comportament

  •  
    • 12 mesaje
    14 Mar 2015, 15:18
    0 0
    Buna
    Ma numesc livia, am 40 de ani si sunt casatorita de 14 ani..Avem si un baiat de 16 ani.M-am hotarat destul de greu sa va scriu, poate o sa ma luati in ras ....
    De catva timp , mai exact de vreo 3 ani am constatat un lucru care mi s-a parut extrem de ciudat...si anume ca sotul meu poarta lenjerie de dama.Am vrut sa divortez , am crezut ca e nebun, dar cu timpul aminceput sa il accept.Nu este nici homosexual , asa cum am crezut , nici cuplat cu vrro femeie , pur si simplu ii place , zice el sa poarte astfel de lenjerie.Mai ales sutien.
    Relatia noastra s-a racit , va dati seama , adica din acel moment nu mai exista nimic intre noi , dar cu toate astea el continua sa imi ceara sfaturi si pareri despre cum sa isi aleaga lenjeria, despre marimea sutienului , etc..
    Voi ce ma sfatuiti? sa divortez? eu una nu am mai auzit asemenea lucruri.Ce parere aveti?
    Livia
  •  
    • 246 mesaje
    14 Mar 2015, 15:35
    0 0
    El probabil ca se simte femeie. Unii barbati sunt asa, cum unele femei se simt barbati si chiar schimba sexul, viata.
  •  
    • 11561 mesaje
    14 Mar 2015, 17:02
    0 0
    adalivia said:Buna
    Ma numesc livia, am 40 de ani si sunt casatorita de 14 ani..Avem si un baiat de 16 ani.M-am hotarat destul de greu sa va scriu, poate o sa ma luati in ras ....
    De catva timp , mai exact de vreo 3 ani am constatat un lucru care mi s-a parut extrem de ciudat...si anume ca sotul meu poarta lenjerie de dama.Am vrut sa divortez , am crezut ca e nebun, dar cu timpul aminceput sa il accept.Nu este nici homosexual , asa cum am crezut , nici cuplat cu vrro femeie , pur si simplu ii place , zice el sa poarte astfel de lenjerie.Mai ales sutien.
    Relatia noastra s-a racit , va dati seama , adica din acel moment nu mai exista nimic intre noi , dar cu toate astea el continua sa imi ceara sfaturi si pareri despre cum sa isi aleaga lenjeria, despre marimea sutienului , etc..
    Voi ce ma sfatuiti? sa divortez? eu una nu am mai auzit asemenea lucruri.Ce parere aveti?
    Livia

     

     

    Daca  nu  mai  exista  "nimic" intre  voi , nu  inteleg  de  ce  mai  stai  cu  el!!, iar  chestia  cu  sutiemul  e  dea  dreptul  ciudata!

  •  
    • 3765 mesaje
    14 Mar 2015, 18:03
    0 0
    adalivia said:Buna
    Ma numesc livia, am 40 de ani si sunt casatorita de 14 ani..Avem si un baiat de 16 ani.M-am hotarat destul de greu sa va scriu, poate o sa ma luati in ras ....
    De catva timp , mai exact de vreo 3 ani am constatat un lucru care mi s-a parut extrem de ciudat...si anume ca sotul meu poarta lenjerie de dama.
    Voi ce ma sfatuiti?

     

     

    cumpara-i  niste rujuri. apoi un sutien doua, niste ciorapi lycra...apoi iesiti amandoua la o cafea.

  •  
    • 11561 mesaje
    14 Mar 2015, 18:21
    0 0
    igivansenior said:
    adalivia said:Buna
    Ma numesc livia, am 40 de ani si sunt casatorita de 14 ani..Avem si un baiat de 16 ani.M-am hotarat destul de greu sa va scriu, poate o sa ma luati in ras ....
    De catva timp , mai exact de vreo 3 ani am constatat un lucru care mi s-a parut extrem de ciudat...si anume ca sotul meu poarta lenjerie de dama.
    Voi ce ma sfatuiti?

     

     

    cumpara-i  niste rujuri. apoi un sutien doua, niste ciorapi lycra...apoi iesiti amandoua la o cafea.

     

     

    Ai  uitat  de  vibrator!

