Penibil

  •  
    • 864 mesaje
    12 Mai 2006, 10:49
    0 0
    pt. ely

    erau dintr-un cartier vecin, cel putin asa au zis. dar pe vremea aia lucram la o firma de publicitate, era primul meu serviciu serios si stateam de la 8 dimineata la 8-9-10 seara. si nu prea mai aveam cu cine sa ies. eram venita acasa dupa 5 ani de facultate la bucuresti, deci se rupsesera relatiile cu fostuii colegi-prieteni, de-asta eram incantata ca gasisem un tip dragut care nu-mi bate apropouri sexoase din prima intalnire. dupa cam un an m-am maritat (in sfarsit !! yahoooo !!!) si m-am mutat in alt oras.

    multumesc pentru compatimirile tale

  •  
    • 864 mesaje
    12 Mai 2006, 11:08
    0 0
    si mi-am mai adus aminte de o faza penibila, de data asta este penibilul-comic
    eram in anul 1 sau 2 de facultate, pe vremea lu ceasca si-mi trebuia scutire pe vreo 3-4 zile, din motive pentru care ca plecasem de vineri acasa si sambata facusem vreo 8 absente, plus ca mai aveam parca joi cateva, deci oricum, erau multe, pentru ca la 18 absente iti dadea mustrare, sau cam asa ceva. in fine...

    si nu stiu cine imi da o idee traznet. asadar, ma duc la doctorul din complexul studentesc, intru la doctor si ma apuc sa-i spun ca am avut paduchi si a trebuit sa merg acasa la mama sa ma trateze ea, si am facut absente si am nevoie de scutire. si-i plasez, jenata, pe masa un pachet de tigari "bune", ce reusisem si eu sa fac rost. el incepe brusc sa tipe si sa gesticuleze ca la doctor se vine inainte, ca el nu da scutiri dupa, ca sa ies afara, etc. am iesit cu coada intre picioare, ca auzeau si cei de afara ca am avut paduchi, ca m-a dat afara. tocmai ieseam cand urla dupa mine ca sa vin sa iau si tigarile, si iar am mers impleticit cu capul intre umeri si mi-am luat pachetu de tigari, doar ca nu plangeam.

    de atunci m-am lecuit, n-am mai cerut niciodata scutiri nemotivate, am invatat sa dau spaga, si mi-am motivat absentele donand intr-o veselie sange la policlinica din polizu. ultima oara am donat sange cu 10 zile inainte de revolutie, adica am donat degeaba, ca nici n-am apucat sa mai duc scutirea sau ce ne dadea. plus ca am stat juma de zi pe holurile spitalului atunci ca nu erau flacoane ...... dar ce dor mi-e de zilele alea, totusi. eram 4 fete din provincie, care, cu toate ca nu eram chiulangioaice, tot faceam absente destule intr-un semestru cat sa nu fie bine. si mergeam la donat sange in grup, apoi la nusce restaurant unde ne dadea o tocanita soioasa si unde eram mereu suparate ca noua nu ne aducea halba cu bere inclusa in portie, macar ca pe vremea aia chiar eram antialcool toate. si trebuia sa ne indemnam una pe alta: hai, cere tu berea, nu cere-i tu !!!
  •  
    • 2081 mesaje
    12 Mai 2006, 21:45
    0 0
    ce vremuri!!!! imi inchipui ca le duci dorul
  •  
    • 562 mesaje
    13 Mai 2006, 15:37
    0 0
    clarabella, in ce oras esti acum?
  •  
    • 169 mesaje
    14 Mai 2006, 19:44
    0 0
    buna evelor! desi va citesc de mult timp si ma amuza copios pataniile voastre as vrea sa va spun si eu intamplarea mea.
    eram acum vreo 4-5 ani la mare la eforie nord si cum stateam asa la plaja de-mi batea soarele in cap, ce magandesc eu...sa intru in apa ca tare se mai balacea toata lumea si parca eu eram singura care ramasesem pe plaja.
    tin sa mentionez ca aveam un costum de baie din doua piese slip si sutien.dar nu era un costum de baie normal ci unul cu snururi.adica slipul se lega in talie in amandoua partile cu snusuri iar sutienul se lega la spate nu se prindea cu dispozitivul pe care il cunoastem atat de bine.
    nu apuc sa intru prea mult in apa si vine un val care efectiv mi-a smuls slipul de pe mine.acu ia slipul de unde nu-i.nu mai era nici un slip pe langa mine. imaginati-va cum am iesit eu din apa...in fundul gol si cu sutienul pe mine.toata lumea se uita la mine ca la urs dar nu aveam ce sa fac.
    a doua zi am gasit slipul pe plaja dar bineinteles ca nu l-am luat de frica sa nu fie cineva care ma vazuse cu o zi inainte si sa ma recunoasca.
  •  
    • 864 mesaje
    15 Mai 2006, 09:23
    0 0
    tg. mures
  •  
    • 345 mesaje
    15 Mai 2006, 13:15
    0 0
    Eram la mare impreuna cu al meu iubit, venind pe la 22.00 de la terasa, eu am luat-o inainte pentru a ajunge la dus, el a ramas in urma...am terminat cu dusul si am deschis tv-ul, insa trecu 1 ora, trecura 2 ore si nimik, boyfriend-ul nu mai aparea, asha ca m-am dus dupa el, cum este o persoana sociabila, ramasese la terasa vilei cu un domn venit cu familia, care lucra in domeniu automobilistic si care isi sarbatoarea ziua de nastere si il invitase la un pahar de vorba.....cum era tarziu eu nu am mai ramas la masa cu ei , m-am schimbat in pijamalutze urmand ca el sa vina in 15 minute care s-au transformat intr-o ora din nou si iar m-am dus dupa el...insa cand m-am intors, tot singura de altfel, am gresit camera si uite asha am intrat in alta camera unde dormea o doamna cu o fetitza, aprinzand lumina si indreptandu-ma direct spre pat...norocul meu a fost ca nu s-a trezit nimeni si am stins lumina si am inchis usa la loc......din fericire, caci era 1 noaptea si m-as fii simtztit destul de penibil...

