Eu te-am iubit corect gramatical

  •  
    • 2351 mesaje
    1 Feb 2013, 22:54
    0 0
    I_have_a_dream said:pai ce-ai de nu mancasi

    hai ma warm... 

     
    Hai mai Warm? Surd si mut

  •  
    • 10876 mesaje
    1 Feb 2013, 23:08
    0 0
    Tare iarba frate
    Acest mesaj a fost editat de către mikizda: 1 Feb 2013, 23:08
  •  
    • 9728 mesaje
    1 Feb 2013, 23:11
    0 0
    Care iarba, poate vrei sa zici "zapada"  
  •  
    • 7051 mesaje
    1 Feb 2013, 23:12
    3 0
    auzi...cica nu trebuie sa-i judeci pe altii doar din cauza ca pacatuiesc diferit...mi s-a parut interesant
  •  
    • 16187 mesaje
    1 Feb 2013, 23:14
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 7051 mesaje
    1 Feb 2013, 23:18
    1 0
    Milady_me said:Mda, Miki, asa se pare.

    Nu mah, serios acuma, din toata treaba asta poate iesi un scandal de pomina, chiar se simtea lipsa?

    Nu-i vorba, si mie-mi plac uneori scandalurile , dar numai alea muieresti. Au un chelcashoz al lor care le face misto, de-aia am si intretinut valvataia cateodata.

    Insa de-aici nu poate iesi ceva de felul asta....

     

     eu ma gandesc ca fiecare are dreptul sa-si arate antipatiile..se practica pe Eva...ieri n-am vazut sa intervii..sau in alt moment...de ce astazi?


    Acest mesaj a fost editat de către sorell: 1 Feb 2013, 23:19
  •  
    • 16187 mesaje
    1 Feb 2013, 23:21
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 7051 mesaje
    1 Feb 2013, 23:23
    1 0
    bun atunci..pot rasufla usurata...sunt pentru o Eva libera
  •  
    • 2351 mesaje
    1 Feb 2013, 23:33
    0 0
    sorell said:bun atunci..pot rasufla usurata...sunt pentru o Eva libera

     
    Care scandal? De catifea?

    Sa fie scandal dar s-o stim si noi!
     

  •  
    • 4503 mesaje
    1 Feb 2013, 23:37
    1 0
    eu am o colega din Albania si poti sa juri cu mana pe inima si pe Biblie si pe toti sfintii ca-i romanca: nici cel mai mic accent, nici cea mai mica greseala, vocabular foarte bine dezvoltat, scrie corect... 

    istoria ei? a castigat o bursa (ne-a explicat ca la momentul acela era mare lucru pentru un albanez sa vina sa studieze in Romania, facultatea facuta la noi era foarte bine vazuta la ei) si a facut liceul in Romania si apoi si facultatea si a ramas aici...

    despre ce vorbim? 
  •  
    • 9724 mesaje
    1 Feb 2013, 23:43
    0 0
    Mara77 said:eu am o colega din Albania si poti sa juri cu mana pe inima si pe Biblie si pe toti sfintii ca-i romanca: nici cel mai mic accent, nici cea mai mica greseala, vocabular foarte bine dezvoltat, scrie corect... 

    istoria ei? a castigat o bursa (ne-a explicat ca la momentul acela era mare lucru pentru un albanez sa vina sa studieze in Romania, facultatea facuta la noi era foarte bine vazuta la ei) si a facut liceul in Romania si apoi si facultatea si a ramas aici...

    despre ce vorbim? 

    Idem, prietena rusoaica (nu moldoveanca de peste Prut, ci rusoaica). Scrie si vorbeste romaneste, perfect. A facut facultatea in Romania, a stat inca vreo 7 ani dupa aia, si-apoi s-a carat in State

    Mara, fata faina, te facusi scumpa la vedere Mi-a fost dor!
     

  •  
    • 8715 mesaje
    1 Feb 2013, 23:44
    3 0
    Milady_me said:Warm, sincer, mi se pare de toata jena ce faci, de pagini intregi il toci si-l toci pe Dikens ca sa ce? Si de ce? O fi avut omul motivele lui sa invete limba romana, motive care pana la urma-s personale, ce inseamna asta, sa-l diseci de maniera asta?

    Foarte urat.

     


    Mi...

