Cum il conving pe sotul meu sa renunte la violenta ??

  •  
    • 5609 mesaje
    2 Feb 2015, 09:19
    2 0
    Tind sa cred, dupa cum scrie autorea topicului, ca ea este de fapt fiica vitrega, Ana.... care scrie din plictiseala.
    Eu nu vad nici prea multa logica in ceea ce scrie si nici in deciziile luate. Prea toate raspunsurile ei sunt naive, judecate ca de un copil fara experinta...
  •  
    • 10065 mesaje
    2 Feb 2015, 12:24
    1 0
    Vezi tu Andreea ce rautacioasa e doamnele ?

    Sa nu te lasi, bine ? Nu lasa sa-i strice viitorul, cariera Anei .

  •  
    • 87 mesaje
    2 Feb 2015, 12:34
    1 0
    Cred ca ne pierdem vremea degeaba. Păcat de copiii care au așa părinți!
  •  
    • 206 mesaje
    3 Feb 2015, 00:34
    0 0
    1,76? Probabil e foarte frumoasa . Pai si de ce daca de exemplu fetei tale i ar place sa fie model n ai lasa.o ? De ce ? Toate lumea stie ca femeile frumoase castiga mai usor banutii. De ce sa nu o lasi ? De ce sa nu o sprijini ?
  •  
    • 206 mesaje
    3 Feb 2015, 00:40
    0 0
    Maricon said:Gresit Andreea!
    COPII sunt niste minori, sub tutela directa a parintilor! Parintii au obligatia legala sa-i intretina si sa ia decizii pentru copii lor!
    Cand copii cresc si devin ADULTI (adica dupa 18 ani), abia atunci au ei dreptul sa ia decizii si  sa faca ce vor!




     

    ESti una din parintii care insista cu invatatul ... Ironia sortii e ca nu sti sa scri ) RUSINICA
  •  
    • 5609 mesaje
    3 Feb 2015, 00:53
    2 0
    sa mori tu?
  •  
    • 5609 mesaje
    3 Feb 2015, 01:00
    4 0
    AndreeaDaria1990 said:1,76? Probabil e foarte frumoasa . Pai si de ce daca de exemplu fetei tale i ar place sa fie model n ai lasa.o ? De ce ? Toate lumea stie ca femeile frumoase castiga mai usor banutii. De ce sa nu o lasi ? De ce sa nu o sprijini ?

     
    Nu-i vorba de "lasat" aici, este vorba de educatia care nu-i completa! Asta nu pricepi tu!
    Ca nu totul se invarte in jurul frumusetii si a castigului usor de bani, mai trebuie sa ai si creier! 


    Dar una ca tine,  nu are cum sa priceapa asta! la tine conteaza"cat de bine arati la club" si cat de bine impresioneaza barbatii!
    Ai incercat sa faci prostitutie? Vezi ca, se castiga si mai usor si mai repede! 
    Citeste topicurile de pe forum legate de videochat si prostitutie....vezi ca este explicat acolo cat de usor, fara efort si fara prea mult creier, poti sa castigi bani buni si f repede.

     


    Acest mesaj a fost editat de către Maricon: 3 Feb 2015, 01:04
  •  
    • 206 mesaje
    3 Feb 2015, 01:47
    0 0
    Bby , nu mai lua foc ! :* Pai , ce facem fata mea ? Ne dam destepte , mari educate si nu stim sa scriem corect ?? Pai, e frumos asa ? Ai si facultate ? Cauta pe net cand scri "copii" si cand "copiii" . Se invata in 1-4 ). Probabil esti o frustrata. O femeie trebuie sa fie frumoasa oricand. Sau esti genu' care se duce la salon sa se epileze doar cand face sex ? Te anunta sotulica inainte ?)
  •  
    • 3816 mesaje
    3 Feb 2015, 09:29
    0 0
    Pai e frumoasa, dar ea nu are ganduri de manechin. Eu as sprijni-o sa fie futomodela, dar ea viseaza altele. Eu, personal, acum ceva ani, am lucrat la agentia de modele a Danei Savuica. Erau fete garla de 15-16 ani acolo, frumoase foc,care faceau ori samplng, ori hostesse, ori defilari(asta mai greu pe atunci, era numai Janine mai pe val), ori reclame.
  •  
    • 3765 mesaje
    3 Feb 2015, 18:11
    0 0
    AndreeaDaria1990 said:Bby , nu mai lua foc ! :* Pai , ce facem fata mea ? Ne dam destepte , mari educate si nu stim sa scriem corect ?? Pai, e frumos asa ? Ai si facultate ? Cauta pe net cand scri "copii" si cand "copiii" . Se invata in 1-4 ). Probabil esti o frustrata. O femeie trebuie sa fie frumoasa oricand. Sau esti genu' care se duce la salon sa se epileze doar cand face sex ? Te anunta sotulica inainte ?)

