O cafeanea pentru oricare

  •  
    • 7959 mesaje
    20 Dec 2014, 13:47
    1 0
    zorro_ said:
    White_Storm said:Voi va dati seama ca putem posta in cresa, nu? Dar n-am facut-o. 1 la 0 pt echipa noastra. ........inca.

     

    ...eu nu postez acolo pana nu contribui la inmultirea planetei

     

    ...as contribui cu domnisoara cicoare, dar este prea batrana

     Am postat si eu pe acolo cate o idee de bun simt. Aici  era vorba de prostiile postate pe pagini intregi in cafeneaua pt toti. De ce le scoti de la naftalina? Iti place si tie sa atati spiritele?

  •  
    • 2109 mesaje
    20 Dec 2014, 14:03
    1 0
    Am facut o rulada de vita cu cascaval si bacon la mijloc si garnitura de ciuperci sote si desert ( reunosc ) am cumparat niste eclere foarte bune spre surprinderea mea ma simt mai bine decat credeam astazi
  •  
    • 7959 mesaje
    20 Dec 2014, 17:18
    1 0
    saturn93 said:Am facut o rulada de vita cu cascaval si bacon la mijloc si garnitura de ciuperci sote si desert ( reunosc ) am cumparat niste eclere foarte bune spre surprinderea mea ma simt mai bine decat credeam astazi

     Rulada e fara aluat sper, ia da si la mine o portie sa-ti dau nota. Daca e cu aluat, mananc-o tu, io vreau doar ciupercile.

  •  
    • 2109 mesaje
    20 Dec 2014, 17:40
    2 0
    Blatul este carnea in sine si la mijloc bacon si cascaval , apoi rulata ... Deasupra am pus baitz de miere, ulei , boia iute , dulce , piper , un pic de apa si boabe de mustar.... Am gustat o a iesit minunata!
  •  
    • 7959 mesaje
    20 Dec 2014, 17:50
    2 0
    saturn93 said:Blatul este carnea in sine si la mijloc bacon si cascaval , apoi rulata ... Deasupra am pus baitz de miere, ulei , boia iute , dulce , piper , un pic de apa si boabe de mustar.... Am gustat o a iesit minunata!

     Sa ai pofta! N-am folosit miere la mancaruri. Nu curge de pe rulada in tava? Ca la caldura ea se topeste, se inmoaie.

  •  
    • 12208 mesaje
    20 Dec 2014, 17:55
    1 0
    seara frumoasa oameni buni!
  •  
    • 7959 mesaje
    20 Dec 2014, 17:58
    1 0
    Am facut rulada, dar din piept de pui. Pieptul batut ca pt snitel, condimentat. Pui pe el un deget de cascaval, unul de sunca grasuta, nu slanina, ardei rosu din borcan si o jumate de castravete acru. Se face un rulou cu toate ingredientele la interior, sa da prin faina si ou si se prajeste in baie de ulei incins. O minune sunt. E mai dietetic la cuptor, dar trebuie intepenita rulada cu scobitori si nu o mai poti da prin faina si ou.Cand fac de astea niciodata nu raman pe a doua zi.
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 20 Dec 2014, 18:06
  •  
    • 12208 mesaje
    20 Dec 2014, 17:59
    1 0
    este tare buna rulada , mie imi iese nemaipomenita cea din piept de curcan , are o culoare frumoasa si daca o pun la cuptor se face destul de repede !
  •  
    • 12208 mesaje
    20 Dec 2014, 18:00
    1 0
    am adus niste colinde frumoase , adevarate nu contrafacute ....https://www.youtube.com/watch?v=S8gsTkk3v_U
  •  
    • 7959 mesaje
    20 Dec 2014, 18:02
    2 0
    gabriela42 said:seara frumoasa oameni buni!

     Buna. Abia te-am citit azi. Si eu am fost plecata.

  •  
    • 12208 mesaje
    20 Dec 2014, 18:14
    1 0
    White_Storm said:
    gabriela42 said:seara frumoasa oameni buni!

     Buna. Abia te-am citit azi. Si eu am fost plecata.

    buna dragalaso , intru mai rar , familia e de vina  

  •  
    • 12208 mesaje
    20 Dec 2014, 18:17
    0 0
    White_Storm said:
    gabriela42 said:seara frumoasa oameni buni!

