Cum il conving pe sotul meu sa renunte la violenta ??

  •  
    • 687 mesaje
    27 Ian 2015, 14:18
    0 0
    Gabriela eu cred ca a zis-o la misto cu afacerea pt ca nici un om intreg la minte ( ma refer la barbatus nu da o afacere pe mana uneia care vine beata acasa din club la ora 6 dimineata.
    A vrut sa zica ca ce ii mai trebuie Anei scoala, daca ea deja va avea pe mana o afacere? Ca o sa aiba bani si multe altele si nu o sa stie sa poarte o discutie calumea cu cineva care a facut scoala si e cu mult peste ea.
    Eu sunt de parere ca sa ai o scoala in ziua de azi e foarte mult, asta daca vrei sa avansezi in cariera...daca nu las-o in plata Domnului ca merge si asa
  •  
    • 10065 mesaje
    27 Ian 2015, 14:20
    0 0
    Doar am zis ca ies la o ciorba, dar cind ma gindesc la ce o face Ana cu afacerea ... zau de mai intra mincarea in mine ...

  •  
    • 11561 mesaje
    27 Ian 2015, 14:44
    0 0
    Invit o pe Andreea la o " ciorba " , vezi poate au aia in meniul de la club!!
  •  
    • 10065 mesaje
    27 Ian 2015, 14:50
    0 0
    pitipoanca69 said:Invit o pe Andreea la o " ciorba " , vezi poate au aia in meniul de la club!!

     

    Tii neaparat sa ma vezi oparit ?

     

  •  
    • 87 mesaje
    27 Ian 2015, 15:08
    0 0
    Copiii mei toți 3 au făcut facultate,băiatul_ științe ec,ceamica a term turismul, iar cea mare e anul 5 la med gen. Mai are 1 an si termina.Toate examenele lor le- am tratrăit si eu cu emoții,apropo,nu am dat bani profesorilor,ca ei au cap sa învețe. Chiar daca noi am investit acuma in panouri solare si vor avea o sursa de câștig, niciodată nu se știe si daca pe ei ii ppasionează ceva pot lucra din plăcere nu pt bani,așa munca lor va fi mai bună si vor fi mai mulțumiți. Iar daca pica un asteroid pe panouri, macar stiu ca au șanse mari sa- si găsească un serviciu cat de cat.Eu sunt mai liniștită așa pt viitorul lor...In speranță ca Andrea prinde ceva...
  •  
    • 3765 mesaje
    27 Ian 2015, 16:27
    0 0
    gabrielamirela28 said:Copiii mei toți 3 au făcut facultate,băiatul_ științe ec,ceamica a term turismul, iar cea mare e anul 5 la med gen. Mai are 1 an si termina.Toate examenele lor le- am tratrăit si eu cu emoții,apropo,nu am dat bani profesorilor,ca ei au cap sa învețe. Chiar daca noi am investit acuma in panouri solare si vor avea o sursa de câștig, niciodată nu se știe si daca pe ei ii ppasionează ceva pot lucra din plăcere nu pt bani,așa munca lor va fi mai bună si vor fi mai mulțumiți. Iar daca pica un asteroid pe panouri, macar stiu ca au șanse mari sa- si găsească un serviciu cat de cat.Eu sunt mai liniștită așa pt viitorul lor...In speranță ca Andrea prinde ceva...

     

     

    se vede ca esti zgarcita. nici cuvintele nu le termini. parca ti-e frica sa dai toate literele din tastatura!