    Pana la urma, poate motive personale o fi avut si ambasadorul japoniei pentru a invata aceasta limba.
    Diferenta este ca el nu intra pe acest topic pentru a-si etata " propria-i splendoare"...



    Anyway, acel ambasador sunt absolut convins ca nu ar incerca sa le explice altora cam cum ar trebui sa traiasca...


    Aaaa, ca ideea exprimata de mine s-a lungit ca o " peltea" e meritul exclusiv al reginei ce persista in a gasi justificari Dick-ului acolo unde chiar nu sunt.

    E drept, personal nu am cu ce ma lauda.
    Dar ( ca si fibra musculara ori ca celula neuronala) si de as avea motive, as prefera sa-mi traiesc viata in mod discret, fara a-i anunta pe altii ce fel de ordine am impus in cadrul familiei mele.
    ( Yap, e o idee extresa dintr-un topic mai vechi, unde ( daca nu ma insel) Mr. Dick a fost perceput de catre " fetili" ca fiind putin cam " abuziv").

    Vorbind despre " caractere", el oarecum are tendinta de a se lauda...
    Ceea ce imi da de inteles ca toate eforturile sale sunt egale cu " nulla" atata vreme cat nu a invatat principiul cu " lauda de sine".


    Ok, dumitale poate credeai ca ma adresez personal lui...
    Adevarul este ca ma adresam nu doar lui, ci si celor asemanatori lui.


    Sunt dispus sa accept faptul ca ma insel, insa doar in cazul in care primesc argumente solide.

    Par egzampl, cand a adresat utlima oara Dick o vorba de incurajare?
    Cand a fost ultima oara cand a incercat sa contribuie in sens constuctiv la o discuie ( fara a se da pe sine ca exemplu)???

    Ahaaam, I seee...
    A dat sfaturi bune incurajandu-i pe toti sa fie asemeni lui fara a tine seama de faptul ca oamenii sunt diversi.

    " Patul lui Procust" or else???


    Mda, ma retrag ( si) de pe topicul asta in toata " splendoarea" mea de tip agresiv si " Gigi-Contra"
    Probabil apreciati mai mult remercile mai misogine... 

    Mazel tov!!!



     
     

  •  
    • 4503 mesaje
    1 Feb 2013, 23:46
    0 0
    si ca sa-i scriu si lui tsunnami ceva, sefule, cu toate ca esti mai incapatanat ca un catar, mai insistent ca o baba cicalitoare, mai insistent pe o idee ca o closca isterica si ca de cele mai multe ori ma scoti din sarite, frate, te prefer pe tine cu o cratima in minus, cu un "care" si nu cu un "pe care" ... am zis

    am o parere si cred in ea, nu ma dezamagi  
  •  
    • 4503 mesaje
    1 Feb 2013, 23:50
    0 0
    samoa said:

    Mara, fata faina, te facusi scumpa la vedere Mi-a fost dor!
     

     
    doamna draga, cateodata n-am timp nici sa mor

    in ultima vreme am trait doar sa muncesc

    dar sunt pe magneziu si vitamine,  e bine 

  •  
    • 16187 mesaje
    1 Feb 2013, 23:50
    0 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 1 Feb 2013, 23:53
  •  
    • 8715 mesaje
    1 Feb 2013, 23:53
    0 0
    samoa said:
    Mara77 said:eu am o colega din Albania si poti sa juri cu mana pe inima si pe Biblie si pe toti sfintii ca-i romanca: nici cel mai mic accent, nici cea mai mica greseala, vocabular foarte bine dezvoltat, scrie corect... 

    istoria ei? a castigat o bursa (ne-a explicat ca la momentul acela era mare lucru pentru un albanez sa vina sa studieze in Romania, facultatea facuta la noi era foarte bine vazuta la ei) si a facut liceul in Romania si apoi si facultatea si a ramas aici...

    despre ce vorbim? 

    Idem, prietena rusoaica (nu moldoveanca de peste Prut, ci rusoaica). Scrie si vorbeste romaneste, perfect. A facut facultatea in Romania, a stat inca vreo 7 ani dupa aia, si-apoi s-a carat in State

    Mara, fata faina, te facusi scumpa la vedere Mi-a fost dor!
     

     

    Muahaha...

    Ma dezamagiti oarecum.
    Ia vorbiti cu respectivele sa intre pe forum pentru a se lauda ca stiu pana chiar si sa scrie...



