O cafeanea pentru oricare

  •  
    • 246 mesaje
    20 Dec 2014, 19:10
    1 0
    gabriela42 said:impreuna cu ei rememorati lucrurile frumoase si asigura-i ca mama lor de acolo din cer ii vegheaza si le este alaturi mereu si mereu !!!!!!!!!!!!!!!!!!

     
    Gabriela, esti frumoasa si buna in gandul tau! Am incercat. Am mereu lumanare aprinsa in casa cu poza ei, a Mariei. Fac mereu cam ce i-ar fi placut ei cand vin baietii ei la mine. Putin, fac putin. Sa fie primit !

  •  
    • 12208 mesaje
    20 Dec 2014, 19:38
    2 0
    Criza-n-tema said:
    gabriela42 said:impreuna cu ei rememorati lucrurile frumoase si asigura-i ca mama lor de acolo din cer ii vegheaza si le este alaturi mereu si mereu !!!!!!!!!!!!!!!!!!

     
    Gabriela, esti frumoasa si buna in gandul tau! Am incercat. Am mereu lumanare aprinsa in casa cu poza ei, a Mariei. Fac mereu cam ce i-ar fi placut ei cand vin baietii ei la mine. Putin, fac putin. Sa fie primit !

    AMIN!

  •  
    • 12208 mesaje
    20 Dec 2014, 19:43
    1 0
    gesturile aparent mici pe care le facem pentru a-ii bucura pe ceilalti , ne inalta !si conteaza pentru noi insine in primul rand !
  •  
    • 246 mesaje
    20 Dec 2014, 20:06
    1 0
    gabriela42 said:gesturile aparent mici pe care le facem pentru a-ii bucura pe ceilalti , ne inalta !si conteaza pentru noi insine in primul rand !

     
    Eu vreau sa conteze pentru altii, nu pentru mine.  

  •  
    • 12208 mesaje
    20 Dec 2014, 20:15
    2 0
    Te rog tine cont de o formulare pe care iti propun sa le trannsmiti copiilor ...desi la prima vedere pare nu foarte incurajatoare pentru ei , spune-le ca sunt norocosi acum ca au un inger personal ce ii vegheaza din ceruri , eu cu aceste cuvinte ma imbarbatam singura cand a murit tatal meu !
  •  
    • 12208 mesaje
    20 Dec 2014, 20:17
    2 0
    Criza-n-tema said:
    gabriela42 said:gesturile aparent mici pe care le facem pentru a-ii bucura pe ceilalti , ne inalta !si conteaza pentru noi insine in primul rand !

     
    Eu vreau sa conteze pentru altii, nu pentru mine.  

    pentru linistea ta sufleteasca conteaza! pentru sentimentul ca ai alinat pe cineva si ca ai un rost bun in lume asta trecatoare!asta am vrut sa spun , pentru ca e sigur pentru copii conteaza !!! 


    Acest mesaj a fost editat de către gabriela42: 20 Dec 2014, 20:17
  •  
    • 12208 mesaje
    20 Dec 2014, 20:30
    2 0
    am citit ceva intresant .....

    Anul 2015 in arta Feng Shui este recunoscut drept Anul Oii, iar diagrama acestuia pare a fi bine echilibrata, si nu la fel de tumultoasa ca cea din 2014. Persoanele nascute sub acest semn zodiacal sunt calme din fire si au totodata posibilitatea de a-si pastra echilibrul enegetic, mai degraba decat sa fie fie condusi de furie sau alte trairi negative. Odata cu inceputul Anului Nou, ar fi bine sa faci un pact cu tine pentru a fi mai bun si rabdator cu cei din jur.

    Toate cele cinci elemente lumesti - lemn, apa, pamant, foc și metal - apar in anul Oii foarte frumos echilibrate, existand un amestec sanatos de energii Yin si Yang, doi piloni importanti care adauga stabilitate energiei din lume.

    Relatiile personale ar trebui sa se imbunatateasca si chiar daca acest an care urmeaza nu va aduce numai lucruri bune, acest semn zodiacal are posibilitatea de a crea energie pozitiva in intreaga lume. Anul Oii pare a fi mai pasnic, mai putin plin de conflicte si se preconizeaza un mare noroc in avere.

    Exista mai multe motive pentru a spera in imbunatatirea acestui an, si de a face lucruruile in asa fel incat viata noastra sa devina mai usoara. Oportunitati vor fi cu siguranta, asa ca nu ezitati sa faceti planuri de viitor in care sa introduceti strategii optime pentru a obtine o mai mare bunastare si succes pentru persoanele care activeaza sfera afacerilor sau comertului.

    Cu toate acestea, Anul Oii are un aspect negativ, steaua ostilitatii este bine conturata si in pericol de a domina, aducand cu ea un sentiment de neincredere si neintelegeri, mai ales in cazul relatiilor care nu sunt foarte bine consolidate.

