Cum il conving pe sotul meu sa renunte la violenta ??

  •  
    • 206 mesaje
    17 Ian 2015, 16:35
    0 0
    Parerea mea e ca expresia "bataia e rupta din rai " se refera la faptul ca ca e rupa de acolo , adica nu face parte din rai . Sotul mi-a spus ca ce l-a deranjat foarte rau e ca nu a cerut voie si ca asa o sa ajunga sa o scape din mana.
  •  
    • 206 mesaje
    17 Ian 2015, 16:37
    0 0
    @ViktorC asa o fi
  •  
    • 4346 mesaje
    17 Ian 2015, 16:41
    0 0
    din ce vad eu aici..e ca tu ii cam cauti scuze sotului tau ca si bate copilul. Ma intreb daca o sa fii la fel de calma si cand va veni randul copilului tau sau chiar de tine. Cine are violenta in sange..ala cam asa moare sa nu uiti asta!!!
  •  
    • 206 mesaje
    17 Ian 2015, 19:19
    0 0
    @anda22-7 , totusi cred ca exuste vreo varianta.... sau sper. Nu , nu incerc sa l scuz . Doar ca in proporție de 10%sunt si eu de acord cu bataia , insa doar in cazuri extreme si aplicata de sot nu de mine .
  •  
    • 206 mesaje
    17 Ian 2015, 19:21
    0 0
    Oana Domino , daca asta ai inteles tu...
  •  
    • 206 mesaje
    17 Ian 2015, 19:29
    0 0
    Nu , bineinteles ca NU voi fi calma. Dar sa stiti ca nici cand a batut.o pe An nu am fost.Chiar ne am certat pe tema asta , doar ca nu imi permit sa ma bag foarte mult pt ca nu e copilul meu chiar daca eu asa o consider. Nu cred ca va ajunge sa dea vreodata in mine pentru ca are o parerea f proasta depre barbatii care dau in femei. Imi este frica ca nu.si va respecta promisiunea fata de Aian .
  •  
    • 206 mesaje
    17 Ian 2015, 19:35
    1 0
    Viktor nu stiu de ce aduci vorba de sex , cand defapt e vorba de copii.
  •  
    • 5035 mesaje
    17 Ian 2015, 23:13
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 206 mesaje
    18 Ian 2015, 01:24
    0 0
    Am zis ca el are o parerea rea si bineinteles si eu. Eu cred ca e o diferenta intre o FATĂ de 16 ani si o FEMEIE de 25. Si mai cred ca o idee ar fi sa ii schimbam anturajul...dar nu vad cum .
  •  
    • 3140 mesaje
    18 Ian 2015, 01:30
    1 0
    AndreeaDaria1990 said:Am zis ca el are o parerea rea si bineinteles si eu. Eu cred ca e o diferenta intre o FATĂ de 16 ani si o FEMEIE de 25. Si mai cred ca o idee ar fi sa ii schimbam anturajul...dar nu vad cum .

     Daca el isi bate copilul in halul asta, carne din carnea si singe din singele lui, sa-si chelfaneasca muierea cind o sa i se para ca a calcat pe bec, e floare la ureche. 

  •  
    • 5035 mesaje
    18 Ian 2015, 08:54
    2 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 206 mesaje
    18 Ian 2015, 15:20
    0 0
    Anul trecut am avut o cearta foarte aprinsa cu sotul meu , intradevar din cauza mea.. FOARTE APRINSA . era vorba de o excursie pe care eu am uitat sa o anulez si am pierdut vreo 5000 € sau mai bine. A tipat la mine , dar si eu la el . Dar nu s a pus problema sa ma loveasca. S a suparat foarte tare Si vreo 2 zile a plecat de acasa si mi.a spus sa nu.l sun. Dupa ce s.a intors totul a decurs binisor si apoi bine ca inainte
  •  
    • 10065 mesaje
    18 Ian 2015, 21:49
    0 0
    orgasmgarantat said:
    ViktorC said:Acum, cit de adevarat este nu stiu dar din auzite cica bataia ar fi rupta din Rai . Adevarat ?



    Cit despre palme la fund nu stiu ce sa zic, dar tot din auzite, ar fi doamne in toata firea ce cind se sexalesc, isi cer palme la fund/cur insotite de "obraznico ..." Asa-i ?

    este pe langa subiect nene,aici este vorba despre o situatie extrema ff serioasa si tu vorbesti de "sexalit"? esti dus frate ,ai nevoie de sfaturi sau tratamente la cap!

     

     

    Din ciclul ride hirb de oala sparta .

     

     

    Orgasmule, comportamentul copilei lasa semne de intrebare . 

     

    Dar stii tu cum e cind ne da pufu ... n-avem noi nevoie de indrumari ale parintilor, ce stiu ei ce-i viata ... noi le stim pe toate (vorba vine) .

