O iubesc enorm.

  •  
    • 1787 mesaje
    30 Iul 2014, 09:43
    7 0

    Ce ai simtit tu nu este iubire, ci o mica pasiune transformata in obsesie.

    Eu zic sa te linistesti, sa te mai analizezi, sa mai citesti una- alta pana te lamuresti ca iubire nu inseamna lupta, santaj, spionaj, detectivi, control. O relatie trebuie sa te faca sa iti doresti sa fii mai bun, sa inveti mai multe, sa evoluezi, nu sa te transformi intr-o epava, intr-un maniac obsedat de o femeie. Cand o persoana scoate ce-i mai rau din tine, nu este potrivita pentru tine, eu asa cred.

     

    Din ce-ai scris pe aici eu vad ca nu esti bine. Cand ai sa devii o persoana sanatoasa si echilibrata, abia atunci ai sa atragi in viata ta persoane sanatoase si echilibrate.

  •  
    • 10065 mesaje
    30 Iul 2014, 09:44
    2 0
    Nu te lasa amagit, Cupito .

    Mai frumoasa si mai dulce ca ea ... slabe sanse sa gasesti .

  •  
    • 12625 mesaje
    30 Iul 2014, 10:11
    3 0
    Mi s-au dus si disperarile si tot, in trei zile m-a facut sa nu mai tin la ea cum tineam, sa nu mai fiu in lmba dupa ea, deja mi egal ce face.

    Nu as garanta ca a fost dragoste. 1luna juma si in 3 zile deja ti-e fix egal ce face? 
    Fiecare prezent pe aici a trait intens ceea ce traiesti tu. Nu stiu cati s-au umilit . Poate am facut-o cu totii la un moment dat . Poate am luptat pentru o asa zisa iubire imposibila. Insa nu stiu cati dintre noi si-ar da timpul liber in care sa se autocunoasca pe conturi false si detectivi. Pe mine personal la faza asta m-ai pierdut.

    Una e sa accepti ca nu mai exista iubire si alta e sa sufoci o persoana "in numele iubirii".
    Nu ai omora nici o musca...stii ca toti criminalii initial au fost "normali,domnule, nu mi-a dat nimic de gandit". La nervi multi facem prostii. Tu asta faci . Acum esti in limba in 3 zile deja ti-a trecut . Trecerile de la o stare la alta intr-o perioada scurta de timp. Eu doar te-am avertizat sa nu faci prostii. 

    Si vezi tu ..grija asta de a nu fii caracterizat negativ de niste straini. Ai o doza de narcisism. Desi faci prostii vrei sa fii catalogat bun. Ai gresit si nu recunosti. De trei zile ne chinuim sa iti spunem ca mai sunt si esecuri si tu in paralel o controlezi. Nici nu e de mirare ca nu ai prea multe relatii. Nu dai spatiu ..nu ai partenere. Nimeni si nimic nu iti apartin. Omul nu e proprietatea ta proprie doar pentru ca i-ai acordat o luna din viata ta. 
  •  
    • 687 mesaje
    30 Iul 2014, 22:40
    1 0
    Nu mai fac, nu mai spun, promit.....nu se va mai intampla niciodata, imi pare rau.,........astea-s traume din copilarie, trebuie sa tratezi raul de la radacina, cauza care a dus la dezechilibrul emotional.