  •  
    • 206 mesaje
    27 Ian 2015, 19:09
    0 0
    Doamneee !!! Nu cred asa ceva ! Jur ! Ma speriati ! Ma faceti sa mi fac procese de constiinta )). Ce e rau pt o fata sa mearga la 15 ani in club ? Ce e asa rau ? Voi nu v ati imbatat niciodata ? DacA machezi "cu talent" o fata de 14 ani o primeste fara probleme . In vara am iesit cu Ana , cu verisoara mea si sora ei care are 14 ani in club. Si n au fost probleme. Precizez ca respectiva fetita are 1,64 m. Dar va intreb si eu...daca e asa rau sa mergi in club la 14-15 ani de ce balul bobocilor se face in club ??? Chiar ma intreb de ce . La bal sunt prezenti in primul rand copiii de 15 ani care sunt in cls 9 si prietenii prietenilor care au de la 14 la o gramada de ani . La bal fetele sunt fardate , cu rochite si tocuri. Nu ma refer la vreo afacere wow. Ma refer la un salon pt ca asta isi doreste Ana cadou de 18 ani.
  •  
    • 206 mesaje
    27 Ian 2015, 19:22
    0 0
    Zici ca daca a venit beata inseamna ca are vre un handicap ) eu cred ca pt voi e o pedeapsa prea usoara o bataia , fie ea si cureaua ...nu ? Ce naiba i ati fi facut ? Ati fi omorat o ? Nu traiti in romania ? Deci cu voi e mai greu decat cu sotul meu. Pe el l am convis aproape, da' cu voi nu e chip )
  •  
    • 3140 mesaje
    27 Ian 2015, 19:35
    0 0
    AndreeaDaria1990 said:Doamneee !!! Nu cred asa ceva ! Jur ! Ma speriati ! Ma faceti sa mi fac procese de constiinta )). Ce e rau pt o fata sa mearga la 15 ani in club ? Ce e asa rau ? Voi nu v ati imbatat niciodata ? DacA machezi "cu talent" o fata de 14 ani o primeste fara probleme . In vara am iesit cu Ana , cu verisoara mea si sora ei care are 14 ani in club. Si n au fost probleme. Precizez ca respectiva fetita are 1,64 m. Dar va intreb si eu...daca e asa rau sa mergi in club la 14-15 ani de ce balul bobocilor se face in club ??? Chiar ma intreb de ce . La bal sunt prezenti in primul rand copiii de 15 ani care sunt in cls 9 si prietenii prietenilor care au de la 14 la o gramada de ani . La bal fetele sunt fardate , cu rochite si tocuri. Nu ma refer la vreo afacere wow. Ma refer la un salon pt ca asta isi doreste Ana cadou de 18 ani.

     Machezi, ha?
     

  •  
    • 3765 mesaje
    27 Ian 2015, 20:09
    0 0
    AndreeaDaria1990 said:Ma refer la un salon pt ca asta isi doreste Ana cadou de 18 ani.

     

     

    un salon de machezi??

  •  
    • 206 mesaje
    27 Ian 2015, 20:23
    0 0
    Iti dai seama am scris gresit !! Uuuu. Propun sa ma omorati ) cum adica "un salon de machezi " ?
  •  
    • 11561 mesaje
    27 Ian 2015, 20:28
    0 0
    AndreeaDaria1990 said:Iti dai seama am scris gresit !! Uuuu. Propun sa ma omorati ) cum adica "un salon de machezi " ?

     

    Stiu  un  Club  de  Swingei , ai  fi  interesata ?:0

  •  
    • 5609 mesaje
    28 Ian 2015, 02:02
    2 0
    Unii au creierul blocat de la nastere, indiferent cat te-ai chinui sa explici, tot la stadiul de molusca raman. Practic imposibil sa proceseze orice informatie primita, din cauza creierului subdezvoltat.

    Sfatul meu este sa nu va mai pierdeti vremea cu fata asta, ca-i neobosita ):
  •  
    • 206 mesaje
    28 Ian 2015, 02:36
    0 0
    Doamne fereste ! "Swingareste " in pace ! Dar , daca subteti asa experimentate in educatie . Cine imi explica de ce balul bobocilor se face in club ? Si au voie si copii de 14 ani lejer . Sunt chiar curioasa
  •  
    • 5609 mesaje
    28 Ian 2015, 06:14
    3 0
    Daca nu stiai aflii acum!
    Restaurantele si cluburile inchiriaza din cand in cand spatiul cu tot cu mobilier /DG si ospatari pentru diferite evenimente.
    Pentru evenimente unde participantii sunt sub 18 ani,  se obtin autorizatii lelgale speciale, tocmai pentru a nu se incalca legea!

