe drumul asta nu-l mai vezi, auzi ca vrea si sani, poate-si pune si silicoane, ptiu drace; poti sa-l intelegi cat vrei si sa-i dai la sanse cu gramada. O fi vazut si el ca poarta unii dresuri o data cu tine si s-o fi gandit sa-si ia si el un sutien. Daca si-l aranjeaza noaptea spune-i si tu sa-si ia un numar mai mic, o fi prea mare. Decizia e la tine, tu stii cum sa-ti organizezi viata, dar ai un baiat adolescent, poate il vede pe ta-su cu bustiera si o sa prinda si el drag, ca doar si tata avea. Ziceai intr-un post mai 'nainte ca nu stii cum sa ii explici copilului motivul divortului, dar cum i-ai explicat de ce si tata porta sutien, desi n-are nevoie?

  •  
    • 7959 mesaje
    19 Mar 2015, 12:38
    1 0
    outofhere said:Exact, care e solutia atunci? Sa divorteze femeia fara discutii? Sau sa INTELEAGA intai problema si abia apoi sa se decida? Asta cu neacceptatul e o gluma, e o naivitate sa credem ca un comportament al altuia se schimba numai pentru ca nu il acceptam noi. Se schimba numai cand este pregatit posesoru' (comportamentului) sa se schimbe, si noi cel mult il putem influenta. Cum influentam altfel daca nu prin a intelege intai ce e de influentat?

     Reciteste primul post sa vezi ca il "intelege" deja de trei ani. Daca a cerut sfaturi si pareri inseamna ca a ajuns sacul la fund, s-au terminat si sfaturile despre lenjerie si iubirea si intelegerea. Trebuie s-o apuce intr-o parte, ca bate pasul pe loc de atatia ani. Dar eu sunt un om normal, nu ma luati in seama!

  •  
    • 1890 mesaje
    19 Mar 2015, 13:11
    1 0
    White_Storm said:a-l "O fi vazut si el ca poarta unii dresuri o data cu tine si s-o fi gandit sa-si ia si el un sutien. Daca si-l aranjeaza noaptea spune-i si tu sa-si ia un numar mai mic, o fi prea mare. Decizia e la tine, tu stii cum sa-ti organizezi viata, dar ai un baiat adolescent, poate il vede pe ta-su cu bustiera si o sa prinda si el drag, ca doar si tata avea. Ziceai intr-un post mai 'nainte ca nu stii cum sa ii explici copilului motivul divortului, dar cum i-ai explicat de ce si tata porta sutien, desi n-are nevoie?

     

  •  
    • 1890 mesaje
    19 Mar 2015, 13:13
    1 0
    White_Storm said: Dar eu sunt un om normal, nu ma luati in seama!

    Cred ca incepem sa fim din ce in ce mai putini!

  •  
    • 495 mesaje
    19 Mar 2015, 15:17
    0 1
    Doamne cat de inapoiati si de puritani putem fi...Ne este rusine sa vorbim despre sex,de parca ar fi ceva imoral...judecam homosexualii....judecam si mereu judecam.Daca ne-am cunoaste un pic mai bine sigur am inceta sa mai judecam.Suntem Oameni..pur si simplu.Toti suntem ciudati intr-un anume fel,toti gresim.NU exista nimeni sfant sau perfect.
    Voi alea care faceti dragoste doar in pozitia misionarului...mai bine analizati-va relatiile,in loc sa stati sa va varsati frustrarile pe forum.
    Draga mea...daca nu simti sa divortezi Nu o face.Asculta inima ta,ea stie cel mai bine.Poti citi articole pe subiectul asta,poate asa il vei intelege mai bine pe sotul tau.
    Mai grav este cand intr-o relatie exista violenta,manipulare,indiferenta,infidelitate.Atunci chiar nu se poate
    trece peste.

    Mda..tocmai oamenii normali sunt cei mai anormali.
  •  
    • 11561 mesaje
    19 Mar 2015, 15:37
    0 1
    veracara said:Doamne cat de inapoiati si de puritani putem fi...Ne este rusine sa vorbim despre sex,de parca ar fi ceva imoral...judecam homosexualii....judecam si mereu judecam.Daca ne-am cunoaste un pic mai bine sigur am inceta sa mai judecam.Suntem Oameni..pur si simplu.Toti suntem ciudati intr-un anume fel,toti gresim.NU exista nimeni sfant sau perfect.
    Voi alea care faceti dragoste doar in pozitia misionarului...mai bine analizati-va relatiile,in loc sa stati sa va varsati frustrarile pe forum.
    Draga mea...daca nu simti sa divortezi Nu o face.Asculta inima ta,ea stie cel mai bine.Poti citi articole pe subiectul asta,poate asa il vei intelege mai bine pe sotul tau.
    Mai grav este cand intr-o relatie exista violenta,manipulare,indiferenta,infidelitate.Atunci chiar nu se poate
    trece peste.

    Mda..tocmai oamenii normali sunt cei mai anormali.

     

    Vaiiii  ce  "open"  esti . mi  ar  place  sa  te  cunosc!

  •  
    • 495 mesaje
    19 Mar 2015, 15:48
    0 0
    Nu sunt nici un open,ia invata sa vorbesti cu femeile si ai grija ce scrii.Nu am dreptul sa jignesc sau sa judec pe nimeni,oamenii nu au nevoie de asta.Cine judeca e pentru ca la randul lui nu a fost iubit si acceptat asa cum este.Asa ca fiecare ar trebui sa ne oprim si sa reflectam un pic...inainte de a deschide gura sa vorbim despre altii.
    Sa negam realitatea nu ajuta la nimic.Nu vorbim cu copii despre sexualitate si contraceptie..cand ne trezim ca au ramas insarcinate la 14 ani sau au lasat pe vreuna insarcinata.Ce am rezolvat???
  •  
    • 3765 mesaje
    19 Mar 2015, 15:59
    0 1
    veracara said:Doamne cat de inapoiati si de puritani putem fi...Ne este rusine sa vorbim despre sex,de parca ar fi ceva imoral...judecam homosexualii....judecam si mereu judecam.Daca ne-am cunoaste un pic mai bine sigur am inceta sa mai judecam.Suntem Oameni..pur si simplu.Toti suntem ciudati intr-un anume fel,toti gresim.NU exista nimeni sfant sau perfect.
    Voi alea care faceti dragoste doar in pozitia misionarului...mai bine analizati-va relatiile,in loc sa stati sa va varsati frustrarile pe forum.
    Draga mea...daca nu simti sa divortezi Nu o face.Asculta inima ta,ea stie cel mai bine.Poti citi articole pe subiectul asta,poate asa il vei intelege mai bine pe sotul tau.
    Mai grav este cand intr-o relatie exista violenta,manipulare,indiferenta,infidelitate.Atunci chiar nu se poate
    trece peste.

    Mda..tocmai oamenii normali sunt cei mai anormali.

     

    imi place cum gandesti. esti deschisa.

    mi-ar place sa te cunosc. si poate o facem in trei, cu piti.