AVORTUL

  •  
    • 470 mesaje
    21 Oct 2008, 14:30
    0 0
    mady06... daca esti pusa in situatia asta... trebuie sa decizi pentru tine. dupa cum vezi.. parerile sunt impartite... insa gandeste-te ca si sa pastrezi copilul acela ca dupa aia sa se chinuie o viata intreaga e o dovada de egoism.. adica pentru ca s-a intamplat cum doi oameni nu au vrut.. ca sa nu faci un pacat sacrifici viata unui om... oare ce e mai bine totusi? nu sa ne asumam faptele pana la capat?
  •  
    • 122 mesaje
    21 Oct 2008, 14:32
    0 0
    corinuta, iti recomand ceva fiert, fragezit cu apa minerala si ce arome vrei tu. cu siguranta n-ajungi niciodata criminala cu asa mancarica.
  •  
    • 814 mesaje
    21 Oct 2008, 14:35
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 1457 mesaje
    21 Oct 2008, 14:41
    0 0
    am si eu o intrebare, cafea
    cum ai ramas daca nu iti doreai asa repede?
    doar sunt atatea metode de contraceptie , nu?
  •  
    • 428 mesaje
    21 Oct 2008, 15:13
    0 0
    iti raspund eu, maitrey: e clar cad faci sex' neprotejat ai toate sansele sa ramai. dar ca sa ramai insarcinata e ceva ce nu depinde de tine, pot sa stai in cap, sa faci cate business planuri vrei, tot in mana Domnului esti. E o loterie si minune cum ajunge campionu' acolo sa fecundeze, trecand pe langa toate mediile neprielnice.


    stiu ca esti cam ca mine, in viata ti-ai propus diverse si cu ambititie ai reusit sa le faci. aici u poti sa faci nimic. e ceva ce nu depinde de tine daca ramai sau nu.


    asa ca ti-o tragi si te gandesti ca vei ramane si tu odata: peste o luna, doua, trei sau chiar 10.

    on: nici eu n-as putea face avort. cand vad ca la 6 sapt ii bate inimioara, sincer nu pot sa fac acest pas.

    cafeaua, de ce vasectomie? nu vrei sa-ti legi trompele? ce stii ca-i mai bine?
  •  
    • 814 mesaje
    21 Oct 2008, 16:16
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 1457 mesaje
    21 Oct 2008, 17:02
    0 0
    "pai chiar, la cate pirule, baloane, si foite exista pe lume, mare toanta tre sa fii sa faci avort...mai poate si nesimtitu' sa si-o scoata afara..."

    la cele de mai sus spuse de cafea ma refeream, hiena
  •  
    • 2001 mesaje
    21 Oct 2008, 20:38
    0 0
    ciomulica,ai ramas fara....
    la cate metode sunt,trebuie sa fii haioasa sa faci avort,dar se pare ca judeci cu c.uru
  •  
    • 7743 mesaje
    21 Oct 2008, 20:51
    0 0
    Corina, iar te-arunci cu vorba negandita si te apuca rasu' ... brusc...of, of

    hai sa te elucidez, eu ...Ciomu a fost ala cu bisturiul, intelegi, el taia... si nu si-a taiat-o pe a lui

    acu' sa nu zici ca te gandeai ca a ramas fara slujba, ca nu te cred!
  •  
    • 1457 mesaje
    21 Oct 2008, 20:58
    0 0
    nu pot sa cred. coryna, am io impresia sau te-ai bagat in seama cu mine? o criminala?
    si ma gandeam sa te iert si de data asta. esti penibila, femeie
  •  
    • 122 mesaje
    21 Oct 2008, 20:59
    0 0
    da corina mama, imi lipseste din depozit, si e in supa ta ghici ghicitoarea mea. ma faci sa vb urat.
  •  
    • 1396 mesaje
    21 Oct 2008, 21:01
    0 0
    am mai spus eu

    rade ca p.roasta in targ

    pai isteatza a spus ca a ramas insarcinata cand nu mai astepta un copil avand sterilet

    ca a ales sa-l pastreze, ok... nu-i nicio problema... cum am spus este o alegere personala

    ii tot da inainte ca la atatea metode contraceptive poti evita o sarcina nedorita

    coryna, steriletul este una dintre metodele contraceptive despre care vb tu... ti-e clar mama acum sau mai bei un ceai de tei si mananci o prajiturica... poate pui neuronu' in functiune...
    si-o cafea maine dimineatza musai
    nu cred sa faca minuni... dar speranta moare ultima
  •  
    • 2001 mesaje
    21 Oct 2008, 22:55
    0 0
    Eva,stiu prea bine cine e CIOMU,dar ma gandeam ca a facut un experiment pe el sa vada unde a gresit cand l-a nenorocit pe bietul om........


