vreau sa fiu stewardezaaaaa!!!!!! 2

  •  
    • 5609 mesaje
    2 Aug 2011, 11:40
    2 2
    carmen008 said:
    eu vreau sa fiu parasuteza..unde gasesc asemenea job-uri?

     

    papusa, nu am auzit vreodata de asemenea joburi de "Parasuteza"

    .... dar pozitii de "parasuta" sunt available pe toate drumurile de centura din Romania

     i-ati o umbrela la tine daca te duci la "interviu", te apara si de ploaie si de "parasutele" violente din vecinatate


    Acest mesaj a fost editat de către Maricon: 2 Aug 2011, 11:41
  •  
    • 12625 mesaje
    2 Aug 2011, 19:19
    0 0
    Maricon said:
    carmen008 said:
    eu vreau sa fiu parasuteza..unde gasesc asemenea job-uri?

     

    papusa, nu am auzit vreodata de asemenea joburi de "Parasuteza"

    .... dar pozitii de "parasuta" sunt available pe toate drumurile de centura din Romania

     i-ati o umbrela la tine daca te duci la "interviu", te apara si de ploaie si de "parasutele" violente din vecinatate

     

    vezi asa un job cinstit..... e asa greu de gasit

  •  
    • 90 mesaje
    30 Aug 2011, 14:41
    3 5

    Fetelor nu pot sa cred ca voi va certati acum cand avem iar un val de interviuri! Sau nu mai vreti sa deveniti "chelnerite'n zbor'?

    Am vazut pe ejobs ca vin si cei de la Oman iar . 

     

    Nu inteleg de ce niste stewardese cu experienta dau satisfactie unei creaturi care a fost probabil doar in Bulgaria ,Grecia si Turcia (ca tot romanu)....pe cheltuiala ei! F**k her!

  •  
    • 9873 mesaje
    1 Sep 2011, 14:02
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 16 mesaje
    6 Sep 2011, 12:38
    5 2
    ioana_v said:

    Fetelor nu pot sa cred ca voi va certati acum cand avem iar un val de interviuri! Sau nu mai vreti sa deveniti "chelnerite'n zbor'?

    Am vazut pe ejobs ca vin si cei de la Oman iar . 

     

    Nu inteleg de ce niste stewardese cu experienta dau satisfactie unei creaturi care a fost probabil doar in Bulgaria ,Grecia si Turcia (ca tot romanu)....pe cheltuiala ei! F**k her!

     Sa mori tu! Adica aia care merg in Bulgaria, Turcia sau Grecia pe banii lor..sunt de dispretuit, ha? Asta denota atitudinea voastra pt clientii care calatoresc pe banii lor...Pai daca nu ar fi "prosti" din astia care calatoresc pe banii lor...de unde dracu ati mai lua voi salarii? Auzi, doar atata inteligenta cer astia la liniile aeriene? Stai sa te vad cand o sa faci foamea prin Madrid..ca pe banii prostilor nu iei decat cazare...masa ioc! Mananci biscuiti in camera de hotel si te uiti pe geam la terase..cum mananca "prostii" din banii lor pe saturate.. Ce atitudine de rahat! Servicii de calitate de unde sa mai cerem?

  •  
    • 351 mesaje
    11 Sep 2011, 09:15
    0 0

    exista cursuri ce trebuiesc urmate pt a devenii stewardeza?

    cam la ce pret ajung ele?

  •  
    • 16 mesaje
    11 Sep 2011, 09:29
    0 3
    Da, exista la impinge-tava... Vrei sa razi si tu de noi, astia care calatorim in Turcia pe banii nostri?
  •  
    • 90 mesaje
    12 Sep 2011, 15:28
    0 0
    laleaua-neagra said:
    ioana_v said:

    Fetelor nu pot sa cred ca voi va certati acum cand avem iar un val de interviuri! Sau nu mai vreti sa deveniti "chelnerite'n zbor'?

    Am vazut pe ejobs ca vin si cei de la Oman iar . 

     

    Nu inteleg de ce niste stewardese cu experienta dau satisfactie unei creaturi care a fost probabil doar in Bulgaria ,Grecia si Turcia (ca tot romanu)....pe cheltuiala ei! F**k her!

