Semnificatia viselor

  •  
    • 687 mesaje
    26 Apr 2014, 16:48
    0 0
    Ca si tine de altfel
  •  
    • 4346 mesaje
    26 Apr 2014, 17:13
    0 0
    ai vrea tu!!!
  •  
    • 687 mesaje
    26 Apr 2014, 17:27
    0 0
    Eu? de ce-as vrea asta? Esti putin paranoica, vezi inamici la tot pasul.
  •  
    • 687 mesaje
    1 Mai 2014, 20:38
    0 0
    Da draga mea, pot sa te ajut pt ca-mi place s-o fac. Daca pot da un sfat pertinent, il dau din tot sufletul. Sunt de acord cu dorinta ta de a-mi scrie in culise si eu aici. Te pupic.
  •  
    • 10 mesaje
    2 Mai 2014, 09:43
    0 0
  •  
    • 687 mesaje
    2 Mai 2014, 10:14
    0 0
    Vreau si eu sa rad. Ce-a fost asa amuzant?
  •  
    • 687 mesaje
    8 Mai 2014, 22:35
    0 0
    Esti poate printre merituosi, eu n-am avut parte niciodata de asemenea trairi si capacitati. Doresti sa fructifici acest dar pt a face bine. Nu stiu sa te indrum dar pot spune ce-as face eu. Nu mi-as bate capul cu asemenea ganduri. Poate din dorinta de a face bine, pot face rau. Poate binele vazut de mine nu e ceea ce are nevoie altul. Daca ai avea puteri bioenergetice, calea ar fi simpla. Dar harul tau e mai personal. Lasa totul sa decurga natural, bucura-te de viata. Toate vor veni la timpul lor, iar daca nu vin inseamna ca persoana ta inca nu-i pregatita. Asa te-ai nascut, cu har, nimic nu-i intamplator pe lumea asta. Dupa stilul tau inainte da stiu amanunte, mi-am dat seama ca esti special/a.Mai vorbim.
  •  
    • 2085 mesaje
    9 Mai 2014, 09:14
    0 0

     

     

     

     