  •  
    • 12 mesaje
    14 Mar 2015, 18:34
    0 0
    pitipoanca69 said:
    adalivia said:Buna
    Ma numesc livia, am 40 de ani si sunt casatorita de 14 ani..Avem si un baiat de 16 ani.M-am hotarat destul de greu sa va scriu, poate o sa ma luati in ras ....
    De catva timp , mai exact de vreo 3 ani am constatat un lucru care mi s-a parut extrem de ciudat...si anume ca sotul meu poarta lenjerie de dama.Am vrut sa divortez , am crezut ca e nebun, dar cu timpul aminceput sa il accept.Nu este nici homosexual , asa cum am crezut , nici cuplat cu vrro femeie , pur si simplu ii place , zice el sa poarte astfel de lenjerie.Mai ales sutien.
    Relatia noastra s-a racit , va dati seama , adica din acel moment nu mai exista nimic intre noi , dar cu toate astea el continua sa imi ceara sfaturi si pareri despre cum sa isi aleaga lenjeria, despre marimea sutienului , etc..
    Voi ce ma sfatuiti? sa divortez? eu una nu am mai auzit asemenea lucruri.Ce parere aveti?
    Livia

     

     

    Daca  nu  mai  exista  "nimic" intre  voi , nu  inteleg  de  ce  mai  stai  cu  el!!, iar  chestia  cu  sutiemul  e  dea  dreptul  ciudata!
    Da , mai dificil o sa fie sa-i explic copilului motivul... 

     

  •  
    • 11561 mesaje
    14 Mar 2015, 18:59
    1 0
    Lasand la o parte acest "fetis " idiot , , ai vorbit cu el , despre "relatia " voastra?
  •  
    • 7959 mesaje
    14 Mar 2015, 21:48
    0 0
    pitipoanca69 said:Lasand la o parte acest "fetis " idiot , , ai vorbit cu el , despre "relatia " voastra?

     Care relatie omule, eu i-as trage o mama de bataie sa-i vina mintile la cap. Si apoi as divorta de el. Doua purtatoare de sutien intr-o casa e prea mult.

  •  
    • 11561 mesaje
    14 Mar 2015, 21:49
    2 0
    White_Storm said:
    pitipoanca69 said:Lasand la o parte acest "fetis " idiot , , ai vorbit cu el , despre "relatia " voastra?

     Care relatie omule, eu i-as trage o mama de bataie sa-i vina mintile la cap. Si apoi as divorta de el. Doua purtatoare de sutien intr-o casa e prea mult.

     

     

    Macar  de  s  ar  iubi  intre  "ele"

  •  
    • 7959 mesaje
    14 Mar 2015, 21:58
    0 0
    N-au cum sa se iubeasca intre ele, tu nu citisi ca omul nu e homo?
  •  
    • 1841 mesaje
    14 Mar 2015, 23:26
    2 0
    Nu mi se pare nimic de ironizat in aceasta situatie si nu inteleg de unde atata hlizeala. Ma rog, pentru initiatoare: inainte sa divortezi, incearca sa intelegi problema, ca sa poti sa iei o decizie informata totusi. Ai incercat sa discuti cu el sa vezi de ce prefera sa poarte lenjerie de dama? Nu sa ii reprosezi asta, ci sa il asculti cu interes, sa il faci sa se simta comfortabil ca poate vorbi orice cu tine, fara sa il intrerupi sau sa ii reprosezi asta. Inainte de a te soca si de a-i arata cu oroare cat de deviant ti se pare, pentru ca din punctul ala umilindu-l nu-l vei mai reusi niciodata sa il faci sa se deschida in fata ta si sa iti vorbeasca sincer si din inima, iti recomand sa citesti un pic despre confuzia orientarii sau a identitatii sexuale, ca sunt doua chestii diferite. Identitatea sexuala a oamenilor este foarte complexa si desi am fost invatati ca barbatul TREBUIE sa fie intr-un anume fel, lucrurile sunt intotdeauna mult mai complexe si nu suntem toti chiar produsi identic pe banda rulanta. Daca incerci sa te deschizi un pic cat sa intelegi ce se intampla de fapt, atunci vei avea toate raspunsurile pentru a decide daca iti mai doresti sa continuati casnicia sau nu. 
  •  
    • 12 mesaje
    15 Mar 2015, 08:54
    0 0
    outofhere said:Nu mi se pare nimic de ironizat in aceasta situatie si nu inteleg de unde atata hlizeala. Ma rog, pentru initiatoare: inainte sa divortezi, incearca sa intelegi problema, ca sa poti sa iei o decizie informata totusi. Ai incercat sa discuti cu el sa vezi de ce prefera sa poarte lenjerie de dama? Nu sa ii reprosezi asta, ci sa il asculti cu interes, sa il faci sa se simta comfortabil ca poate vorbi orice cu tine, fara sa il intrerupi sau sa ii reprosezi asta. Inainte de a te soca si de a-i arata cu oroare cat de deviant ti se pare, pentru ca din punctul ala umilindu-l nu-l vei mai reusi niciodata sa il faci sa se deschida in fata ta si sa iti vorbeasca sincer si din inima, iti recomand sa citesti un pic despre confuzia orientarii sau a identitatii sexuale, ca sunt doua chestii diferite. Identitatea sexuala a oamenilor este foarte complexa si desi am fost invatati ca barbatul TREBUIE sa fie intr-un anume fel, lucrurile sunt intotdeauna mult mai complexe si nu suntem toti chiar produsi identic pe banda rulanta. Daca incerci sa te deschizi un pic cat sa intelegi ce se intampla de fapt, atunci vei avea toate raspunsurile pentru a decide daca iti mai doresti sa continuati casnicia sau nu. 

