O cafeanea pentru oricare

  •  
    • 12208 mesaje
    9 Oct 2014, 19:29
    1 0
    bine faci baga 100 de flotari sa scada burta si apoi treci la masa , pe mine m-ai refuzat azi ....
  •  
    • 7959 mesaje
    9 Oct 2014, 19:38
    1 0
    ana_ilil said:
    White_Storm said:
    gabriela42 said:
    White_Storm said:
    navigi said:o da, vreau!
    numa' ca nu pot vizualiza chestiile alea .

     Te-am intrecut de data asta. Misto Gabi, imi plac tembelii astia de la "Fara zahar".
     

     pai si restul ai apucat sa vezi??/ ce bunatatiuri ti-am lasat si cafele si urari si micdejune ....nu cred ca le-ai putut vedea pe toate ca eu pun nu ma incurc ...seara faina sa aveti !

     Ma uit acum, abia am benit acasa, rupta de picioare si de foame. M-am uitat in fuga, printre... altele. Avem un control maine si am avut un pic de treaba. Seara buna tuturor.

     hai incoa la o salata verde cu hering si cu ceapa rosie, stoarsa o lamaie asa cu mainile... hai gabita pune ceva muzica, n-am apucat sa ascult tot ....azi impline ceva ani John Lennon

     Ana si tu esti la dieta? Ca e misto ce ai tu acolo.

  •  
    • 817 mesaje
    9 Oct 2014, 19:44
    1 0
    gabriela42 said:bine faci baga 100 de flotari sa scada burta si apoi treci la masa , pe mine m-ai refuzat azi ....

     

    promit ca oe viitor nu-ti mai refuz nici o invitatie. indiferent pentru ce e

  •  
    • 1615 mesaje
    9 Oct 2014, 19:44
    1 0
    navigi said:va rog, va rog, sunt la dieta. imi faceti pofte!!

     pune mana pe o femeie si o sa-ti treaca  poftele carnale, iti recomand sa fi un pic mai maleabil cu evele de pe aici... 
    e greu?
     

  •  
    • 817 mesaje
    9 Oct 2014, 19:46
    2 0
    ana_ilil said:
    navigi said:va rog, va rog, sunt la dieta. imi faceti pofte!!

     pune mana pe o femeie si o sa-ti treaca  poftele carnale, iti recomand sa fi un pic mai maleabil cu evele de pe aici... 
    e greu?
     

     

    da sunt maleabil. cu tine, cu uait, cu gabriela. ce, voi nu sunteti eve?

  •  
    • 1615 mesaje
    9 Oct 2014, 19:46
    1 0
    White_Storm said:
    ana_ilil said:
    White_Storm said:
    gabriela42 said:
    White_Storm said:
    navigi said:o da, vreau!
    numa' ca nu pot vizualiza chestiile alea .

     Te-am intrecut de data asta. Misto Gabi, imi plac tembelii astia de la "Fara zahar".
     

     pai si restul ai apucat sa vezi??/ ce bunatatiuri ti-am lasat si cafele si urari si micdejune ....nu cred ca le-ai putut vedea pe toate ca eu pun nu ma incurc ...seara faina sa aveti !

     Ma uit acum, abia am benit acasa, rupta de picioare si de foame. M-am uitat in fuga, printre... altele. Avem un control maine si am avut un pic de treaba. Seara buna tuturor.

     hai incoa la o salata verde cu hering si cu ceapa rosie, stoarsa o lamaie asa cu mainile... hai gabita pune ceva muzica, n-am apucat sa ascult tot ....azi impline ceva ani John Lennon

     Ana si tu esti la dieta? Ca e misto ce ai tu acolo.

     daaaa, deja am facut un chintal... 

  •  
    • 1615 mesaje
    9 Oct 2014, 19:53
    2 0
    navigi said:
    ana_ilil said:
    navigi said:va rog, va rog, sunt la dieta. imi faceti pofte!!

     pune mana pe o femeie si o sa-ti treaca  poftele carnale, iti recomand sa fi un pic mai maleabil cu evele de pe aici... 
    e greu?
     

     

    da sunt maleabil. cu tine, cu uait, cu gabriela. ce, voi nu sunteti eve?

    important este sa avem bun simt in raspunsuri, sa stim cand este acea limita si sa ne punem in pielea omului care este la nevoie,... sa nu se faca jocul unora care nu au cei "7 ani de acasa"... 

  •  
    • 817 mesaje
    9 Oct 2014, 20:01
    2 0
    absolut. ai perfecta dreptate.
    dupa cum vezi, discutam ca niste oameni, glumim ,radem si ne cunoastem bunu simt si limita. adeica glumele, ciar daca au un substrat eroic,au o limita. io asa vad lucrurile.
    daca exagerez, sunt sigur ca-mi vei atrage atentia iar eu imi voi cere iertare.
    suntem oameni, nu animale.
  •  
    • 817 mesaje
    9 Oct 2014, 20:03
    1 0
    ana_ilil said:sa ne punem in pielea omului care este la nevoie,...

    dezvolta putin aceasta fraza, ca nu prea am reusit sa o inteleg.
  •  
    • 1615 mesaje
    9 Oct 2014, 20:21
    1 0
    navigi said:
    ana_ilil said:sa ne punem in pielea omului care este la nevoie,...

    dezvolta putin aceasta fraza, ca nu prea am reusit sa o inteleg.
     

     dezvoltarea in cultura lasa radacini, ideea este sa ai grija sa le prinzi...
    ar fi cazul  sa avem grija, astia care ne purtam aiurea cumva totul se poate intoarce impotriva noastra.
     

