Penibil

  •  
    • 562 mesaje
    20 Mai 2006, 11:18
    0 0
    bune!!!!!!!!!!!!!!!!!
  •  
    • 510 mesaje
    20 Mai 2006, 21:56
    0 0
    e buna!ceva asemanator am patit si eu in liceu.pai era cam asa:aveam un prof de fizica[cam "makitor",fumator si nespalat-mirosea groaznic].venea la ore si ne teroriza cu lucrari,note mici,un nou "parfum" si cu,cuvinte gen" babuini","putulici",etc.intr-o zi,cateva colege nu aveau stare,si profu' se duce sa le prinda de dupa gat[un alt haios obicei de-al lui].si colegele se ridica si fug prin clasa si profu' dupa ele...cam 15 min...si restul clasei in hohote...noroc ca s-a sunat de iesire...
  •  
    • 510 mesaje
    20 Mai 2006, 22:28
    0 0
    o faza super penibila pt mine:sambata seara.aveam o invitatie intr-un club impreuna cu 2 prietene de ale mele.ne aranjam super:tocuri,pantalon la dunga si o bluza decoltata.era frig si nu mi-am permis fusta.ajungem,ne distram,dansam-lasandu-ne in jos,ondulandu-ne,etc...la un moment dat simnt ceva intre picioare...pantalonii mei se descuseau...si la fiecare miscare se descusea cate putin...va dati seama ca ma asez intr-un colt si stau nemiscata...ma invita unul,altul la dans si refuz...va dati seama de ce...si la un moment dat imi vine ideea:sa-l sun pe fratele meu sa vina sa-mi aduca alti pantaloni.va dati seama ca am pus o prietena in fata si una in spate si am iesit afara pana la masina unde m-am schimbat si apoi ne-am distrat in continuare...totusi,jena pe care am simtit-o...
  •  
    • 79 mesaje
    21 Mai 2006, 01:09
    0 0
    super tariiiii!!!!
  •  
    • 186 mesaje
    21 Mai 2006, 01:43
    0 0
    Alea cu profesoara si baiatul sub catedra precum si cu d-l profesor, au fost dementiale...de citit, dar sa le vezi pe viu..
  •  
    • 562 mesaje
    21 Mai 2006, 13:47
    0 0
    Povestile voastre imi amintesc de o intamplare a fratelui meu.Era prin clasa a 3-a undeva la tara si invatatoarea lui avea boala sa scoata copii la tabla sa-i asculte si in acelasi timp scotea de sub catedra o sticla de lapte (de sticla cu gura larga)si incepea sa baea lapte din sticla si dintr-o punga de hartie chiftele.Pe fratele meu il scotea din sarite stilul ei asa ca fiind iarna deaia ca pe vremuri cu turturi pe la staseni se duce in pauza si rupe de la strasena un sloi si-l introduce in sticla cu lapte, iar in punga cu chiftele citeca bucati de carbune coun soi de carbuni ca ouale) pune totul la loc si numai bine suna de intrare.Intra scorpia in clasa si culmea ....il scoate tocmai pe el la tabla si in timp ce-i dicta problema baga mana in punga fara sa se uite si baga carbunele in gura si musca cu putere,.....va dati seama cum a reactionat si in disperate intinde mina la sticla sa-si clateasca cura ....si sloiu ii intra in gura sa si vazut-o cum arata neagra la gura si cu ditai sloiu in gura.Toata clasa era saltata in sus de rasete vine repede directorul caci clasa ei era linga cabinetul directorului(directorul era chiar sotul ei) si cind o vede neagra la bot in loc sa fie dur a izbugnit si el in ras.
  •  
    • 186 mesaje
    21 Mai 2006, 15:06
    0 0
    Ha, ha, haaaa....E buna rau!
  •  
    • 169 mesaje
    21 Mai 2006, 15:21
    0 0
    e super)))
  •  
    • 3248 mesaje
    21 Mai 2006, 16:17
    0 0
    alta faza delicioasa a fost cu profa de bio.prin clasa a VII,parca...vine profa in clasa..racita..BOCNA!buna ziua bla bla ..presenta..abunei-prezent;bogdan-prezent..si nu apuca sa pronunte si Baragu...HAPCIUUUUU!o mare de "excremente" nazale au patat partea superioara a paginii de catalog..eu stateam in prima banca..cand am vazut..m a bufnit un ras barbar..profa se facuse ROSIE!toata clasa radea intr un hal,toti erau pe sub banci!!profa scoate repede un servetl..dar in loc sa stearga,mai tare a impanzit))) noi eram pe jos de ras si dansa,cu accentu-i specific,un mix de bucurestean cu moldovean de ala nasolar,shi,shi? shi radeti in halul aista?voua nu vi s a intamplat?..shi tot atata?ia,gata,gata..hai deschideti la pajina triizaci si cititi...
    pana la urma nu a reusit sa indeparteze "imperfectiunile" si toata scoala a aflat..au trebuit sa schimbe catalogul)

