5 kilograme

  •  
    • 2807 mesaje
    31 Dec 2010, 23:43
    0 0

    fetele va imbratisez cu drag, va doresc un an nou net superior celui trecut, sa fiti sanatoase si fericite iar kilogramele in plus sa dispara ca prin farmec

     

    LA MULTI ANI si liniste sufleteasca

  •  
    • 6798 mesaje
    2 Ian 2011, 15:50
    0 0
    La multi ani tuturor!
    n-am mai scris de un secol pe topicul asta...
    floare de colt, te imbratisez!
    un an nou plin de bucurii va doresc
  •  
    kti
    • 1327 mesaje
    2 Ian 2011, 17:24
    0 0
    la multi ani va doresc si eu, multe bucurii sanatate voua si celor apropiati!
    va pup!
  •  
    • 2 mesaje
    13 Ian 2011, 22:29
    0 0

    toata lumea vrea sa slabeasca si incearca sa stie cum totul e ambitia seara dupa ora 7 max 8 fara mancare reduceti painea drastic dulciurile si patiseriile mancati des si putin si nu uitati de sport cel putin o ora pe zi poate face minuni nu este greu sa slabesti pentru exercitii va recomand un site www.traieste-sanatos.com gasiti si sfaturi despre ingrijire ,fitness dezvoltare si pe scurt cam orice ca sa te mentii sanatos


    Acest mesaj a fost editat de către alexgnt: 13 Ian 2011, 22:29
  •  
    • 3 mesaje
    17 Ian 2011, 13:08
    0 0
    Eu am slabit 5 kg cu nutrisaveurs in 2 saptamani, e un program de slabit cu mancare gatita, trebuie doar incalzita. Incercasem foooarte multe alte variante, dar fara rezultat. Dieta asta, desi chiar nu simti ca tii o dieta, este foarte practica si eficienta. Pentru mine a fost f important ca nu a trebuit sa mai gatesc si am putut sa-mi iau mancarea pentru pranz cu mine la serviciu! Il recomand din toata inima fetelor!
  •  
    • 10 mesaje
    19 Ian 2011, 16:02
    1 0
    buna,fetelor!eu am slabit 5 kg (cele pe care le acumulasem de sarbatori) printr-o dieta disociata de 3/3/3.daca va intereseaza detalii,imi spuneti.
    pup!
  •  
    • 9 mesaje
    20 Ian 2011, 13:19
    0 0
    Buna tuturor, ma numesc Raluca si am 18 ani...as vrea sa slabesc 5 kg...Am 1,63 si 60 de kg nu stiu cum...ma puteti ajuta cu sfaturi
  •  
    • 232 mesaje
    20 Ian 2011, 20:24
    0 0
    metode de slabit sunt o mie, trebuie sa alegi ce ti se potriveste tie. cheia sta in alimentatie sanatoasa si sport. nu faci nimic fara astea doua. poti sa iti alegi o dieta si sa te ti de ea. sora mea a luat pastile de slabit slim&fit, care iti taie pofta de mancare, dar a continuat sa faca sport si manca cat de cat sanatos, fara junk food.
  •  
    • 9 mesaje
    20 Ian 2011, 22:28
    0 0
    Multumesc de sfat. Eu pentru inceput nu mai mananc dupa 6 dupa-masa, mananc dimineatza la 8 apoi la 2 si la 5 mancare sanatoasa nu mai mananc prajeli , fast food.....mere, iaurturi fara grasime si multa apa
  •  
    • 232 mesaje
    22 Ian 2011, 11:09
    0 0
    mie mi se pare ca esti pe drumul cel bun si sa nu uiti de sport, miscare in fiecare zi, sau cat mai des posibil.
  •  
    • 9 mesaje
    22 Ian 2011, 11:52
    0 0
    Da...asta e adevarat...sport mult...sper sa reusesc sa ma abtin ca acuma parca as manca detoate
  •  
    • 2807 mesaje
    22 Ian 2011, 21:17
    0 0

    iote topicul meu pe prima pagina

     

    am terminat sesiunea, azi am avut ultimul examen si cel mai greu...am ceva emotii pt el dar cred ca va fi bine pana la urma

    m-am agitat mult, m-am stresat, i-am stresat pe toti cei din jurul meu, nu se mai intelegea nimeni cu mine, in fine....am revenit la normal...cred ca sunt prea batrana pt chestiile astea

