Cum il conving pe sotul meu sa renunte la violenta ??

  •  
    • 687 mesaje
    28 Ian 2015, 21:38
    0 0
    Bai fetito am varsta ta, sunt in Anglia de un an de zile si eram cu iubitul meu in drum spre club. La intrare ne-au cerut un document de identificare, l-am dat in spatele nostru 2 romani care aveau 19-20 de ani si nu i-au lasat sa intre,limita de varsta era 21 de ani, si la bar cand se cerea alcool iti cereau un document care sa arate varsta. Deci nu sunt in Romania si iti explic cum sta treaba cu cluburile pe aici.
    Apropo de fumat. Eu fumez si prima data cand m-am apucat de fumat si m-a vazut mama m-a batut de mi-a inrosit c**u la 19 ani. Aveam 19 ani fetito si de cate ori ma prindea ca fumez ma rupea in bataie, si am fumat de fata cu ei cand am inceput sa lucrez fiindca ei mi-au dat voie si mi-au zis.
    Daca tu crezi ca in localurile scumpe merg numai oameni de calitate(asa cum ii numesti tu) inseamna ca nu te uiti la stiri. Acolo se consuma droguri si alcool in cantitati impresionante mai coboara cu picioarele pe pamant si da-te cu capul de prag sa te trezesti din visul asta
  •  
    • 206 mesaje
    29 Ian 2015, 01:18
    0 0
    Poky said:Bai fetito am varsta ta, sunt in Anglia de un an de zile si eram cu iubitul meu in drum spre club. La intrare ne-au cerut un document de identificare, l-am dat in spatele nostru 2 romani care aveau 19-20 de ani si nu i-au lasat sa intre,limita de varsta era 21 de ani, si la bar cand se cerea alcool iti cereau un document care sa arate varsta. Deci nu sunt in Romania si iti explic cum sta treaba cu cluburile pe aici.
    Apropo de fumat. Eu fumez si prima data cand m-am apucat de fumat si m-a vazut mama m-a batut de mi-a inrosit c**u la 19 ani. Aveam 19 ani fetito si de cate ori ma prindea ca fumez ma rupea in bataie, si am fumat de fata cu ei cand am inceput sa lucrez fiindca ei mi-au dat voie si mi-au zis.
    Daca tu crezi ca in localurile scumpe merg numai oameni de calitate(asa cum ii numesti tu) inseamna ca nu te uiti la stiri. Acolo se consuma droguri si alcool in cantitati impresionante mai coboara cu picioarele pe pamant si da-te cu capul de prag sa te trezesti din visul asta

     

    Ma gandeam eu ca nu stai in RO. La noi nu se pune problema de acte de identitate la intrare , la bar nu se pune problema , crede ma ! Dar de asta te ppoi convinge singurica daca mai vi in Ro. Sa te bata maica ta la 19 mi se pare umilitor . Am mai auzit cazuri la varste d'astea , dar se rezumau la o palma peste fata. Presupun ca ii vei aplica acelasi tratament fetitei tale. Pacat. Am o intrebare si chiar ti as multumi daca mi ai raspunde . Daca actualul tau sot va considera vreodata ca trebuie sa o bata EL pt ca a fost obraznica sau a fumat sau orice altceva ce nu va convine ii vei da voie ?
  •  
    • 4350 mesaje
    29 Ian 2015, 02:13
    1 0
    In afara de primul mesaj, vad ca Andreea nu mai are alte probleme decat sa convinga lumea ca ea cunoaste toate cluburile din Bucuresti! Troll!
  •  
    • 206 mesaje
    29 Ian 2015, 02:56
    0 0
    Doamne....de ce as vrea sa conving ? Toate fetele de varsta mea le stiu. Eu chiar sunt fericita ca mi am remediat problemele in casa . Cu ce m ar ajuta pe mine sa va conving pe voi ca eu cunosc niste cluburi ?
  •  
    • 4350 mesaje
    29 Ian 2015, 03:23
    0 0
    AndreeaDaria1990 said:Doamne....de ce as vrea sa conving ? Toate fetele de varsta mea le stiu. Eu chiar sunt fericita ca mi am remediat problemele in casa . Cu ce m ar ajuta pe mine sa va conving pe voi ca eu cunosc niste cluburi ?

     Tu probabil ai 16 ani ,viata sociala 0 si stai sa inventezi povesti, altfel nu imi imaginez cum o persoana de varsta pe care ai zis tu ca o ai, poate lua o postare ad litteram...Somn usor, in cazul in care nu tastezi din club, In Ro e tarziu deja!


