Doamna si vagabondul

  •  
    • 152 mesaje
    1 Oct 2008, 17:39
    0 0
    Hopaaa, vad ca se dau si altii al iubita mea. hai , Elissa, cupleaza-te cu mine, ti-am zis ca tata are bani, are cea mai mare taraba cu covrigi in fata tribunalului...facem si afaceri impreuna, imi zici unde are firma tatal tau, sa punem o taraba cu covrigi si acolo, hai, ia-ma pe mine, ia-ma pe mine. Baiatul a zis un lucru corect care mie imi scapase- asa e, sa nu uiti totusi sa te speli pe dinti.
  •  
    • 509 mesaje
    1 Oct 2008, 17:46
    0 0
    gandind din greu in ultimele 20 de secunde...mi-am dat seama ca am fost totusi prea dur si subtil...deaceea voi apela la limbajul suburban urandu-ti un calduros "te rog sa servesti ce dau in general la fete" (am incredere ca intelegi metafora) si un mai ia si o gura de apa ca faci praf...si a...sa nu uit "inapoi in pom maimuto"
  •  
    • 649 mesaje
    1 Oct 2008, 17:52
    0 0
  •  
    • 6273 mesaje
    1 Oct 2008, 17:52
    0 0
    E mare lucru sa poti fi OM pe lumea asta.

    Sper ca intelegi ce am vrut sa spun, elyssa.
  •  
    • 45 mesaje
    1 Oct 2008, 17:57
    0 0
    da, ms pt sugesti silentladden ( scz daca gresesc), apreciez asta, iubita (tuturor), dar ea vrea bani sau poate ca merge asa o data de 2 ori si cu un sarantoc in duplex si noi astia mai prosti murim de ciuda ca o fufa ca asta are o caruta de bani... ca de restul nu mai zic
    cu mult mult mult respect, da, respect
  •  
    • 45 mesaje
    1 Oct 2008, 18:02
    0 0
    apropo, nu-mi dai si mei id-ul de mess al " sarantocului", daca nu il mai vrei?
  •  
    • 4 mesaje
    1 Oct 2008, 18:05
    0 0
    Elysssa, ai un mesaj din partea mea pentru tine pe blogul meu. Am o bicicleta si un blog, sper sa ma ridic nivelului asteptarilor tale. Te ador
  •  
    • 509 mesaje
    1 Oct 2008, 18:15
    0 0
    vai (me_ioana) te rog nu...ca sa ai banii nu te fac neaparat si BTS free si tinand cont de faptul ca modul ei de gandire tinde spre preacu ))) ahahaha.....revenind.....rvire, nu e cel mai intelept lucru sa ii ceri id-ul. Pe el il absolv de orice vina il inteleg e baiat, de ce sa nu frece si el ceva...desi riscurile erau cam mari
  •  
    • 6 mesaje
    1 Oct 2008, 18:29
    0 0
    ce interesant a devenit forumul asta sau ce o fi ..o sa ma mai uit
  •  
    • 6 mesaje
    1 Oct 2008, 18:30
    0 0
    mamaa..nici nu am apucat sa scriu un mesaj ca au mai aparut 10 ... cat de tare poate fi ))
  •  
    1 Oct 2008, 18:43
    0 0
    Elly,

    Voi incepe prin a mentiona ca nu sunt un cunoscator intr-ale acestui forum. Cu toate astea, iubesc poezia, si proza, si in general conditia umana. Cautand material pentru urmatoarea mea nuvela am gasit acest thread. Vibratia pe care o lansezi cu acest topic este superba.

    M-am intors de curand in tara, si recunosc, ca mi-a fost dor de trairile sincere si curajul de a le exprima. In mare parte cum ai facut tu aici. Lipsesc, cateodata fizic, cate odata spiritual, de pe aceste meleaguri in cautare de subiecte, si rar ma mai prabusesc in mondenitate. Cu atat mai rar, din cand in gand, intr-un bar la un pahar de whiskey. Doar ca si atunci intalnesc nemernici ce ma acuza ca as fi un "basinos care o arde numai in fitze si bani". Niste ipocriti, ce sa zic, crede-ma stiu exact prin ce treci cititnd posturile idiotilor de aici. Intelectul nu ii ajuta. iarta-i.

    Caut sa scriu o nuvela. De fapt, trebuie sa o scriu pentru ca editorul meu pune presiune pe umerii mei. As vrea sa stiu daca esti dispusa sa imi dai mai multe despre aceasta serie de noduri ale destinului tau.

