Eva noua, cafenea noua!

  •  
    • 14418 mesaje
    13 Dec 2015, 20:07
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 4455 mesaje
    13 Dec 2015, 20:15
    0 0
    O mie cinci sute, Regina. M-am invatat ca aici, cu punct in loc de virgula
  •  
    • 14418 mesaje
    13 Dec 2015, 20:19
    0 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 13 Dec 2015, 20:20
  •  
    • 4455 mesaje
    13 Dec 2015, 20:28
    0 0
    Regina, e casa normala, are 4 dormitoare, sufragerie, bucatarie si 2 bai. Plus o terasa acoperita. Camerele sunt spatioase, maica-mea si-a ars propriii bani . S-au inteles numai 500 pt timpul lor si si-au spus la revedere.

    Plus, nu e in buc, e in provincie, deci mai ieftin banuiesc.
    Acest mesaj a fost editat de către opium: 13 Dec 2015, 20:28
  •  
    • 14418 mesaje
    13 Dec 2015, 20:40
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 4582 mesaje
    13 Dec 2015, 20:43
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 9728 mesaje
    13 Dec 2015, 20:44
    0 0
    Așa, scuză-mă Opium, am încucat, sora prietenei ce mai face? Parcă avea copii mici, un bebe.
  •  
    • 4455 mesaje
    13 Dec 2015, 20:51
    2 0
    Regina, mai mult decat posibil sa gasesti ce si cum vrei. Cum am zis, mana e control freak si probabil nici aia nu erau pe craca lor.
    Casa aia a fost circ de cand a inceput constructia. Tata, ca s-o crizeze pe mama, a desenat turnulete pe planul casei si i-a zis ca a vorbit deja cu nenea care o construia. Si ca le vrea aurite. Nu stiu cum de n-a luat bataie.
  •  
    • 4455 mesaje
    13 Dec 2015, 20:53
    0 0
    Cafe,m-am pierdut de tot. Io vorbeam de sora prietenei mele, care are cancer.
  •  
    • 7469 mesaje
    13 Dec 2015, 20:55
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 9728 mesaje
    13 Dec 2015, 21:19
    0 0
    opium said:Cafe,m-am pierdut de tot. Io vorbeam de sora prietenei mele, care are cancer.

     
    Acum sunt și eu în ceață mi s-a părut că ai scris de o femeie cu copii, din care un bebe, că dispăruse, plecase deacasă, fără copii. Probabil o fi scris altcineva asta, acum niște luni... 

  •  
    • 4455 mesaje
    14 Dec 2015, 01:22
    1 0
    cafe_au_lait said:
    opium said:Cafe,m-am pierdut de tot. Io vorbeam de sora prietenei mele, care are cancer.

     
    Acum sunt și eu în ceață mi s-a părut că ai scris de o femeie cu copii, din care un bebe, că dispăruse, plecase deacasă, fără copii. Probabil o fi scris altcineva asta, acum niște luni... 

     nu Cafe, aia era tuta de vara-mea care ii lasa-se copiii pe cap bunica-mii, care e in grija alor mei, si a taiat-o in lume cu bebele si noul futac.

    a venit ma-sa si si-a luat nepotii intr-un final.