    O alta amintire este legata de primul an de facultate, in Bucuresti, cand m-am intalnit cu ale mele colege intr-o seara si am mers la Laptaria lui Enache si uite asha am stat noi la vorba pana la 11 noaptea....am prins si ultimul 66, insa trebuia sa mai iau si un autobuz ca sa ajung unde locuiam...cu putin noroc a venit si ultimul autobuz si m-am declarat fericita pentru seara aceea caci eram si pe tocuri si la fustita scurta...aveam 4 statii de mers cu el...asha ca m-am asezat comod pe scaun, mai erau cativa calatori la acea ora din noapte...insa soferu vazand cu nu se afla nimeni in apropierea usii nu a mai oprit la statia la care trebuia sa cobor si atunci am mers pana la capat, nemai fiind decat 2 statii....oricum locuind de putin timp in zona nu am avut cand sa imi dau seama ca autobuzul trecuse in viteza pe langa blocul meu....asha am ajuns la capat unde de altfel se afla si o statie de taximetre si cum nu te ia nimeni pentru 2 statii cu taxi-ul si eram si tematoare la inceput in Bucuresti cu taxi-urile, am coborat debusolata din autobuz...soferul autobuzului vazandu-ma asha...m-a intrebat ce s-a intamplat, unde vreau sa ajung si i-am explicat ca deja trecuse de statia unde trebuia sa cobor...insa a fost foarte dragutz si m-a condus inapoi 2 statii cu autobuzul .....
  •  
    • 345 mesaje
    15 Mai 2006, 13:28
    0 0
    Eram in practica cu facultatea la Calimanesti si in fiecare zi primeam masa la o cantina, insa intr-o sambata acea cantina era inchiriata pentru o nunta, asha ca am primit mancarea pachetel pe la 18.00, seara impreuna cu o buna prietena-colega de facultate am mers la discoteca de vis-a-vis de cantina, cum eram de o saptamana in practica, brusc ni s-a facut pofta de “sarmalutze” si de unde sa le procuram, decat de la cantina unde se tinea nunta ...am mers noi pe la 2 noaptea la nunta cu gandul sa cerem niste sarmalutze, la intrare ne intamplina ginerica impreuna cu fratzii, noi ne facuram cunoscuta intentia, oamenii foarte dragutzi ce sa zik, ne-au spus ca ne serveau cu placere insa mancarea era portionata si ca trebuia sa venim mai devreme, mai ales ca erau si cativa tinerei din cadrul armatei, colegi de-ai ginericai...bineinteles erau cam tematori sa nu iasa sotiile afara sa ii vada discutand cu 2 studente, pana la urma sotiile iesira insa intelesesera elanul nostru tineresesc si ne invitara in bucataria cantinei sa vedem daca a mai ramas ceva pentru noi, o sarmalatutz, o felie de tort, etc...o data intrate in bucatarie ne lua in primire bucatarul cu sefa cu replika: “Asta mai lipsea, dupa ce ca ati primit mancare la punga astazi, ati mai venit sa si cersiti?!”...ca deh, doar ce ramane se imparte intre ei (bucatari, chelneri, etc) si le stricam socoteala si sincer, ramasese destula....oricum am plekat cu coada intre picioare...caci doar auzise toata bucataria discutia...
  •  
    • 562 mesaje
    15 Mai 2006, 21:58
    0 0
    bune !!!!!!!!!!
  •  
    • 79 mesaje
    16 Mai 2006, 17:05
    0 0
    tot citind despre aceste nazbatii ale voastre ma gandii sa va scriu si eu o faza petrecuta anul trecut la aqua magic
    o mamica era cu copilul in piscina pt copii
    copilulu se dadea pe topogan iar mamica statea in dreptul unui jet de apa care venea cu presiune
    si statea ea bine asa, se relaxa cu ochii inchisi, si de la presiune i-au cazut slipii
