5 kilograme

  •  
    • 152 mesaje
    4 Mai 2010, 10:09
    0 0
    Alizarin, te-am citit si mai acum ceva vreme .. bravo tie! Alergat si dimineata si seara e mai mult decat suficient! Intr-un timp ma gandeam si eu sa ma trezesc dimineata sa ies la alergat dar mi-e atat de somn .. asa ies seara si nici nu mai mananc dupa!
    Zilele astea am mancat prostii, ca am fost in mini-vacanta
    De azi o dau pe fructe

    O zi frumoasa
  •  
    kti
    • 1327 mesaje
    4 Mai 2010, 13:00
    0 0
    eu am observat ca daca alerg seara dupa aceea nu mai am pofta de mancare.
    si aseara am iesit la alergat pe la 7, m-am intors la 8. am mai mancat doar un mar, desi mancasem pe la 5.
    poate la altii e tocmai invers. eu de aceea aleg sa alerg seara.
  •  
    • 338 mesaje
    6 Mai 2010, 21:36
    0 0
    Un secret minceur qui coule de source...

    Aujourd'hui, parlons de l'eau, cette eau, qui pour maigrir est une arme à double tranchant. Si vous avez un poids et une alimentation normaux, vous pouvez boire en vous fiant à votre soif.

    Mais si vous cherchez à maigrir, alors, l’utilisation de l’eau devient stratégique et vous impose de prendre en compte un élément crucial : la rétention d’eau.
    Si vous ne retenez pas l’eau, plus vous boirez, plus vous drainerez et mieux vous maigrirez.

    Mais si vous faites de la rétention d’eau, si vos bagues serrent, si vos jambes sont lourdes et votre visage parfois bouffi au réveil, alors prenez ces 5 précautions :

    - Choisissez un régime riche en protéines, un nutriment hautement « hydrofuge ».
    - Buvez entre un litre et un litre et demi d’eau, ni moins pour ne pas s’intoxiquer, ni plus pour ne pas stocker.
    - Choisissez votre eau parmi les plus diurétiques.
    - Mangez aussi peu salé et aussi peu alcoolisé que possible.
    - Et contrôlez ou faites surveiller votre circulation veineuse.

    Et rappelez vous que boire est vital pour tout organisme en situation ordinaire, mais que boire devient crucial et stratégique en période de régime et plus encore si l’on a choisi un régime riche en protéines.

    Pierre Dukan, Nutritionniste
  •  
    • 90 mesaje
    29 Iun 2010, 19:53
    0 0
    INCEARCA CU INCREDERE! http://sfaturi-utile.com/2010/06/26/sanatate-2/ce-exercitii-fizice-favorizeaza-arderea-grasimilor.html
  •  
    • 7673 mesaje
    30 Iul 2010, 19:40
    0 0
    up
  •  
    • 5 mesaje
    31 Iul 2010, 00:06
    0 0
    Buna..eu sunt noua pe acest topic si as avea si eu nevoie de cateva sfaturi daca vreti.. as vrea sa slabesc 5 kg..am 1.63 si 50 de kg.stiu ca e ok sa ai 53 kg la inaltimea asta insa la mine nu se potriveste. vreau sa dau jos burta dar cam in 2-3 sapt..4 sau 5 kg..ce ziceti? ma ajutati? ms si pupici
  •  
    • 5 mesaje
    31 Iul 2010, 16:36
    0 0
    Buna.. eu m'am razgandit.. am 1.63 si 50 de kg..asta pentru ca sunt la dieta..adica fara dulciuri, prajeli, apa multa, sport..deci nu manac mancare nesanatoasa..am slabit 3 kg..aveam 53..in 2 saptamani insa am mancat in week'endul trecut ff multe ducliuri..dar de luni m'am tinut iar de dieta..vreau sa ajung la 45 si m'am gandit sa ma apuc de disociata ciar luni. o zi legume si fructe, o zi lactate si o zi carne plus 2l apa plata, sport..nu manac dupa ora 8 avand in vedere faptul ca adorm foarte tarziu..3 dimineata. carne doar de pui(piept) p gratar, lactate dietetice iar la fructe fra banane si struguri..sper k in 2 sapt sa ajung la greutatea ideala..se alatura cineva? pupici si bafta
  •  
    • 5 mesaje
    1 Aug 2010, 00:44
    0 0
    nimeni?
  •  
    • 237 mesaje
    25 Aug 2010, 09:12
    0 0
    Fetele vechi unde suntetzi....va citeam cu drag...cred ca vacantza e de vina ...asa-i??????
  •  
    • 278 mesaje
    16 Nov 2010, 00:56
    0 0

    hey girls

     

    remember me??