     Multumesc , o sa incerc sa mai discut cu el, interesant ce ai scris.

  •  
    • 10065 mesaje
    15 Mar 2015, 09:27
    0 0
    Interesanta poveste ...

    Acum, daca o doamna nu se poarta la fusta ci in pantalon, asta inseamna ca e mai barbata ?

  •  
    • 3765 mesaje
    15 Mar 2015, 14:46
    2 0
    outofhere said:Nu mi se pare nimic de ironizat in aceasta situatie si nu inteleg de unde atata hlizeala.

     

     

    unii au simtul umorului, altii nu.

    de aici si confuzia ca ar fi un subiect serios.

  •  
    • 5609 mesaje
    17 Mar 2015, 04:59
    4 0
    Acum vreo jumatate de an am vazut un reportaj despre transexualitate, era o emisiune televizata 
    Ma rog, era despre un barbat care a descoperit fetis pentru imbracamintea feminina si cu timpul a realizat ca este prins intr-un corp strain, ca el este femeie, ca asa se simte....realizand cat de mult ii plac lucrurile femeiesti, sa-i atinga corpul si sa le poarte sub hainele lui
    Omul parea destul de destupat la cap si povestea cum "a inviat: in momentul in care a luat decizia cea mai mare din viata lui, sa renunte la penis, sa ia hormoni si sa se transforme in femeie.
    Omul era casatorit, avand copii mari, o casnicie buna si un comportament corect fata de familia lui.

    Nu ma mira ca sotul tau sa fie la fel de confuz, poate ca-i place sa poarte lenjerie intima  feminina, dar nu stie  INCA de ce anume ii place. Totul incepe cu un fetis mic, nesemnificativ, nevinovat...si degenereaza in chestii majore. 
     
    http://en.wikipedia.org/wiki/Feminine_essence_concept_of_transsexuality

    http://better.tv/view/lifestyles-lifestyle2-feeling-like-a-woman-trapped-in-a-man-s-body

    https://www.youtube.com/watch?v=Wg94amovXdA
     

    Acest mesaj a fost editat de către Maricon: 17 Mar 2015, 11:04
  •  
    • 12 mesaje
    17 Mar 2015, 20:22
    0 0
    Maricon said:Acum vreo jumatate de an am vazut un reportaj despre transexualitate, era o emisiune televizata 
    Ma rog, era despre un barbat care a descoperit fetis pentru imbracamintea feminina si cu timpul a realizat ca este prins intr-un corp strain, ca el este femeie, ca asa se simte....realizand cat de mult ii plac lucrurile femeiesti, sa-i atinga corpul si sa le poarte sub hainele lui
    Omul parea destul de destupat la cap si povestea cum "a inviat: in momentul in care a luat decizia cea mai mare din viata lui, sa renunte la penis, sa ia hormoni si sa se transforme in femeie.
    Omul era casatorit, avand copii mari, o casnicie buna si un comportament corect fata de familia lui.