  •  
    • 817 mesaje
    9 Oct 2014, 20:35
    1 0
    ana_ilil said:
    navigi said:
    ana_ilil said:sa ne punem in pielea omului care este la nevoie,...

    dezvolta putin aceasta fraza, ca nu prea am reusit sa o inteleg.
     

     dezvoltarea in cultura lasa radacini, ideea este sa ai grija sa le prinzi...
    ar fi cazul  sa avem grija, astia care ne purtam aiurea cumva totul se poate intoarce impotriva noastra.
     

     

    din nou sunt de acord cu tine

    dar exact asa cum spui, io doar raspund la formele de abordare folosite la adresa mea. cu aceiasi forma. ca sunt unele userite care au perpetuat acesta forma, este alegerea lor. io nu incerc sa schimb mentalitatea nimanui. mai ales  impresia.

    intrun fel, tu spui ca un om sa-si intoarca si celallt obraz, sa se lase jecmanit sufleteste, sa se lase calcat in picioare...fara ca el sa nu aiba nici o reactie.

    nu suntem nici in biserica, nu e nici dalai lama prin preajma........este doar un forum.

  •  
    • 817 mesaje
    9 Oct 2014, 20:36
    1 0
    ca sa rezum. ma tratezi cu respect, te tratez cu respect.
    e simplu.
  •  
    • 7959 mesaje
    9 Oct 2014, 20:39
    1 0
    ana_ilil said:
    navigi said:
    ana_ilil said:sa ne punem in pielea omului care este la nevoie,...

    dezvolta putin aceasta fraza, ca nu prea am reusit sa o inteleg.
     

     dezvoltarea in cultura lasa radacini, ideea este sa ai grija sa le prinzi...
    ar fi cazul  sa avem grija, astia care ne purtam aiurea cumva totul se poate intoarce impotriva noastra.
     

     Ba eu nu cred ca se intoarce. Eu am facut bine destul unor persoane si nu mi s-a intors, binele. Ba din contra. 

  •  
    • 1615 mesaje
    9 Oct 2014, 20:40
    1 0
    Eu pe fetele din cafenea le respect, pe unele din ele, pe mizdis, pe samo, pe schon, pe aia mica cu pockerul dancing, onuta care tot timpul ma trage de urechi... cafe, si toate fetele care sunt pe aici.... de ce trebuie sa ne punem contra cumva?
  •  
    • 7959 mesaje
    9 Oct 2014, 20:42
    0 0
    navigi said:
    ana_ilil said:
    navigi said:
    ana_ilil said:sa ne punem in pielea omului care este la nevoie,...

    dezvolta putin aceasta fraza, ca nu prea am reusit sa o inteleg.
     

     dezvoltarea in cultura lasa radacini, ideea este sa ai grija sa le prinzi...
    ar fi cazul  sa avem grija, astia care ne purtam aiurea cumva totul se poate intoarce impotriva noastra.
     

     

    din nou sunt de acord cu tine

    dar exact asa cum spui, io doar raspund la formele de abordare folosite la adresa mea. cu aceiasi forma. ca sunt unele userite care au perpetuat acesta forma, este alegerea lor. io nu incerc sa schimb mentalitatea nimanui. mai ales  impresia.

    intrun fel, tu spui ca un om sa-si intoarca si celallt obraz, sa se lase jecmanit sufleteste, sa se lase calcat in picioare...fara ca el sa nu aiba nici o reactie.

    nu suntem nici in biserica, nu e nici dalai lama prin preajma........este doar un forum.

     ... si ala public. Nimeni n-a inteles ca unii fac pe nebunii, nu pentru atentie, ci pentru a demonstra ceva.

  •  
    • 817 mesaje
    9 Oct 2014, 20:49
    1 0
    ana_ilil said:Eu pe fetele din cafenea le respect, pe unele din ele, pe mizdis, pe samo, pe schon, pe aia mica cu pockerul dancing, onuta care tot timpul ma trage de urechi... cafe, si toate fetele care sunt pe aici.... de ce trebuie sa ne punem contra cumva?

