Penibil

  •  
    • 562 mesaje
    5 Oct 2007, 19:25
    0 0
    super
  •  
    • 562 mesaje
    5 Oct 2007, 19:25
    0 0
    super
  •  
    • 1761 mesaje
    6 Oct 2007, 02:51
    0 0
    hmm
  •  
    • 83 mesaje
    6 Oct 2007, 13:51
    0 0
    Mesaj primit ieri de la sor-mea, dupa ce a incercat in disperare toata ziua sa dea de mine la telefon. Citez: "Bai Aratareeee! Ce faci? Ai decedat? Daca da, da-mi si mie un sms de pe lumea ailalta si anunta-ma cand o pui de-nmormantare ca sa ma prezint si eu la eveniment cu patru garoafe ofilite si o lumanare rupta pe jumate. Si... asa ca te cunosc, am sa plang de bucurie ca ai scapat de toate necazurile!" Am ras cu lacrimi cand l-am citit si sper sa va distreze si pe voi.
  •  
    • 562 mesaje
    7 Oct 2007, 10:23
    0 0
    asta da mesaj!
  •  
    • 83 mesaje
    7 Oct 2007, 19:36
    0 0
    Astazi m-am dus cu nepoata mea, fiica sor-mi, la padure. In padure un lac, frumos lac.... si eu pic in contemplatie.....si contemplu.....si ma minunez de frumusetea peisageului.....si intr-un final imi dau seama ca era liniste, pasarelele cantau, vantul canta si el prin frunze, dar era liniste. Si eu ce fraier ca nu stiam ce-mi lipseste in toata linistea asta. Imi lipsea nepoata. Ei sa vezi ca io ca un dobitoc am pierdut copilu! Da un s-o fi bagat ca acu 5 minute era aci, langa mine.O strig Dianaaaaa! Dianaaaaa! Si ea apare din paruris plina de mocirla in mana cu ditamai broscoiu, de sa mor cand l-am vazut cat era de urat si ea il tinea in manutele ei mici. Da ce tipi uncu? Nu sunt surda. Ie-te ca am prins broscanu asta, ce zici are raie? Mie asa mi-a zis mami ca are raie. Da sa sti ca io ma fac doctor de animale si-l tratez! Asta am patit azi cu fetita sor-mi si m-a facut sa-mi aduc aminte de sora mea cat era de zapacita si fiica-sa ii seamana atat de bine!
  •  
    • 2191 mesaje
    7 Oct 2007, 21:20
    0 0
    "broscan" ?
    tot_eu..tu deja incepi si iti povestesti viata de zi cu zi..nu intamplari de care sa ne amuzam
  •  
    • 415 mesaje
    7 Oct 2007, 22:12
    0 0
    ei si ce daca tot_eu povesteste cum zici tu "viata de zi cu zi".Mie imi place cum le scrie.
  •  
    • 682 mesaje
    8 Oct 2007, 09:56
    0 0
    .
  •  
    • 2191 mesaje
    9 Oct 2007, 19:24
    0 0
    sateno..sstt..
  •  
    • 415 mesaje
    9 Oct 2007, 22:06
    0 0
    Da' de ce sstt,addictyv3?Ca doar ne intalnim aici pe forum sa vorbim(scriem) nu sa ...sstt!
  •  
    • 2191 mesaje
    10 Oct 2007, 01:11
    0 0
    pai hai sa vorbim..
    ca tot ma doare capul de simt ca o iau razna (drept dovada ca la ora 1,eu nu pot sa dorm)..poate daca vorbim ma faci sa uit de durere..
    tu dormi acum?
  •  
    • 682 mesaje
    12 Oct 2007, 22:40
    0 0
    .