    Acest mesaj a fost editat de către mama_omida: 4 Iun 2014, 15:50
  •  
    • 44 mesaje
    23 Mai 2014, 21:23
    0 0
    Nu e vorba de asta,e ortodox nu e musulman...stăm în Tirana...am vorbit cu mama la telefon şi a zis că ori sa pun sare în casa sa alunge "spiritele rele" ori sa aduc un preot sa descante casa
  •  
    • 4346 mesaje
    23 Mai 2014, 21:42
    0 0
    ce sfaturi idioate..aia cu sarea!!!
  •  
    • 687 mesaje
    23 Mai 2014, 22:43
    0 0
    Nici noi nu suntem musulmani. Eu sunt ortodoxa, altii sunt catolici. Tu ce-ai mai facut? Ai absentat cam mult
  •  
    • 687 mesaje
    24 Mai 2014, 09:41
    0 0
    Pot doar sa-ti ascult povestile, daca doresti sa mi le spui, dar mai mult nu-s persoana potrivita in a da sfaturi legat de ce mi-ai scris. Nu-mi plac jocurile astea periculoase, nu vad ce bine poti face cu astfel de capacitati. Poate doar sa te angajezi ca detectiv in deslusirea crimelor, daca tot cochetezi cu cei decedati. Iar cu manipularea prin forta gandului, ar trebui s-o canalizezi pe cei care ne conduc tara, poate o trai si romanul mai bine. Nu, deci gluma e gluma dar mie-mi suna a magie alba, ori asta nu-i placuta inaintea lui Dumnezeu.
  •  
    • 687 mesaje
    4 Iun 2014, 13:20
    0 0
    Fiecare dintre noi ne nastem cu un anume dar, cu un anume talent unic, pe care ne-am hotarat sa il folosim si sa il dezvoltam in asa fel, incat sa ne serveasca si noua si celorlalti. Povestea ta, imi aminteste de povestea unei fete din Austria care s-a dus la un psiholog (norocul ei), foarte deosebit, spunandu-i acestuia ca se confrunta din cand in cand cu atacuri de epilepsie, desi n-a trecut in copilarie prin nici o frica majora. Psihologul dupa ce si-a terminat investigatia, i-a spus fetei ca a venit cu un dar pretios, acela prin care poate sa ajute alti oameni sa se vindece, si ca atata timp cat ea isi tine acest dar ascuns, va continua cu aceste atacuri. Fata a ras de el, spunandu-i ca n-are timp de glume, ca are de facut o facultate, asa ca putin ii pasa de povesti cu bioenergii si alte nimicuri de acest gen, in care ea oricum nu crede. La cca un an dupa, atacurile inmultidu-i-se, s-a reintors la psiholog, care din nou a sfatuit-o sa faca niste cursuri in domeniu si sa devina activa macar in weekenduri, ajuntand chiar si cativa oameni, putand astfel sa isi foloseasca darul. De data asta fata l-a ascultat, a facut acele cursuri si la scurt timp dupa ce si-a inceput sedintele de vindecare, atacurile de epilepsie au trecut ca prin farmec. Mai apoi, la final de facultate, fiind ocupata cu examenele, a intrerupt tratamentele, atacurile de epilepsie reaparand din nou. Precum poti vedea in acest exemplu, a deveni constienta de darul pe care il detii, si a-l folosi intr-o directie benefica, este cea mai buna alegere. Noi ne aflam aici ca sa ne impartasim aceste comori numite talente, si daca habar n-avem care sunt acestea, ce sa facem cu ele si cum sa facem, pot sa apara in interior stari de tristete, fiindca intr-un fel sau altul ne simtim fara rost. Exista tari in care in ultimii ani, descoperirea vocatiei la copii a devenit mai importanta decat ingurgitarea mintii acestora cu informatii care adesea sunt nefolositoare in viata. Incearca sa iti descoperi vocatia, si sa ti-o folosesti in mod optim
  •  
    • 687 mesaje
    4 Iun 2014, 13:30
    0 0
    intr-adevar, cand comunici cu o entitate destrupata, in final, te simti sleita de energie. Asta si demonstreaza ca esti un channel autentic, fiind deschisa intr-un fel sau altul spre astfel de comunicari. Treaba e ca, in genere, nu e prea recomandat sa faci asa ceva, fiindca precum ai vazut, consumul energetic este mult prea mare ca sa merite sa il oferi ca plata pentru ceea ce primesti in schimb. Precum cu siguranta ca deja stii, in lumea de dincolo. exista entitati din sfera mai joasa sau mai inalta. Cei ce vin din sfera mai inalta, rar, chiar foarte rar apeleaza la persoane mai putin incarcate energetic asa cum este si cazul tau, exceptand situatiile in care au sa iti comunice tie in mod direct ceva foarte important. Celelalte, nu stiu prea multe, traind si ele adesea in aceleasi distorsiuni ale gandirii cum traiesc multi oameni aflati aici pe pamant, iar in acest caz, chiar n-are rost sa te lasi secatuita de energie. Ca sa fii sigura ca o astfel de entitate vine din sfera inalta, spune-i sa zica impreuna cu tine Tatal nostru de 12 ori, si desigur ca tot de atatea ori sa va faceti si cruce. Asta pe tine te va incarca de energie, plus sa iti va oferi certitudinea ca langa tine se afla un spirit demn de ascultat. O entitate inalta, va fi fericita sa faca asta, fiindca pentru ea, sa aduca Slava lui Dumnezeu, este o mare bucurie. Daca insa entitatea vine de pe o dimensiune mai joasa, nu va rezista sa spuna rugaciunea de prea multe ori si va pleca. Indiferent ce iti va zice, lasa-o sa iti zica, chiar daca va incerca sa te saboteze…
    Singurul mod in care ne putem ridica campul energetic, este prin meditatie, rugaciuni si fapte bune, iar cand zic fapte bune, spun fapte corecte, acele actiuni prin care ii aduci Slava lui Dumnezeu si prin tine si prin altii, ceea ce inseamna ca iti este bine si tie si celorlalti, si aici iarasi binele se refera la suflet nu la materie. Adesea credem ca ii ajutam pe ceilalti luand aspura noastra greutatile lor, dar de fapt in loc sa ii ajutam, doar ii incurcam si pe ei si pe noi, deoarece in peregrinarea noastra, conteaza sufletul, care creste prin fiecare experiment traversat, din toate invatand intr-un fel sau altul sa fim bun, corecti etc
  •  
    • 687 mesaje
    7 Iun 2014, 09:47
    0 0
    Credeam ca ai inteles ca pt tine au fost si raspunsurile astea, M.O.