dieta Catalin Crisan - disociata -

  •  
    • 4 mesaje
    16 Mai 2006, 09:21
    0 0
    Ellyas,iti multumesc mult pt promptitudinea cu care mi-ai trimis dieta pe mail ..A fost f dragut din partea ta ..n-ai idee cu ce nerabdare mi-am verificat contul de mail dimineata ..multumesc si pt sfaturi ..o sa tin cont de ele ...si eu imi cam fac griji in legatura cu carnea de pui tinand cont ca iar s-a instalat starea de alerta.
  •  
    • 344 mesaje
    16 Mai 2006, 13:07
    0 0
    Fetelor, de slabesc mai lent?
    Am slabit abia 2 kg in 9 zile.
    La voi cum e?
  •  
    • 1135 mesaje
    16 Mai 2006, 13:38
    0 0
    Fiecare organism reactioneaza diferit si foarte mult conteaza cate cure de slabit ai tinut inainte si de la ce greutate pleci (cu cat e mai mare, cu atat se duc mai usor primele kilograme). Plus ca poate tu dai mai lent jos, in functie de metabolismul tau. Eu am dat jos 4,5 kig in cele 2 saptamani de carne, dar spunea cineva ca a dat mai mult. Asa ca nu cred ca e o regula. Doar sa tii corect in continuare si sa n-ai nici o abatere, nici macar o lingurita de zahar la cafeaua de dimineata. Te pup si nu descuraja!

    Ce mai face bebe?
  •  
    • 344 mesaje
    16 Mai 2006, 13:48
    0 0
    Mircea e bine. I-a trecut raceala. Merci de intrebare?
  •  
    • 508 mesaje
    16 Mai 2006, 15:28
    0 0
    buna
    zaharul stopeaza procesul de slabire.
    anatea, iti dau juma de norma aici pe forum. am si eu ajutor... yoyo tu esti cu redirectionatul dietei si anatea cu sfaturile.
    mircea nu e suparat ca mami ii mananca branzica?

    si eu stau mai haios la capitolul scazut in greutate, dar nu ma plang. trebuie sa mearga, macar ma mentin si nu mai pun.
    va pup,
    cristiana
  •  
    • 1135 mesaje
    16 Mai 2006, 15:40
    0 0
    Da, ajutor-ajutor, dar sa nu te lenevesti, da? Ca avem nevoie de tine! Serios, conteaza foarte mult sprijinul moral in orice dieta si sa ai pe cine sa intrebi in cazul in care te poticnesti in ceva.
  •  
    • 508 mesaje
    16 Mai 2006, 16:10
    0 0
    am inteles sa traiti!
  •  
    • 1135 mesaje
    17 Mai 2006, 09:53
    0 0


    Fetele, am luat pentru constipatie niste pastilute din plante de la Himalaya, Herbolax se cheama si au rezultate bune. Aseara le-am testat.
  •  
    • 186 mesaje
    17 Mai 2006, 10:20
    0 0
    Buna,
    Ofera mai multe amanunte, te rog...ca ma chinuie o constipatie... de mor..sunt irascibila rau din cauza asta...
  •  
    • 1135 mesaje
    17 Mai 2006, 10:48
    0 0
    Costa cam 20.000 lei o folie de 10 pastile, se iau intre 1 si 3 pastile, cu jumatate de ora inainte de cina sau la nevoie. Eu am luat 2 si a fost de ajuns. Ei spun ca nu creeaza dependenta. Sper!

