Eu te-am iubit corect gramatical

  •  
    • 10816 mesaje
    2 Feb 2013, 23:32
    2 1
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 9728 mesaje
    2 Feb 2013, 23:34
    0 0
    ellado said:
    cafe_au_lait said:
    ........., imi poate face cineva un rezumat?  

     

     

     

    imposibil

     
    Valeu, chiar asa?  

  •  
    • 2529 mesaje
    2 Feb 2013, 23:35
    0 0
    dalia05 said: (...)

    Warm, nu stiu exact istoria voastra dar ti se aplica si tie daca ai adus in discutie organele sexuale.
    (...)

    breh, da sensibila mai esti.

    ptiu ptiu, ptiu, ajea... calca-le, omoara-le...

    )

  •  
    • 9873 mesaje
    2 Feb 2013, 23:35
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 13910 mesaje
    2 Feb 2013, 23:38
    0 1
    chiar asa...
    exceptind citeva chestii, mi s-a parut, in sfirsit, un topic spumos.
    aproape ca pe vremuri

    si o zi fara dude care nu stiu daca sint sau nu insarcinate (cu gindul, cu rindul, cu pixul sau prosopul) sau mai stiu eu ce alte dude.
  •  
    • 2529 mesaje
    2 Feb 2013, 23:39
    0 0
    ellado said:chiar asa...
    exceptind citeva chestii, mi s-a parut, in sfirsit, un topic spumos.
    aproape ca pe vremuri

    si o zi fara dude care nu stiu daca sint sau nu insarcinate (cu gindul, cu rindul, cu pixul sau prosopul) sau mai stiu eu ce alte dude.

     

    ellado, io ma jur....

    am intrat aciulea somnoros...


    Acest mesaj a fost editat de către penicyllin: 2 Feb 2013, 23:39
  •  
    • 10816 mesaje
    2 Feb 2013, 23:41
    2 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 2 Feb 2013, 23:43
  •  
    • 8715 mesaje
    2 Feb 2013, 23:42
    0 0
    Regina_Neagra said:auzi, freezere....scuze ca ma cobor din nou la nivelul tau, dar asa poate intelegi motivul pt care te-am altoit peste ochi.

    zici ca ma studiezi de....ani de zile??? si ti-ai format tu o parere in timpul asta???? cam cand era asta??? cand erai cat se poate de fals si de libidinos in mesajele private??? aaaaaa da.......cred ca aia fusese parerea gresita pe care ti-o formasei in primii ani, nu?
    sau stiu si eu.....sa cred ca tu ai intrat pe eva la agatat initiat si apoi pt ca nu iti picase niciuna te-ai apucat sa faci selectie si sa le dai in pula ta pe rand macar virtual daca pe bune nu se poate? desigur.....criteriul il reprezenta probabil faptul ca INDRAZNEA CINEVA SA AIBA O ALTA PARERE DECAT A TA, SAAAAU......SA SUSTINA IN ORICE FEL PE CINEVA AFLAT IN DIZGRATIA TA.

    acum daca tot te dai lovit in aripa, ca vaaaai cum am indraznit, poti sa iti amintesti asa....cam cand ti-ai dat tu seama ce hram port si ai considerat ca e momentul sa iti bagi pule ca deh.....e un forum liber? banuiesc ca tre sa fi fost vreun moment in care sarmanul de tine ai suferit in alt mod decat negasind o replica cu care sa-mi faci fata, asa ca ai trecut la folosirea organelor sexuale (banuiesc ca ai fost uimit sa afli ca nu ti-ai ajutat prea mult nici in viata reala, cu atat mai putin erau sa iti ajute in aia virtuala)

    pt asta ti-ai luat-o peste ochi acum, fara sa imi pese cat de corecta sau incorecta le par altora.

    mie imi plac oamenii care sunt dintr-o bucata si au tupeul sa spuna in fata daca ii deranjeaza ceva, iar tu esti dintre libidinosi.


    Madam...

    Te rog io foarte important sa definesti notiunea de " libidinos".

    Nu de alta, insa pentru a avea " probe" la proces...

    Una data, ti-am trimes PM pe chestie ca ai postat pe topicul de muzica o piesa de la Colibri.
    Mesaj in care-ti spuneam ca risti sa imi devii chiar placuta daca o mai tii cu astfel de postari...

    Alta data, ( se poate sa fi fost chiar prima data) ti-am trimes mesaj pentru a-mi exprima parerea ca ce a facut Bertha imi suna cat se poate de aiurea, iar dumitale din preplinul intelepciunii si experientei de pe aici imi explicai ca se intampla ca unele persoane abjecte sa se foloseasca de lucrurile pe care vreodata le-ai spus...

    Pana la urma, ce discutam noi pe aici???

    Nici macar n-am facut sex virtual, deci fara nici o teama poti posta conversatiile noastre de pe privat...
    Sunt convins ca nimeni nu te-ar acuza.



     

  •  
    • 10816 mesaje
    2 Feb 2013, 23:44
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 2529 mesaje
    2 Feb 2013, 23:44
    0 0
    dalia05 said:
    penicyllin said:
    dalia05 said: (...)

    Warm, nu stiu exact istoria voastra dar ti se aplica si tie daca ai adus in discutie organele sexuale.
    (...)

    breh, da sensibila mai esti.

    ptiu ptiu, ptiu, ajea... calca-le, omoara-le...

    )

     

     

    Depinde, de la caz la caz. Cand in trafic mi-a zis unul nervos "sa te f..." i-am raspuns senina "ai vrea tu, dar n-ai sa vezi"

     

    Repet o istorie adevarat cu o prietena a sorei mele, tot in trafic. Tipa la volan, la semafor, se face verde, pe zebra un nebun care injura soferii si nu voia sa plece de acolo.

