Din dragoste de pisici

  •  
    • 5144 mesaje
    6 Ian 2014, 12:45
    1 0

    http://s1257.photobucket.com/user/Domino1112/media/Picture309_zps47edc303.jpg.html
    am mai tras cu ochiul si la celelalte poze. ii cam place sa stea cu limba afara
  •  
    • 13597 mesaje
    6 Ian 2014, 12:46
    4 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 13597 mesaje
    6 Ian 2014, 12:51
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 5144 mesaje
    6 Ian 2014, 13:02
    1 0
    stai ca eu vorbeam de limbi scoase, dar am pus alt link... misto si aia!
    se intampla o eroare cu link-ul ala
    sa vedem daca merge asa...
    http://i1257.photobucket.com/albums/ii506/Domino1112/002_zps98bb1be7.jpg
  •  
    • 9728 mesaje
    6 Ian 2014, 13:09
    1 0
    Sa va spun ce trasnaie a mai facut Nicky al meu.
    Era a doua zi dupa Revelion, aveam musafiri din familie. Asternutul pt litiera era cam pe duca asa ca am pus mai putin.
    Ei, si la un moment dat cand m-am dus la baie, ce vad in fata ochilor? Prosopul nostru de maini in litiera pisicilor, perfect ingramadit acolo ,in  conditiile in care totusi prosopul  sta pe un suport din acela lung de metal, destul de sus....a avut ceva de furca Nicky sa il ia de acolo, sa il tarasca, apoi sa il ingramadeasca
    O sa il spalam zilele astea cu Vanish si la temperatura mare, noroc ca facuse in litiera doar pipi

     
  •  
    • 5144 mesaje
    6 Ian 2014, 13:11
    1 0
    ingenios Nicky
  •  
    • 9728 mesaje
    6 Ian 2014, 13:13
    1 0
    ...zi si tu, asta e comportament de mos intelept?! (are 11 ani)

     
  •  
    • 13597 mesaje
    6 Ian 2014, 13:32
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 13597 mesaje
    6 Ian 2014, 13:35
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 7947 mesaje
    7 Ian 2014, 06:57
    0 0
    Inapoi acasa si inapoi cu clapaugul meu nebun tare dor mi a fost de el. Ieri cand l am recuperat nu stiam cum sa nu arat cat de entuziasmata sunt ca il vad ca sa nu faca si el mare caz din reuniune.
    Ma asteptam sa fie mai mare. Dar vazut langa prietenul lui de joaca ( un labrador dd 35 de kile) parea o musca. acum sta cuminte si roade la o jucarie. Mi a zis nenea ca asta a fost marea provocare: rosul. Tot ce prinde desface in materie prima nu e de ras deloc dar acum parca nu am chef de militarie. Ma bucur doar ca sunt iar cu el. Si cica fura mancarea la alti caini... Of dragul de el nu se dezminte - e cainele unor romani doar asta in conditiile in care pana mai ieri ma plangeam ca nu mananca cat scrie la carte.
    Imi pare milt mai linistit. Vad ca nu mai sare pe noi sau pe pat. Ieri ne au adus vecinii de mancare si nu l a mai tavalit pe vecin ci a stat cuminte la mangaiat. O fi trecut de pubertate poate
    Sa vedem cum se descurca astazi singur ca tare frica imi e sa nu dea concerte. Azi noapte a dormit la el in cutie si doar pe la miez de moapte a latrat nitel probabil ca avea chef de joaca dar l am ignorat cu incapatanare ca dupa 16 ore pe drum am picat ca mustele. Imi era foarte frica ( si knca imi mai e) ca poate nu mai vrea in cutia lui obisnuit fiind sa doarma liber imprehna cu alti patru caini...
    Dar om vedea. Deocamdata pare ok. Zici ca e un ingeras cum doarme pe patura lui langa pat
  •  
    • 13597 mesaje
    7 Ian 2014, 13:33
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 7947 mesaje
    7 Ian 2014, 14:05
    0 0
    Dancing au fost 14 caini deci pofta in cui de colegi de joaca pana la urmatoarea noastra vacanta. nenea a zis ca il mai primeste. chiar daca i a ros omului prin casa si chiar si daca e incapatanat. eu l-am avertizat ca asa e. incearca sa se impuna si sa obtina ce vrea latrand. ceea ce nu este permis in casa omului ala pt ca avand atatia cainii ii intarata si pe aia. noi acasa il ignoram cand latra pt ca asta cred eu ca e pedeapsa cea mai dura pt el.

    am emotii cat cuprinde pt zilele astea. sa vad cum s-a schimbat. cum se reacomodeaza la viata singur. greu cu copii
  •  
    • 7947 mesaje
    7 Ian 2014, 14:08
    1 0
    si uitai sa zis. e atat de linistit incat nici macar dupa pisica nu mai fuge....

    sotul meu zice ca el stie de ce e asa visator si apatic: in indragostit

    azi de dimineata pisica cbora scarile si el le urca. si ma asteptam la razboi. probabil si pisica la fel ca era infoiata toata si bagata de tot in perete. dar clapaugul nici nu s-a uitat la ea. a urcat scarile si a mers in dormitor.

