Eva noua, cafenea noua!

  •  
    • 867 mesaje
    8 Dec 2015, 12:30
    0 0
    crush_ said:
    cafe_au_lait said:Crush, nu mă pricep foarte bine, dar știu că orice Windows are o funcție Search  - caută cu Search ceva de genul keyboard sau language, și vezi unde este.

     
    Am gasit tot ce trebe. Dar DACA reusesc montarea butonului, el dispare miraculos foarte curand. Sa-l bat in cuie? Mama lui de buton! S-o citez pe Andreea Esca? Dar macar la ea a functionat candva...

     

    nici cu tasta windows + tasta space nu merge?

  •  
    • 2607 mesaje
    8 Dec 2015, 12:57
    0 0
    cafe_au_lait said:Scrie problema pe Google, gen Windows 10 how to put language button on taskbar și vezice au scris alții pe tema asta.
    Eu nu am Windows 10 și nu știu ce să mai  zic.

     Done.

  •  
    • 13597 mesaje
    8 Dec 2015, 13:18
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 908 mesaje
    8 Dec 2015, 13:59
    1 0
    Regina, esti salvata !

    o iau eu pe prietena ta.
  •  
    • 13597 mesaje
    8 Dec 2015, 14:26
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 1252 mesaje
    8 Dec 2015, 14:55
    3 0
    Helloooo giiirls!!! :*
    Recent am intrat pe eva sa arunc un ochi si am vazut ca intrebati de mine. Am prins acum timp liber sa va scriu un pic.
    Sunt bine, sunt tot plecata. Nu am timp mai deloc liber, lucrez f mult. Imi place de mor ce fac, asa ca lucrez cu drag, nu ma plang.
    Imi petrec mai tot timpul zilei la munca, uneori pana seara tarziu. Aici imi beau cafeaua, aici mananc, aici muncesc si aici ma relaxez in pauze. Am parte de un colectiv misto care ma face sa uit ca sunt atat de departe de casa. Printre ei si romani, ofc. Romanii-s pretutindeni
    In schimb seara ma lovesc durerile si imi e dor de casa de mor. S-au facut 3luni de cand am plecat...3 luni in care eu nu mi-am vazut cainii, nu i-am mai tinut in brate, nu am putut sa ma joc cu ei nici o secunda. Ma doboara psihic, noroc ca nu am mult timp sa ma gandesc la asta.
    Omul a fost la mine, a stat aici cateva saptamani si urmeaza sa se intoarca sa petrecem sarbatorile impreuna aici. Eu concediu nu o sa am, doar cateva zile, si nu am cum sa plec acasa...
    In rest, toate bune.
    Astazi am apucat sa va scriu noroc cu raceala. Am zi libera din cauza ca m-a izbit o gripa care a dat cu mine de pamant.

    Nu stiu cat am sa mai stau aici, momentan contractul meu cu ei merge bine si e profitabil, altfel nu m-as chinui asa departe de casa. Eu sper ca pana maxim in primavara sa fiu acasa. Sau poate si mai repede.
    Mi-e dor de muntii mei frumosi si de aerul curat de acasa, de plimbarile cu blanosii si drumetiile noastre. Aici viata e trista pt un iubitor de natura si animale ca mine..

    Va pupacesc. Sper ca sunteti bine. Va imbratisez cu drag, imi lipsiti !
  •  
    • 9728 mesaje
    8 Dec 2015, 15:54
    0 0
    Te îmbrățișez cu drag, Maui, ai grijă de tine, sănătate
    E ok că ai job bun și colegi faini.
     
  •  
    • 8578 mesaje
    8 Dec 2015, 16:42
    1 0
    Beau un vin fiert si i mananc dulciurile lu' ala micu' de la mos high life
  •  
    • 9728 mesaje
    8 Dec 2015, 18:36
    1 0
    Acum mă pensez la sprâncene și mustață cu mâna stângă, mă chinuiesc
    în ceea ce privește spălatul părului, deocamdată no way, nici măcar să  merg la coafor pt asta, din pricina claviculei nu mă pot apleca nici în față, nici în spate  
  •  
    • 2607 mesaje
    9 Dec 2015, 11:01
    1 0
    Cafe, imi pare tare rau! Avem o luna de când l-am scos pe fi-miu din aparatul ala ingrozitor. L-am spalat pe cap in chiuveta in perioada aia, chinuit rau. Nu-ti mai zic cum era la dus...
    Saptamanal am schimbat aparatul si ne-au avertizat cei de la spital sa venim cu prosop si sapun si crema la noi, ca sa ne putem spala (adica copilul) la chiuveta lor amarata din toaleta prin zonele acoperite. E chin, dar trece! Sanatate multa!
  •  
    • 5188 mesaje
    9 Dec 2015, 11:05
    1 0
    multa sanatate, cafe, imi pare rau...
  •  
    • 4455 mesaje
    9 Dec 2015, 12:18
    3 0
    Cafe, stiu ca e nasol cu parul nespalat, dar trece.
    Cum zice si Daria, rabdare si tutun.

