Cum il conving pe sotul meu sa renunte la violenta ??

  •  
    • 10065 mesaje
    26 Ian 2015, 09:41
    0 0
    Andreea, io cred ca doamnele is doar invidioase pe tine ...

  •  
    • 687 mesaje
    26 Ian 2015, 10:00
    1 0
    Da Victor tu stii ce invidie am!!!
    Nu ma faceti a naiba ca ma duc in tara si o duc pe fiemea in club la cum danseaza ii rupe pe toti pe acolo )
    Doar cu o conditie o sa o duc: sa fiu beata, fumata, drogata si pe alta planeta )
  •  
    • 10065 mesaje
    26 Ian 2015, 10:30
    0 0
    Stiu, noua nu ni se poate intimpla dar totusi, ma intreb pe unde scoate mineca Andreea de copila o da in bara .

    Care o fi reactia sotului ?
  •  
    • 687 mesaje
    26 Ian 2015, 10:44
    0 0
    Dar oare sotul stia de iesirile fetei lui cu sotia cea draga si scumpa?
    Eu sunt in postura de mama si nu i-as permite tatalui ei sa o scoata in club...
    Sotul crede ca Andreea isi da foarte mult interesul pentru Ana, avand in vedere faptul ca Andreea a spus cu gura ei, sau mai bine zis, a scris cu manuta ei, faptul ca Ana copiaza temele de la un coleg.
    Atunci fatuca draga, ia-o pe Ana din club si pune-o sa invete, daca pe tine chiar te intereseaza soarta ei, ca asa te laudai pe aici, ca te intereseaza de ea.
    Atunci pune-o sa invete, la scoala, nu in club toata ziua, cum probabil ai face-o si tu daca nu l-ai avea pe cel mic.
    Sau scuza-ma te duci ca iti iei bona si ai rezolvat problema.
    Pune-o sa invete, nu sa bea si sa danseze toata ziua, ca nu asa ajunge cineva in viata
    Acest mesaj a fost editat de către Poky: 26 Ian 2015, 10:47
  •  
    • 7959 mesaje
    26 Ian 2015, 10:56
    0 0
    Poky said:Dar oare sotul stia de iesirile fetei lui cu sotia cea draga si scumpa?
    Eu sunt in postura de mama si nu i-as permite tatalui ei sa o scoata in club...
    Sotul crede ca Andreea isi da foarte mult interesul pentru Ana, avand in vedere faptul ca Andreea a spus cu gura ei, sau mai bine zis, a scris cu manuta ei, faptul ca Ana copiaza temele de la un coleg.
    Atunci fatuca draga, ia-o pe Ana din club si pune-o sa invete, daca pe tine chiar te intereseaza soarta ei, ca asa te laudai pe aici, ca te intereseaza de ea.
    Atunci pune-o sa invete, la scoala, nu in club toata ziua, cum probabil ai face-o si tu daca nu l-ai avea pe cel mic.
    Sau scuza-ma te duci ca iti iei bona si ai rezolvat problema.
    Pune-o sa invete, nu sa bea si sa danseze toata ziua, ca nu asa ajunge cineva in viata

     Bre Poky, lasa fata in pace ca ea e o "responsabila", ce stii tu?

  •  
    • 687 mesaje
    26 Ian 2015, 11:08
    0 0
    Da exact, e 'responsabila'.
    Oricum ne batem gura de pomana ca tot ca ea va face, indiferent de ce vom zice, pentru ca nu sta nimeni dupa ea sa vada ce face
  •  
    • 7959 mesaje
    26 Ian 2015, 11:16
    1 0
    AndreeaDaria1990 said:Ba , avem si distracții impreuna. Pai daca nu e obosit sau e acasa vine si el. Am timp pt toate pt ca ma ajuta si bona lui Aian. Cat despre temele Anei....nu si le prea face.. adica le copiaza in pauze de la colegu' tocilar .

     Si trece clasa? Ca notele nu se iau doar pe teme. Ce moderni sunteti voi ca familie, ce sa mai zic. Deci nici la teme nu te amesteci cu sfaturi, probabil nici tu n-ai prea multa carte. Asa-i cand dai cu nasul de prea tanara de p... si zici ca-i miere. De ce naiba te-o fi luat omul ala de nevasta? Esti total nefolositoare, eu in locul lui ti-as da un sut si te-as trimite inapoi de unde ai venit. Un parazit mai putin pe spinarea omului.

