Penibil

  •  
    • 18346 mesaje
    15 Oct 2007, 23:04
    0 0
    detectivoooooo!
  •  
    • 2191 mesaje
    15 Oct 2007, 23:40
    0 0
    cine?cine?
    daca nu dadea bitter life exemple,nu observam diferentele..
  •  
    • 26 mesaje
    16 Oct 2007, 00:11
    0 0
    mai fetelor..ce conteaza o infloritura pe ici pe colo..la un asemenea topic?
    parerea mea este ca atata timp cat ceea ce se scrie aici te face sa zambesti macar..e ok.
    sa nu-mi sariti in cap...dar asta e parerea mea
  •  
    • 279 mesaje
    16 Oct 2007, 09:47
    0 0
    bebelusha_mica, sa stii tu ca si a minti este o arta. Adica, daca o faci, macar sa nu se prinda interlocutorii ca ii minti. Astfel se vor simti luati de prosti (exact asta face Ofeliss cu noi, iar tie iti place sa fii luata de proasta? mie sincer nu). Sa recunoastem ca nici macar nu stie sa minta.

    Asta se numeste mitomanie, boala de a minti fara sa ai nimic de castigat. Ce sa spun, hai sa ne apucam toate sa inventam "povesti". Pentru ce? Sa mor daca inteleg ...............

    Si nu, nu pot sa raman pasiva pentru ca mie imi e sila de astfel de oameni.

    In rest, ce sa spun, unele povestiri de aici m-au facut sa ma tavalesc pe jos de ras! Calitatea iese ca uleiul la suprafata iar viata iti ofera uneori mai mult decat poti crea cu imaginatia
  •  
    • 18346 mesaje
    16 Oct 2007, 20:20
    0 0
    ma eu nici nu am schitat un zambet la povestea ei! imi pare rau dar pare copiata din glumele de acu cativa ani. o patit odata unu faza si acu se lauda toti ca au patit-o ei!

    absenta ei confirma minciunica
  •  
    • 38 mesaje
    16 Oct 2007, 22:19
    0 0
    Mai fetelor,hai nu fiti rele.Mie mi s-a parut ciudata povestea inca de prima oara,caci era prea de tot.Adica,sincer,sa
    nu iti dai seama ca intrii in alta camera..?

    Mai Opheliss,zau asa,unde ti-a fost capul?Chiar de ai "inflorit"povestea pe ici colo,totusi puteai sa spui,nu sa minti...

    Povesti de genul asta nu ma amuza.Se vede ca a mintit,in primul rand prin faptul ca ai spus "toata lumea era la 4 ace,iar eu in pijama cu ursuletzi"...hai sa fim serioase,te duci in pijamale la bar?....Si mi s-a parut ciudat faptul ca a spus acolo ca "credeam ca e Andreea (nr.colega de facultate),si nu aveam dc sa ma ingrijorez"...Tousi,fata aia s-a bagat in pat si nu a sesizat ca mai erau 2 persoane,nu una.Si cum sa nu isi de-a seama,avand in vedere ca s-a asezat "langa tine",mai Opheliss,si tu erai "in sutien si in chiloti"?Si vrei sa spui ca stateai langa un barbat si tu credeai ca e femeie?!Hai ma,asta e prea de tot!Ai spus acolo ca "ai cuprins-o cu bratele,crezand ca ii era frig".Si nu ti-ai dat seama,asa,ca era un barbat?Asta e o minciuna la prima vedere.