     

  •  
    • 82 mesaje
    1 Feb 2013, 23:54
    2 0
    tsunnami said:
    joplin said:Eu nu suport scuzele de genul "nu conteaza cum scriu", "m-am grabit", "pe net scriu cum vreau, eu stiu sa scriu corect,  dar nu vreau".

    Recunosc ca mai fac si eu greseli, mai si caut pe google cand nu sunt sigura cum se scrie vreun cuvant dar nu m-as supara niciodata daca cineva mi-ar atrage atentia ca am gresit.

    De exemplu, pe mark37 si pe ponta nu-i pot citi. Daca scriu mai mult de doua randuri, trec peste. E foarte obositor sa incerci sa citesti k-uri, prescurtari si alte rahaturi. In curand o sa devina oficiala scrierea de mess ca sa poata scrie tot omul "corect"

     

    tsunnami said:

    2. voi ce ati alege intre a scrie si a scrie corect gramatical dar vulgar?

     

    Corect gramatical dar vulgar e mult mai bine.

    Nu suport tolomacii care spun "daten plm". Duhnesc a prostie!


    Acest mesaj a fost editat de către Me_elvira: 1 Feb 2013, 23:57
  •  
    • 9724 mesaje
    1 Feb 2013, 23:55
    0 0
    warmfreezer said:
    samoa said:
    Mara77 said:eu am o colega din Albania si poti sa juri cu mana pe inima si pe Biblie si pe toti sfintii ca-i romanca: nici cel mai mic accent, nici cea mai mica greseala, vocabular foarte bine dezvoltat, scrie corect... 

    istoria ei? a castigat o bursa (ne-a explicat ca la momentul acela era mare lucru pentru un albanez sa vina sa studieze in Romania, facultatea facuta la noi era foarte bine vazuta la ei) si a facut liceul in Romania si apoi si facultatea si a ramas aici...

    despre ce vorbim? 

    Idem, prietena rusoaica (nu moldoveanca de peste Prut, ci rusoaica). Scrie si vorbeste romaneste, perfect. A facut facultatea in Romania, a stat inca vreo 7 ani dupa aia, si-apoi s-a carat in State

    Mara, fata faina, te facusi scumpa la vedere Mi-a fost dor!
     

     

    Muahaha...

    Ma dezamagiti oarecum.
    Ia vorbiti cu respectivele sa intre pe forum pentru a se lauda ca stiu pana chiar si sa scrie...



     


    Iti dai seama ca nu i-as cere asta nici maica-mii, darmite unei amice
    Acum ma facusi curioasa, de ce te dezamagesc? 

  •  
    • 7051 mesaje
    2 Feb 2013, 00:00
    2 1
    Me_elvira said:
    tsunnami said:
    joplin said:Eu nu suport scuzele de genul "nu conteaza cum scriu", "m-am grabit", "pe net scriu cum vreau, eu stiu sa scriu corect,  dar nu vreau".

    Recunosc ca mai fac si eu greseli, mai si caut pe google cand nu sunt sigura cum se scrie vreun cuvant dar nu m-as supara niciodata daca cineva mi-ar atrage atentia ca am gresit.

    De exemplu, pe mark37 si pe ponta nu-i pot citi. Daca scriu mai mult de doua randuri, trec peste. E foarte obositor sa incerci sa citesti k-uri, prescurtari si alte rahaturi. In curand o sa devina oficiala scrierea de mess ca sa poata scrie tot omul "corect"

     

    tsunnami said:

    2. voi ce ati alege intre a scrie si a scrie corect gramatical dar vulgar?

     

    Corect gramatical dar vulgar e mult mai bine.

    Nu suport tolomacii care spun "daten plm". Duhnesc a prostie!

     

     mai Elviro...personalitate multipla ce esti...cum apari tu cand trebuie...spune-i la stapana-ta..aia de e neagra in cerul gurii,...sa iasa sa latre liber....ha, ha, ha...

  •  
    • 4503 mesaje
    2 Feb 2013, 00:00
    1 0
    warm, topicul asta are multe pagini, sa moara tac si pac daca am timp si chef la ora asta sa-l iau cap coada sa vad de unde ti s-a pus pata... deci te rog, baga un copy - paste (pentru induiosati: "copiaza - lipeste") unde a scris dikens in asa hal de te-a scos din minti