    Tare-i bine uneori sa ei aminte de spusele perintilor ... Si cum tot patitu-i priceput, te trezesti la un momentdat aterizat (neobservabil) pe o pista gresita si asta pentru simplul fapt ca nu ai avut urechi de auzit cind ar fi trebuit. Apoi inclini catre redresare, asta in cazul in care ai deschis ochii la timp si ai analizat in amanunt situatia. Unora le reusesc, altora nu ...

     

  •  
    • 206 mesaje
    19 Ian 2015, 01:38
    1 0
    Ce legatura are cu subiectul ???
  •  
    • 10065 mesaje
    19 Ian 2015, 09:52
    1 0
    AndreeaDaria1990 said:Ce legatura are cu subiectul ???

     

    Are legatura cu subiectul doar ca nu o observi.

     

    Altfel ... copila trebue initiata in a fi ascultatoare evitind conflictele.

     

    De venea la timp acasa, mai scotea ta-su cureaua ? Eu nu zic ca e ok de recurge la violenta, insa si copilul trebue sa-si bage mintile-n cap ca la urma toata e inca copil.

     

  •  
    • 10065 mesaje
    19 Ian 2015, 13:53
    0 0
    Ca tot e Luni si ardem gazul aiurea ...


    Pe cind eram doar un pusti, tata imi repeta intr-una sa inchid poarta . Eu nimic, pe o ureche imi intra pe cealalta imi iesea ... poarta intr-una deschisa ... Ei bine, intr-o buna zi iarasi am gafat cu poarta iar el era prin curte si m-o ginit . Ma cheama la el si foarte hotarit imi spune : acum, te duci si inchizi poarta de o suda de ori iar in acelasi timp numeri cu voce tare sa te aud . Am executat, normal, m-am dus si m-am pus pe treaba ... 1 , 2 , 3.... Porti din fier ... va dati seama ce brand frumos mi-am format ...



    Asta e, a avut perfecta dreptate . Iar de nu bagam la cap ca poarta trebue inchisa ... cu siguranta il faceam gelos pe Schwarzenegger ...

  •  
    • 687 mesaje
    19 Ian 2015, 14:33
    2 0
    I_have_a_dream said:Ana e un copil normal, la 16 ani părerea mea este ca ar trebui sa aibă voie in club si sa bea cu măsură. Pe soțul tau eu l-aș reclama autorităților, așa ceva este inadmisibil.

     

    Ti se pare normal la 16 ani sa umble in club si sa bea???? Vai Doamne sa o prind pe fiemea la 16 ani ca vrea in club (poate cu ora de intoarcere acasa!!!) sau sa bea....
    Nu sunt de acord cu asta...sincer la 16 ani nu mi se pare ok sa umble in club pana la 6 dimineata si sa vina si bauta.Nici macar eu care am 24 de ani nu am venit la 6 dimineata din club sau cu atat mai mult bauta.... 

  •  
    • 206 mesaje
    20 Ian 2015, 01:30
    0 1
    Pai tu ce pedeapsa ai fi aplicat ? Sincer , eu n.am o problema cu "clubareala " , insa sotul da. Bine , nici el nu e total impotriva . Doar ca vrea respect , adica sa i se spuna ora si sa dea un sms in caz ca intarzie, ceea ce nu s a intamplat in seara aia. Eu mereu mi.am dorit mereu sa am fetita , sa ies cu ea in club , dar D-zeu mi.a dat baietel. Poate o sa ies si cu el . Pe Ana eu am dus o prima oara in club la 15 ani ) si i.a cam placut...
  •  
    • 10065 mesaje
    20 Ian 2015, 10:10
    0 0
    AndreeaDaria1990 said:Pai tu ce pedeapsa ai fi aplicat ? Sincer , eu n.am o problema cu "clubareala " , insa sotul da. Bine , nici el nu e total impotriva . Doar ca vrea respect , adica sa i se spuna ora si sa dea un sms in caz ca intarzie, ceea ce nu s a intamplat in seara aia. Eu mereu mi.am dorit mereu sa am fetita , sa ies cu ea in club , dar D-zeu mi.a dat baietel. Poate o sa ies si cu el . Pe Ana eu am dus o prima oara in club la 15 ani ) si i.a cam placut...

     

    Doua curele si pentru tine !

     

     

    Mai din dragoste asa ...

     

  •  
    • 292 mesaje
    20 Ian 2015, 16:54
    1 0
    De multe ori e bine ca unul din parinti sa fie mai sever si sa aplice pedepse sau mici acte de violenta pentru a arata cine conduce si cine trebuie ascultat. (specific mici acte de violenta) Dupa parerea mea multi copii au nevoie de un astfel de tratament . De ce? Copilul lasat liber si mai primeste pe langa bani din partea parintilor nu evolueaza si nu se gandeste la propria viata sau ce ar putea face cu ea. Stie ca are bani si atat. Dupa care se ajunge la varsta de 20-25 de ani cand se trezeste intr-o societate brutala pe care nu o cunoaste si nu stie ce sa faca pentru a evolua si a se intretine singur. Poate violenta fizica este putin exagerata dar pedepsele de lunga durata si aplicate corect pot avea efecte. Copilul are nevoie si de libertate dar nu exagerata !