     Buna. Abia te-am citit azi. Si eu am fost plecata.

     draga STORMY , mai avem champagne  ??ca am muncit azi ca o sclava ...pe plantatie ....


    Acest mesaj a fost editat de către gabriela42: 20 Dec 2014, 18:35
  •  
    • 7959 mesaje
    20 Dec 2014, 18:21
    1 0
    Nu mai e. Mi-am facut de cap aseara si n-a mai ramas. Te-ai suparat? Iau alta, promit!
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 20 Dec 2014, 18:50
  •  
    • 12208 mesaje
    20 Dec 2014, 18:23
    1 0
    ei glumeam , stii doar ca nu asta este preocuparea cuiva de pe aici ...
  •  
    • 12208 mesaje
    20 Dec 2014, 18:24
    1 0
    Intra doi unguri la mine in magazin.
    - Ce doriti? ii intreb.
    - Vrem doi cutie de pateu.
    - De care? Bucegi, Scandia, Antrefrig?
    - No, no!...
    - Ei hai acuma...zic, sa nu-mi spuneti ca vreti Ardealul !?
  •  
    • 12208 mesaje
    20 Dec 2014, 18:34
    1 0
    O blonda se duce cu acvariul cu un peste la veterinar.
    - Eu cred ca este epileptic... ii spune ea veterinarului.
    Veterinarul arunca o privire si ii raspunde:
    -Mie mi se pare ca e destul de linistit.
    - Stai, inca nu l-am scos din apa !
  •  
    • 246 mesaje
    20 Dec 2014, 18:54
    2 0
    Si eu am muncit azi mult. Am facut-o pentru o cauza nobila. Cred. A murit o prietena de- a mea. Si a lasat doi copii. Ori de cate ori ii invit aprind o lumanare intr-un colt de casa, pregatesc multe feluri de mancare , fac pachet de dus acasa , asta ar fi partea materiala. Dar imi ascund lacrimile si plang dupa ce pleaca ei. Incerc sa imi imaginez ce e in sufletul copiilor si imi amintesc de ea, de Maria. Suflet bland si mereu in suferinta inabusita. Viata e asa, asa e si moartea.
  •  
    • 12208 mesaje
    20 Dec 2014, 18:55
    2 0
    Criza-n-tema said:Si eu am muncit azi mult. Am facut-o pentru o cauza nobila. Cred. A murit o prietena de- a mea. Si a lasat doi copii. Ori de cate ori ii invit aprind o lumanare intr-un colt de casa, pregatesc multe feluri de mancare , fac pachet de dus acasa , asta ar fi partea materiala. Dar imi ascund lacrimile si plang dupa ce pleaca ei. Incerc sa imi imaginez ce e in sufletul copiilor si imi amintesc de ea, de Maria. Suflet bland si mereu in suferinta inabusita. Viata e asa, asa e si moartea.

    condoleante , ingerii sunt luati mai devreme ...pacat pentru copilasi caci sufera mult ! 

  •  
    • 246 mesaje
    20 Dec 2014, 18:59
    2 0
    gabriela42 said:
    Criza-n-tema said:Si eu am muncit azi mult. Am facut-o pentru o cauza nobila. Cred. A murit o prietena de- a mea. Si a lasat doi copii. Ori de cate ori ii invit aprind o lumanare intr-un colt de casa, pregatesc multe feluri de mancare , fac pachet de dus acasa , asta ar fi partea materiala. Dar imi ascund lacrimile si plang dupa ce pleaca ei. Incerc sa imi imaginez ce e in sufletul copiilor si imi amintesc de ea, de Maria. Suflet bland si mereu in suferinta inabusita. Viata e asa, asa e si moartea.

    condoleante , ingerii sunt luati mai devreme ...pacat pentru copilasi caci sufera mult ! 

    Gabriela, asta ma intereseaza acum, cum pot face ceva pentru copii. Faptul ca eu sufar pentru moartea ei e secundar. Nu conteaza. Conteaza sufletul unor copii ramasi fara mama. 

  •  
    • 12208 mesaje
    20 Dec 2014, 19:01
    2 0
    impreuna cu ei rememorati lucrurile frumoase si asigura-i ca mama lor de acolo din cer ii vegheaza si le este alaturi mereu si mereu !!!!!!!!!!!!!!!!!!