     

    cel mai nasol e ca in toata perioada asta am mancat haotic, cand nimic intr-o zi intreaga, cand de 7 ori pe zi, numai prostii si....fara numar, fara numar.. am dormit prost, putin si n-am simtit ca ma odihnesc.. am vb in somn numai despre cursuri, invatat si examene (m-a inregistrat fiica-mea )

     

    in alta ordine de idei, inainte de toata nebunia, am incercat o asa zisa dieta, de fapt e un stil f sanatos de viata, care m-a scapat in scurt timp de niste kile nedorite ( ca mereu sunt cateva de care ne-am debarasa)

    pe scurt dieta suna cam asa: (daca e interesata careva o zic mai in amanunt)

    mancat desdar putin, la doua ore (neaparat..eu puneam ceasul sa sune), in frunte cu micul dejun, doar carnita slaba de pui, vita sau peste (eu am bagat la greu si fructe de mare de care m-am indragostit pe viata) la gratar, rotisata sau fiarta, legume, fructe, apa multa tot putin si des si musai miscare....de care-o fi insa sa fie zilnic sa fie.

     

    la mine-n batatura e un timp mirific.....zapada mare peste tot, copii care se mai rup de calculatoare si se mai bulgaresc pe-afara, oameni de zapada cand si cand (ca e zapada din aia buna) nu e prea frig dar peisajul m-a fermecat

     

    mi-a fost dor de voi, fetele


    Acest mesaj a fost editat de către floare-de-colt: 22 Ian 2011, 21:27
  •  
    • 232 mesaje
    29 Ian 2011, 10:28
    0 0
    sesiunea bat-o vina e bine ca ai terminat cu toata nebunia. si eu cand eram in sesiune ajungeam sa mananc numai prostii. imi place cum suna dieta ta si mi-ar placea daca ai da mai multe detalii
  •  
    • 8 mesaje
    7 Iun 2011, 09:29
    0 0
    RalucaIoana19 said:
    Da...asta e adevarat...sport mult...sper sa reusesc sa ma abtin ca acuma parca as manca detoate

     

    Daca vrei sa dai jos mai multe kilograme, urmeaza planul asta din 2 pasi:

     

    1.alege-ti o dieta pe care o urmezi, dar sa fie o dieta bune, care sa te faca sa slabesti RAPID (la mine a functionat Dieta Fulger de la www.DietaFulger.com)

     

    2. dupa ce ai terminat dieta, ia-ti un plan de exercitii sau apuca-te sa faci un sport.

     

    Asta-i cea mai simpla metoda de a slabi. In 2 pasi.

  •  
    8 Iun 2011, 12:57
    0 0
    hmm..dietele...este un subiect prea delicat pt mine . |Sunt o mancacioasa notorie si nu prea vreau sa aud de restrictii alimentare. Cum sa nu pap eu o inchetata dupa o pizza , inainte de care am mancat o shaorma \?? Lasati fetelor, se da jos totul la servici; muncind, ai stres si ajungi sa cantaresti mai putin decat ai avut cand ai intrat pe usa la 9.00. desi,,cred ca nu o sa dau niciodata jos un gram ..la cat stres am eu la munca ..mai lucrez si cand vreau, cum vreau
  •  
    10 Iun 2011, 20:40
    0 0

    Problema cu slabitul,in afara unor probleme de sanatate nu sta in diete minune de 3,15 sau 250 de zile,nici in supe de varza,pastile,tratamente in saloane si alte miracole .

    Adevarata problema cand vrei sa slabesti este sa vrei si sa vrei cu adevarat.

    Este cel mai important lucru,sa stii ce alegi :mananci orice oricat si la orice ora sau iei rochia aia masura 38?iesi fara stres pe plaja?te dezbraci fara complexe in fata iubitului tau?si cel mai important...vrei sa fii sanatoasa?vrei sa fii tu insati eliberata de complexe?

    Daca raspunsul este da,restul vine de la sine.