  •  
    • 687 mesaje
    26 Ian 2015, 11:53
    0 0
    Exact ce ziceam si eu.
    La clubareala nu-ti cere prea multa scoala.
    Face si fata ce sa pricepe mai bine si din cat a invatat
  •  
    • 206 mesaje
    26 Ian 2015, 15:01
    0 0
    Te asigur ca a mea casnicie va dura mult. Eu ma simt perfect in compania sotului . Sa sti ca sunt si momente in care are el chef de club sau de restaurant . AnA face ce vrea cu viata ei , tatal ei o pune la invatat , eu nu. Parerea mea e ca nu trebuie copilul stresat asa mult cu cartea. Eu nu am facultate pt ca nu am avut timp sa o fac (eu la 19 ani am nascut ). La ce o ajuta o facultate ???? Se chinuie 4 ani si dupa are un salariu de 20 de milioane. Oricum Ana nu vrea sa faca vreo facultate , iar daca se razgandeste poate face oricand. Eu nu m am preocupat niciodata f mult de scoala , am avut si viata sociala si iubiti frumosi ))) si am ajuns bine ...sau cum imi doream eu. Ca su nu ma credeti ce nu sunt , adica proasta , sa stiti ca am terminat liceul Matei Basarab , care nu e nici number 1 dar nici asa de prost. Eu imi iubesc sotul enorm si el pe mine , asa ca nu am cum sa ma despart d el. Sa sti ca Ana nu petrece tot timpul in club , doar in weekend. Stai calma ca trece clasa . Probabil sotul s ar supara pe mine daca nu ar trece clasa , dar nu se pune problema. Plus ca profesorii din ziua de azi sunt niste sărăcii la care daca te ai dus cu un parfum "te au in vizor" tot anul . Eu sunt deschisa la schimbari , dar sa mi convina si mie )))) .
  •  
    • 11561 mesaje
    26 Ian 2015, 15:05
    0 0
    AndreeaDaria1990 said:Te asigur ca a mea casnicie va dura mult. Eu ma simt perfect in compania sotului . Sa sti ca sunt si momente in care are el chef de club sau de restaurant . AnA face ce vrea cu viata ei , tatal ei o pune la invatat , eu nu. Parerea mea e ca nu trebuie copilul stresat asa mult cu cartea. Eu nu am facultate pt ca nu am avut timp sa o fac (eu la 19 ani am nascut ). La ce o ajuta o facultate ???? Se chinuie 4 ani si dupa are un salariu de 20 de milioane. Oricum Ana nu vrea sa faca vreo facultate , iar daca se razgandeste poate face oricand. Eu nu m am preocupat niciodata f mult de scoala , am avut si viata sociala si iubiti frumosi ))) si am ajuns bine ...sau cum imi doream eu. Ca su nu ma credeti ce nu sunt , adica proasta , sa stiti ca am terminat liceul Matei Basarab , care nu e nici number 1 dar nici asa de prost. Eu imi iubesc sotul enorm si el pe mine , asa ca nu am cum sa ma despart d el. Sa sti ca Ana nu petrece tot timpul in club , doar in weekend. Stai calma ca trece clasa . Probabil sotul s ar supara pe mine daca nu ar trece clasa , dar nu se pune problema. Plus ca profesorii din ziua de azi sunt niste sărăcii la care daca te ai dus cu un parfum "te au in vizor" tot anul . Eu sunt deschisa la schimbari , dar sa mi convina si mie )))) .

        Buna  ce  faci , esti  libera , iesim  si  noi  undeva??

  •  
    • 206 mesaje
    26 Ian 2015, 15:10
    0 0
    Sunt putin plecata cu niste prietene si Aian...tu ? iesim . Doar ca nu te cunosc
  •  
    • 206 mesaje
    26 Ian 2015, 15:12
    0 0
    Ana are prietene de varsta ei . Si ce crezi cand vin la noi stau toate cu mine pt ca ele spun ca sunt " cool ") si isi doresc si ele o mama asa
  •  
    • 206 mesaje
    26 Ian 2015, 15:12
    0 0
    Ana are prietene de varsta ei . Si ce crezi cand vin la noi stau toate cu mine pt ca ele spun ca sunt " cool ") si isi doresc si ele o mama asa
  •  
    • 687 mesaje
    26 Ian 2015, 18:42
    0 0
    Unde nu-i cap, vai de picioare!!!
    Citesc si nu imi vine a crede...tu esti mama????
    Valeu fetita mea, tu nu esti matura deloc, nu trebuia sa fi mama, mi-e mila de baiatul ala, sincer!!! Habar nu am ce educatie ii vei da, daca tu nu esti educata, daca tu consideri ca scoala nu e prioritate pt copii tai....nu vor ajunge nimic in viata. Tu iti doresti pt Ana un babalac cu bani, prost de bubuie, sa faca ce vrea din el, dar ea sa nu stie macar sa se semneze.
    Si eu care credeam ca eu nu m-am maturizat...vino fetito sa stai printre straini, sa muncesti sa iti sara capacele pt copilul tau, sa vezi atunci ce iti sar tie fitele si figurile din cap.
    Evelor poate sunt eu nebuna sau imatura dar asta sincer parca ma intrece.....
    Am niste nelamuriri:
    1. Cum poti sa zici ca nu e importanta scoala pentru copilul tau?
    2. Cum poti sa zici ca nu poti stresa fata cu scoala, in fond la ce o ajuta?
    Ma amuza faptul ca ea se crede super tare la modul ca profesorii sunt atat de saraci ca le dai un parfum si o trece clasa ))
    Macar stie in ce clasa e? Ca vad ca trece liceul ca rata prin apa ) Nu vreau sa ma gandesc cum va fi la bac ) jale mareeee
  •  
    • 33 mesaje
    26 Ian 2015, 20:22
    0 0
    Daca tu vrei sa ai o mentalitate de toapa intretinuta, treaba ta. E nevoie si de femei care sa toace banii barbatilor bogati, contribui la consum si la dezvoltarea economiei...
    Ai pus mana pe unul la 19 ani, te-ai ajuns, esti bine, fatah...