  •  
    • 9724 mesaje
    14 Dec 2015, 07:40
    2 0
    Buna dimineata! Mi-a plecat Romeo la Umeå, ne-am trezit la 4!!!
    Ce orar tampit, de zbor, auzi, sa trezesti oamenii la ora aia....
    En fin, il mai tineti minte pe Cacacios? Si-a dat demisia, vineri!
    Prea multa munca si responsabilitate, n-a mai suportat. Mvaaaaaai, mititelul de el, l-au exploatat, magarii! Adevarul e ca la volumul de munca, s-ar fi putut adauga niste marafeti in plus, dar e prima lui joaba, experienta 0, pffff si-a lasat-o pe sefuta lui, cu dosul la aer, la sfarsit de an!
    Asa, mi-am facut unghiile, am baut o vadra de cafea, ma duc sa ma pictez pe felinare, pana nu ma ia tremuratul.
    Va las cafea, Nespresso, cu sau fara lapte si clementine duuuulci. Oh my darling Clementineeeeeee
  •  
    • 8578 mesaje
    14 Dec 2015, 12:08
    2 0
    Buna dimineata?? mi am inceput ziua dulce de tot, cafea cu lapte si o felie de tort cu mere si frisca. Cine vrea, mai am ....Acu' aștept sa se trezeasca vampirin si sa plec cu el sa cumpărăm ceva decorațiuni de craciun...Brad am, poate reușesc sa l si impodobesc
  •  
    • 2297 mesaje
    14 Dec 2015, 16:29
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 8578 mesaje
    14 Dec 2015, 16:38
    0 0
    Hahaha!!! De la anu' il urc pe dulap In alta ordine de idei, nu stiu ce am in ultima vreme de sarez mâncarea prea mult...acu am facut un spanac si da, mi a ieșit cam sărat Cum il desarez?
    Acest mesaj a fost editat de către coralain: 14 Dec 2015, 16:40
  •  
    • 2607 mesaje
    14 Dec 2015, 16:39
    2 0
    Mda, noi aproape ca redecoram ca sa putem sa facem brad micutei, daca se poate in camera ei (nu avem camera familiei, ca bucataria nu se pune) si neaparat ancorat bine. Sotul - facut plan redecorare, remobilare. Eu - facut criza ca asa fac eu criza si i-am spus ca asta se intampla daca muta mobila. O suciram, o-nvartiram, tot ca el e mai bine. Deci asa o sa facem. Acum ramane sa-mi faca si el hatarul si sa-l facem cat mai curand. Ca el vroia in Ajun.... Si fi-mea urla disperata pe strada la orice decoratiune (si e plin orasul): "Cutuuuun!"

    In alta dezordine de idei, vin cu update. Dupa lupte aprige cu butonul, rasa umana a invins calculatorul. Butonul fu instalat si vad ca ramane la locul lui si la 2 zile de la instalare. Ura!!! Pentru asta am chemat baietii de la IT, care venira cu programare 2 zile mai incolo, special pentru butonul meu.
    Acest mesaj a fost editat de către crush_: 14 Dec 2015, 16:39
  •  
    • 3816 mesaje
    14 Dec 2015, 16:53
    6 0
    Aho aho. Luai brad, nu cre ca ma tine pin de craciun, ii cad la ace la greu. Va spusai ca imi luai un aspirator robot, de se plimba prin casa de nebun. Multi bani si nu face banii, e prost, vede ,de fapt simte ca nu intra in anumite locuri, acolo se duce si il gasesc acolo blocat, e bou. Azi l-am gasit pe scarile ce duc in boxa. Pai esti bou, am pus opreliste inspre scarile ce duc jos, nu, el ambitios, a daramat si zidul ce-l facui si se ducea si el in jos. In schimb, strange praful, e ok,face curat, da nu prea il duce capul
  •  
    • 2089 mesaje
    14 Dec 2015, 17:39
    1 0
    Mikizda, m-ai făcut de am ras de am lesinat ))
    Noi o sa încercăm și anul asta cu brăduț cu radacina, pe care la primăvară sa îl plantam în curtea pensiunii. Anul trecut nu ne-a ieșit, era mare și frumos de abia l-am carat cu barbati-miu cu masina și în lift, dar pana în primăvara ce sa mai plantezi, ca s-a uscat tun
  •  
    • 3816 mesaje
    14 Dec 2015, 21:07
    5 0
    Pai imi iesira ochii ca la melc cand vazui la un amic, ma dadui cu curu de tavan ca vreau si io, ca lu ala ii face casa luna si io rinesc ca tampita cu transpiratoru de-mi ies ochii.
    Ala mi-a zis ca mama ce face robotu, cred ca a vrut sa mi-o iau si io.
    As minti sa zic ca nu face curat, dar neaparat tre sa ai o suprafata plana, nu sa ai nivel de subsol si sa ai paturi sau dulapuri inalte.
    Azi il bagai la a mare in camera, facu curat, n-a avut incotro, ca daca nu facea, zau de ii deschiseam usa.
    L-am inchis in camera si I-am spus:o sa iesi d-acolo cand t-oi da io drumu