O iubesc enorm.

  •  
    • 15 mesaje
    26 Iul 2014, 20:49
    0 0

    Salutare,

     

     Ma numesc David si am nevoie de ajutorul vostru, sunt foarte indragostit de o fata de 20 de ani ( eu am 26 ) .

          Avem o relatie de 1 luna si 2 saptamani. Totul a fost frumos , totul a mers ca pe roate  , asta pana cand mi-am exprimat sentimentele fata de ea..am sufocat-o si acum imi pare rau, am nevoie de ajutor, de sfaturi , am ajuns sa tin enorm la ea sa pun suflet enorm pentru ea, sa o iubesc si ea stie asta, iar acum e rece cu mine..

     

         De ce e rece cu mine? pentru ca am incercat sa o trag de limba, am incercat sa o fac sa imi spuna sentimentele care le are pentru mine, si am gresit am gresit enorm, pentru ca vad ca am indepartat-o ...ce sa fac....i-am spus ca daca nu simte nimic pentru mine sa terminam pentru ca dragostea cu forta nu se poate ,ca eu o iubesc enorm si nu vreau sa mor de dorul ei mai tarziu.  

             

        Ea mi-a zis sa am rabdare, timpul v-a decide pentru noi...am grabit  lucrurile si acum imi plang de mila,. Ma trateaza cu multa indiferenta de cand stie ca ma are la mana..ce sa fac ?nu imi raspunde la mesaje, cand o face o face greu, si scurt  ...da...nu...ok...bine. Mor cand face  asta..SI mor  de  dorul ei si am nevoie de voi, ajutati-ma va rog..

       

            Nu vreau sa o pierd.a devenit in scurt  timp ccel mai important lucru care mi s-a intamplat  in viata mea.

          

        Suntem in Spania amandoi, dar  ea  acum e  in romania la o nunta, eu nu am putut merge  din cauza serviciului. 

          

         Sta doua saptamani in Romania, una a trecut deja, dar  am rupt-o cu mesajele, si am gresit, Mi-a zis sa nu ma preocup ca nu am pentru ce.

             

          Sunt  un prost  imi este  frica  sa nu o pierd. Sufar ca un caine. ca acum am indepartat-o eu cu mana mea ....AJUTOR !!...


    Acest mesaj a fost editat de către Cupito: 26 Iul 2014, 20:52
  •  
    • 7959 mesaje
    26 Iul 2014, 21:22
    4 0
    Tu, David, ai 26 de ani, ea 20. Pai e mai matura ea ca tine? Tine-ti firea, esti barbat sau nu? Las-o si tu un pic nebagata in seama si vezi apoi. Poate la varsta ei s-a speriat de o relatie. Voi tinerii nu mai aveti rabdare. Multi se sinucid, se arunca, doamne fereste de pe blocuri. Toti am trecut prin astfel de crize. Ce inseamna 1 luna si jumatate? Nimic, in comparatie cu o viata. Ai rabdare, las-o sa greseasca, nu-ti va pasa de ea, sau iti va pasa. Nu mai faceti gesturi inutile, nu imi place ca ai mei copii sa creasca crezand ca la prima dragoste trebuie sa-ti lasi creierii pe asfalt. Ai rabdare, e tanara. Poate iti trece tie, poate ea se intoarce.
  •  
    • 687 mesaje
    26 Iul 2014, 21:51
    7 0
    Pai cin' te pune sa sufoci omul? E cel mai enervant lucru. Asa se nasc obsesiile si inconstient fugi de rupi pamantul de asa oameni. N-o pierzi nici daca devii mai distant, s-o lasi sa respire, sa-si cantareasca si ea sentimentele. Ba din contra devii mai interesant, te poate si ea analiza, ca pe un barbat puternic, nu ca pe o fetita indragostita. Daca e s-o pierzi, o pierzi si nevasta fiindu-ti. Daca e sa fie a ta, va fi fara sa grabesti lucrurile.
  •  
    • 15 mesaje
    26 Iul 2014, 21:53
    0 0
    Pai inca suntem impreuna ...doar ca ea e foarte rece..credeti ca se mai poate repara sa fie totul bine ? Inainte ca eu sa o trag de limba totul a fost bine. am comis cateva greseli de copil...i-am aratat tot ce simt..
  •  
    • 687 mesaje
    26 Iul 2014, 22:02
    1 0
    Se poate repara totul desigur, daca iubesti in tacere, cum isi doreste ea momentan se pare, dandu-i si ei dreptul la sentimente ce vin natural, nu fortat. Daca mai faci gafe d'astea, pe viitor devii marioneta si slabiciunile iti vor fi exploatate.
  •  
    • 5862 mesaje
    26 Iul 2014, 22:08
    2 0
    probabil s-a gadit ca esti nitel cu capu' odata ce te-ai apucat dupa o luna sa-i spui ca o iubesti si sa o mai si pui sa-ti spuna ce simte pentru tine. 
  •  
    • 12208 mesaje
    26 Iul 2014, 22:14
    1 0
    " Ea mi-a zis sa am rabdare, timpul v-a decide pentru noi...am grabit lucrurile si acum imi plang de mila,. Ma trateaza cu multa indiferenta de cand stie ca ma are la mana..ce sa fac ?nu imi raspunde la mesaje, cand o face o face greu, si scurt ...da...nu...ok...bine. Mor cand face asta..SI mor de dorul ei si am nevoie de voi, ajutati-ma va rog.."