    clar e indragostit. si nici nu stie ce il asteapta ca vrem sa il programam la castrare la inceput de februarie cand e mama la noi si va sta cineva cu el tot timpul...
  •  
    • 5862 mesaje
    7 Ian 2014, 15:44
    0 0
    fetele, am fost la vet sa-i iau infractorului pastilute pentru deparazitare interna. mi s-a spus ca nu pot fi puse in mancare, ci tre' bagate pe gat. nu era doctorul jivinilului, asa ca nu stiu ce sa cred si sper sa fie gresit ce-a zis . asadar, chiar e "a big no-no" sa i le dau invelite in carnita de pui?
  •  
    • 4503 mesaje
    7 Ian 2014, 15:55
    0 0
    schonland said:Inapoi acasa si inapoi cu clapaugul meu nebun tare dor mi a fost de el. Ieri cand l am recuperat nu stiam cum sa nu arat cat de entuziasmata sunt ca il vad ca sa nu faca si el mare caz din reuniune.
    Ma asteptam sa fie mai mare. Dar vazut langa prietenul lui de joaca ( un labrador dd 35 de kile) parea o musca. acum sta cuminte si roade la o jucarie. Mi a zis nenea ca asta a fost marea provocare: rosul. Tot ce prinde desface in materie prima nu e de ras deloc dar acum parca nu am chef de militarie. Ma bucur doar ca sunt iar cu el. Si cica fura mancarea la alti caini... Of dragul de el nu se dezminte - e cainele unor romani doar asta in conditiile in care pana mai ieri ma plangeam ca nu mananca cat scrie la carte.
    Imi pare milt mai linistit. Vad ca nu mai sare pe noi sau pe pat. Ieri ne au adus vecinii de mancare si nu l a mai tavalit pe vecin ci a stat cuminte la mangaiat. O fi trecut de pubertate poate
    Sa vedem cum se descurca astazi singur ca tare frica imi e sa nu dea concerte. Azi noapte a dormit la el in cutie si doar pe la miez de moapte a latrat nitel probabil ca avea chef de joaca dar l am ignorat cu incapatanare ca dupa 16 ore pe drum am picat ca mustele. Imi era foarte frica ( si knca imi mai e) ca poate nu mai vrea in cutia lui obisnuit fiind sa doarma liber imprehna cu alti patru caini...
    Dar om vedea. Deocamdata pare ok. Zici ca e un ingeras cum doarme pe patura lui langa pat

     
    sta cuminte pentru ca ii este teama sa nu il abandonezi

    el nu are de unde sa stie ca toata treaba a fost temporara

    stiu asta si de la cainele pe care l-a avut fostul meu, la un mom dat au considerat ca este greu de intretinut si mai bine il dau altcuiva care avea si curte, d'astea... dupa un timp stapansului i s-a facut dor de el si s-a dus sa il ia inapoi

    2 sapt a fost cuminte dupa reintoarcere... pe urma a luat-o de la capat cu tampeniile 

  •  
    • 8715 mesaje
    7 Ian 2014, 15:57
    1 0
    Gretchen said:fetele, am fost la vet sa-i iau infractorului pastilute pentru deparazitare interna. mi s-a spus ca nu pot fi puse in mancare, ci tre' bagate pe gat. nu era doctorul jivinilului, asa ca nu stiu ce sa cred si sper sa fie gresit ce-a zis . asadar, chiar e "a big no-no" sa i le dau invelite in carnita de pui?

     

    Cel mai simplu...

    Iai matale renumitul " infractor" de ceafa, exact cum il lua ma-sa cand era pui, iar el deschide instant gura.

    Tu, cu degetelele din dotare, ii impingi pastila pe o parte a limbii spre gat.
    Foarte important sa nu-i bagi degetelul fix pe mijlocul limbii, doar jtii cat de tepoasa e limba infractorului, si risti sa iti scuipe pastila afara...
    Iarasi, nu ii dai drumul de dupa cefa pana cand nu sesizezi ca a inchitit tot.





     

  •  
    • 5862 mesaje
    7 Ian 2014, 16:08
    0 0
    problem solved! l-am luat de ceafa si i le-am bagat pe gat. nici ps n-a spus
  •  
    • 8715 mesaje
    7 Ian 2014, 16:18
    1 0
    Gretchen said:problem solved! l-am luat de ceafa si i le-am bagat pe gat. nici ps n-a spus

     
    Bravos mey!!!

    Jtiam io ca ejti barbata...




     

  •  
    • 5862 mesaje
    7 Ian 2014, 16:19
    0 0
    warmfreezer said:
    Gretchen said:problem solved! l-am luat de ceafa si i le-am bagat pe gat. nici ps n-a spus

     
    Bravos mey!!!

    Jtiam io ca ejti barbata...




     

     multumesc! chiar  nu credeam ca voi reusi. ma asteptam sa fiu eviscerata

  •  
    • 8715 mesaje
    7 Ian 2014, 16:23
    0 0
    Gretchen said:

     multumesc! chiar  nu credeam ca voi reusi. ma asteptam sa fiu eviscerata

     

    Niciodata n-o eviscereaza pe ma-sa cand il ia de ceafa...