    In concluzie,Opheliss draga,cred ca ai vrut sa iesi in evidenta cu mica ta poveste "inflorita".Din fericire,noi nu suntem asa de proaste precum credeai...
  •  
    • 40 mesaje
    17 Oct 2007, 10:28
    0 0
    1.Pijamaua cu ursuletzi era dintr-un material pe care eu nu il puteam suferi,imi provoca mancarimi,si NU puteam sa dorm cu ea.Am spus acolo "mi-am cautat pijamaua prin toata camera" asta pt.ca AVEAM o alta pijama cu care dormeam de obicei,dar nu o gaseam,pt.ca nu eram in camera mea.Si,sincer,chiar am ajuns intr-o alta camera,din cauza ca holul nu era luminat si era intuneric bezna,de aia am gresit usa.Si inauntru lumina era stinsa si iar intuneric,iar persoana respectiva dormea su spatele la mine.Chiar de m-am bagat in pat,am stat mai la marginea patului.Cand a aparut femeia respectiva,eu ERAM cu spatele la ea si cred ca nu si-a dat seama,pt.ca NU ma-m apropiat de ea.Dupa 1 minut s-a sculat,probabil cand a sesizat ca mai era o persoana in pat.Cum spuneam,era lumina stinsa.Chiar de l-am cuprins cu bratzele,l-am cuprins peste lenjerie si mi-am dat si eu seama ca ceva nu e in neregula,dar s-a trezit cealalta persoana si s-a dus sa aprinda lumina.