    Raspunsul este: rabdarea .....e greu dar nu imposibil , ocupati mintea cu citit ,muzica, alergat sau fotbal , ...eu stiu ... ceva ce te poate ajuta sa ii dai spatiu ...Sunt oameni care au nevoie de spatiu pentru a gandi in liniste ...Nu te mai grabi si ai putina incredere caci lucrurile se vor rezolva cumva ...nu esti un copil sa nu intelegi .Vei vedea va fi bine! Fii increzator !
  •  
    • 4 mesaje
    26 Iul 2014, 22:23
    1 0
    Draga David, cand nu e sa fie, nu e. Intelegi?
    Daca nu sunteti facuti unul pentru altul, ea va fugi. ceva din sistemul ei o avertizeaza ca nu esti tu acela. Daca vei forta, vei regreta. Mai devreme sau mai tarziu, se va termina nasol pentru tine. Mai bine revino-ti acum, cand e mai usor.
  •  
    • 600 mesaje
    27 Iul 2014, 00:17
    1 0
    Ce traiesti acum e o dragoste pasionala, e ca un drog, cu timpul scade in intensitate. O dragoste adevarata are 2 componente: pasiunea si camaraderia. La inceput prietenia dintre voi e la nivel mai mic, pentru o dragoste adevarata trebuie sa o faci sa creasca.
    Iubirea adevarata este o iubire camaradereasca plus ceva pasiune intre doi oameni care sunt devotati unul altuia. La doamne iubirea pasionala poate aparea ceva mai tarziu, da-i timp sa se obisnuiasca si sa te aprecieze si incearca sa fiti si prieteni.
    Acest mesaj a fost editat de către 4red: 27 Iul 2014, 00:21
  •  
    • 15 mesaje
    27 Iul 2014, 01:36
    0 0
    Daca o sa stau dou trei zile fara sa o sun , fara sa ai trimit mesaje, fara sa dau vreun semn, credeti ca o sa fie bine??.... nu exista riscul sa o indepartez de tot ???

  •  
    • 687 mesaje
    27 Iul 2014, 08:30
    0 0
    Daca e indragostita de tine, nu exista riscul acesta. Daca nu e, posibil sa spuna: " bine ca am scapat de obsedatul asta, poate a inteles si el fara sa-l ranesc direct, ca nu simt mai nimic pt el, eventual doar mila".
  •  
    • 687 mesaje
    27 Iul 2014, 09:09
    0 0
    Povesteste-ne despre tine, cu ce te ocupi, ce-ti place, ce detesti, de ce-ai ales un chip cu doua fete?
  •  
    • 15 mesaje
    27 Iul 2014, 10:56
    0 0

         Pai, in primul rand asta nu e numele meu real ( David ) si de aici chipul cu doua fete, nu vreau sa dau numele real pentru ca nu am de unde sa stiu ca ea nu intra pe aici.

          Sunt pasionat de sport, merg la sala zilnic, imi place sa joc fotbal, muncesc intr-un abator ( macelar ) , nu pot sa spun ca nu imi place munca mea, dar nici nu o detest, sunt in Spania , castig destul de bine , 2.000-2.500 ( depinde de productie ) pe luna, am aproape orice vreau, in afara de iubire.
           Nu am mai avut o relatie din 2011 , cu nici o femeie, nici tarfa,nici nimic, am stat m-am inchis in mine si m-am judecat singur.

    Ma consider o persoana ghinionista, urata, si ne atragatoare,dar totodata, sunt foarte sensibil, romantic, iubitor, atent...de multe ori plang si ma intreb ...de ce eu ??
    De cand muncesc in acest abator am reusit sa imi cumpar casa, masina, sa ma operez la ochi ( inainte purtam ochelari ) . Deci pe plan profesional sunt destul de OK si nu duc lipsa de nimic.
            

           Sunt atent, surprinzator, fac cadouri asa spontane, duc flori persoanei iubite, o scot in locuri romantice, o duc la cina...cand vine din tara vreau sa ai pregatesc ceva foarte romantic, cu petale de trandafiri lumanari, vreau sa ai pregatesc o cina pe care sa nu o uite niciodata, cu mancare facuta de mine ( sunt foarte bun bucatar ).
           Acum , mi-e foarte frica, ...oricum daca ma lasa, o sa-i multumesc pentru clipele frumoase, pe care m-a facut sa le traiesc cu ea, pentru sentimentele pe care niciodata nu le-am simtit si nu le-am avut fata de nimeni.