    o faza aiurea am patit asta iarna la Mon Parfum,un magazin gen Beauty Shop.eu cu un prieten mergeam sa testam Dior Homme.eu purtam o geanta,gen mesager,cred ca stiti modelul...ceva de marime medie, aveam 2 carti inauntru deci era grelutza,si ajungea undeva pana la nivelul soldului..ne da tipa aia tester-ul,aplicam pe piele,bla bla..la standul Clinique era Abagiu cu inca 1 tipa si o machiau pe una.si am vrut sa vad de curiozitate cum o machiau...in dreapta mea era un ditaimai suportul cu testere pt fdt,rujuri,creme,demachainte de la Lancome..era in fomra unui amfiteatru,inclinat...precis aveti idee..si acel suport ajungea pana la nivelul coapsei mele..si cum vreau sa ma intorc,simt k geanta opune rezistena...dar nu m am uitat sa vad ce si cum,m am intors brusc pur si simplu...deodata,aud in spatele meu:ZDRANG..BANG..PUF.si intr un final..POOOCCCC!..
    abagiu intepenise cu pensula in mana,toata lumea se uita la mine,vanzatoarele incremenite.cand ma uit..tot suportul se dezmembrase...iar toate testerele cazuse pe acolo..unele s au si spart,altele s au crapat.un haos total..am ramas.....MUT!mi am zis:tulai doamne,sa vezi cum golesc eu cardul pt testerele astea ...au inceput alea sa stranga de pe acolo ... se uitau una la alta,unele au zambit subtil.si incepe sa se agite una care lucra de 1 sapt pe acolo:vai de mine,astea costa MILIOANE! si eu ii zic sec:stiu.si ce propui?-pai nu se poate,le veti plati fara "doar si "poate"!!!
    vine sefa de magazin -o tipa aboslut adoarbila,super de treaba,si o intreb:cum putem rezolva problema asta?ea f detasata si zen imi zice:stati linistit ca nu este nici o problema.
    vedeti ca am primit un parfum nou si de la Givenchy!sorina,arata-i te rog domnului ce avem nou de la Givenchy!

    ori pentru faptul k ma stia,fiind client fidel ori..nu stiu...cert e k nu am platit nici un leu..
    cred k geanta,fiind la un nivel putin mai inalt decat ultimul rand cu testere,s a prins intre 2 fdt-uri ceva..altfel nu imi explic

    a fost destul de penibil..
  •  
    • 967 mesaje
    22 Mai 2006, 00:36
    0 0
    Citesc de citeva ore bune topicul si rad de una singura.
    Pocnesti de ras! Prietenul meu este profesor si i se fac diverse faze,dar nu doresc sa fiu in locul lui.

    In studentie aveam un grup de prieteni " iubitori de spirtoase". Era in grup unul "fox". Baiatul cind se ametea devenea mono silabic,nu mai zicea un cuvint.
    Eram in bar,Fox devenise deodata mut si numai ce ne trezim ca se ridica brusc de la masa si se indreapta spre un perete ,ajunge in fata lui,se intoarce brusc si merge spre usa. Sa pocnim de ras nu alta .Noi eram cu ochii pe el de cind s-a ridicat de la masa si il urmaream curiosi ce vrea sa faca.

    Alta faza in acelasi bar.Eram doua fete si doi baieti.Baietii zic ca se duc sa cumpere ceva de mincare si ne intreaba daca ne este si noua foame. Zicem sa ne cumpere si noua ceva .Ma gindeam ca va cumpara sandwich sau hot dog stiid ca este alaturi un chiosc .Numai ca ne trezim ca vine cu paine si salam. Sa ne cada fata nu alta cind au rupt baietii piinea si taiau salamul cu un briceag.
    Dupa ce au mancat ei au plecat la baie. Vine chelnerul , sterge firmiturile de paine ,strange hartiile si ne zice " sa va fie de bine masa"

    Tot cu tovarasii astia amatori de bauturi ieftine si cantitati mari;Iesim noi in oras si ne propun baietii sa mergem la un bar" Gardul verde". Dupa jumate de ora de mers ajungem si intram in bar . Soc...era un birt ieftin cu musterii de cartier,care mai de care mai ametit. Am iesit pusca si am zis ca in asa loc nu intru sa stau, pana aici.