    dar slipii ii cazusera din momentul in care se pusese in dreptul jetului, dar de la presiune nu a simtit ( incercat si pe pielea mea), si dupa cateva secunde bune vine copilul si-i spune, ea atunci rusinata l-a luat pe copil si au iesit din bazin
  •  
    • 18346 mesaje
    17 Mai 2006, 00:27
    0 0
    ha!ha!
    sunteti tari!
    pai sa va povestesc si eu ceva!ceva mai veche ,dar....
    lucram babysitting,intr-o seara.totul bine si frumos ...copii au adormit,mai aveam de stat cam 4ore,deci ma gandeam ce sa fac.tocmai ma lasasem de fumat,dar ardea inima in mine dupa o tigara,si de cum intrasem ,am vazut pachetul de tigari(a mamicii)pe terasa.
    am uitat sa specific ca eram prima oara la ei.buuun si ma mananca sa ies sa fumez.
    stau eu relaxata,fumez,iau si ceva aer...si cand sa intru in apartament - usa inchisa!!!!!!
    ce sa zic - asta era sistemul de inchidere dar eu de unde sa stiu? - si iata-ma afara la 10grade intr-un plover......am sunat la usa poate s-or trezi aia mici sa-mi deschida.nimik!
    mi-am sunat o prietena,sa-i zic patania.draguta a venit sa-mi aduca ceva de imbracat....si mi-a tinut de urat!
    no,bun,vine si taticul singurel,ametit,si imi zambeste larg!eu in loc sa tac ii zic ca am ramas blocata de cateva minute(am uitat sa specific-am stat 3,5 ore afara),si el ramane surprins!!!dak taceam filozof ramaneam.(la alcoolemia lui a fost ceva k si-a adus aminte cine eram)
    am facut noi haz de necaz......da nici k m-or mai sunat aia!
  •  
    • 562 mesaje
    17 Mai 2006, 19:19
    0 0
    ce faceai daca erau -10 grade? si taticu era treaz si nu venea caci mai avea timp pana sa se mahmureasca?
    Bun!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  •  
    • 18346 mesaje
    18 Mai 2006, 01:01
    0 0
    :oops!
  •  
    • 1259 mesaje
    18 Mai 2006, 12:52
    0 0
    Hai mi-am amintit o situatie penibila . Eram in primii ani de serviciu . Functia mea era dea ferifica anumite divize de lucrari pe care la facea un coleg cu un an doi mai mare decit mine dar avea un caracter cam de mahala care nu prea suporta ca eu era mai tinara si cu studii superioare fata de el . Nu suferea ca eu gaseam mereu cite ceva in lucrarile lui . Intr-o zi a sarit cu gura la mine si ma facut cu ou si cu otet pina a sarit chiar paste borou sa ma ia la bataie si mai multe nu ...
    O problema dificila si penibila . Nu s-a ajuns sa dea in mine, dar Doamne chiar eram la serviciu .Cind s-a can,at am mers la seful ierarhic dar cum asta nu putea sa-mi dea mie dreptate pentru ca era din cel facut pe puncte , am plecat suparata si nu am mai vorbit cu colegul pina am schimbat serviciul. Adica el a fost schimbat, transferat in alt loc , iar eu am ramas sa lucrez cu cel pe puncte .
  •  
    • 562 mesaje
    19 Mai 2006, 21:28
    0 0
    Am patit-o si eu in tinerete cu un nesuferit care facea pe desteptul dar avea boala pe mine ca nu iam acceptat avansurile si intro zi sa dat la mine cu tupeu si asa de rau m-a enervat ca nu stiu de unde mi-a dat dumnezeu o forta fizica la cit eram de subtirica ca in fractiune de secunda l-am dat cu cracii in sus si i-am spart si nasul si de atunci toata lumea era sigura ca am centura neagra la ceva si fugeau toti de mine ca dracul de tamaie.Va dati seama cum ma simteam???????????
  •  
    • 4487 mesaje
    19 Mai 2006, 21:39
    0 0
    Supeeeeeeeeer elyyyyyy!!!!!! Bine i-ai facut-o!!!
  •  
    • 3248 mesaje
    19 Mai 2006, 23:18
    0 0