    Nu regret timpul petrecut cu ea, nu consider ca l-am pierdut, il consider ca fiind timpul in care m-am simtit cel mai frumos in viata asta.

    Nu stiu daca ma credeti, dar pur si simplu mi-as da viata pentru ea, doar ca sa stiu ca v-a fi fericita. Cand mergem cu masina, tot timpul ai deschid usa la masina, sunt in stare sa ma pun in genunchi ca sa o fac sa vada tot ce simt pentru ea. 
     
    Scriu cu lacrimi in ochi, niciodata nu mi-am batut joc de o femeie, niciodata , mai bine imi tai o mana, un picior, mai bine sufar eu decat ea.

    Nu imi place cearta, niciodata nu mi-a placut, prefer sa rezolv orice clinci pe cale amiabila si fara TON ridicat. Inebunesc cand vad o cearta, ma retrag.

     

            Detesc oamenii care se dau mari, si care isi bat joc de cei fara aparare. Cand vad asa ceva imi plange sufleul, sa vad ca un om cade, iar altu rade de el ,eu nu sunt asa, ma duc si il ridic,sa vad cum cineva rade de sentimentele tale cand tu doar ai ceri un sfat ca nu sti ce sa mai faci, la fel e un gest ce personal nu il inteleg. 

            Mi-a zis cineva, ´ce tot te vaiti atata ca este p..da peste tot, eu nu caut p..da, eu caut iubire, imbratisari, saruturi, .. gandul meu cand sunt cu ea nu zboara in pat...tot  timpul ma gandesc cum sa fac sa imi petrec mai mult timp cu ea,nu sa o bag in pat.
     
    Sunt multe de povestit despre viata mea, dar o sa va plictisesc.
    Nu am avut o copilarie stralucita.


    Acest mesaj a fost editat de către Cupito: 27 Iul 2014, 11:10
  •  
    • 4 mesaje
    27 Iul 2014, 11:43
    0 0
    Nu cred ca este o greseala faptul ca i-ai spus ceea ce simti pentru ea,mai degraba poate fi considerata ''o greseala'' insistenta ta ..........Sfat: Las-o mai libera,fara lesa macar o perioada Succes
  •  
    • 12208 mesaje
    27 Iul 2014, 12:00
    0 0
    Cupito said:

         Pai, in primul rand asta nu e numele meu real ( David ) si de aici chipul cu doua fete, nu vreau sa dau numele real pentru ca nu am de unde sa stiu ca ea nu intra pe aici.

          Sunt pasionat de sport, merg la sala zilnic, imi place sa joc fotbal, muncesc intr-un abator ( macelar ) , nu pot sa spun ca nu imi place munca mea, dar nici nu o detest, sunt in Spania , castig destul de bine , 2.000-2.500 ( depinde de productie ) pe luna, am aproape orice vreau, in afara de iubire.
           Nu am mai avut o relatie din 2011 , cu nici o femeie, nici tarfa,nici nimic, am stat m-am inchis in mine si m-am judecat singur.

    Ma consider o persoana ghinionista, urata, si ne atragatoare,dar totodata, sunt foarte sensibil, romantic, iubitor, atent...de multe ori plang si ma intreb ...de ce eu ??
    De cand muncesc in acest abator am reusit sa imi cumpar casa, masina, sa ma operez la ochi ( inainte purtam ochelari ) . Deci pe plan profesional sunt destul de OK si nu duc lipsa de nimic.
            

           Sunt atent, surprinzator, fac cadouri asa spontane, duc flori persoanei iubite, o scot in locuri romantice, o duc la cina...cand vine din tara vreau sa ai pregatesc ceva foarte romantic, cu petale de trandafiri lumanari, vreau sa ai pregatesc o cina pe care sa nu o uite niciodata, cu mancare facuta de mine ( sunt foarte bun bucatar ).
           Acum , mi-e foarte frica, ...oricum daca ma lasa, o sa-i multumesc pentru clipele frumoase, pe care m-a facut sa le traiesc cu ea, pentru sentimentele pe care niciodata nu le-am simtit si nu le-am avut fata de nimeni.

    Nu regret timpul petrecut cu ea, nu consider ca l-am pierdut, il consider ca fiind timpul in care m-am simtit cel mai frumos in viata asta.

    Nu stiu daca ma credeti, dar pur si simplu mi-as da viata pentru ea, doar ca sa stiu ca v-a fi fericita. Cand mergem cu masina, tot timpul ai deschid usa la masina, sunt in stare sa ma pun in genunchi ca sa o fac sa vada tot ce simt pentru ea. 
     