     Sa mori tu! Adica aia care merg in Bulgaria, Turcia sau Grecia pe banii lor..sunt de dispretuit, ha? Asta denota atitudinea voastra pt clientii care calatoresc pe banii lor...Pai daca nu ar fi "prosti" din astia care calatoresc pe banii lor...de unde dracu ati mai lua voi salarii? Auzi, doar atata inteligenta cer astia la liniile aeriene? Stai sa te vad cand o sa faci foamea prin Madrid..ca pe banii prostilor nu iei decat cazare...masa ioc! Mananci biscuiti in camera de hotel si te uiti pe geam la terase..cum mananca "prostii" din banii lor pe saturate.. Ce atitudine de rahat! Servicii de calitate de unde sa mai cerem?

  •  
    • 90 mesaje
    12 Sep 2011, 15:36
    2 2
    laleaua-neagra said:
    ioana_v said:

    Fetelor nu pot sa cred ca voi va certati acum cand avem iar un val de interviuri! Sau nu mai vreti sa deveniti "chelnerite'n zbor'?

    Am vazut pe ejobs ca vin si cei de la Oman iar . 

     

    Nu inteleg de ce niste stewardese cu experienta dau satisfactie unei creaturi care a fost probabil doar in Bulgaria ,Grecia si Turcia (ca tot romanu)....pe cheltuiala ei! F**k her!

     Sa mori tu! Adica aia care merg in Bulgaria, Turcia sau Grecia pe banii lor..sunt de dispretuit, ha? Asta denota atitudinea voastra pt clientii care calatoresc pe banii lor...Pai daca nu ar fi "prosti" din astia care calatoresc pe banii lor...de unde dracu ati mai lua voi salarii? Auzi, doar atata inteligenta cer astia la liniile aeriene? Stai sa te vad cand o sa faci foamea prin Madrid..ca pe banii prostilor nu iei decat cazare...masa ioc! Mananci biscuiti in camera de hotel si te uiti pe geam la terase..cum mananca "prostii" din banii lor pe saturate.. Ce atitudine de rahat! Servicii de calitate de unde sa mai cerem?

    Nu! Tu esti de dispretuit! Si toti cei care vorbesc fara sa cunoasca! Foamea prin Madrid? Nu draga mea! O stewardesa isi permite o masa mare si plina cu delicatese in Madrid dar tu s-ar putea sa fii nevoita sa faci 10 calcule pana sa ai tupeul sa te pui la un restaurant select si nu la impinge tava! Apropo...in cate concedii ai fost fara all inclusive ?

    Din ce mahala ai iesit cu asemenea abordari gen...'sa mori tu'? Pai sa moata mamica ta ( si aici imi cer scuze oamenilor normali de pe acest site) gunoi ambulant si obosit care esti!

  •  
    • 16 mesaje
    12 Sep 2011, 15:51
    1 3
    Catalina, ai vazut ce cursuri trebuiesc urmate pt a deveni stewardesa ? Alea de cretina pe care le-a absolvit ioana v O stewardesa nu-si permite nici micul dejun...Iti spun asta pt ca am lucrat stewardesa si de-aia m-am reprofilat... Si mai era un motiv...cele mai multe erau proaste ca tine...
  •  
    • 90 mesaje
    12 Sep 2011, 16:27
    1 1
    laleaua-neagra said:
    Catalina, ai vazut ce cursuri trebuiesc urmate pt a deveni stewardesa ? Alea de cretina pe care le-a absolvit ioana v O stewardesa nu-si permite nici micul dejun...Iti spun asta pt ca am lucrat stewardesa si de-aia m-am reprofilat... Si mai era un motiv...cele mai multe erau proaste ca tine...

    Erai tare proasta daca nu iti permiteai macar un mic dejun soro.... Adica eu ar trebui sa inteleg de aici ca tu esti o fosta muritoare de foame? Ce pot sa spun,fiecare primeste dupa merit! Nu te supara...dar unde  ai fost tu stewardesa? In visele tale?  Si cumva te-ai reprofilat pentru ca cei din visele tale si-au dat seama ca nu au nevoie de serviciile unei boraturi?

