Penibil

  •  
    • 562 mesaje
    22 Ian 2008, 20:19
    0 0
    super
  •  
    • 151 mesaje
    23 Ian 2008, 22:24
    0 0
    eram in anul 1 de facultate si abia ma mutasem seara la o doamna intr-un apartament,intr-o zona cu fitze,intr-un bloc de oameni posomoratzi si numai cu ochiul pe vizor.
    stateam cu dna si fiul ei in clasa a 8-a,care in seara cand m-am mutat m-a avertizat sa nu afle vecinii ca eu stau la ea.
    a 2-a zi ma intorc de la facultate pe o ploaie torentiala si constat cu stupoare cand sa urc in tramvai ca nu mai pot inchide umbrela.
    situatie penibila caci era aglomerat si eu stateam cu batul de la umbrela in burta in timp ce auzeam de peste tot"fir-ar a in poienita cu umbrela ei'.
    cobor nervoasa si ajung la dna unde stateam.
    disperata si suparata si a sa nu ma auda,vada vecinii am urcat pe scari pana la etajul 7,scot cheia sa deschid,dar cand eu incercam..un tip la vreo 15 ani imi deschide usa si constat ca langa el mai erau vreo 4 prieteni.
    ii salut si incep sa ma descalt dorind sa-mi duc floricica de umbrela(la care nu renuntam) in baie.
    aia ma priveau mirati si am realizat ca mocheta din hol are alta culoare decat vazusem eu seara...
    deschid usa la intrare si citesc numele de fam si spun uimita:ma scuzati,am incurcat apartamentele..
    aia au lesinat,eu ca sa nu dau de gol proprietara o iau la goana pe scari...in mintea mea fiind ca in juma de ora sa ma intorc mai lamurita unde stau pana la urma...
    urc cu liftul,dar al in poienita se blocheaza la 6.
    cine credeti ca m-a scos?pustiul in casa caruia nimerisem.
    asa a aflat tot blocul unde stau eu,iar proprietara ma punea mai mereu sa intru in sifonier cand suna cineva la usa...
  •  
    • 151 mesaje
    23 Ian 2008, 22:36
    0 0
    alta patanie,dar nu eu eroul....in 2002 am plecat la mare cu iubitul(ex).
    dragoste mare,fitze multe,eu constipata ca d.racu dupa 7 zile de concediu ca deh ma inhibam ,plecam la un restaurant sa mancam,desi in mine nu mai intra nimic
    asta imbracat in pantaloni de in,fara chilotzi,ca era mai racoros asa.
    mancam niste pui,alterat cred si pe asta il iau transpiratiile.
    pana la hotel mai aveam,el grabea pasul...pe mine ma apasa burta,el se rosise tot si disperat imi zice:"ce fac...unde ma duc(ca oricum nu avea unde),fac pe mine...n_am chiloti si o sa curga"
    trecem printre tarabe aproape in fuga in timp ce la radio se aude o stire:"si batrana a decedat dupa ce 3 zile a avut diaree".
    am izbucnit in ras iar iubitul meu a luat-o la fuga,lasandu-ma mult in urma...
    se uita lumea ca la urs...
  •  
    • 151 mesaje
    24 Ian 2008, 12:01
    0 0
    acum 2 ani,eu si elevii mei in an terminal am vb sa facem banchetul dar pt. directiune sa ramana secret.
    merg in biroul dir. adjuncte,o rog sa ma lase singura ca am de dat un tel imp. si sun la informatii.
    mi se da nr. localului pe care-l doream si robotul imi spune ca apasand tasta 1 voi intra in legatura telefonica cu nr. solicitat.
    apas tasta 1,imi raspunde o doamna:buna ziua,restaurantul pui de urs?
    la care doamna f calma:e,pui de d.raci,te-ai t.ampit ce ai?

    era directoarea,telefonul fiind de interior,la tasta 1 am sunat direct la directiune....