    pe unde sunteti fetelor?? e cam pustiu pe aici.intr-o vreme era cel mai activ subiect de pe forum

    am intrat sa va salut si sa va spun ca sunt bine, cu vreo 4 kile in plus pe care doresc sa le dau jos pana la craciun hi hi

    ma pun la somn, sunt f obosita.v-am pupat pe toate :*

  •  
    kti
    • 1327 mesaje
    16 Nov 2010, 08:08
    0 0
    chiar ma gandeam si eu sa reinviem topicul. parca imi lipseste ceva.
  •  
    • 278 mesaje
    17 Nov 2010, 00:14
    0 0
    buna seara

    da, asa e kti si mie imi lipsea ceva fetele vechi pe unde sunteti?? floricico, bertha ?? sper ca sunteti bine sanatoase.

    de maine ma pun si eu la dieta...deja stiu ce am de facut, numai ambitie sa fie
    am avut o zi destul de plina.noapte buna gagici :*
  •  
    • 1139 mesaje
    18 Nov 2010, 15:02
    0 0
    si ce zici ca ai de facut? si pe mine ma intereseaza sa dau cateva kg jos
  •  
    • 15 mesaje
    20 Nov 2010, 15:30
    0 0
    ajutorrrrr!!!!!!!!!!!! vreau sa slabesc 10 kg nu mai mult
    vreau sa am 78 de kg acum am 90
    fac foame tin post beau ceai de slabit si de geaba mananc si batoane dale a gretoase fibrobar si....nik
  •  
    • 7673 mesaje
    20 Nov 2010, 15:56
    0 0

    salutare,gagici! am crezut ca a redeschis   flor 

    am o sapt jumate de cand m-am apucat sa dau jos din muuultele kg acumulate 

    io daca nu renunt la dulciuri....nu slabesc deloc 

    am minus 2 kg, asa ca azi m-am rasfatat cu o feile de tarta cu branza de casa 

    ma bucur ca ati readus topicul pe prima pagina 

    va doresc SUCCES!!!!!!  si multa ambitie!!! 

  •  
    • 7673 mesaje
    20 Nov 2010, 16:01
    0 0

    cristina cu infometarea  nu rezolvi nimic

    incearca sa manaci sanatos iar seara ceva usor

  •  
    kti
    • 1327 mesaje
    20 Nov 2010, 19:02
    0 0
    cristina, daca ti-e greata de la batoanele alea de ce le mananci? in nici un caz nu slabesti de la ele. sunt doar suplimente nuttritive destul de bogate in calorii, cu care in nici un caz nu e indicat sa inlocuiesti mancarea normala. plus ca sunt si pline de chimicale cele mai multe.
  •  
    • 7673 mesaje
    24 Nov 2010, 21:09
    0 0
    buna seara!
    unde sunt fetele care postau aici?sa-nteleg ca totu-i biine si frumos?
    io am reusit sa ma abtin de la dulciuri,am 14 zile si 2kg jumate mai putin
    sper sa reusesc cat mai mult
    o seara frumoasa sa aveti!
  •  
    • 278 mesaje
    30 Nov 2010, 19:29
    0 0
    seara buna fetele !!
    corynaaaaa ce faci ?? mi-a fost dor de tine
    am fost cumintica vreo 2 saptamani dupa care nu mai spun nimic hi hi numai porcarii am mancat in ultima vreme deci e musai sa revin cu picioarele pe pamant si sa incerc sa mananc sanatos.am dat si eu vreo 2 kile in alea 2 saptamani dar in halul in care am mancat in ultima vreme mi-e si frica sa ma pun pe cantar
    acu cateva zile am avut parte de prima ninsoare pacat ca s-a topit dupa cateva ore...

    v-am tzucat gagici :*
  •  
    • 7673 mesaje
    1 Dec 2010, 20:35
    0 0
    albinutooooooo !! vad ca incep fetele sa se adune
    la fel sunt in continuare.....dar....mor dupa dulciuri si sper sa rezist cat mai mult fara ele
    te pup!