    E tare veche faza cu 'm-am reprofilat' a.k.a 'eram atat de proasta incat m-au dat afara din prima luna'!

  •  
    • 90 mesaje
    12 Sep 2011, 16:30
    1 1
    catalina_2008 said:

    exista cursuri ce trebuiesc urmate pt a devenii stewardeza?

    cam la ce pret ajung ele?

    Ajung 'doar' la vreo 4000 de euro!

    Aplica pe ejobs pt ca pe 17 vin cei de la Oman in Bucuresti si daca iei interviul iti fac ei pregatirea....si sigur nu vei ajunge proasta si muritoare de foame ca laleaua ofilita!!!!

  •  
    • 16 mesaje
    13 Sep 2011, 11:08
    1 2

    La Oman nu plateste nimic pt cursuri, Qatar the same, Emirates, Etihad....De unde ai scos-o cu 4000?
    La ce vocabular ai, cred ca au scazut astia standardele...
  •  
    • 16 mesaje
    13 Sep 2011, 11:13
    1 3
    Nu am de gand sa-ti mai raspund, dar se vede clar educatia si nivelul tau, educational si moral; sa stii ca nu toate visam sa iesim la pensie din liniile aeriene. Multe colege de ale mele au lasat jobul acesta pt alte joburi, unele cautand bani mai multi, altele pt ca isi doreau o familie, altele pt ca se imbolnavisera.Dar una ca tine tine cu dintii de un astfel de job pt ca probabil nu poate face altceva. Nu-i asa ca asta e jobul viselor tale?
  •  
    • 10876 mesaje
    13 Sep 2011, 11:50
    1 0
    Mai frate, da de unde pana unde aveti discutii de genul ce-mi permit eu si ce nu iti permiti tu?
    Fiecare stie ce isi permite, are plapuma lui.
    E de necrezut ca in anii 2000 conteaza ca una isi permite icre negre la micul dejun iar alta cereale de 2 lei cutia.
    Totul este relativ.Uneia, 4000 de euro i se par o gramada de bani.Alteia , nu.
    Conteaza ce faci si ce te defineste ca Om, nu miile de euro.
    Trist.
  •  
    • 10876 mesaje
    13 Sep 2011, 11:53
    2 0
    Si un all inclusve in amarata de Turcie e 3000 de euro, bani ce mie nu mi se par a fi la indemana oricui.Dar poate amaratii astia de se duc in Turcia, Bulgaria, grecia au strins un an banii aia.
    Repet, trista atitudine.
  •  
    • 811 mesaje
    13 Sep 2011, 17:02
    0 0
    in amarata aia de turcie sunt niste de hoteluri de lux de nu le gasesti in multe alte locuri exotice...
    si nu e 3000 de euro. poate doar impreuna cu copiii.
    2 persoane costa in jur de 1500. siguri si garantat.
    stiu ce vb
  •  
    • 811 mesaje
    13 Sep 2011, 17:05
    1 0

    ioana_v este sora sofisticatei?
    mama, dar ce aruncatura de ochi aroganta ai tras

     

     

    am citit "pe sarite" ultimile pagine, vai de capul meu cata rautate in "duamna" asta milady

    ii curge venin prin vene, respira fum si expira foc...

    fereasca dumnezeu sa intalnesti asemenea oameni in viata.acum la modul cel mai serios!!

    grea viata trebuie sa fi avut fata asta de a ajuns in halul asta  

    baaaiiiiii jale!!


    Acest mesaj a fost editat de către cassis: 13 Sep 2011, 17:28
  •  
    • 10876 mesaje
    13 Sep 2011, 17:07
    0 0
    Cas, si eu vorbeam in cunostinta de cauza. 10 zile, ultra all, doi si doi, 3000.
    Acest mesaj a fost editat de către mikizda: 13 Sep 2011, 17:09
  •  
    • 811 mesaje
    13 Sep 2011, 17:28
    0 0
    draga, nu este ultra all este all in
    cunosc preturile, fusei de multe ori pe acolo, mi-a placut luxul de pe acolo si m-a dezgustat mizeria lor ca natie.
    10 zile 4 persoane, da cam asta e pretul.
    dar in sept. octombrie, pt cine poate si atunci e ok, temperaturi inca ridicate si preturi super ok.