    Nu ma mira ca sotul tau sa fie la fel de confuz, poate ca-i place sa poarte lenjerie intima  feminina, dar nu stie  INCA de ce anume ii place. Totul incepe cu un fetis mic, nesemnificativ, nevinovat...si degenereaza in chestii majore. 
     
    http://en.wikipedia.org/wiki/Feminine_essence_concept_of_transsexuality

    http://better.tv/view/lifestyles-lifestyle2-feeling-like-a-woman-trapped-in-a-man-s-body

    https://www.youtube.com/watch?v=Wg94amovXdA
     

     

  •  
    • 12 mesaje
    17 Mar 2015, 20:26
    0 0
    adalivia said:
    Maricon said:Acum vreo jumatate de an am vazut un reportaj despre transexualitate, era o emisiune televizata 
    Ma rog, era despre un barbat care a descoperit fetis pentru imbracamintea feminina si cu timpul a realizat ca este prins intr-un corp strain, ca el este femeie, ca asa se simte....realizand cat de mult ii plac lucrurile femeiesti, sa-i atinga corpul si sa le poarte sub hainele lui
    Omul parea destul de destupat la cap si povestea cum "a inviat: in momentul in care a luat decizia cea mai mare din viata lui, sa renunte la penis, sa ia hormoni si sa se transforme in femeie.
    Omul era casatorit, avand copii mari, o casnicie buna si un comportament corect fata de familia lui.

    Nu ma mira ca sotul tau sa fie la fel de confuz, poate ca-i place sa poarte lenjerie intima  feminina, dar nu stie  INCA de ce anume ii place. Totul incepe cu un fetis mic, nesemnificativ, nevinovat...si degenereaza in chestii majore. 
     
    http://en.wikipedia.org/wiki/Feminine_essence_concept_of_transsexuality

    http://better.tv/view/lifestyles-lifestyle2-feeling-like-a-woman-trapped-in-a-man-s-body

    https://www.youtube.com/watch?v=Wg94amovXdA
     

     

     ok...multumesc ptr.raspunsul tau, imi dau seama cat de putin cunosc despre acest subiect.
    Ieri mi-a marturisit cam ce ai scris tu , zice ca e confuz ,nu stie de ce ...in fine nu mai continui , iar voi starni zambetele unora.

  •  
    • 5609 mesaje
    17 Mar 2015, 23:14
    3 0
    adalivia said 

     ok...multumesc ptr.raspunsul tau, imi dau seama cat de putin cunosc despre acest subiect.
    Ieri mi-a marturisit cam ce ai scris tu , zice ca e confuz ,nu stie de ce ...in fine nu mai continui , iar voi starni zambetele unora.

     
    Aici nu-i de zambit sau de glumit, sunt chestii reale si socante pentru unii.
    Probabil ii va lua ceva timp sa se dezmeticeasca si sa realizeze adevarul despre el si atunci veti vedea ce este de facut.
    Daca tu crezi ca puteti sa va continuati viata unul langa celalalt, sa aveti sex si tandrete ca orice cuplu normal, indiferent de inclinatiile lui mai putin obisnuite, poate este bine sa-l pastrezi acasa. Si pentru el va fii un soc cand va descoperii cu adevarat cine este si ce vrea sa faca in viitor, dar, nu-l trata ca pe un cretin, posibil ca ceva hormonal sa se fii schimbat la el, poate prea mult estrogen, poate a devenit mai sensibil... poti sa ai inca un prieten in el!
    Situatia este f delicata si crede-l cand iti spune ca INCA nu stie ce vrea, ce inclinatii are si ce simte cu adevarat, da-i timp sa se convinga!
     

  •  
    • 9728 mesaje
    17 Mar 2015, 23:51
    0 0
    Dacă după atâția ani și un copil împreună, ți-este atât de ușor să divorțezi, îți vine primul în gând, fără alte vorbe și discuții cu impricinatul, păi mai bine divorțezi. 
  •  
    • 9728 mesaje
    17 Mar 2015, 23:52
    0 0
    Maricon, până la transexualitate, mai există travesti și fetișism transvestic.