    Erau ei baieti destepti si atunci,dar dupa ce au terminat facultatea au gasit posturi bune:unul la banca si celalalt la un ziar.
  •  
    • 94 mesaje
    22 Mai 2006, 18:17
    0 0
    super!!!!!!!!!!!!!
  •  
    • 4487 mesaje
    22 Mai 2006, 18:35
    0 0
    diorkiss, ely07 buneeeeeee de tot!!!!!
    Ma doare burta de atata ras.
  •  
    • 4487 mesaje
    22 Mai 2006, 18:36
    0 0
    Sorry!!! nu l-am gasit pe ala cu gura pana la urechi.
  •  
    • 169 mesaje
    22 Mai 2006, 20:30
    0 0
    sa va povestesc si eu una...

    Eram pela vre-o 16 ani cand mama mi-a cumparat niste sandale cu talpa ortopedica dar tocul era, cred de 10 cm.si cum le-m luat ma duc acasa ca din pusca sa le incalt. Nu m-am multumit sa le probez si am zis ca treb sa fac o plimbare cu ele. Eram mandra rau.
    Ies eu din casa binisor cu mersul meu legant, pentruca mi se duceau picioarele in toate directiile si ma indrept catre primul rand de scari pe care trebuia sa le cobor. Nu apuc sa cobor nici trei trepte ca sandalele mele au pus stapanire pe picioare si bineinteles ca m-am dus gramada pana jos. Nu mi-am imaginat niciodata ca cineva se poate duce pana jos dandu-se peste cap, dar asta am facut eu si bineinteles ca m-am oprit exact in usa vecinului care din cauza bufniturii din usa a iesit sa vada ce se intampla.
    Ce sa vada bietul om? Pe mine gramada la usa lui.Cand l-am vazut, m-am ridicat demna, sau cat puteam fi de demna in situatia aia si am plecat.
    Nici nu vreau sa-mi amintesc cate vanatai si ce lovituri am avut. Eram ca batuta.
  •  
    • 169 mesaje
    22 Mai 2006, 20:44
    0 0
    mai am una..