    Toate cele bune
  •  
    • 3 mesaje
    1 Oct 2008, 19:01
    0 0
    Domle...io nu incetez sa ma uimesc de cit de lipsita de limite e prostia UNOR femei...
  •  
    • 3 mesaje
    1 Oct 2008, 19:03
    0 0
    Aaaa...aci se potriveshte versurili...
    Sint sarac de n-am...caciula/
    Da am o namila de...ce crezi?
  •  
    • 3 mesaje
    1 Oct 2008, 19:05
    0 0
    Acu serios...creca rezolvarea la problema fetei...ar fi...sa se limiteze la partea de-o face baiatu bine...adica o satura de carne...si atat...sa-si vada fiecare de ale lui...tuata lumea fericita...sincer...io nici n-ash ieshii cu asa o...nu gasesc cuvintu...inclinam spre parapanta
    PS. am o SuperNova...de te baga in buala ...iarna ca e spart caloriferu
  •  
    • 1 mesaje
    1 Oct 2008, 19:09
    0 0
    Stai linistita...nu te mai agita atata. Traiesti o viata superficiala si toate principiile tale sunt in consecinta superficiale. Nu cred ca e o mare descoperire faptul ca in sfarsit simti dragostea, pacat ca nu e adevarata....Iti place de el la pat, atat. Iti spun sa nu iti faci griji pt simplu fapt ca o asemenea "iubire" nu poate exista indiferetn cum ai privi-o. La un moment dat foamea de bani si stilul tau de a trata oamenii ca pe niste bucati de carne o sa iasa la iveala si o sa te lase el. Crezi ca e haios si nu realizeaza ca iti plac baietii cu bani? De ce crezi ca de fiecare data reuseste sa-ti inchida gura cu o partida de sex. La un moment dat nu o sa mai vrea sa aibe nimic comun cu tine si atunci o sa scapi.....TU o sa te inneci in patu lu unu cu bani si o sa te gandesti la el tot restu vietii.
    Dar nu asta e partea cea mai frumoasa a viatii tale....
    O sa te mariti cu unu cu bani care o sa te satisfaca atat material cat si fizic. , insa nu pt mult timp. O sa isi doreasca copii de la tine, tu o sa faci doar unu caci dupa chinurile prin care vei trece nu o sa mai vrei inca unu. Ve imbatrinii, iti vor aparea riduri o sa dai cu tot felul de creme insa nimic care sa te faca sa te simti tanara in interior. Sotul tau o sa observe asta si avand in vedere ca are bani o sa atraga alte prospaturi materialiste si te va insela. Tu o sa sti si o sa accepti ca la varsta respectiva nu mai se uita nici naiba la tine cand exista atata concurenta de 18-20 de ani. Vei incerca sa il inseli si vei reusii cu gradinaru sau electricianul dar mereu te vei trezii intr-un pat rece stiind ca ai ajuns sa fi in locul baietilor cu bani care te rasplatesc cu cadouri ca tu sa le ti companie.
    Dar asta nu e singura varianta....mai exista posibilitatea ca sotul sa te paraseasca pt alta mai tanra, de ce sa nu le schimbe ca pe masini doar are bani. Si o sa ajungi o hoasca imbracata ca o prostituata, machiata exagerat si data cu mult parfum care se plimba prin puburi/cluburi de lux in cautare de partener. Si te vei intreba de ce nu ai succes si unde s-au dus zilele tale de glorie in care nici un barbat nu iti rezista.

    Poate te intrebi de ce nu e nici o varianta cu final fericit? Pentru ca esti superficiala. Nu iti vei gasi niciodata fericirea intr-un obiect material. Ai putea crede ca nu e timpul pierdut ca inca te maipoti schimba. TOTAL GRESIT asta esti, asa ai fost si asa vei fi mereu. Nu o sa fi niciodata fericita, oricat de multe gadouri vei primii vor fi nopti in care vei adormii plangandu-ti de mila.