    Ceea ce faci tu este ilegal! Sa duci un copil de 16 ani in disco este ilegal!
    Daca cineva sesizeaza serviciul de Protectie al copilului, ai incurcat-o si tu si discoteca respectiva, pentru ca nu a legitimat copilul la intrare.
    Discoteca respectiva risca de altfel sa i se suspende licenta de functionare daca se face un raid si se gasesc minori in disco. Amenzile sunt cu atat mai mari cu cat minorii sunt gasiti sub influenta alcoolului.
  •  
    • 1890 mesaje
    28 Ian 2015, 07:43
    2 0
    Maricon said:Unii au creierul blocat de la nastere, indiferent cat te-ai chinui sa explici, tot la stadiul de molusca raman. Practic imposibil sa proceseze orice informatie primita, din cauza creierului subdezvoltat.

    Sfatul meu este sa nu va mai pierdeti vremea cu fata asta, ca-i neobosita ):

     Unele "specimene" ar trebui sterilizate, sa nu se mai reproduca.

  •  
    • 687 mesaje
    28 Ian 2015, 10:01
    0 0
    Hai sa iti spun eu ca si eu am trecut prin asa ceva.
    Cei care fac balul bobocilor in discoteca au si profesori supraveghetori si la bar nu se poate comanda bautura de catre cei sub 18 ani.
    La o anumita ora, profesorii le spun elevilor ca balul s-a incheiat acasa. Ca raman ei peste program e problema lor.
    Acum s-a schimbat moda, puii mei, se face balul bobocilor in cluburi, discoteci...
    Acum alta pretentie Ana vrea un salon la 18 ani, cadou de ziua ei.
    Are idee de cum se patroneaza un salon? Are cunostinte de management si afaceri? Nu, ca tu nu o indemni sa mearga la scoala, tu o iei de manuta si hai la club c mi-e dor sa ma fatai pe acolo. sa ma vada si pe mine lumea.
    Oooofff nu numai Anei i-ar trebui educatie, ci si tie. Mai treci pe la mama ta sa vezi dansa ce mai zice
  •  
    • 7959 mesaje
    28 Ian 2015, 10:11
    0 0
    Poky said:Hai sa iti spun eu ca si eu am trecut prin asa ceva.
    Cei care fac balul bobocilor in discoteca au si profesori supraveghetori si la bar nu se poate comanda bautura de catre cei sub 18 ani.
    La o anumita ora, profesorii le spun elevilor ca balul s-a incheiat acasa. Ca raman ei peste program e problema lor.
    Acum s-a schimbat moda, puii mei, se face balul bobocilor in cluburi, discoteci...
    Acum alta pretentie Ana vrea un salon la 18 ani, cadou de ziua ei.
    Are idee de cum se patroneaza un salon? Are cunostinte de management si afaceri? Nu, ca tu nu o indemni sa mearga la scoala, tu o iei de manuta si hai la club c mi-e dor sa ma fatai pe acolo. sa ma vada si pe mine lumea.
    Oooofff nu numai Anei i-ar trebui educatie, ci si tie. Mai treci pe la mama ta sa vezi dansa ce mai zice

     Ce vorbesti franz, al meu a baut bere la banchet . Au avut voie o bere de caciula. Ca unii si-au luat mai multe nu mai zic. Au facut banchetul in cel mai misto club din zona.

  •  
    • 687 mesaje
    28 Ian 2015, 10:12
    1 0
    La mine nu a fost asa...adica stai ca s-a schimbat moda acum..off s-a intors lumea cu c**u in sus
  •  
    • 10065 mesaje
    28 Ian 2015, 10:25
    0 0
    Maricon said:Daca nu stiai aflii acum!
    Restaurantele si cluburile inchiriaza din cand in cand spatiul cu tot cu mobilier /DG si ospatari pentru diferite evenimente.
    Pentru evenimente unde participantii sunt sub 18 ani,  se obtin autorizatii lelgale speciale, tocmai pentru a nu se incalca legea!

    Ceea ce faci tu este ilegal! Sa duci un copil de 16 ani in disco este ilegal!
    Daca cineva sesizeaza serviciul de Protectie al copilului, ai incurcat-o si tu si discoteca respectiva, pentru ca nu a legitimat copilul la intrare.
    Discoteca respectiva risca de altfel sa i se suspende licenta de functionare daca se face un raid si se gasesc minori in disco. Amenzile sunt cu atat mai mari cu cat minorii sunt gasiti sub influenta alcoolului.

     

    De stiu eu bine nu prea se tine cont de cine si citi ani are . Important e a se face consumatie, doar asta-i interesul nostru, altfel ... Cind se isca probleme apare si semnul intrebarii.