    Contin: Extracte: ipomoea turpethum 70mg, terminalia chebula 50mg, cichorium intybus 50mg, cassia occidentalis 50mg. Pulberi: zingiber officinale 45 mg, embelia ribes 10mg.
  •  
    • 344 mesaje
    17 Mai 2006, 11:37
    0 0
    FETELEEEEE !!!
    Am mai slabit 1 kg!!!!!!
    Nu ma las nici batuta pana nu dau jos cat trebe!!!
    Daca aud pe vreuna din voi ca renunta o bat !!! :lol
  •  
    • 186 mesaje
    17 Mai 2006, 11:37
    0 0
    Anateea Multumesc, chiar acum ma duc sa-mi cumpar. Sper sa-mi fie si mie de folos. Te pup, elly
  •  
    • 186 mesaje
    17 Mai 2006, 11:43
    0 0
    Yoyo, nu renuntam, mai ales cand vedem ca se poate...Ma bucur ptr. tine si ma bucur ptr. toate cand aud ca slabiti. E mai bine asa, cate putin cate putin si sa nu se mai depuna nimic...dar mai ales ma bucur ca slabesc si eu...Am observat ca se remodeleaza si corpul. la mine dispar kg exact acolo unde vreau, coapse , mijloc, si la fata se vede...ma simt usoara...Nu stiu eu sunt multumita, mai ales ca am avut o perioada de platou de mai bine de o luna ,inainte de Pasti, iar acum dau jos!
    BRAVO FETELE! TOT INAINTE!
  •  
    • 508 mesaje
    17 Mai 2006, 11:45
    0 0
    felicitari!!!!
  •  
    • 344 mesaje
    17 Mai 2006, 11:51
    0 0
    Asa te vreau Elly!
    E mult mai usor cand stii ca nu esti singura la suferinta!
    Pe mine ma incurajeaza f mult sotul meu, care imi face complimente si nu mananca bunatati in fata mea.
    Si in timpul sarcinii m-a ajutat : imi cumpara in fiecare zi ba pizza, ba rafaelo, ba prajituri, ba inghetata, ba ciocolata! Ca, deh, poate are bebe pofte!!
    Dar principala vinovata sunt eu ca le mancam pe toate, tot, la blana. Putem si eu sa iau doar cate o gura doua, dar NUUU...
  •  
    • 186 mesaje
    17 Mai 2006, 12:16
    0 0
    Sa stii ca asta conteaza cel mai mult sa nu te dai batuta. Si sotul meu este alaturi de mine si fata . Fata face comparatii intre mine si alte mamici, sotul meu imi spune ca se cunoaste ca am slabit la coapse si la fata ca mi s-a schimbat si mimica fetei...In schimb eu am ajuns in faza cand poti sa mananci in fata mea orice, mai mult gatesc intr-o veselie si le fac prajituri mereu, zilnic au la mese desert facut de mine...si nu poftesc deloc, de ii las cu gura cascata.Sunt foarte uimiti de ambitia mea. Vreau sa ajung la 60 kg si mai am 6 kg. (am avut 80 si fac 39 ani).
    Yoyo eu la al 2 lea copil inainte de a naste anveam 95 kg (mancam de rupeam), dupa ce am nascut am scazut la 82 kg, in 6 luni am slabit pana la 72 kg cu dieta , iar fara dieta pana cand cel mic a facut 1 an am ajuns la 58 kg. Nu stiu ce faceam eu atunci ca dormeam , mancam, nu aveam necazuri si slabeam. In general nu depaseam 62 kg, dar m-am ingrasat pe stres din cauza unor probleme familiale (de sanatate cu copilul)si mi-am data metabolismul peste cap. Acum cu soacra mea pe cap nu mai slabesc nici un gram.Dar nu ma las batuta, voi reusi, am incredere in mine in dieta si in voi fetelor, care ma incurajati mereu.
    Multumesc!
    Pupici,
    Elly
  •  
    • 344 mesaje
    17 Mai 2006, 12:37
    0 0
    Si pe mine soacra mea ma "incurajeaza"! Nu pierde nici o ocazie sa nu spuna ca sunt grasa, ca am burta, ca am fundul mare etc etc etc. Si toate de fata cu sotul meu desigur. Acum ca am slabit aproape 10kg tace malc, nu mai zice nimic
  •  
    • 508 mesaje
    17 Mai 2006, 12:43
    0 0
    fetelor sa va spun cat ma bucur ptr. voi?
    cred ca va dati seama, mai ales ca la inceput topicul a fost privit cu scepticism....
    dar, cel mai tare ma bucur, daca imi dati voie, pentru tifla aruncata soacrelor...
    urate si ciudate fiinte soacrele astea...
    si cand te gandesti ca intr-o zi vom fi si noi...dar, sa dea Sfantul si sa nu ajungem asa...

    va pup si va tin pumnii stransi.

    ma duc sa-mi iau o trimitere la analize sa vad cum stau....
    nu mai intru decat maine dimineata, sau dupaamiaza.
  •  
    • 1135 mesaje
    17 Mai 2006, 12:54
    0 0
    Yoyo, super veste!!! Vezi, incetisor incepi sa dai jos, probabil asa reactioneaza organismul tau! Felicitari!

    Elly, sper sa-ti fie bune pastilele astea. Pe mine ajunsese sa ma dispere constipatia asta si cum ceaiul meu am inteles ca nu e bun, iar ala de care zicea Cristiana nu l-am gasit, am luat ce a zis farmacista ca e mai eficient. Sa vedem si pe viitor...

    Eu una ma declar dependenta de topicul asta si de voi, fetelor. Pupici!

    Pese: nu toate soacrele sunt asa, a mea cel putin e un inger! De cand cu regimul nu mi-a spus altceva decat ca sunt frumoasa asa cum sunt si sa nu ma chinui. Nu ca as crede-o, dar e bine sa fii incurajat.
  •  
    • 4 mesaje
    17 Mai 2006, 13:41
    0 0
    In ultimele zile am citit cu atentie tot ce s-a scris la acest topic ..Am inceput de duminica ,atunci cand am si decis sa tin acest regim ..Azi e ziua a 3a si ma simt f bine ..Am de gand ca pana luni sa nu ma cantaresc ,sa fie mai incurajatoare rezultatele .Legat de soacra si eu am o ''poama '' care nu e niciodata incantata cand vede ca tin regim ...am mai avut doar doua tentative ,de cand m-am casatorit si de fiecare data m-a descurajat.
    Sa aveti o zi minunata si spor la slabit!