    Desi unele semne individuale ale zodiacului vor excela in 2015, in general norocul pentru fiecare semn va fi ceva mai slab. De aceea este esential sa se recurga la puterea interioara pentru a ramane increzator si pozitiv, numai in acest fel se va putea cunoaste succesul. Cei care raman mai puternici si determinati vor avea o sansa mult mai buna sa isi implineasca visele sau scopurile propuse.
  •  
    • 12208 mesaje
    20 Dec 2014, 20:30
    1 0
    nu stiu ,cat conteaza pentru voi a sti ce predictii sunt, dar pentru mine este relativ mai usor atunci cand stiu la ce sa ma astept de la ce urmeaza !
    Acest mesaj a fost editat de către gabriela42: 20 Dec 2014, 20:34
  •  
    • 2109 mesaje
    20 Dec 2014, 20:59
    1 0
    Am avut o zi relativ frumoasa, va urez o seara placuta dragelor si imi pare rau ca azi n am putut sa fiu alaturi de voi!! O seara minunata!! Cu drag,S!
  •  
    • 2109 mesaje
    20 Dec 2014, 20:59
    2 0
    Am avut o zi relativ frumoasa, va urez o seara placuta dragelor si imi pare rau ca azi n am putut sa fiu alaturi de voi!! O seara minunata!! Cu drag,S!
  •  
    • 7959 mesaje
    20 Dec 2014, 21:12
    1 0
    gabriela42 said:nu stiu ,cat conteaza pentru voi a sti ce predictii sunt, dar pentru mine este relativ mai usor atunci cand stiu la ce sa ma astept de la ce urmeaza !

     Nu cred in predictiile astrale nicicum. O perioada am facut naveta la o scoala unde lucram si pe drum citeam tot felul de "predictii", care nu faceau decat sa ma bucure sau intristeze pt moment, dupa care constatam ca ma bucurasem sau intristasem degeaba. In facultate aveam un coleg care lucra la un ziar si la o cafea compunea horoscopul pe o  saptamana impreuna cu colegi de-ai nostri.   Singurul care mi s-a parut cel mai aproape de adevar a fost zodiacul chinezesc, chiar acum m-am uitat pe net pt ca nu-l am fizic la indemana. Nici azi, dupa atatia ani de cand stiu de el nu m-a dezamagit. Astea pe zile, saptamani, ani nu se potriveste. Cel putin la mine. 

  •  
    • 12208 mesaje
    20 Dec 2014, 21:24
    0 0
    White_Storm said:
    gabriela42 said:nu stiu ,cat conteaza pentru voi a sti ce predictii sunt, dar pentru mine este relativ mai usor atunci cand stiu la ce sa ma astept de la ce urmeaza !

     Nu cred in predictiile astrale nicicum. O perioada am facut naveta la o scoala unde lucram si pe drum citeam tot felul de "predictii", care nu faceau decat sa ma bucure sau intristeze pt moment, dupa care constatam ca ma bucurasem sau intristasem degeaba. In facultate aveam un coleg care lucra la un ziar si la o cafea compunea horoscopul pe o  saptamana impreuna cu colegi de-ai nostri.   Singurul care mi s-a parut cel mai aproape de adevar a fost zodiacul chinezesc, chiar acum m-am uitat pe net pt ca nu-l am fizic la indemana. Nici azi, dupa atatia ani de cand stiu de el nu m-a dezamagit. Astea pe zile, saptamani, ani nu se potriveste. Cel putin la mine. 

     pai de zodiacul chinezesc vorbeam ...

  •  
    • 7959 mesaje
    20 Dec 2014, 21:30
    1 0
    saturn93 said:Am avut o zi relativ frumoasa, va urez o seara placuta dragelor si imi pare rau ca azi n am putut sa fiu alaturi de voi!! O seara minunata!! Cu drag,S!

     Draga S, esti tare scumpa la vedere. De maine sper sa fi prezenta, ca la cateva absente, iti scad nota la purtare.

  •  
    • 12208 mesaje
    20 Dec 2014, 21:34
    0 0
    azi a avut invoire speciala ...! lasa fetita in pace !
  •  
    • 7959 mesaje
    20 Dec 2014, 21:39
    1 0
    gabriela42 said:
    White_Storm said:
    gabriela42 said:nu stiu ,cat conteaza pentru voi a sti ce predictii sunt, dar pentru mine este relativ mai usor atunci cand stiu la ce sa ma astept de la ce urmeaza !

     Nu cred in predictiile astrale nicicum. O perioada am facut naveta la o scoala unde lucram si pe drum citeam tot felul de "predictii", care nu faceau decat sa ma bucure sau intristeze pt moment, dupa care constatam ca ma bucurasem sau intristasem degeaba. In facultate aveam un coleg care lucra la un ziar si la o cafea compunea horoscopul pe o  saptamana impreuna cu colegi de-ai nostri.   Singurul care mi s-a parut cel mai aproape de adevar a fost zodiacul chinezesc, chiar acum m-am uitat pe net pt ca nu-l am fizic la indemana. Nici azi, dupa atatia ani de cand stiu de el nu m-a dezamagit. Astea pe zile, saptamani, ani nu se potriveste. Cel putin la mine. 

     pai de zodiacul chinezesc vorbeam ...

     Si eu, dar nu de predictii, pe alea nu m-am uitat. Ma refeream la trasaturile fiecaruia, nu pe ce se prevede in viitor. 