     

     

    calmeaza-te draga mea!

  •  
    • 5609 mesaje
    4 Feb 2015, 11:48
    2 0
    Mai fetita, probabil ca ai vanat mult "i-ul" ala pe care l-am omis din taste, banuiesc ca nici de dormit nu ai apucat, de bucurie ca ai gasit 1 greseala de care te apuci cu disperare si sa o comentezi  sincer, de aia ma doare pe mine taman in talpa pantofului! 

    In loc sa te preocupe lacunele tale din educatie si greselile pe care cu preponderenta le faci, inconstienta de cat de rau poti sa-i faci unui copil ca Ana, cu dorintele tale de "iesit in evidenta", tu vanezi chestii minore din absolut tot ce-ti scriem noi aici.
    Ca sa-ti dau un exemplu pentru mintea ta limitata, este ca si cum ai gasii o scama intr-o casa intorsa cu susul in jos.
    Categoric, tu nu vezi si nu pricepi ceea ce discutam noi aici.
    De fapt, tu suferi de sindromul lipsei de atentie!
    Nu problema Anei te intereseaza de fapt, ci cat se discuta despre persoana ta si locurile pe care le frecventezi,cat de importanta te vezi tu prin ochii celor care te vad sau iti citesc povestile.

    Cat priveste epilatul meu, am sa-ti satisfac curiozitatea asta!
    Nu, nu ma epilez saracut de mine, nu am vazut in viata un cabinet cosmetic, nici macar un aparat de ras, ca barbate-miu poarta barba

    No, ti-as mai scrie io, dar ma tem ca se supara evele, prea le manac din spatiul forumului … asa ca, te las cu ale tale preocupari extravagante!

    Acest mesaj a fost editat de către Maricon: 4 Feb 2015, 11:52
  •  
    • 10065 mesaje
    4 Feb 2015, 12:57
    0 0
    Maricon said:Mai fetita, probabil ca ai vanat mult "i-ul" ala pe care l-am omis din taste, banuiesc ca nici de dormit nu ai apucat, de bucurie ca ai gasit 1 greseala de care te apuci cu disperare si sa o comentezi  sincer, de aia ma doare pe mine taman in talpa pantofului! 

    In loc sa te preocupe lacunele tale din educatie si greselile pe care cu preponderenta le faci, inconstienta de cat de rau poti sa-i faci unui copil ca Ana, cu dorintele tale de "iesit in evidenta", tu vanezi chestii minore din absolut tot ce-ti scriem noi aici.
    Ca sa-ti dau un exemplu pentru mintea ta limitata, este ca si cum ai gasii o scama intr-o casa intorsa cu susul in jos.
    Categoric, tu nu vezi si nu pricepi ceea ce discutam noi aici.
    De fapt, tu suferi de sindromul lipsei de atentie!
    Nu problema Anei te intereseaza de fapt, ci cat se discuta despre persoana ta si locurile pe care le frecventezi,cat de importanta te vezi tu prin ochii celor care te vad sau iti citesc povestile.

    Cat priveste epilatul meu, am sa-ti satisfac curiozitatea asta!
    Nu, nu ma epilez saracut de mine, nu am vazut in viata un cabinet cosmetic, nici macar un aparat de ras, ca barbate-miu poarta barba

    No, ti-as mai scrie io, dar ma tem ca se supara evele, prea le manac din spatiul forumului … asa ca, te las cu ale tale preocupari extravagante!

     

    Nu va suparati de-atita lucru ...

     

    Stiu io unu ce si-a primit brosura se semianalfabet si nu se mai supara ...