    Eram la facultate la un laborator. Toti colegii forfoteau. La un moment dat intra profu in sala si ne asezam cu totii. Eu si o colega stateam mai aproape de catedra.
    La un moment dat profu intreaba: "Voi faceti cumva Igiena in Industria Alimentara?" La care colegii meu i-au raspuns ca facem. Frofu vrand sa ceara mai multe detalii intreaba: "Ati invatat cumva despre viermi?" La care ma trezesc eu ca desteapta in spirit de gluma, si zic: "Da, viermi cu ochi albastrii!".
    In clipa aia, in toata sala s-a lasat o liniste de mormant. Eu nu stiam de ce. Mai aveam umpic si strigam in gura mare"WHAT?"si-mi trece prin minte ca profu e posibil sa aiba ochi albastrii.
    Initial nu am vrut sa ma uit dar ma rugam sa ii aiba macar verzi dar nu albastrii. dupa cateva secunde in care toate privirile erau atintite catre mine numai a profului nu....se intoarce si el cu fata si vad ca are ochii albastrii.
    Am lasat capu-n pamant....imi venea sa mor, sa dispar....a fost naspa.
  •  
    • 4487 mesaje
    23 Mai 2006, 10:12
    0 0
    Hai sa va povestesc si eu una.
    Pe la inceputul lunii mai, anul asta, m-am dus la spitalul militar sa-mi fac niste analize. Ma duce sotul cu masina, ajungem la destinatie, imi iau geanta cu mine, intru pe poarta si cand sa urc scarile, ma impiedic de cureaua gentii si...poc, m-am imprastiat pe scari. Soldatii care erau acolo, culmea nu ia bufnit rasul, imi spun, ca nu-i nici o problema ca va maritati. Eu de colo, le spun, ce sa ma marit? a doua oara? Ca sunt maritata. M-am adunat de pe jos, si mai incolo m-a bufnit rasul, ca ma gandeam la poantele voastre. Imi ziceam ca asta este o faza penibila ce trebuie sa va o impartasesc si voua.
  •  
    • 186 mesaje
    23 Mai 2006, 11:12
    0 0
    O intamplare asemenea mi s-a intamplat si mie...penibila ...Saptamani intregi m-a chinuit psihic...chiar si acum.
    Acum un an de 8 martie, faceam practica pedagogica la liceul economic din oras...Ma duc de dimineata, imi tin orele si in jur de ora 12,00 plec repede ca imi venea baiatul de la scoala si nu avea cheie sa deschida usa...Cand ies din liceu suna telefonul, il scot, vorbesc si ma indrept catre poarta liceului (iesire), dar imi aduc aminte ca nu mi-am luat programul ptr a doua zi...astfel incat ma intorc, tot vorbind la telefon...Cand intri in liceu este o scara foarte urata, 7-8 trepte inguste , abrupte si inalte, iar peste ele rulat un covoras, care nu prea statea bine aranjat...Eu vorbesc la telefon, geanta pe umar si mana cealalta in buzunar...Pe scari cobora faustos si incet, tacticos, o d-na profesoara in varsta, cu bratele pline de flori (de, era 8 Martie)...Astept sa coboare dar parca nu o mai facea...atunci imi zic in sinea mea ,"hai sa o iau pe langa ea"...In acel moment termin de vorbit la telefon si bag telefonul in buzunarul de la haina si dau sa urca treptele alea afurisite...dar , ghinionul meu!
    Varful ghetelor mele (ascutit cum se purta si cu toc de 10 cm) intra buclucas sub marginea covorului...Simt cum vin amenintator pe burta pe treptele alea sinistre...Dau sa scot mainile din buzunar..nu prea reusesc ...D-na prof. observa si nu are ce face decat sa-mi intanda o mana (asa cum putea ea din cauza florilor) sa ma ajuta. Atunci reusind sa scot mana din buzunar , in drumul meu de aterizare pe burta pe scari si de a ma sprijini cu mana de trepte, o agat pe d-na profesoara cu tot cu flori ( cu toate ca am incercat sa o evit cat am putut)...Si ...da..amandoua eram pe jos...eu pe burta si ea pe spate cu toate buchetele alea de flori ciufulite...Totul s-a petrecut asa de repede si de neasteptat, incat am ramas socata acolo...si eu si ea...
    Intr-un final ma ridic, o ajut pe d-na, ingan ceva , o scuza mormaita acolo de rusine..D-na prof, socata si ea se uita la mine, eu la ea..Dau buna ziua si plec grabita, afurisind in gand clipa aia...
    A fost ingrozitor de penibil, mai ales ca eu mergeam aproape zilnic la liceu si ma intalneam cu profesoara respectiva...Oricum , la cateva zile m-am dus la dumneaei si mi-am cerut scuze ptr tot, inclusiv ptr florile stricate...la care dumneaei imi spune ca a crezut ca mi-a venit rau ( asa de repede s-a intamplat totul)si asa de socata am fost de ce mi se intamplase..
    Si acum cand ma gandesc la aceasta intamplare, ma simt penibil...
  •  
    • 109 mesaje
    23 Mai 2006, 16:49
    0 0
    La servici, coleg nou, in firma colegi multi. Sorin, noul coleg e dus la ei in birou, iar dupa 2 zile ii spune sefu de departament: "Du-te la Alex si spunei sa-mi faca o cafea si adumi-o" Se duce Sorin, dupa un minut de gandire...Bate la usa, intra
    " A spus dl. X sa-i faceti o cafea si sa mi-o dati sa i-o duc"
    - "Cine?"-
    "Dl. X"
    - pauza-
    "dar dna. Y nu e?"
    - "Nu"
    -"mmm bine, lasa ca i-o duc imediat.."
    Sorin merge la seful de departament si
    "- A spus dl. Alex ca aduce dansul cafeaua, acum nu poate si dna. nu e acolo"
    "-care dna.? ma tu la cine ai fost?"
    "la dl. Alex"
    El saracul s-a dus la Directorul general care avea acelasi nume mic ca si un coleg !!
    Noroc ca avem un sef de milioane cu simtul umorului!!!
  •  
    • 4487 mesaje
    24 Mai 2006, 09:29
    0 0
    tare fazaaaaaa!!!!! rad aici in birou si se uita colegii mei cam ciudat la mine.
  •  
    • 64 mesaje
    24 Mai 2006, 10:52
    0 0
    salutare...hai sa va povestesc si eu doua faze penibile..
    intr-o dim ,de cand a dat caldura,am renuntat io la blugi si tricou si am avut chef sa fiu sexoasa..asa ca..m-am imbracat frumos la pantaloni la dunga tocuri si o bluzita bej cu nasturei mici si cam sensibi in fatza...
    bonnn....am mers cu maxi la birou , cand am coborat m-am aplecat sa pot sa deschis usa masinii....a sunat si tel....asa ca mergeam eu tzop tzop...vb la telefon ..catre firma..vreo 500 de m...cand apropae sa ajung si cand am terminat si de vb la tel...am coborat privirea..si am vazut cu groaza ..ca ...bluzita mea...era descheiata in fatza doi nasturi..fix ..in fata sutienului..care mai era si rosu....

    probabil cand m-am aplecat sa dechid floricica de usa...s-au descheiat...

    si nu intelegeam io dece..se uita lumea lung la mine...asa am parcurs 500m ...cu sanii fluturand la vedere....


    alta faza..mai veche...intr-o dim.de iarna...voiam sa cobor niste scari de la intrarea unui bloc..multe trepte...vreo 10...alunec..imi zboara picioarele inainte...si le-am coborat in fund....una cate una...pana jos..
    cand am ajuns jos..ochii in cap faceau ca margelele..si creerasii ..erau zdruncinati rau..
    m-am ridicat..si am taiat-o....rapid de acolo...