  •  
    • 12208 mesaje
    20 Dec 2014, 21:39
    0 0
    saturn93 said:Am avut o zi relativ frumoasa, va urez o seara placuta dragelor si imi pare rau ca azi n am putut sa fiu alaturi de voi!! O seara minunata!! Cu drag,S!
    saturn93 said:Multumesc!!! O zi superba sa ai!

    http://www.visualopportunity.ro/files/felicitaretrendafirroz.jpg  pentru sarbatorita ....cu drag

     

  •  
    • 12208 mesaje
    20 Dec 2014, 21:41
    1 0
    White_Storm said:
    gabriela42 said:
    White_Storm said:
    gabriela42 said:nu stiu ,cat conteaza pentru voi a sti ce predictii sunt, dar pentru mine este relativ mai usor atunci cand stiu la ce sa ma astept de la ce urmeaza !

     Nu cred in predictiile astrale nicicum. O perioada am facut naveta la o scoala unde lucram si pe drum citeam tot felul de "predictii", care nu faceau decat sa ma bucure sau intristeze pt moment, dupa care constatam ca ma bucurasem sau intristasem degeaba. In facultate aveam un coleg care lucra la un ziar si la o cafea compunea horoscopul pe o  saptamana impreuna cu colegi de-ai nostri.   Singurul care mi s-a parut cel mai aproape de adevar a fost zodiacul chinezesc, chiar acum m-am uitat pe net pt ca nu-l am fizic la indemana. Nici azi, dupa atatia ani de cand stiu de el nu m-a dezamagit. Astea pe zile, saptamani, ani nu se potriveste. Cel putin la mine. 

     pai de zodiacul chinezesc vorbeam ...

     Si eu, dar nu de predictii, pe alea nu m-am uitat. Ma refeream la trasaturile fiecaruia, nu pe ce se prevede in viitor. 

    eu urmaresc zodiacul chinezesc in comparatie ce cel european si , al lor este mult mai potrivit si destul de aproape de adevar , asta nu indseamna ca nu traiesc daca nu imi citesc intai horoscopul , dar imi place sa stiu ... 

  •  
    • 7959 mesaje
    20 Dec 2014, 21:59
    1 0
    gabriela42 said:
    White_Storm said:
    gabriela42 said:
    White_Storm said:
    gabriela42 said:nu stiu ,cat conteaza pentru voi a sti ce predictii sunt, dar pentru mine este relativ mai usor atunci cand stiu la ce sa ma astept de la ce urmeaza !

     Nu cred in predictiile astrale nicicum. O perioada am facut naveta la o scoala unde lucram si pe drum citeam tot felul de "predictii", care nu faceau decat sa ma bucure sau intristeze pt moment, dupa care constatam ca ma bucurasem sau intristasem degeaba. In facultate aveam un coleg care lucra la un ziar si la o cafea compunea horoscopul pe o  saptamana impreuna cu colegi de-ai nostri.   Singurul care mi s-a parut cel mai aproape de adevar a fost zodiacul chinezesc, chiar acum m-am uitat pe net pt ca nu-l am fizic la indemana. Nici azi, dupa atatia ani de cand stiu de el nu m-a dezamagit. Astea pe zile, saptamani, ani nu se potriveste. Cel putin la mine. 

     pai de zodiacul chinezesc vorbeam ...

     Si eu, dar nu de predictii, pe alea nu m-am uitat. Ma refeream la trasaturile fiecaruia, nu pe ce se prevede in viitor. 

    eu urmaresc zodiacul chinezesc in comparatie ce cel european si , al lor este mult mai potrivit si destul de aproape de adevar , asta nu indseamna ca nu traiesc daca nu imi citesc intai horoscopul , dar imi place sa stiu ... 

     Mie mi-a trecut. Era o moda dupa revolutie, acum nici Neti Sandu nu stie ce spune. Sa nu te superi pe mine, dar daca dumnezeu vroia sa stim adevarul, il stiam. Nici in ghicitul in cafea nu cred, nici in "talmacirea" viselor, iar cu ghicitul in carti nici atat nu le am si nici nu ma intereseaza. Ce vine maine, maine vad. Mai e si autosugestia si faci din tantar armasar. Nu-i de mine.


    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 20 Dec 2014, 22:00
  •  
    • 2109 mesaje
    20 Dec 2014, 22:01
    1 0
    Azi am bagat in mine 3 eclere, o ciocolata, alune , suc si fistic)
    Si am primit cadoaie bashtane de la apropiati
  •  
    • 7959 mesaje
    20 Dec 2014, 22:07
    0 0
    saturn93 said:Azi am bagat in mine 3 eclere, o ciocolata, alune , suc si fistic)
    Si am primit cadoaie bashtane de la apropiati

     Sa nu te vad! Bravo pt cadoaie! Te-ai simtit bine, am vazut. Asa si trebuie cand implinesti o varsta. Aveam o colega la liceu care era asa de sensibila, nu stiu motivul, care plangea cand era ziua ei spunand ca e mai aproape de sfarsit cu inca un an. Deh, astia de la filologie, niste prosti sensibili.