Penibil

  •  
    • 199 mesaje
    11 Mai 2008, 10:51
    0 0
    perla unei eleve: Gutza...aaa...Goe(!) se aseamana cu Nica
  •  
    • 77 mesaje
    17 Mai 2008, 20:25
    0 0
    Ala am fost cred eu, dar in Bucuresti.
  •  
    • 28 mesaje
    18 Mai 2008, 12:26
    0 0
    Penibil???Sa vedeti ce am facut eu ieri!!!Mor de ras si acum cu toate ca ieri imi venea sa intru in pamant de rusine!!...Veneam de la o prietena dintr-un oras apropiat.Am asteptat microbuzul,si el sa vina pace.Fac si eu cu mana la o masina.Pac opreste un megane,eu top in el cu paharul de cafea in mana ,pe care tocmai il luasem de la un dozator.Ii zic domnului pana unde merg,ne intindem la discutii,sug din cafea,si ma hotarasc sa arunc paharul pe geam.Apas butonasul sa se lase geamul.Panarama de geam nu s-a lasat suficient,si eu zbang cu paharul de cafea direct in geam.Nu va spun ce a urmat)))))))))Nenea soferu' era varza pe ochelari si camasa alba !Am zis ca mor de rusine,nu mai puteam sa vorbesc,nu puteam nici macar sa-mi cer scuze!Nenea a oprit masina sa se stearga,si se uita zambind la mine.Nu stiu ce a fost in capul meu,ca mi s-a nazarit ca vrea o rasplata de la mine,si am fugit din masina pe sosea.Nenea striga la mine,si eu fugeam....ma gandeam ca ma reguleaza nenea in camp si nu stie nici dracu de mine!))A venit saracu' cu masina dupa mine si-mi tot spunea "Doamna ,nu-i nimic...Se mai intampla...Nu va speriati,ca sunt om pasnic!Am copii..."....etc tot discursul.M-am urcat inapoi in masina,rosie toata.Cand am ajuns acasa,am tras o portie de ras,de nu ma mai opream! Rad si acum...)))
  •  
    • 231 mesaje
    19 Mai 2008, 16:13
    0 0
    Asta e faza penibila?
    Dar gestul tau de a arunca paharul de plastic pe geam din masina cum e?
    De-a dreptul topesc.
  •  
    • 28 mesaje
    19 Mai 2008, 16:50
    0 0
    Anjelina draga,probabil esti mai emancipata!Capitala,ceva???... Asa suntem noi,astea din provincie(unele),mai "toape" Ce naiba sa fac daca nu m-a cizelat mama? Aia "7 ani de-acasa" nu-i am , ca pe vremea mea era treaba cu 6 Ori lucrezi la RER?
  •  
    • 1410 mesaje
    19 Mai 2008, 18:07
    0 0
    nu e vorba de emancipare, e vorba de bun simt, care tie se pare ca iti lipseste. si da, ai dreptate, esti o tzoapa, dar nu ca esti din provincie (de unde de altfel sunt si eu)
  •  
    • 28 mesaje
    19 Mai 2008, 19:25
    0 0
    Dragele mele,voua vi se pare normal sa va purtati asa cu mine?Care este problema voastra?Era vorba despre "penibil" ,nicidecum despre "toape" ,sau despre "bun simt" !Nu cred ca aveti dreptul sa ma criticati atat timp cat nu ma cunoasteti!Nu este site-ul vostru in primul rand,si nu va obliga nimeni sa-mi cititi patania.Fiecare om greseste, si se corecteaza ,sau nu.Nu am dat in cap nimanui,nu am omorat pe nimeni!Sunt un om ca oricare altul!Credeam ca numai pe "sfaturi" este circ,dar vad ca si pe forum sunt unele mai motate ca altele...In fine,nu am venit aici sa ma cert cu nimeni.Sa zicem ca am fost si eu "toapa" o data in viata mea...asta ca sa fiti voi multumite!OK???Satisfacute?
  •  
    • 1 mesaje
    19 Mai 2008, 20:37
    0 0
    Pe mine m-a amuzat "patania" ta mai assys,mai ales ca am facut si eu o tampenie ca asta.Sotul meu glumea pe seama mea,si eu eram cu o sticluta de suculet in mana.Ii zic in gluma: -Vezi poate-ti ard una acum! Nu apuc sa termin bine de zis,ca in timp ce ma fac cu sticla catre el,zbang dopul si el varza cu carnita I se scurgeau zoaiele de coca cola ,de i se-nodau in barba Vai de mine ce m-a mai bodoganit.M-a facut KO !El a crezut ca am facut-o intentionat
  •  
    • 28 mesaje
    19 Mai 2008, 21:19
    0 0
    Penibil?Stati asa ! Eram la servici,de ziua mea,si colegutzii mei dragi si scumpi,mi-au facut un super cadou Un spray care mirosea super misto,si multe alte chestiutze.Miros capacul de la spray,mmmmm floral,superb,exact pe gustul meu Incep sa ma dau ca inecata,asa din cap pana-n picioare !Astia erau pe jos de ras!Nu stiam de ce rad!Spray-ul respectiv era luat de la Dilly-Shop !Mirosea a kkt !M-am simtit penibil!!!!Miroseam a latrina!Am plecat de la servici tot intr-o fuga,cu mirosurile dupa mine!A doua zi,nici nu i-am bagat in seama,si acum astept sa le-o coc!Sa se simta si ei mai penibil decat m-am simtit eu!
  •  
    • 231 mesaje
    20 Mai 2008, 14:46
    0 0
    Draga assys