  •  
    • 40 mesaje
    14 Oct 2007, 22:50
    0 0
    Eram cu inca 2 foste colege de facultate la munte,la Predeal,iarna trecuta,in mijlocul lui ianuarie.Si cum hotelul era full,ne-au dat astia de la hotel o camera cu un singur pat.Bunnnn.Ne hotaram noi sa dormim tuate in acelas pat.Cum trecuse ziua si era aproape 12,ne-am hotarat noi sa ne culcam.Una dintre colege a adormit deja,si eu si Andreea (cealata colega)ne-am hotarat sa mergem sa ne luam ceva de la bar,dar ea s-a razgandit si s-a dus doar pana la masina.Eu ma grabesck spre bar si acolo ce sa vad.Petrecer mare,toata lumea la 4 ace,si eu in pijamale cu ursuletzi.Imi venea sa mor de rusine,mai ales ca pana la bar a trebuit sa traversez ringul de dans si se uitau aia la mine foarte surprinsi.Zik ca nu-i mare lucur si ma intorck in camera.Cum eram foarte obosita n-am observat ca defapt am intrat in alta camera,pt.ca erau identice.Si cum lumina era stinsa si mai era o persoana in pat,am zis ca e colega mea si m-am bagat frumusel in pat,mai ales ca era acelas model de lenjerie.Ei,incerc sa adorm si aud km persoana de langa mine se tot misca agitata.Eu credeam ca e colega mea si nu avem de ce sa ma ingrijorez.Ei,si km dupa 2 minute,se deschide usa si intra o femeie.Eu eram convinsa ca era Andreea,mai ales ca femeia vine spre pat si se baga langa mine.Cum eu eram la mijloc,persoana care era langa mine incepe sa se apropie incet-incet si eu credeam ca colegei mele ii era frig,asa ca ma intoc si o cuprin cu bratezele.Brusc,persoana pe care o consideram eu Andreea se scoala rapid si aprinde lumina,apoi incepe sa tipe.Eu ma sperii si incep sa ma holbez la ea.Brusc,intepenesc.Nu era Andreea,si o fata mai tanara,ce se uita disperata la mine.Apoi,cealata persoana se scoala si abia atunci imi dau seama ca era un barbat.Imediat ce ma vede,se sperie si se da brusc jos din pat.Eu eram acum speriata de-a dreptul si incep sa tremur.Barbatul ma intreaba nedumerit ce caut in pat si eu ii raspund ca am gresit din neatentie camera.Cand ma dau disperata jos din pat,observ ca eram numai in sutien si in chiloti si abia atunci imi amintesc ca mi-am dat pijamaoa jos inainte sa ma bag in pat.Imi iau lucrurile jenata si o tai pe usa,apoi intru in camera mea,unde cele doua colege ma asteptau nedumerite.Ma pun sa le povestesck ce s-a intamplat si ele izbucnesc in ras.Abia a 2-a zi aflu ca acea camera era defapt a unui cuplu de tineri care isi sarbatoreau aniversarea primului an de casnicie.Si azi cand ma gandesc la ce s-a intamplat rad de ma prapadesc si ma intreb oare ce a crezut tipa knd a vazut ca sotul ei se afla in pat cu alta?In fine,de atunci am grija sa nu mai gresesc kmera de hotel..
  •  
    • 585 mesaje
    14 Oct 2007, 23:35
    0 0
    doamneeeeee...ce am mai ras...misto rau,ophellis...
  •  
    • 2191 mesaje
    15 Oct 2007, 01:22
    0 0
    deci,fara sa se mai supere lumea pe mine,va spun ca unele povesti mi se par inflorite..
    de ex. cea a lui opheliss..
    sa fim seriosi..pleci in pijama la bar?hmm..dar hai sa zicem ca e asa..cand vezi ca e o petrecere,te intorci din drum,nu?nu tai tot ringul de dans sa se uite toti ca la urs la tine
    hai sa zicem ca gresesti camera (oare?)..dar,chiar asa,sa nu ti se para nimic suspect?sa nu simti ca e un barbat langa tine? (si,te mai si dezbraci de pijamale..de ce?daca erai in blugi,sa zicem,hai inteleg,dar de pijamale..why?sa dormi in sutien?nu te deranjeaza sutienul ala?nu e incomod sa dormi cu el?ca mie mi se pare cam incomod de dormit in el )..