    Acest mesaj a fost editat de către roseblue: 29 Ian 2015, 03:24
  •  
    • 87 mesaje
    29 Ian 2015, 06:38
    1 0
    Datorita acelor cercetători muritori de foame tu trăiești acum in lux!
  •  
    • 87 mesaje
    29 Ian 2015, 06:39
    0 0
    Cum ti_ ai remediat problemele in casa?
  •  
    • 682 mesaje
    29 Ian 2015, 08:40
    1 0
    Nimeni nu si a dat seama pana acum ca educatia pe care Andreea o da Anei prin cluburi este cu mult mai pretioasa decat educatia pe care ar primi o la scoala???? Ce invatatura, ce teme,ce respect de sine??? Astea sunt egale cu zero, in ochii fetei noastre,ca femeie si mama n o pot numi .....Pe langa faptul ca nu are minte nici cat Ana, mai si jigneste pe toti care muncesc cinstit pana cad jos,dar care totusi nu si educa copiii plimbandu I prin cluburi .......... Cum a mai zis cineva aici, in primul rand ei ii trebuie educatie, ca s o poata educa pe Ana ....
    In locul tau, mai Andreea, mi ar fi rusine sa mai postez aici asemenea aberatii si mi as baga mintile in cap, vazand cate sfaturi bune au dat oamenii aici !!!!!! Sincer, imi este foarte mila de sotul tau si de copii!
  •  
    • 10065 mesaje
    29 Ian 2015, 09:32
    1 0
    AndreeaDaria1990 said:Si ce ii poti face unui copil sa nu mai fumeze ? Daca e f încăpățânat

     

    Ii ascunzi bricheta ?

     

    Mama si in ziua de azi imi adreseaza rugamintea de a lasa tutunul .

     

    Faci demersuri anti-fumat si n-o tii sus si tare ca-i la moda . Fica-mii ii repet la infinit ca fumatul nu-i ajuta la nimic, ba dimpotriva.

  •  
    • 3765 mesaje
    29 Ian 2015, 18:12
    0 0
    AndreeaDaria1990 said:Doamne....de ce as vrea sa conving ? Toate fetele de varsta mea le stiu. Eu chiar sunt fericita ca mi am remediat problemele in casa . Cu ce m ar ajuta pe mine sa va conving pe voi ca eu cunosc niste cluburi ?

     

    toate fetele de varsta ta!!?? varsta ta fiind cuprinsa intre 19 si 20??

    ce anturaj ai si tu!!

  •  
    • 206 mesaje
    31 Ian 2015, 19:30
    0 0
    Sa ii ascund bricheta ? Buna gluma asta....yuhu )ana mai nou face prezenatari de moda , nu pe podium , ci in club . Daca fetelelor de 16 nu trebuie sa le fie permis mersul in club ,de ce pt prezentari in club sunt cautate fete de 16 ani ? Varsta minima e de 14 ani . Ideea e sa aiba peste 1,70 si minim 14 ani. Imi explocati ???
  •  
    • 682 mesaje
    31 Ian 2015, 20:30
    0 0
    Ce mai dilemma te mai framanta si pe tine ....
  •  
    • 10065 mesaje
    31 Ian 2015, 21:21
    0 0
    AndreeaDaria1990 said:Sa ii ascund bricheta ? Buna gluma asta....yuhu )ana mai nou face prezenatari de moda , nu pe podium , ci in club . Daca fetelelor de 16 nu trebuie sa le fie permis mersul in club ,de ce pt prezentari in club sunt cautate fete de 16 ani ? Varsta minima e de 14 ani . Ideea e sa aiba peste 1,70 si minim 14 ani. Imi explocati ???

     

    Super .

     

    Adevarul e ca tre sa ai talent nu gluma ...

     

  •  
    • 4350 mesaje
    1 Feb 2015, 01:12
    1 0
    AndreeaDaria1990 said:Sa ii ascund bricheta ? Buna gluma asta....yuhu )ana mai nou face prezenatari de moda , nu pe podium , ci in club . Daca fetelelor de 16 nu trebuie sa le fie permis mersul in club ,de ce pt prezentari in club sunt cautate fete de 16 ani ? Varsta minima e de 14 ani . Ideea e sa aiba peste 1,70 si minim 14 ani. Imi explocati ???