    Dar de ce o impingi pe copila aia sa aiba acealasi drum ca al tau? Ce-o sa faca? O sa stea pe banii tatalui toata viata? Sau se marita si ea cu cineva bogat?

    Sotul tau vad ca e `mai destept ca tine si o incurajeaza pe fii-sa sa isi faca un drum in viata...

    Ce m-a facut sa rad cel mai tare din ce ai scris a fost ca n-are nevoie de facultate si ca oricum se poate razgandi imediat. Desi asa e, nu toata lumea are nevoie de facultate. Sa ai un iubit bogat nu cere sa ai facultate.
    Dar in privinta razganditului...ia spune-mi tu mie..tu te-ai apuca acum? Sa inveti sau sa muncesti?
    O sa fii toata viata o intretinuta care nu stie decat drumul pana la mall....
  •  
    • 1252 mesaje
    26 Ian 2015, 20:37
    0 0
    Ba voi ati innebunit ? Futurati 10 pagini pe-un troll.
  •  
    • 10065 mesaje
    26 Ian 2015, 21:40
    0 0
    valentina_s said:Daca tu vrei sa ai o mentalitate de toapa intretinuta, treaba ta. E nevoie si de femei care sa toace banii barbatilor bogati, contribui la consum si la dezvoltarea economiei...
    Ai pus mana pe unul la 19 ani, te-ai ajuns, esti bine, fatah...

    Dar de ce o impingi pe copila aia sa aiba acealasi drum ca al tau? Ce-o sa faca? O sa stea pe banii tatalui toata viata? Sau se marita si ea cu cineva bogat?

    Sotul tau vad ca e `mai destept ca tine si o incurajeaza pe fii-sa sa isi faca un drum in viata...

    Ce m-a facut sa rad cel mai tare din ce ai scris a fost ca n-are nevoie de facultate si ca oricum se poate razgandi imediat. Desi asa e, nu toata lumea are nevoie de facultate. Sa ai un iubit bogat nu cere sa ai facultate.
    Dar in privinta razganditului...ia spune-mi tu mie..tu te-ai apuca acum? Sa inveti sau sa muncesti?
    O sa fii toata viata o intretinuta care nu stie decat drumul pana la mall....

     

    Io cred ca din aceleasi motive.

     

    Consum si dezvoltarea economiei.

     

  •  
    • 11561 mesaje
    26 Ian 2015, 21:55
    0 0
    Maui.Wowie said:Ba voi ati innebunit ? Futurati 10 pagini pe-un troll.

     

     

    Mai  bine  am  .............fute  trolul!

  •  
    • 3765 mesaje
    26 Ian 2015, 21:58
    0 0
    AndreeaDaria1990 said: iar dupa A SCOS CUREAUA .

     

     

    de unde a scos cureaua?? din debara?

  •  
    • 682 mesaje
    26 Ian 2015, 22:02
    0 0
    AndreeaDaria1990 said:Te asigur ca a mea casnicie va dura mult. Eu ma simt perfect in compania sotului . Sa sti ca sunt si momente in care are el chef de club sau de restaurant . AnA face ce vrea cu viata ei , tatal ei o pune la invatat , eu nu. Parerea mea e ca nu trebuie copilul stresat asa mult cu cartea. Eu nu am facultate pt ca nu am avut timp sa o fac (eu la 19 ani am nascut ). La ce o ajuta o facultate ???? Se chinuie 4 ani si dupa are un salariu de 20 de milioane. Oricum Ana nu vrea sa faca vreo facultate , iar daca se razgandeste poate face oricand. Eu nu m am preocupat niciodata f mult de scoala , am avut si viata sociala si iubiti frumosi ))) si am ajuns bine ...sau cum imi doream eu. Ca su nu ma credeti ce nu sunt , adica proasta , sa stiti ca am terminat liceul Matei Basarab , care nu e nici number 1 dar nici asa de prost. Eu imi iubesc sotul enorm si el pe mine , asa ca nu am cum sa ma despart d el. Sa sti ca Ana nu petrece tot timpul in club , doar in weekend. Stai calma ca trece clasa . Probabil sotul s ar supara pe mine daca nu ar trece clasa , dar nu se pune problema. Plus ca profesorii din ziua de azi sunt niste sărăcii la care daca te ai dus cu un parfum "te au in vizor" tot anul . Eu sunt deschisa la schimbari , dar sa mi convina si mie )))) .