  •  
    • 1234 mesaje
    24 Ian 2008, 15:56
    0 0
    una cam gretoasa
    cumnata lui maica-mea a stat la socri cativ ani buni. bunica-mea avea proteza si si-a pus-o peste noapte intr-o cana cu apa sa se spele singura...
    cumnata lui maica=mea s-a trezit noaptea insetata si a baut chiar din cana in care era proteza. dupa ce a baut ce a baut, si-a dat seama ce era in cana...
    si-a varsat sufletul din ea dupa faza asta....
  •  
    • 4487 mesaje
    25 Ian 2008, 11:56
    0 0
    Mai fetelor, ma doare burta de atata ras. Si mai sunt si la servici. Sunteti...bestialeee......
  •  
    • 585 mesaje
    25 Ian 2008, 15:10
    0 0
    Si eu am citit aseara si am ras cu lacrimi...Foarte amuzante...Mai povestiti-ne.
  •  
    • 1628 mesaje
    25 Ian 2008, 15:56
    0 0
    sa mor io! nu mai pot de ras! mi-au intepenit falcile in pozitia deschis,usa la birou e inca inchisa,de se intreaba ailalti ce dreq coc innauntru!si rad de pocnesc! de azi dimineata am lucrat numai strictul necesar,in rest incerc sa ajung la zi cu cititul! sunt departe inca! e singurul regret de pe topicul acesta! felicitari initiatoarei si nu numai!
  •  
    • 151 mesaje
    25 Ian 2008, 16:14
    0 0
    Plec eu in facultate cu trenul la parinti si parlita ca toti studentii nu am ezitat ca din ultimii mei bani sa-mi cumpar un pachet de tigari davidoff,ca deh crescuse fata si se apucase de fumat.
    Plina de mine si cu niste tocuri de 12 cm(oricum sunt ditamai capra),urc in tren si ce aveam de facut decat sa fumez gales si sa sfidez lumea care era langa mine.

    Niste tipi se tot uitau,eu ca mireasa viorica ii priveam sfidator si cand sa cobor din tren,cu geanta de voiaj in mana dreapta,tigara in stanga si "f.raierii" coada in spatele meu(care tot incercau sa ma abordeze.

    Incepr sa cobor,suav si provocator si mi se prinde fetelor tocul in prima treapta si ma duc ca b.oul pana jos cat eram de lunga...
    Imi cade geanta care era plina de borcane goale si se strange lumea ca la urs caci eu nu ma mai ridicam...deoarece la tigara nu dadeam drumul....
  •  
    • 390 mesaje
    27 Ian 2008, 12:46
    0 0
    In dimineata asta, inainte de a ma aseza la computer mi s-a intamplat si mie una. Poate nu-i asa de penibila, dar e calda... Tocmai am sosit la birou si bariera de la intrare in parcare nu raspunde telecomenzii. Imcerc de cateva ori si eu si sotul, care e la volan si ma decid sa cobor sa iau "problema " in mana. Si succes, dintr-un anumit unghi antena "prinde " si se ridica bariera. Sotul meu trece cu masina si eu raman jos sa admir niste ficusi uriasi si o tufa de floarea paradisului care a inflorit ca o nebuna la coltul cladirii. Dar ce-mi atrage atentia e o pereche de ghete vechi puse pe o fereastra, la parter. Doar nu-i Sfantul Nicolae si aici nimeni nu stie de asa ceva! Si cum stau eu asa, brusc ceva imi intuneca orizontul (trebuie sa spun ca e o zi calda si splendida, cu soare ca una de primavara tarzie la noi)si ma trezesc cu bariera in dreptul nasului pe fundalul unui cor de rasete. Ma priveau muncitorii de la intretinere ce-si faceau de lucru pe acolo.
    Am avut mare noroc, ca de mai faceam o juma' de pas ma pocnea in cap. Inca un noroc e ca bariera e foarte usoara fiind din plastic.
    Acuma pentru fetele vigilente de forum ca sa nu ma ia de mincinoasa, sa stiti ca in aici, unde traiesc eu, duminica e prima zi din saptamana de lucru si azi e cald ca in mai la noi. Va doresc si voua o zi insorita si va multumesc ca-mi descretiti fruntea.
  •  
    • 25 mesaje
    30 Ian 2008, 10:49
    0 0
    Buna dimineata fetelor!Dupa 3 zile am terminat si eu de citit postarile voastre si m-am amuzat teribil.Grozave unele dintre ele.Poate am sa postez si eu ceva.Va pup pe toate!O zi buna va urez!