    Scriu cu lacrimi in ochi, niciodata nu mi-am batut joc de o femeie, niciodata , mai bine imi tai o mana, un picior, mai bine sufar eu decat ea.

    Nu imi place cearta, niciodata nu mi-a placut, prefer sa rezolv orice clinci pe cale amiabila si fara TON ridicat. Inebunesc cand vad o cearta, ma retrag.

     

            Detesc oamenii care se dau mari, si care isi bat joc de cei fara aparare. Cand vad asa ceva imi plange sufleul, sa vad ca un om cade, iar altu rade de el ,eu nu sunt asa, ma duc si il ridic,sa vad cum cineva rade de sentimentele tale cand tu doar ai ceri un sfat ca nu sti ce sa mai faci, la fel e un gest ce personal nu il inteleg. 

            Mi-a zis cineva, ´ce tot te vaiti atata ca este p..da peste tot, eu nu caut p..da, eu caut iubire, imbratisari, saruturi, .. gandul meu cand sunt cu ea nu zboara in pat...tot  timpul ma gandesc cum sa fac sa imi petrec mai mult timp cu ea,nu sa o bag in pat.
     
    Sunt multe de povestit despre viata mea, dar o sa va plictisesc.
    Nu am avut o copilarie stralucita.

     AI VARSTA unui dintre copii mai deci sper ca nu te superi daca te rog sa asculti un material audio , nu ii fac reclama doar il gasesc p[otrivit pentru a fi asculta si inteles .te poate ajuta sper sau macar sa iti linisteasca un pic spiritul . nu fi trist ai toate atuurile pentru a avea o viata frumoasa , da-ti voie insa si mergi inainte cu fruntea sus , invata si iarta in primul rand pe tine insuti , ca sa poti progresa !succes iti doresc ...http://www.youtube.com/watch?v=htWWCAILbPQ.. se cheama:" nu timiteti gaini la scoala de vulturi ..."nu pierzi nimic daca asculti , doar 28 de minute ...astept parerea ta , G 

  •  
    • 12208 mesaje
    27 Iul 2014, 12:13
    0 0
    http://www.youtube.com/watch?v=s4KNHcKXJp4... DA-TI TIMP ASCULTA....
  •  
    • 334 mesaje
    27 Iul 2014, 14:53
    1 0
      Se pare ca te-ai indragostit ,ca esi un tip pasional iar ea e o tipa mai rationala si nu i s-au aprins calcaiele la fel de mult.

      O sa te mai temperezi si tu ,cu timpul : nu ai incotro.
      La inceput e normal sa fii mai preocupat de iubita ta ,dar daca continui ,asta se poate intoarce impotriva ta .
      Gaseste-ti si alte preocupari - sanatoase ,care sa-ti ocupe timpul in care nu puteti fi impreuna.
      Nu lasa ca sa fii considerat slab ,stapaneste-te .
      Daca e sa fie a ta ,va fi ! Mai relaxeaza-te si tu !
  •  
    • 687 mesaje
    27 Iul 2014, 15:44
    0 0
    Cum adica din 2011 n-ai mai avut pe nimeni, unde-ai fost, in puscarie?
  •  
    • 687 mesaje
    27 Iul 2014, 18:29
    0 0
    Nu ne plictisesti deloc cu povestirile tale, eu una sunt foarte atenta la detalii si tot ce povestesti, la tot ce simt ca se petrece in sufletul tau, deci curaj! Copilaria te-a marcat, dar tot ea ti-a dat un imbold puternic sa realizezi tot ce ai. Ghinionist, de ce? Te-ai inchis in tine si te judeci, de ce tocmai tie ti s-a intamplat, ce anume? Urat si neatragator, cine a spus asta? Oglinda ta? Arunc-o, e veche. Ai oglinda sufletului care iti spune cat de frumos esti. Trupul e caroseria sufletului, cu care te poti misca, cu care poti face lucruri, datorita caruia poti fi simtit, vazut, auzit. Atat e rolul lui. Trebuie sa-l mentinem sanatos, sa-l iubim asa cum e. Sufletul e cel important, bunatatea si gentiletea lui e un diamant slefuit in timp, cu rabdare si credinta. Vor veni si roadele pt straduinta ta.
  •  
    • 15 mesaje
    28 Iul 2014, 13:58
    0 0
    Totul s-a terminat.. tine la altul, tot timpul a tinut la altul...nu inteleg acel baiat se comporta cu ea ca cu ultima tarfa...cica motiv pentru a termina o relatie : ´Ai fost la suc cu fetele ¨...asa i-a spus ala inainte sa se desparta de ea.Eu am facut tot posibulul, m-am consumat maxim..nu stiu daca voi mai putea iubi vreodata.