     

    Pe banda alaturata, un sofer (barbat) o intreaba pe prietena sora-mi:

    - Ce facem doamna, il injuram? Incepeti dumneavoastra.

     

    Si prietena sora-mi cu mana scoasa pe geam gesticuland:

    - Ce p_la mea faci de nu te misti de acolo?

    La care soferul de pe banda alaturata gesticuland si el iesit pe geam:

    - Ce p_la doamnei faci de nu te misti de acolo?

     

     

    Asa ca depinde de la caz la caz

     

    clar... ai "oroare", dar ete cum ti-am dat apa la moara.

    te regenerasi, dalio. ))))))))

  •  
    • 2529 mesaje
    2 Feb 2013, 23:45
    0 0
    dalia05 said:Mda, mesaje private? Luati-va o camera, acum chiar am plecat la film

     

    hai bre, macar nu mai zi, ca n-ai cuvant.

    stii bine ca nu te crede nimeni...

    )

  •  
    • 8715 mesaje
    2 Feb 2013, 23:46
    0 0
    dalia05 said:nesuferita...nedreapta....mincinoasa...mitocanca

    No offence, Reina

    Warm, nu stiu exact istoria voastra dar ti se aplica si tie daca ai adus in discutie organele sexuale.

    P.S. Imbucurator este faptul ca pe Eva femeile nu mai sunt acuzate ca sunt NF ci "frustrate", deci un progres in limbajul politicos

     
    Vaaai Dalia...

    Pai, de astea faci dumitale???
    Sa inteleg ca ar trebui sters din DEX cuvantul " scula"???

    " SCÚLĂ, scule, s. f. 1. Piesă folosită pentru prelucrarea unor materiale solide, în scopul schimbării formei, a dimensiunilor și a proprietății acestora; unealtă, instrument. ♦ Parte activă a unei scule (1), care acționează nemijlocit asupra materialului de prelucrat. Pânza de oțel constituie scula ferăstrăului. ♦ Fig. Persoană, acțiune, fapt de care se servește cineva pentru atingerea unui scop; instrument. 2. (Înv.; la pl.) Obiecte de preț; giuvaere, bijuterii. – Et. nec."

    Sau???

     
     

  •  
    • 2529 mesaje
    2 Feb 2013, 23:47
    0 0
    warmfreezer said:(...)

    Pana la urma, ce discutam noi pe aici???

    Nici macar n-am facut sex virtual, deci fara nici o teama poti posta conversatiile noastre de pe privat...
    Sunt convins ca nimeni nu te-ar acuza.



     

     

    LOL

    da' ce-i aia secs virtual breh?


    Acest mesaj a fost editat de către penicyllin: 2 Feb 2013, 23:47
  •  
    • 10816 mesaje
    2 Feb 2013, 23:50
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 2529 mesaje
    2 Feb 2013, 23:54
    0 0
    dalia05 said:Eu zic sa va opriti amandoi . Luati-va o camera . Cred ca Reina e maritata, altfel v-as fi fost eu nasa. Gata, acum chiar fug la film

     

    dalia,

    cand o sa fie nevoie sa ma nasesti tu, inseamna ca eu chiar m-am dilit de tot.

    am nevoie de o nasha adorabila, ce naiba.

  •  
    • 8715 mesaje
    2 Feb 2013, 23:55
    1 0
    penicyllin said:

    LOL

    da' ce-i aia secs virtual breh?

     


    Man...

    Sa stii ca e o chestie cat se poate de nasoala.
    Don't try this at home...





     

  •  
    • 2529 mesaje
    2 Feb 2013, 23:56
    1 0
    warmfreezer said:
    dalia05 said:nesuferita...nedreapta....mincinoasa...mitocanca

    No offence, Reina

    Warm, nu stiu exact istoria voastra dar ti se aplica si tie daca ai adus in discutie organele sexuale.

    P.S. Imbucurator este faptul ca pe Eva femeile nu mai sunt acuzate ca sunt NF ci "frustrate", deci un progres in limbajul politicos

     
    Vaaai Dalia...

    Pai, de astea faci dumitale???
    Sa inteleg ca ar trebui sters din DEX cuvantul " scula"???

    " SCÚLĂ, scule, s. f. 1. Piesă folosită pentru prelucrarea unor materiale solide, în scopul schimbării formei, a dimensiunilor și a proprietății acestora; unealtă, instrument. ♦ Parte activă a unei scule (1), care acționează nemijlocit asupra materialului de prelucrat. Pânza de oțel constituie scula ferăstrăului. ♦ Fig. Persoană, acțiune, fapt de care se servește cineva pentru atingerea unui scop; instrument. 2. (Înv.; la pl.) Obiecte de preț; giuvaere, bijuterii. – Et. nec."

    Sau???

     
     

     sau minu(s-)scula.

     

    (cu pretentie de nas)

  •  
    • 2529 mesaje
    2 Feb 2013, 23:57
    0 0
    warmfreezer said:
    penicyllin said:

    LOL

    da' ce-i aia secs virtual breh?

     


    Man...

    Sa stii ca e o chestie cat se poate de nasoala.
    Don't try this at home...





     

     

    Too late man...

    OH NO... unde ma duci, bestie?!

    help!!!

    ))

  •  
    • 10816 mesaje
    3 Feb 2013, 00:00
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 8715 mesaje
    3 Feb 2013, 00:01
    0 0
    penicyllin said:

    Too late man...

    OH NO... unde ma duci, bestie?!

    help!!!

    ))

     


    Totally wrong...

    In bancul cu spitalul de subnutriti era: " unde ma tarasti bestie???".