  •  
    • 25 mesaje
    30 Ian 2008, 11:18
    0 0
    totusi hai sa va spun una.eu m-am amuzat teribil de penibilul situatiei.e despre soacra-mea o femeie haioasa cu pretentii de doamna.
    stateam noi la povesti acu vreo 2 ani.eram in vizita anuala la ea,desi nu-mi facea nici o placere.dar de....nu puteam sa-i zic sotului ca n-am chef sa mergem ca doar era ma-sa.si povesteam noi cat de grea e viata,dar mai ales cat va fi de grea dupa ce aderam la UE.
    la care soacra-mea:ba mai bine sa intram odata in Comuna Europeana!Zic:unde?Am crezut ca n-am auzit bine!
    Ea repeta:sa intram in Comuna Europeana!Era sa cad sub masa de ras! Ma gandeam:oare de ce se uita haioasa toata ziua la TV daca nu intelege nimik?Penibil ca oricum nu puteam s-o corectez,da' macar ii spun lu' barbata-miu:auzi draga ce zice ma-ta!Ia spuneti-i doamna si lui sa vedem ce parere are!
    Ea repeta si barbata-miu innebuneste cand aude ca tare desteapta o mai credea pe ma-sa.Da n-a zis nimik de fata cu mine ca eu eram lesinata de ras!
    Altadata va mai spun eu!pa-pa
  •  
    30 Ian 2008, 11:45
    0 0
    acum cateva zile mergeam la banca si cand am iesit in fata mea era un tip super dragut iar eu can am inceput sa cobor scarile am ajuns direct la ultima,iar tipul s-a uitat la mine si a inceput sa rada,iar eu m-am inrosit la fata......asta da penibil
  •  
    • 25 mesaje
    30 Ian 2008, 12:47
    0 0
    Trebuie sa va mai povestesc,ca nu ma pot abtine.Era prin anul de gratie 1993,iar eu studentica prin anul 2.Bun,la insistentele bunicului meu o caut pe o verisoara de gradul tz studenta si ea in Bucuresti.Vara-mea simpatica foc,dar nu stia neam romaneste,fiind bulgaroaica.
    In fine,facem niste meditatii la limba romana si ne hotaram sa mergem impreuna cu niste colege de-ale mele la spectacol la Sala Palatului la Doru Octavian Dumitru.Zis si facut!
    La omul asta la spectacol radeai de lesinai.Problema a stat in felul urmator:el zicea poantele,lumea radea de lesina,iar eu trebuia sa i le spun si vara-mii care nu intelegea de la inceput.Si se trezea si ea ca radea (si avea si un ras colorat)cand toata lumea asculta urmatoarea poanta.A fost beton faza ca se auzea numai rasul ei cu efect intarziat si toata lumea se uita la noi ca la niste retardate.
    Bun,alta faza si promit ca termin pe ziua de azi.Tot cu vara-mea,ne indreptam grabite catre statia de autobuz de la Iancului.Asta purta niste fustite cam cat un guleras asa de scurte erau!Fiind imbracata cu o astefel de fusta in ziua respectiva asteptam la trecerea de pietoni sa se faca verde si la un moment dat se aude Zbang! o palma pe fundul vara-mii.Si asta se uita la tipul ce o pleznise,la care asta foarte candid ii spune:scuza-ma nici nu te-am observat!
    Bineinteles ca am pierdut autobus-ul ca nu ne puteam opri din ras.
    Am terminat pe ziua de azi!
  •  
    • 49 mesaje
    30 Ian 2008, 21:55
    0 0
    Eram la liceu in cls. a X-a si aveam un chef teribil sa plec acasa,mai ales ca era soare si frumos...asa ca am hotarat sa chiulesc de la ultima ora,impreuna cu o colega,iar ea a avut "extraordinara" idee sa ne plimbam prin parc (care era aproape de liceu).Ajungem noi si ne asezam frumos pe-o banca,si incepem sa discutam,neatente la cine se aseaza langa noi (era o banca libera):
    -Crezi ca se supara Cristescu (nr.profeoara) ca am plecat de la ora?ma intreaba prietena mea.