    Sau poate bat tastatura de pomana si aberez......cine stie....viata o sa isi lase amprenta asupra ta si numai tu vei sti daca am avut dreptate sau nu. In general nu am.....cheers!
  •  
    • 16 mesaje
    1 Oct 2008, 19:24
    0 0
    Gabriel_Von_Libenhart ceva in genul "Confessions of an Heiress"?
    dad.oxen bine punctat.
  •  
    • 509 mesaje
    1 Oct 2008, 19:31
    0 0
    mdea....pai pentru a raspunde si distinctului domn Gabriel_Von_Libenhart plin de basini de intelectual care defapt e un alt absent la lectiile de "treziti-va odata la realitate" care isi imagineaza ca il apreciaza cineva pentru cele 3(trei) cuvinte elevate pe care incearca sa le foloseasca...voi incepe prin a spune: "Diferenta dinte tine si un excrement e nula" sa fi sigur ca daca ne intalnim vre-odata o sa iti explic in cateva "cuvinte" violente realitatea.
    Si spre desebire de dad.oxen eu sunt sigur ca nu aberez si ca nu bat tastatura degeaba pentru ca nu inaptii mintal si social gen Gabriel_Von_Libenhart sau fetite tampe dar plina de bani gen ellysa, nu reprezinta clasa elevata, educata si iconica a societatii. Oricum ba baiatule nu pot decat sa iti urez o viata cat mai dureroasa. (ca prostia doare) cand cei din jurul tau isi dau seama de ea.
  •  
    • 9 mesaje
    1 Oct 2008, 19:35
    0 0
    deci..am stat o ora sa citesc toate aberatiile pe care ai putut sa le scoti pe gura...si sincer nu ma pot abtine sa nu iti spun ceva...deci...prin numai faptul k tu vroiai sa te cuplezi cu prietenul lui urat dar bogat te face t.arfa...k te'ai cuplat cu el pt o noapte de sex..foarte tare..te distrezi...dar...pt faptul k are logan...si ca e student la stat...si sta in colentina...asta il face sarantoc??...pt k sta cu parintii...??...pt k nu vrea sa mearga in celebrul si de c.acatul bambu...pt k nu vrea sa mearga cu masina ta super fancy si trency pe care ti'a luat'o taticu de 50.000 € (sau a dat mai mult)....tu esti o zdreanta.......tunisia..craciun...uau...ce mistoo...visul oricarei persoane...pe p.ula...c.oae e craciun...ninge...un craciun la munte intr'o cabana...d c nu faci incercarea asta...dar stai...iti ingheata sfertul de neuron pe care il mai ai...
    tati nu te lasa sa umblii cu sarantoci...tati...ce'ai zice sa iubesti p.ola...nu te lasa tati...asa cum tati nu stie ca tu esti o t.arfa...asa nu o sa afle k tu esti cu un "sarantoc"....te provoc...ce'ai zice sa'l minti tu pe tati..si sa iesi cu "sarantocul"...sa vezi si tu ce inseamna viata noastra ce'a a sarantocilor si sa vezi si tu cum putem sa ne distram chiar dak avem logan..chiar dak mergem la mc..chiar dak mergem in baruri dubioase...sau intr;o bodega...sau in nush ce club...ce zici..te tine...poate asa o sa inevti si tu ce inseamna viata cu adevarat..si o sa descoperi ce inseamna sa ai prieteni cu adevarat si cum e sa iubesti si sa fii iubita neconditional...nu pierde sansa sa fii cu adevarta fericita si poate sa faci un sarantoc fericit...stiu k nu te tine...k nu poti sa traiesti fara bambu...fara bmw...sau altceva...vrei cadouri...vrei sa fii alintata...ok...crezi k noi sarantocii nu stim sa alintam sau nu dam sau primim cadouri....te inseli amarnic...in viata nu banii inseamna tot.....de cate ori ai stat noaptea cu prrietenii pe un camp...cantand si band burger sau timisoreana si nu chardonnay....de cate ori ai fost intr'un club numai de dragul de a dansa....nu de a'ti afisa noua geanta louis vuitton...de cate ori te'ai simtit bine asa cum esti si nu ai fost o prefacuta...de cate ori ai simtit ca ai cei mai buni prieteni si nimic nu te poate supara cand esti cu ei...cand ai simitit dragostea?...NICIODATA...parintii tai cresc un caine nu un copil...pisi...ai o viata de caine...mi'e mila de tine....de fapt scarba...de fapt cred k te urasc...de fapt esti prea haioasa ca sa simt ceva pt o javra...bafta in viata ta de caine...
  •  
    • 509 mesaje
    1 Oct 2008, 19:44
    0 0
    ahahhaha bine tu lee_lee...SUBSCRIU...punctul pe i nu se putea pune mai bine de atat...dar de ce sa ii lasam pe infectii astia sa creada ca totul se invarte in jurul lor cand lor le-ar trebui zilnic cate un sut in fund spre realitate..."Traiti intr-o lume de vi?s(din punctul vostru de vedere) probabil...Dar sa fiti siguri ca e doar o cocina floricica din al nostru...cum am spus mai devreme....INAPOI IN POM MAIMUTELOR!!!
  •  
    • 114 mesaje
    1 Oct 2008, 19:46
    0 0
    ...asta are apucaturi de amanta, as intra in pamant de rusine sa fiu in locul tau.