     


    Acest mesaj a fost editat de către ViktorC: 4 Feb 2015, 12:58
  •  
    • 3765 mesaje
    4 Feb 2015, 19:39
    0 0
    AndreeaDaria1990 said:Bby ,

     

     

    beibi, pe mine ma macina o chestie. de la inceput.,

    pe undeva spui ca ai vreo 22 de ani sau asa se deduce din nickul tau. el are o fata de 16 ani.

    deci el este uindeva pe la 40. cel putin.

    de la 22 la 40 este distanta destul de mare. era singur cand l-ai cunoscut s-au l-ai facut sa-si lase sotia?

  •  
    • 206 mesaje
    4 Feb 2015, 19:43
    1 0
    Ai "omis " i.ul ) sunt "convinsa ". Daca nici atata cultura ggenerala nu ai mai departe mi.e "frica " de cunoștințe tale . Dar tie nu iti e scarba sa fi neepilata ? Cum umbli vara cu pantaloni scurti ? Sau ....Yackkk . M ai scarbit , jur ) .
    MIZDIS , de ce " futomodela " ? La tine trebuie copila sa si inceapa viata sexuala la 20 de ani ?) si ce era in neregula cu fetele alea ?
  •  
    • 11561 mesaje
    4 Feb 2015, 19:46
    0 0
    igivansenior said:
    AndreeaDaria1990 said:Bby ,

     

     

    beibi, pe mine ma macina o chestie. de la inceput.,

    pe undeva spui ca ai vreo 22 de ani sau asa se deduce din nickul tau. el are o fata de 16 ani.

    deci el este uindeva pe la 40. cel putin.

    de la 22 la 40 este distanta destul de mare. era singur cand l-ai cunoscut s-au l-ai facut sa-si lase sotia?

     

     

    Se  misca  bine  fata , ce  n  ai  inteles?

  •  
    • 206 mesaje
    4 Feb 2015, 20:34
    0 0
    Da , erau despartiti . Ma inteleg cu sotia lui foarte ok.
  •  
    • 11561 mesaje
    4 Feb 2015, 20:36
    0 0
    AndreeaDaria1990 said:Da , erau despartiti . Ma inteleg cu sotia lui foarte ok.

     N  ati  incercat  un  menage  a  trois??

  •  
    • 10065 mesaje
    4 Feb 2015, 20:45
    0 0
    AndreeaDaria1990 said:Da , erau despartiti . Ma inteleg cu sotia lui foarte ok.

     

    Io mi-s mort de curiozitate ce discutii puteti avea voi doua . A te saluta se cade si imi pare cit de omenesc dar mai mult nu vad ce v-ar putea lega . Cel putin din punctul meu de vedere .

  •  
    • 10065 mesaje
    4 Feb 2015, 21:26
    0 0
    Maria1206 said:
    ViktorC said:
    AndreeaDaria1990 said:Da , erau despartiti . Ma inteleg cu sotia lui foarte ok.

     

    Io mi-s mort de curiozitate ce discutii puteti avea voi doua . A te saluta se cade si imi pare cit de omenesc dar mai mult nu vad ce v-ar putea lega . Cel putin din punctul meu de vedere .

     Asa mi-a mai venit o idee: s-o puna pe fosta sotie sa-l bata!

     

    Fara violenta .

     

     

    Cunosc caz in care cele doua is "prietene" zic ele . Vai de capu lor ... una mai interesanta ca cealalta.

  •  
    • 4350 mesaje
    4 Feb 2015, 21:51
    0 0
    AndreeaDaria1990 said:Bby , nu mai lua foc ! :* Pai , ce facem fata mea ? Ne dam destepte , mari educate si nu stim sa scriem corect ?? Pai, e frumos asa ? Ai si facultate ? Cauta pe net cand scri "copii" si cand "copiii" . Se invata in 1-4 ). Probabil esti o frustrata. O femeie trebuie sa fie frumoasa oricand. Sau esti genu' care se duce la salon sa se epileze doar cand face sex ? Te anunta sotulica inainte ?)

     Se pare ca esti la egalitate cu Maricon, ai pierdut si tu un " i" pe drum!

     

    eu scriu // noi scriem
    tu scrii // voi scrieţi
    el scrie // ei scriu

    La fel: a descrie, a înscrie, a transcrie. Cu câte doi i la forma de persoana a II-a sg (un i din radical, scri-, un i din terminaţie): tu scrii, descrii, înscrii, transcrii etc.

    (După Dana Cojocaru, Romanian Grammar, SEELRC 2003.)