    Sa arunci pe geamul din masina sau din propriul apartament e un topism ca sa nu spun nesimtire.
    Tine de cei 7 ani de-acasa, tine de grija fata de mediul inconjurator, tine de multe aspecte.
    E ca si cum ai arunca sacul de gunoi pe fereastra.
    Si da, citesc topicul asta ca sa ma amuz, insa tu nu ai simtul umorului.

    Si da, este un forum liber unde se pot posta opinii diferite. Care-i problema?
  •  
    • 231 mesaje
    20 Mai 2008, 14:51
    0 0
    ahhhhhhhh

    nu ma pot abtine.
    Sa te dai cu spray din cap pana in picioare!!!!!!
    Scuza-ma, dar chiar esti toapa.
    De fapt, cred ca tot ce faci tu este penibil cap -coada:>.
  •  
    • 28 mesaje
    20 Mai 2008, 19:28
    0 0
    Anjelina esti perfecta? Esti plina de umor? Esti doar o snoaba care nu stie sa se comporte cu cei din jurul ei!Chiar te-ai luat de mine degeaba!Nu te intereseaza cat de "toapa" sau floricica sunt eu,avand in vedere ca nu ti-am cersit mancare,indurare sau mai stiu eu ce!Ce sa-ti povestesc...Anjelina printesa perfecta...Esti cumva deranjata de faptul ca am postat aici?Sau esti clona Viocrinei?Alta explicatie nu am.... aaaaaa,si daca nu te poti abtine,baga-ti degetelele finute pe gat si vomita draga mea
  •  
    • 1352 mesaje
    20 Mai 2008, 20:57
    0 0
    Ce comportament tipic de "doamna"!Noi ne-am amuzat ca l-ai stropit pe nenea cu cafea,dar sa stii ca a arunca paharul pe geam nu e deloc frumos.Tu in loc sa intelegi asta,ai sarit in sus ca avem ceva cu tine si ai inceput sa arunci cu "rautacisme".Ca tot suntem la penibil,sa stii ca e f penibil ca cineva,in loc sa inteleaga ca face ceva gresit si sa recunoasca,incepe sa tipe si sa-i jigneasca pe cei care i-au atras atentia.Asta e deranjant,nu faptul ca ai postat aici.
  •  
    • 28 mesaje
    20 Mai 2008, 23:31
    0 0
    Dar ca am fost facuta "toapa" nu este deranjant?Imi cer scuze ca am jignit,dar sa zicem ca a fost autoaparare!Nu-mi sta in caracter sa jignesc decat pe cei care se iau din senin de mine.A fost penibil....si postat tocmai la topicul "penibil"!
  •  
    • 231 mesaje
    21 Mai 2008, 08:11
    0 0
    assys

    Scumpo, eu am facut comentarii legate strict de faptele pe care TU le-ai relatat si unde TU erai protagonista.
    Nu am insinuat nimic altceva si nici nu te-am pus in antiteza cu mine.