    vai,imi pare bine ca fuck este o persoana foarte desteapta ,stilata ......etc ai toate calitatile.pe bune.....eu am ramas insarcinata ,dar......nu l-am ucis,asa ca pune neuronul tau la treaba

    eu- nu am nimic personal cu tine si nici n-am facut aluzie la tine,dar asta e adevarul,chiar daca e trist
    sa aveti o seara dupa sufletul vostu fara ranchiuna si cu sinceritate v-o doresc!
  •  
    • 13679 mesaje
    21 Oct 2008, 23:20
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 92 mesaje
    21 Oct 2008, 23:22
    0 0
    Mai evelor,tot judecati si tot pomeniti de metode de contraceptie,dar v-ati gandit vreuna ca sunt femei care de multe ori n u au bani de paine ptr a doua zi si au si un floricica de barbat care nu tine con t de nici un calendar si pune pe primul plan satisfacerea lui,cu ce sa cumpere ele anticonceptionale si cum sa fuga mereu din calea lui,ca ii rupe gatul zicand ca nu sta ca are pe altul...si asa apare o alta sarcina nedorita si ce sa faca ???...daca nu are bani de anticonceptionale o sa aiba bani sa creasca inca un copil,poate al patrulea,al cincilea? Ei ce ziceti,e hotararea ei sau a celor din jur,cine o judeca prea aspru si o face criminala i-ar trimite vreo 10 mil.cand naste copilul???
  •  
    • 172 mesaje
    22 Oct 2008, 00:08
    0 0
    nu sunt impotriva lor dar nici pro ..eu nu as putea face avort pt ca daca as face nu as mai avea sansa de a face un copil mai incolo ,asa mi-a zis doctorita din cauza unor probeleme medicale .eu am avut o colega de liceu care la 16 a ramas gravida si a facut avort,tipa era cam naiva si nu stia ce sa faca ,toata lumea i-a zis sa faca avort ca e prea tanara sa fie mama!plus ca tipa nu avea un ban in buzunar sa vina la liceu ,nu avea grija de ea apai sa aduca pe lume un copil,pt ea a fost cea mai buna optiune.dupa ce a facut rost de bani de la tipul care a lasat-o ne-a zis sec stiti era fetita copilul ,am ramas masca ca nu avea remuscari pt ceea ce a facut ,dar repet pt unele femei e cea mai buna optiune .decat sa faca 10 copii care sa moara de foame sau sa ajunga la case de copii care la 18 ani ii lasa pe drumuri si sa ajunga la cersit mai bine asa decat sa sufere,unele o sa zica pai il face si poate il ia cineva,atunci raspund:cati oameni adopta un copil?cati iau un copil sa-l creasca si sa-l iubeasca ?nu prea multi !
  •  
    • 2784 mesaje
    22 Oct 2008, 10:02
    0 0
    Dar despre cele care raman intentionat gravide si dau nastere unui copil nedorit de nici unul din parinti,doar din dorinta mamei de a pune mana pe un haios cu bani care sa-i asigure confortul zilnic,ce ziceti?
  •  
    • 2784 mesaje
    22 Oct 2008, 10:03
    0 0
    Chiar ca haios ca altfel nu s-ar insura ci ar plati pensia alimentara copilului.
  •  
    • 7743 mesaje
    22 Oct 2008, 10:41
    0 0
    Corina,
    eu ti-am mai spus tie ca esti ... dezarmanta; acum iti spun asa... daca taceai, filozoafa ramaneai!
  •  
    • 482 mesaje
    22 Oct 2008, 10:46
    0 0
    ei, corina se mai da si ea peste cap, ce sa faca? daca nu sa atraga atentia zilnic?
    atat poate, atat face
    ieri imi era sila, azi imi este mila
    cred ca e greu sa nu te duca mintea