    dar,in fine..fiecare incearca sa iasa in evidenta cum poate..
    sper sa nu-mi mai sara nimeni in cap
  •  
    • 74 mesaje
    15 Oct 2007, 17:34
    0 0
    Eram in clasa a 9 a si aveam ora de informatica; toata lumea era super plictisita, vroiam sa mergem acasa, mai ales ca era o zi de vineri, iar informatica era printre ultimele ore. Galagie mare in clasa, profa abia se mai auzea In clasa aveam vreo 3-4 baieti care numai de tampenii se tineau. Eeee si ce idee credeti ca le-a venit lor in cap??...s-au dus vreo 2 dintre ei in ultima banca si au spart o fiola de sulf. Dupa vreo 30 de secunde, toti cei din spate dadeau ochii pe spate, isi bagau nasul pe unde apucau, radeau pe infundate, se facusera rosii la fata..Noi cei din fata inca nu simtiseram acel "parfum imbietor", dar incepusem sa radem de rasul alora din spate..profa foarte enervata ca ce pana mea avem de radem atat si striga intruna "liniste, liniste!!" A venit in cele din urma mirosul si pe la noi..iti venea sa vomiti si nu alta Profa simte si ea mirosul acela urat..se uita in stanga, in dreapta oarecum jenata si il pune pe un coleg sa vada daca e alta clasa libera Bun..se gaseste clasa..ne mutam...tampitii sparg si aici o fiola..iarasi miros de iti venea rau...rasete peste rasete...profa iar intreaba daca e vreo clasa libera..astia ca nuuuu, nu mai e nici o clasa libera. In disperare de cauza, profa vadit jenata zice: "Haide mah, care esti stricat la burta? Du-te mah la toaleta, uite, nici nu ma uit, las ochii in jos,nu ma uit, numai du-te naibii la toaleta!!" NE-AM STRICAT DE RAS SI S-A ALES PRAFUL DE ORA NOASTRA DE INFO
  •  
    • 40 mesaje
    15 Oct 2007, 19:16
    0 0
    Addictyv3,te rog sa ma crezi ca nici mie nu imi venea sa cred ca boacana mare am facut,imi venea sa mor de rusine.Si sunt deacord cu tine.....dak cineva mi-ar spune asta,nu l-as crede.Totusi,pot sa jur ca e adevarat.N-am "inflorit" chiar nimik,dak la asta te referi.Cat despre intrebari,a trebuit sa ma culc in sutien ca nu mai imi gaseam pijamaua,desii am verificat toata camera.Si cum stiam ca ,posibil,colega mi-a o fi pus-o la loc,in bagaz,am zis sa n-o mai trezesck ca stiam ca era foarte obosita.Nu-i nimik dak mi-ai suspectat povestea,nu ma supar....in viata ti se intampla unele lucruri care chiar sunt ridicole..
  •  
    • 279 mesaje
    15 Oct 2007, 21:21
    0 0
    Opheliss:
    primul post: "Cand ma dau disperata jos din pat,observ ca eram numai in sutien si in chiloti si abia atunci imi amintesc ca mi-am dat pijamaoa jos inainte sa ma bag in pat.Imi iau lucrurile jenata si o tai pe usa"

    al doilea post: "a trebuit sa ma culc in sutien ca nu mai imi gaseam pijamaua,desii am verificat toata camera.Si cum stiam ca ,posibil,colega mi-a o fi pus-o la loc,in bagaj"

    DECI, draguta "amuzanta", unde minti, prima sau a doua oara?
    Chiar ca "PENIBIL"
  •  
    • 415 mesaje
    15 Oct 2007, 22:53
    0 0
    chiar asa Opheliss care-i varianta buna?