    2.M-am dus in pijamale la bar pt.ca cu jumatate de ora inainte,cand am ajuns,la bar nu era aproape NIMENI!Am vrut sa ma intorc din drum,mai ales cand am vazut cum se uitau oamenii la mine,dr mai aveam FOARTE putin pana la bar si am zis sa continui sa merg.Cred ca nu mai sunt alte intrebari.Off,deja ma doare mana.De ma credetzi,de nu ma credetzi,e treaba voastra,eu doar am postat intamplarea.Asta ca sa nu mai vad sutele de intrebari.
  •  
    • 121 mesaje
    17 Oct 2007, 11:26
    0 0
    salut fetelor.desi va citesc de mult de abia acum mi-am facut si eu cont.haideti sa va povestesc si eu o faza.
    acum vreo 3 ani ne ducem la un chef la un prieten din gasca...noi..vreo 15 insi. noi tineri, bautura multa, unul din baietii din gasca s-a imbatat, si a vomitat rau pe el.noi, ce sa facem ,l-am schimbat intr-un tricou alb si niste pantaloni turcoaz ai mamei baiatului la care tineam cheful si l-am pus in dormitor sa se culce.Dupa vreo 2 ore, un tipat disperat al unei fete pe coridor.."cosmin face p.i.p.i". saracul cosmin, inca beat, nu nimerise baia, si facea p.i.p.i in pantoful drept al unui alt baiat..
    in fine, pe la 6 dimineata ne-am gandit si noi sa mergem acasa si l-am trezit pe saracul cosmin care adormise din nou. Va dati seama ce distractie pe oamenii de pe strada sa vada un baiat in pantaloni turcoaz stramti si tricou "cu burta"..
  •  
    • 295 mesaje
    18 Oct 2007, 21:51
    0 0
    Pot sa va zic si eu una!Acum 3 ani ,trebuia sa ma duc la o sedinta la scoala ,sedinta cu parintii!Era iarna ,eu cu palton,caciula !Dimineata,la serviciu fiind ,mi s-a rupt fermoarul ,la pantaloni.Bunnnn! Aveam pluover mai lung ,si un nasture la pantaloni!In timp ce traversam o intersectie ,cu flori ptr diriginta ,mi s-a rupt nasturele la pantaloni.Am crezut ca mor!Mi-am ridicat pantaloni ,cu mana libera,si am stat pe urma in masina cam 5 statii cu mana sub palton si ai naibii pantaloni alunecau ,si alunecau!Se uita lumea la mine ! Eu ...o doamna !si trageam de ai naibii pantaloni!Am coborat si de la un magazin mi-am cumaparat ace de siguranta!Si am intrat in scara unui bloc ,si descheiete la palton ,si pac iese un locatar!M-am simtit ...penibil,penibil,bietul om ..nu intelegea ce face doamna aia cu flori ,eleganta ..si cu pantaloni in vine!!Ca mi-era greu si cu geanta si cu florile si cu prinsul pantalonului cu ac!Hi ,hi!
  •  
    • 77 mesaje
    16 Dec 2007, 16:56
    0 0
    Si aici va certati?????
  •  
    • 342 mesaje
    16 Dec 2007, 17:24
    0 0
    s-a trezit si asta dupa vreo doua luni...
  •  
    • 6273 mesaje
    16 Dec 2007, 21:07
    0 0
  •  
    • 151 mesaje
    17 Dec 2007, 20:39
    0 0
    am ras sa mor ieri cand a venit prietena mea la mine
    timp de cateva zile,prietena mea a lucrat cu inca 2 colegi in biroul directorului,la calculatorul lui. biroul lui este tip apartament,cu bucatarie si baie.bineteles ca au folosit si bucataria si baia respectiva,asta nici nu s-a pus problema. iar ieri prietena mea a ramas singura sa lucreze ,ceolalti 2 fiind plecati pe teren.buuuun...si vine directorul,ea in baie ,isi facea nevoile. nevoi care-l treceau si pe domnul director...si bate omu la usa...ea de colo...ocupat.
    si trage ea apa,nu se duce,trage iar apa,iar nu se duce dusmanul si sta ea in baie cam o jum de ora pana a reusit sa-l innece pe respectivul,apa nu avea presiune si ea tot turna cu un pahar de unica folosinta
    a iesit de acolo transpirata,rosie toata,directorul nu intelegea ce se intampla,ii venea sa intre in pamant de rusine.a mimat o indigestie,iar directorul i-a oferit si niste pastile,pe care ea le-a luat ...ca ce era sa faca
  •  
    • 75 mesaje
    18 Dec 2007, 12:25
    0 0
    PENIBIL! Mai mult decat penibil m-am simtit eu acum cativa ani...Eram prin anul 3 de facultate si participam la cursurile de pedagogie si trebuia sa sustin un plan de lectie la un liceu cu profil economic...fetite multe, fitzoase si baietei rasfatati de fetitele fitzoase......cam asa arata liceul...Dilema mare...cu ce draq ma imbrac eu pentru a sustine cursurile in fata elevilor? In fusta? In pantalon? Draci pe mine cat cuprinde...cu ce draq ma imbrac...in fine...ma salveaza al meu si zice sa ma imbrac in pantaloni ca daca imi iau fusta...sa dus draq ora mea... (tin sa mentionez ca al meu se topeste cand ma vede in fusta da' ma vrea in fusta numai cand sunt cu el...)(aburesc)...Asa...Si ma duc eu la liceul cu pricina, o gasesc pe profa indrumatoare si ma trimite profa in clasa la care urma sa predau sa pun un elev sa-mi completeze niste formulare...AL DRAQ CEASU' RAU...Urc eu niste scari asa toapa cum eram eu la patru ace...cu nasu' pe sus...ca deh...eram aproape profa...si intru in clasa...adica vreau sa intru...ca deschid usa...o usa cat Casa Poporului si grea ca draq...si mi se agata maneca sacoului de clanta usii si cand sa pasesc in sala...pragu' draq'...era inalt si pasesc in gol...si mi se impleticesc picioarele si intru pe branci in mijlocu' clasei...liniste...Va dati seama cum m-am ridicat eu de jos...cred ca racul era invidios pe mine......Ma scutur eu frumusel si cand ma uit in clasa...erau fetitele alea pe sub banci...TOATE radeau pe sub mese! Eu...toapa...le afisez o privire d'aia de "va tai pe toti" si vine un baietel la mine si-mi zice: "Ce faceti Duuaaamna Profesoara...ne predati?...Moaaamaaa...scoteam flacari...si i-am raspuns..."Sa zici "mersi" ca nu va predau eu...ca ar fi fost jaleee...am venit decat sa-mi completati formularele astea...ia treci tu la completat"...Mi-a completat saracu' alea si le-am luat si am iesit din clasa...nici n-am apucat sa inchid bine usa ca in urma mea a fost o explozie de rasete si o zarva de se auzea de la cancelarie...Am rugat-o pe profa sa ma mute la alta clasa iar femeia saraca m-a iertat...m-a pus sa-i mai fac inca un plan de lectie "ca la carte" si am scapat de predare......dar am ramas cu rusinea si cu o oarecare teama de predare...

