Semnificatia viselor

  •  
    • 4346 mesaje
    21 Apr 2014, 20:57
    1 0
    macar de m ar interesa pe mine..parerile tale jalnice!
  •  
    • 248 mesaje
    22 Apr 2014, 11:23
    0 0
    kundalini said:Aleia/celei care te-a facut sa-i spui asa poate se practica la tine de te repezi asa ca musca-n lapte dupa cum ti-e felul. " m-a chemat careva? .... mi-a rostit careva numele?"..... doar asta vad la tine zici ca esti viezure care traieste mai mult virtual, nu-i chip sa zica careva ceva ca stai la panda sa dai tu prima replica sa nu ti-o ia altcineva inainte.... euh! uneori esti patetica si penibila, mai abtine-te femeie ca ma faci sa-mi schimb impresia aia care e cat de cat ...cum e...intr-una ... n-ai vrea sa stii. Revin cu ce-am inceput mai demult imediat ce am intimitate.

    kundalini, iart-o! Ea nu stie (indiferent cate biblii o citi) ca daca te certi cu cineva si te iei de familia persoanei respective si nu de persoana respectiva in sine, atunci esti total lipsita de bun simt si de respect! Este exact la nivelul celor care isi baga si isi scot si injura de mama! Nu mai intra in contradictoriu cu ea, ca nu faci decat sa te enervezi! Asterne-ti parerea aici si daca te inteapa ea, ignoro. Daca toata lumea face asta, poate se duce naiba pe un alt site sa le predea Sf. Scriptura, desi la cat jigneste, nu prea cred ca ar fi un bun orator!