    Vineri au mandrele 11 prietene care vin sa stea peate noapte. Petrecere in pijamale dom'le. Ahem, si is invitata si io Azi ma duc sa cumpar pijamale decente, ca n-am decat din alea nerusinate

    Dl opium si ficior-miu se duc la pescuit, sa ne putem face de cap.
  •  
    • 8578 mesaje
    9 Dec 2015, 13:47
    1 0
    Sumpriza...hihihi...azi mi am primit prima de craciun. Uitasem de ea!! Hohoho!!
  •  
    • 9728 mesaje
    9 Dec 2015, 14:10
    1 0

    Vă mulțumesc mult, fetelor, pt încurajări.  

     

    O să spun ceva ce poate sună aiurea, dar m-am tot gândit la răniții din Colectiv (tragedia aceea pe minem-a impresionat foarte mult)

    Unii dintre ei au fost călcați în picioare și au și ei traumatisme ca și mine, poate chiar mai rău, și pe deasupra mai au și arsuri.

    Așa că eu trebuie să rezist și să încerc să nu mă plâng.

  •  
    • 4455 mesaje
    9 Dec 2015, 14:39
    0 0
    Daria, io dorm cum am venit pe lume Nu mi-e frig, io-s aia cu cracii goi in cizme la 0 grade.
  •  
    • 13597 mesaje
    9 Dec 2015, 14:42
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 4455 mesaje
    9 Dec 2015, 15:43
    0 0
    Dancing, au fost cateva zile naspa, ieri n-a fost rau, acum iar e vant din ala turbat. Tura asta nici macar o creanga mai mare n-a cazut, data trecuta am avut juma' de copac in fata garajului.
  •  
    • 5144 mesaje
    9 Dec 2015, 15:47
    1 0
    hello, girls!
    am mai ajuns pe eva.ro cand si cand citind cate un articol, iar de data asta m-am gandit sa trec sa va salut.
    Odata cu marea schimbare din plan amoros, am inceput o curatenie generala si improspatare in toate planurile vietii, asa ca am fost cam ocupata in ultima perioada si sper ca tot voi mai fi, ca-s in plina revolutie
    Sper ca sunteti bine, sanatoase si daca vreti sa va molipsiti de la starea mea zen, spuneti-mi si va injectez imediat
  •  
    • 9728 mesaje
    9 Dec 2015, 16:06
    0 0
    Bună Basilio vorbește-ne puțin despre marea schmbare, te-ai recăsătorit, ești tot cu tipul de anul trecut?
  •  
    • 5144 mesaje
    9 Dec 2015, 16:28
    2 0
    marea schimbare a fost ruptura dupa ani multi de convietuire. apoi am avut o relatie pansament foarte „pansamentoasa” si perfect nimerita pentru situatia in care eram; relatie pe care am incheiat-o lin si subtil si intr-un mod sanatos pt amandoi
    am mai avut ceva de lucru si cu ex-basi pana l-am facut sa accepte despartirea si sa fie constient ca era prea tarziu pt noi sa mai facem cuplul ala perfect sudat pe care il faceam candva.
    dupa o perioada cu flirturi si tatonari nematerializate, am intalnit pe cineva cu care am inceput o nebunie frumoasa nu avem decat o luna de cand ne stim, dar suntem pe aceeasi lungime de unda si tragem in aceeasi directie. mai avem de lucru cu calibrarea, pentru ca fiecare vine la pachet cu bagajele lui, dar important e ca lucrurile se intampla frumos.
    in rest, in ce priveste cariera si dezvoltarea personala am muncit mult si cu drag si cu spor si m-am apucat de facut schimbari sanatoase pentru sufletelul meu. in plus, m-am mutat la casa mea si asta imi aduce liniste.