    A! Si bine ca m-am imbracat in pantaloni ca daca nu...poate faceam si o sedinta foto cu bikineii mei...
  •  
    • 77 mesaje
    26 Dec 2007, 21:08
    0 0
    of,of!!!!!!!
  •  
    • 4418 mesaje
    29 Dec 2007, 15:11
    0 0
    din multritudinea porcariilor care mi s-au intimplat imi aduc aminte d edoua. Stau aproape de vbiserica din 13 septembrie si citeodata in asteptarea autobuzului 1`36 care vine mai greu imi mai aprind o tigara. Ei si numai ce vad eu ca se aprpie autobuzul mai trag un fum puternic ci arunc tigara, nu apuc sa dau fumul afara ca il vad pe preotul la care merg adesea si inghit fumul de jena parintelui. Ma aqpuca o tuse mama mama vine preotul ne salutam el vede ca tusesc si imi tot spune saau diferite pastile pentru tuse si ceaiuri, timp in care autobuzul a plecat de mult...
    Iar o alta faza e legata d efaptul ca am paruyl mai lung la spate, si maruntel fiind stind in usa in apropierea statiei unde urmeaza sa cobor aud: ,,d/ra coboroti la prima, va rog?,, Ma intorc si cu voce groas ii spun tipului. ,,Poate ati vrut sa spuneti, doamna...,, Saracu ala coboara prin spate si lumea din autobuz ride, iar unul mai istet imi si adreseaza ,,pai vezi ba, daca treci asa rar pe la freizer...,,
  •  
    • 1259 mesaje
    1 Ian 2008, 04:08
    0 0
    La multi ani si tot inainte pentru acest topic
  •  
    • 199 mesaje
    8 Ian 2008, 16:30
    0 0
    funny moment:
    deci eu dupa cum stitzi multe dintre voi sunt la scoala si se intampla sa mai plece profii din clasa k au nush'ce treaba si dna bibliotecara vine sa mentzina linistea in clasa..iar odata inainte sa iasa pe usa nea zis k nu vrea sa auda nici musca, dar cum a inchis usa noi am inceput sa facem "baaaaz,baaaz,baaaaz.."
  •  
    • 1234 mesaje
    10 Ian 2008, 10:57
    0 0
    una povestita de un prieten de-al meu.

    era intr-o vizita in Germania si era cazat la o familie. nu ii cunostea, era prima oara cand statea la ei. era cazat in mansarda, unde era o camera, iar familia toata dormea la parter. pe la 2 noaptea il apuca o pisare de nu mai putea. trebuia sa coboare, ca sa mearga la buda. jos, intuneric bezna, el nu stia de unde se aprind luminile si se temea sa nu ii deranjeze pe cei din casa. avea o vaga idee cam pe unde e baia, dar trebuia sa treaca prin salon.
    problema era ca ei aveau prin salon niste vaze si obiecte de decor f scumpe si fragile. putea in intunericul respectiv sa sparga vreunul si aia luau foc. asa ca, ce sa faca? s-a pus in patru labe si a inceput sa bajbaie pana la drumul la baie. bineinteles ca n-a nimerit din prima si a si facut galagie, deodata se aprinde lumina si gazda va dati seama ce reactie a avut cand l-a vazut pe Ionut in patru labe bajbaind prin living.
  •  
    • 1234 mesaje
    10 Ian 2008, 11:08
    0 0
    garfield - cea mai tare... am ras cu lacrimi, nu ma mai pot opri...
    tare de tot auzi la ea, "dusmanul"...