     E vorba de cerere si oferta, care sunt direct proportionale. Desi e la mintea curcilor ca prezentarile din cluburi n-au nimic de-a face cu modeling-ul, fetele de " minim" 14 ani si 170 cm, umbla despuiate prin cluburi, in timp ce ar trebui sa doarma sau sa invete pt capacitate. Iar cu cat cererea este mai mare, cu atat si numarul parintilor cretini creste, basca mai sunt si mandri vazandu-si odraslele fluierate si apreciate cat de bine arata la 14 ani...

  •  
    • 3765 mesaje
    1 Feb 2015, 16:53
    1 0
    AndreeaDaria1990 said:Si. Imi explocati ???

     

    nu vreau sa-ti exploc! nu vreau, na!!

  •  
    • 10065 mesaje
    1 Feb 2015, 19:23
    1 0
    roseblue said:
    AndreeaDaria1990 said:Sa ii ascund bricheta ? Buna gluma asta....yuhu )ana mai nou face prezenatari de moda , nu pe podium , ci in club . Daca fetelelor de 16 nu trebuie sa le fie permis mersul in club ,de ce pt prezentari in club sunt cautate fete de 16 ani ? Varsta minima e de 14 ani . Ideea e sa aiba peste 1,70 si minim 14 ani. Imi explocati ???

     E vorba de cerere si oferta, care sunt direct proportionale. Desi e la mintea curcilor ca prezentarile din cluburi n-au nimic de-a face cu modeling-ul, fetele de " minim" 14 ani si 170 cm, umbla despuiate prin cluburi, in timp ce ar trebui sa doarma sau sa invete pt capacitate. Iar cu cat cererea este mai mare, cu atat si numarul parintilor cretini creste, basca mai sunt si mandri vazandu-si odraslele fluierate si apreciate cat de bine arata la 14 ani...

     

    Ma scuzati, da' io cred ca sinteti invidioasa pe tinerele talente ...

     

  •  
    • 4350 mesaje
    2 Feb 2015, 00:14
    2 0
    ViktorC said:
    roseblue said:
    AndreeaDaria1990 said:Sa ii ascund bricheta ? Buna gluma asta....yuhu )ana mai nou face prezenatari de moda , nu pe podium , ci in club . Daca fetelelor de 16 nu trebuie sa le fie permis mersul in club ,de ce pt prezentari in club sunt cautate fete de 16 ani ? Varsta minima e de 14 ani . Ideea e sa aiba peste 1,70 si minim 14 ani. Imi explocati ???

     E vorba de cerere si oferta, care sunt direct proportionale. Desi e la mintea curcilor ca prezentarile din cluburi n-au nimic de-a face cu modeling-ul, fetele de " minim" 14 ani si 170 cm, umbla despuiate prin cluburi, in timp ce ar trebui sa doarma sau sa invete pt capacitate. Iar cu cat cererea este mai mare, cu atat si numarul parintilor cretini creste, basca mai sunt si mandri vazandu-si odraslele fluierate si apreciate cat de bine arata la 14 ani...

     

    Ma scuzati, da' io cred ca sinteti invidioasa pe tinerele talente ...

     

     Nu pe tinerele talente, pe parintii lor sunt invidioasa! Ma gandesc ca oricat as incerca eu, niciodata nu voi reusi sa inteleg cum as putea sa-mi incurajez fata sa defileze prin cluburi, la 14 ani...probabil nu am mintea atat de deschisa ca altii, asta e!

  •  
    • 206 mesaje
    2 Feb 2015, 01:34
    0 1
    Pai sunt destul de putine fete care defilează la 14 ani pt ca sunt putine cu inaltimea potrivita. Ba da , are treaba cu modelingul . Daca Ana va ajunge la inaltimea potrivita , poate sa urmeze lejer o meserie de model. Momentan , se limiteaza la atat. Da , e o mandrie sa o vedem defiland. Pt ca nu e asa usor cum credeti voi , trebuie sa repete mersul , sa invinga emotile , daca are o rochie lunga de exemplu trebuie sa aiba grija sa nu strice rochia , calcand pe ea sau mai rau sa se împiedice. Fiecare copil trebuie sa faca ce ii place , nu ce vor mami si tati.
  •  
    • 5609 mesaje
    2 Feb 2015, 08:53
    4 0
    Gresit Andreea!
    COPII sunt niste minori, sub tutela directa a parintilor! Parintii au obligatia legala sa-i intretina si sa ia decizii pentru copii lor!
    Cand copii cresc si devin ADULTI (adica dupa 18 ani), abia atunci au ei dreptul sa ia decizii si  sa faca ce vor!




  •  
    • 3816 mesaje
    2 Feb 2015, 09:11
    0 0
    Fimea are 13 ani si ceva si are 176 si nu are nici un gand de manechina