    -Nu stiu,dar decat sa stau sa aud ce bolboroseste mai bine plec..
    Si incepem amndoua sa radem...cand deodata.Imi intorc privirea..era chiar dm.profesoara Cristescu care statea pe banca de langa noi (si evident ca auzise tot).
    M-am inrosit toata si ne-am cerut scuze.Noroc ca ne-a iertat
  •  
    • 37 mesaje
    8 Feb 2008, 17:07
    0 0
    studenta fiind am iesit cu iubitul la plimbare;la un moment dat eram in autobuz..aglomeratieeeeeee..si ..pac..ne-am despartit...ne tineam de mana..eu cautam mana....dar nimic..la un moment dat gasesc ...mana..dar se retragea..eu tot trageam de ea..ea se retragea..fenomenul s-a repetat de vreo 4 ori..dupa care un domn in varsta abia tinandu-si rasul spune..dra nu este mana pe care o cauti....HOHOT GENERALLLL
  •  
    • 8 mesaje
    10 Feb 2008, 22:59
    0 0
    Sincer, niciodata nu mi s-a intamplat vreo faza penibila. Am avut noroc. Am stiut sa stau departe de ele
  •  
    • 87 mesaje
    11 Feb 2008, 22:11
    0 0
    Eram in aXa la liceul militar. Dupa o zi grea, m-am prabusit in pat, sperand sa nu vina desteptarea prea curand. Uneori, mai veneau baieti pe la noi prin camera dupa stingere pt ca li se facea foame si stiau ca la noi dulapiorul era plin de data asta dormeam adanc toate fetele din camera si cand ne era somnul mai drag se aude galagie pe hol. Una din colegele mele zice, pe intuneric : mama lor, iar au venit sa ne foota la cap ca el e foame. si in cateva sec se aprinde lumina la camera. Eu, super deranjata de aceasta nesimitire, urlu de sub patura a inchide in p**da ma-tii lumina aia! ... si vocea plutonierului imi raspunde: Poftim??? a ramas ala masca si eu m-am facut ca dorm desigur, cum a inchis usa am izbucnit toate in hohote
  •  
    • 87 mesaje
    11 Feb 2008, 22:33
    0 0
    directorul,un tip super destept, respectabil, avea o nevasta profesoara la acelasi liceu ca el, ala la cae invatam noi. intra directorul odata la noi in cls si o surprinde pe una stand cu fundul pe catedra. indignat, ii spune:vai, dra, dar numai femeile de o anumita factura stau cu fundul pe mese. asta, saraca se da jos si dupe ce se termina pauza coboram la laborator ca aveam ora cu nevasta-sa. nici nu trec 5 min din ora, ca profa se urca cu fundul pe catedra si incepe sa ne povesteasca ce mare doamna e ea. la un moment dat intra directorul, sotul ei, sa-i spuna sa ii dea nuj ce hartii si ramane masca cand o vede pe asta cu curu pe catedra exact la clasa noastra
  •  
    • 939 mesaje
    12 Feb 2008, 22:02
    0 0
    In clasa a12a, m-am implicat in toate cele necesare ceremoniei de absolvire a liceului - strans bani de cadouri, cumparat cadouri pt profesori, invitat profesorii la bal.
    Intrucat eram buna la discursuri si imi si placea sa ma bag in seama, ma prezint in fata mai multor profesori pt a le inmana invitatia respectiva.
    Ajung si la proful de sport si incep "Cu ocazia terminarii liceului, avem placerea sa va invitam...ar fi o onoare pt intreaga clasa sa participati la acest bal...bla-bla-bla".
    Profu' de sport,un tip intre doua varste, simpatic, ma priveste uimit, ma asculta atent apoi, si mai uimit, ma intreaba :
    "Bine, bine, vin, dar tu din ce clasa esti ? Ce clasa ma invita de fapt ? Ca eu nu te-am mai vazut pana acum !".

    Omul saracu' avea dreptate, eu faceam tot ce puteam sa evit orele de sport.
    Si taman eu m-am trezit sa-l invit.