    Daca tu vrei sa-mi faci profilul psihologic, iti urez succes.

    Pana una alta, incearca sa inveti cateva reguli elementare de bun simt.

    Ciao
  •  
    • 28 mesaje
    22 Mai 2008, 09:20
    0 0
    Anjelina draga,iti multumesc pentru frumoasele comentarii.Oricum nu ma intereseaza parerea ta.Consider ca ma cunosc destul de bine si aici se termina polemicile dintre noi! Nu am de gand sa-ti fac profil psihologic.Cum tu constati ca sunt "toapa",asa constat si eu ca esti perfecta la superlativ... O zi buna!
  •  
    • 21 mesaje
    27 Mai 2008, 20:20
    0 0
    Locuim in Emiratele Arabe si sunt tot felul de restaurante pe aici. Preferatul nostru este unul libanez unde au o salata facuta din patrunjel tocat, rosii si ceva mirodenii numita "tabouleh".
    Intr-o seara, mergem amandoi, sa luam mancare la pachet.
    Vine ospatarul la masina, comandam noi ce avem de luat, ajungem la salata si al meu zice:
    - That salad, you know...
    - Tabouleh? Zice ospatarul.
    - Tabouleh, soptesc eu de colo.
    - Yes, tabouleh, the green s*it!
    Eu ma inrosesc toata si ma fac mica in scaunul meu acolo, ospatarul pleaca lamurit, si al meu foarte incantat de calitatile lui: " stiu eu cum sa vb cu ei, ca sa inteleaga".
    I-am explicat ca nu se face sa zici asa la mancare, dar a zis ca asa i-a iesit pe gura.
  •  
    • 562 mesaje
    3 Iun 2008, 20:10
    0 0
    super
  •  
    • 1457 mesaje
    5 Iun 2008, 02:44
    0 0
    cand eram mica venea pe la ai mei in vizita o femeie de pe cealalta scara. era o profesoara, divortata, femeie ca lumea dar saraca. si la sf fiecarei vizite ea mereu o intreba pe maica-mea daca poate sa-i imprumute niste cafea, imprumutul fiind definitiv ca deh.. era un lux pt ea saraca... si vine o data femeia asta si eu deschid usa.. aveam vreo 5 ani. si zic: n-are mami cafea
    a ramas legendara faza a ras si ea saraca
  •  
    • 72 mesaje
    5 Iun 2008, 13:22
    0 0
    am si eu una pentru voi

    iesim mai multe cupluri la o pizza
    toti suntem prieteni
    ajungem la pizzerie, ma asez langa al meu viitor sot, vine ospatarul ne ia comanda
    fiecare comandae-l taie stomacul si papilele gustative
    vine comnda, imi ploau in gura
    al meu iubitel se apuca de bidonasul de ketchup picant si incepe sa-l agite
    tineti cont ca MASA ERA ROTUNDA DECI TOTI STATEAM IN JURUL EI
    la un moment dat vad ca zboara prin fata mea ditamai jetul de ketchup care se indrepta catre prietena mea
    apoi tot agitand el sticla fara sa-si dea seama ca NU ARE DOPUL PUS, stropeste pe toata lumea si pereti si alti clienti. am ras de am lesinat, nu puteam sa cred ca este adevarat
    si acum ne aducem aminte si nu-l mai las sa scuture sticla de ketchup numai dupa verificarea dopului
    nu de alta dar bluza cea noua a prietenei noastre a ramas cu sechele