     

     

    tot respectul pentru ele am si eu.

    numa ca forma mea de exprimare libertina, discutiile cu tenta sexuala, aduce  indigestie integritatii moralitatii lor.

    totul are un inceput, si chiar te rog sa le intrebi care a  fost inceputul, de ce au ales forma de abordare ca si cum erau matroanele acestui loc.

     uitandu-ma in urma, erau foarte multi oameni care postau aici. nu mai departe de inceputul anului, existau foarte multi useri care postaui constant. incet incet, din cauza comoprtamentului unor userite, acele persoane au disparut de pe forum. si ghici, io nu eram in perioada aia

     

  •  
    • 12208 mesaje
    9 Oct 2014, 20:59
    0 0
    respectul sta la baza comunicarii intre oamneni , faptul ca unii sunt mai useri decat altii creaza aceasta stare neplacuta ; daca intr-un anume moment toata lumea glumeste pe un anume subiect cum a fost clubul tubulentelor si apoi se trezeste cineva sa o ia in personal ca si jignire desi toata lumea stie de gluma , aruncatul cu noroi in anumite persoana si apoi altele blamate ca ar fi clone ....??/de ce atitudinea de stapani ai forumului doar pentru ca activezi de cativa ani , aceasta activitate iti da dreptul sa jignesti si sa acuzi pe nedrept ...?/tratamentul diferentiat al noilor useri ...pe care nu l-am inteles deloc ??/sunt cativa factori care au indepartat oamenii care ar fi vrut sa posteze poate si si-au pierdut interesul pentru a nu naste controverse si discutii inutile !
  •  
    • 1615 mesaje
    9 Oct 2014, 21:12
    0 0
    White_Storm said:
    ana_ilil said:
    navigi said:
    ana_ilil said:sa ne punem in pielea omului care este la nevoie,...

    dezvolta putin aceasta fraza, ca nu prea am reusit sa o inteleg.
     

     dezvoltarea in cultura lasa radacini, ideea este sa ai grija sa le prinzi...
    ar fi cazul  sa avem grija, astia care ne purtam aiurea cumva totul se poate intoarce impotriva noastra.
     

     Ba eu nu cred ca se intoarce. Eu am facut bine destul unor persoane si nu mi s-a intors, binele. Ba din contra.
    nu trebuie sa judeci pe nimeni ! daca zici ca ai facut bine si nu ai gandit din suflet, e vax! 
    mi-e dor de anda! 

  •  
    • 817 mesaje
    9 Oct 2014, 21:17
    1 1
    gabriela42 said:respectul sta la baza comunicarii intre oamneni , faptul ca unii sunt mai useri decat altii creaza aceasta stare neplacuta ; daca intr-un anume moment toata lumea glumeste pe un anume subiect cum a fost clubul tubulentelor si apoi se trezeste cineva sa o ia in personal ca si jignire desi toata lumea stie de gluma , aruncatul cu noroi in anumite persoana si apoi altele blamate ca ar fi clone ....??/de ce atitudinea de stapani ai forumului doar pentru ca activezi de cativa ani , aceasta activitate iti da dreptul sa jignesti si sa acuzi pe nedrept ...?/tratamentul diferentiat al noilor useri ...pe care nu l-am inteles deloc ??/sunt cativa factori care au indepartat oamenii care ar fi vrut sa posteze poate si si-au pierdut interesul pentru a nu naste controverse si discutii inutile !

     

    ooo, ca sa nu mai zic de clone!

     prima abordare din partea lor, nu mai stiu cine era , a fost: da' tu a cui clona mai esti? ai venit sa te razbuni?

    cat de linistit sa fi, cat de bun simt sa ai si cat de intelegere sa existe, daca prima abordare e de genul asta, iti vine sa le uti.

    faptul ca postam in alte topice decat in cafenea, am devenit troll. dupa clona eram trol.

    poate ca as fi acceptat situatia asa cum era, dar ca niste oi blege, s-au naspustit toate cu replici din ce in ce mai inteligente.

     si ca sa vezi ipocrizie, nu au intrebat cine sunt, nu au spus un bun veni si ca o cireasa pe tort, mi-au reportat profilul igivan ca troll. intradevar, atunci cand cineva se comoparta diferit ca oaiadin ele, este troll. si nu un porofil, ci trei profile au a juns la groapa de gunoi doar pentru ca ele s-au luat dupa oaia principala.

  •  
    • 7959 mesaje
    9 Oct 2014, 21:26
    0 0
    ana_ilil said:
    White_Storm said:
    ana_ilil said:
    navigi said:
    ana_ilil said:sa ne punem in pielea omului care este la nevoie,...

    dezvolta putin aceasta fraza, ca nu prea am reusit sa o inteleg.
     

     dezvoltarea in cultura lasa radacini, ideea este sa ai grija sa le prinzi...
    ar fi cazul  sa avem grija, astia care ne purtam aiurea cumva totul se poate intoarce impotriva noastra.
     

     Ba eu nu cred ca se intoarce. Eu am facut bine destul unor persoane si nu mi s-a intors, binele. Ba din contra.
    nu trebuie sa judeci pe nimeni ! daca zici ca ai facut bine si nu ai gandit din suflet, e vax! 
    mi-e dor de anda! 

     Ano, Anda e unica. De alde ca noi mai sunt. Eu vorbesc de viata, nu de un forum.