  •  
    • 687 mesaje
    24 Apr 2014, 19:08
    0 0
    Alfa, beta, delta si teta sunt cele 4unde. Delta sunt cele in care esti ca ca si anesteziat de se fac operatii, iar cele din urma sunt cele de coma profunda. Undele alfa sunt situate intre frecventa 7-14 hz si sunt cele intre vis si realitate. Stii ca visezi, esti constient ca esti doar adormit. On timpul somnului corpul astral paraseste corpul fizic la absolut orice persoana, dar nu tt lumea constientizeaza acest lucru. Tindem sa credem ca doar ce vedem sau e palpabil simturilor e real. Si acum sa revin cu experienta ce-am trait-o, poate au trait-o si altii.
  •  
    • 687 mesaje
    24 Apr 2014, 19:24
    0 0
    Nu dau amanunte prea multe ca-s obositoare cititorului care n-are nici in clin nici in maneca cu chestii d'astea. Am simtit ca-s usoara ca un fulg, m-am ridicat in sezut, nu reuseam sa ma ridic in picioare, dar nici nu ma straduiam, prea tare. M-am ridicat f usor in urmatorul moment, pluteam ca o pana pana la fereastra. Am intins mana sa ies prin geam dar m-a oprit acest gand aca nu se mai intoarce sufletul !?. M-am trezit intinsa in pat exact in pozitia in care "atipisem" ,greaca plumbul ma simteam. M-am ridicat si intr-o secunda eram la intrerupator, am cazut in genunchi, am facut rugaciunea Tatal Nostru si asta a fost tot pt cativa ani buni. Apoi...
  •  
    • 4346 mesaje
    24 Apr 2014, 19:30
    1 0
    povesti nemuritoare!!
  •  
    • 687 mesaje
    24 Apr 2014, 19:32
    0 0
    ... intr-o zi de iarna, ningea frumos cu fulgi mari, in casa ardea focul, eram la parinti si stand intinsa in pat, eram f relaxata, ma jucam cu lumina in sensul ca tineam ochii intredeschisi iar genele captau mii de culori in linii perfecte si-mi placea enorm. Dintr-o data m-am ridicat si ma invarteam ca un titirez in sezut, probabil inca nu se putea desprinde corpul astral de cel fizic, dar n-am mai plutit, pur si simplu m-am trezit de-a binelea si la fel ma simteam ca un plumb.....
  •  
    • 687 mesaje
    24 Apr 2014, 19:39
    0 0
    Autch mi s-a inchis tableta, bateria zero.... Scriu din nou ce sa fac... dupa cartile alea de care scriam, dupa documentare, informatii am reusit sa-mi induc starea respectiva si s-o controlez pana la un punct si anume
  •  
    • 687 mesaje
    24 Apr 2014, 19:40
    0 0
    Autch mi s-a inchis tableta, bateria zero.... Scriu din nou ce sa fac... dupa cartile alea de care scriam, dupa documentare, informatii am reusit sa-mi induc starea respectiva si s-o controlez pana la un punct si anume
  •  
    • 687 mesaje
    24 Apr 2014, 19:51
    0 0
    Pasii sunt simpli e ca o hipnoza autoindusa : inspiri si expiri rar cateva minute, iti golesti mintea de ganduri, nu le alungi cu brutalitate ci pur si simplu le lasi sa alunece ca un peisaj ce-l vezi in treacat, iti imaginezi cum te relaxezi incepand cu fruntea, gatul, umerii, mainile.... picioarele devin grele, tot mai grele.... numeri in gand in ordine descrescatoare de la 10, cand ajungi la 1 te vei afla in cele mai adanci zone alfa. Acum ma voi ridica.....asa a fost...acum voi pluti pana in dreptul tv-ului....asa a fost....acum imi voi vedea corpul. N- a mai fost asa pt ca n-am vazut nimic, eram eu lata, nemiscata..... mirata....revin suna tel...
  •  
    • 687 mesaje
    24 Apr 2014, 20:08
    0 0
    App starile astea am aflat mai tarziu ca-s destul de periculoase pt ca daca esti novice....multi asculta muzica clasica in fotoliu si daca totusi reusesc sa se dedubleze si sunt novici in domeniu , iar deplasarea e la distante f mari risca sa revina cu viteza gandului si pot avea atacuri de panica sau chiar accidente vasculare. Am ascultat odata pe internet un radio, se numea: radio vovea sufletului tau, imi place mult muzica ambientala si am intrat in arhiva lor la "amintiri din moarte clinica" ...am ramas masca ..... interesanta e si viata asta a omului....
  •  
    • 4346 mesaje
    24 Apr 2014, 20:17
    1 0
    interesante povesti..pacat ca s doar povesti!!!!
  •  
    • 524 mesaje
    24 Apr 2014, 23:16
    0 0
    Am experimentat si eu un episod de dedublare.Ideea e ca m-a speriat faptul ca ma vedeam intins in pat dar in acelas timp eram celalalt colt al camerei.Apoi n-am mai incercat.Aveam o cunostinta care era la un nivel foarte avansat cu chestiile astea si m-a avertizat ca fara indrumare e foarte periculos.
    Asa ca, atentie la neatentie.
  •  
    • 687 mesaje
    25 Apr 2014, 06:10
    0 0
    Asa este, dar si la mine episoadele au stagnat definitiv si demult pt ca erau lucruri care ma depaseau si ma speriau. In schimb ma bucur ca am aflat multe lucruri despre viata carora le gasesc logica si adevar. Orbecaiam in intuneric si intr-o singura directie, mi s-au deschis noi orizonturi de perceptie a lucrurilor subtile si nepalpabile.
  •  
    • 687 mesaje
    26 Apr 2014, 09:57
    0 0
    Abia acum am vazut mesajele private, scz. Nu prea imi place sa discut in privat, nu te preocupa cu ce vad razboinicii luminii . Ma descurc in orice situatie m-as afla. Ceea ce mi-ai relatat tu imi spune ca ca ai calitati de bun medium, mi-as fi dorit sa le am si eu. Poti sa-mi scrii unde vrei, o sa citesc cu placere
  •  
    • 4346 mesaje
    26 Apr 2014, 15:42
    0 0
    kundalini said:Asa este, dar si la mine episoadele au stagnat definitiv si demult pt ca erau lucruri care ma depaseau si ma speriau. In schimb ma bucur ca am aflat multe lucruri despre viata carora le gasesc logica si adevar. Orbecaiam in intuneric si intr-o singura directie, mi s-au deschis noi orizonturi de perceptie a lucrurilor subtile si nepalpabile.

     

     stai linistita ca esti tot acolo!!!

  •  
    • 687 mesaje
    26 Apr 2014, 16:06
    0 0
    Bine mai adventisto
  •  
    • 687 mesaje
    26 Apr 2014, 16:06
    0 0
    Bine mai adventisto
  •  
    • 4346 mesaje
    26 Apr 2014, 16:12
    0 0
    mai incearca..nu de alta dar sa fac parte dintr o secta a diavolului..... chiar nu ma pasioneaza!!!
  •  
    • 687 mesaje
    26 Apr 2014, 16:28
    1 0
    Era vb de intunericul Cunoasterii. Pt tine o sa vin cu subtitrare al'data.
  •  
    • 4346 mesaje
    26 Apr 2014, 16:33
    0 0
    tu esti in intuneric sub toate formele ..in concluzie pastraza ti subtitrarile pt tine!
    Acest mesaj a fost editat de către anda22-7: 26 Apr 2014, 16:33