    Marcela,colega mamei mele.vine marea zi in care isi aduce baiatul de 5 ani la birou(pana atunci locuise cu taica-su in alt oras).si maica sa tot drumul i a zis:sa nu care cumva sa vorbesti urat ca iti mananc ficateii!ne am inteles?-taiksu e un tip kre vorbeste f urat,injura tot timpul iar cel mic prinde tot-si tot asa pana la birou.uite ca au ajuns..intra frumos,urca scarile(birourile erau situate la et 1) si pe drum se intalnesc cu dna elvira,directoarea generala.elvira:vai,dar ce baiat frumos avem noi aici!!!cum te numesti tu mai dulceatza? copiluU-TE IN P...A MA-TII!!! elvira,cu jumatate de gura..hih..poftim...? copilu:ITI MANANC FACATEII IN P...A MA-TII!!!elvira a ramas muta,mama copilului se facuse rosie si a inceput acolo,pe hol: zbang,drang,asa te am invatat eu sa vorbesti?copilu a inceput sa urle in cel mai barbar hal:BAG P...A,M...E etc.,de a iesit toata lumea din birouri sa vada ce se intampla.a fost un circ,iar mama imi povestea ca radea cu lacrimi cu colegele ei,caci acesta tipa,Marcela era una cu nasul pe sus,plina de aere ieftine...
    imi inchipui in ce hal l a pisat maica sa pe drum de a reactionat copilul in asemenea hal...
  •  
    • 3248 mesaje
    19 Mai 2006, 23:29
    0 0
    alta faza absolut hilara a avut loc in clasa a 8a,la geografie.noi aveam o profa tare ciudata si nevrotica..si intr o zi,Bogdan-cel mai rau baiat din toata scoala-se gandeste sa o sperie...si,imi veni stralucita idee sa se ascunda sub catedra..PERFECT!imi zice el...
    suna de ora,o vedem pe profa k se indrepta spre clasa,ii zicem astuia,si el se ascunde sub catedra.ajunge profa in clasa:buna ziua toata clasa radea si de abia se abtineau sa nu creeze o adevarat isterie..profa:ce aveti mai? noi radeam-faceam tot posib sa ne abtinem,dar era imposibil- profa:nu va este rusine?nici buna ziua nu puteti zice normal?nesimititilor si deodata se aude de sub catedra un urlet aboslut ingrozitor:BUUUUUAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!apucand o pe proga de glezna piciorului si zguduind-o!saraca profa atat de tare s a speriat,k s a scapat pe ea!!!toata clasa radea intr un hal,efectiv nu ne puteam opri....dumnezeule,a rasunat toata scoala!!!profa a inceput sa planga si a fugit din clasa,a chemat directoarea care l a snopit pe bogdan din bataie,scandal..diriga crizata...ca mai tarziu sa aflam ca profa era racita "jos",asta provocandu-i o hipersensibilitate....oricum,a fost absolut monstruoasa faza...
  •  
    • 5531 mesaje
    20 Mai 2006, 00:38
    0 0


    Asta imi aminteste de o faza din liceu...cand i-am facut-o profului de conta care ne chinuia ca pe hotii de cai si care mai venea si afumat la ore. Am lasat intentionat creta pe jos - s-a nimerit intr-una din zilele in care era 'aburit' - si, cand s-a aplecat sa ia creta de jos, am rupt o batista ...

    S-a ridicat galben la fata, si-a pus catalogul in fund, s-a carat ....dar si cand s-a intors, era verde de furie si ne-a dat - evident - o lucrare de control de 5 minute, la care - evident - s-a luat numai 3 si 4

    Dar a meritat!!!
  •  
    • 3248 mesaje
    20 Mai 2006, 01:30
    0 0
    )
    in clasa a noua i-am stropit blana bej a profei de biologie cu cerneala pentru faptul ca ne a dat un test fulger,si noi nu invatasem nimic.venea din spatele meu,si cand a ajuns cam la 1 m de mine in fata,fiind cu spatele,am dat de 2ori din stilou,si i am facut o de toata frumusetea.nici pana in ziua de azi nu a aflat cine si de la ce clasa i au stricat blana,k a avut ore in ziua respectiva cu ink 3 clase