Intrebare

  •  
    • 4455 mesaje
    24 Sep 2011, 13:09
    0 0
    io aveam vreo 15 ani si impreuna cu o prietena cumparam un pachet de tigari, ca na', ne credeam oameni mari si vroiam sa fumam. da' am uitat de bricheta. si in ditamai parcul, ziua in amiaza mare, pe aleea principala, un tip fuma pe o banca. ma duc inspre el sa imprumut bricheta, ajung in dreptul lui, in mana cealalta tinea "instrumentul". aia a fost prima vazuta in viata mea!
    dupa vreun an, terminasem orele, in drum spre casa iese un mos din ceata cu treaba in mana si ne ofera mie si prietenei mele 10000 sa "ne-o bage". recunosc ca am fugit arata dezgustator, nu ma mir ca aveam aproape 19 ani si eram inca virgina
    treaba cu pipaiala am patit-o doar o data, inainte sa ma marit, un vecin de scara, la vreo 45 de ani. l-a snopit tata in bataie.
  •  
    • 4017 mesaje
    24 Sep 2011, 19:46
    0 0
    Dikens, cu mare placere, "statul" e si el om, trebuie tinut responsabil sa-si respecte obligatiile, in cazul de fata art. 153, alin ( din Codul fiscal.
    Am uitat sa-ti spun ce altceva sa mai face in locul tau: as depune declaratii 200 rectificative pentru cei trei ani in care venitul brut mi s-a redus cu echivalentul TVA-ului colectat si platit, astfel incat sa-mi iau de la stat impozitul pe venit platit in plus.

    On topic: Nu am amintiri legate de senzatia de furie oarba din viata mea, altele decat cele in care am fost pipaita pe strada - astea's singurele, Censky, dar solutie n-am, din pacate, nu am avut ocazia sa lovesc un primat dintr-asta si nici nu cred ca ce-ar simti el, daca l-as putea lovi, se compara ori compenseaza cu ce am simit eu din cauza lui.
  •  
    • 9728 mesaje
    24 Sep 2011, 20:02
    0 0

    Acum ceva ani (totusi nu prea multi) faza in autobuz: stateam jos pe un scaun de un loc, aglomeratie in jur. Cand ma uit in dreapta, unu' cu slitul deschis si "dansa" scoasa afara. Fix langa mine!! Am intors capul vreo jumatate de minut, m-am gandit un strop si pe urma am rabufnit "Nu ti-e rusine, magarule ...bla bla bla....jos cu tine, afara!" si zbang si o geanta in cap, la care au inceput si celelalte femei din jur sa-l impinga si sa-i dea cate una pana la proxima statie cand efectiv a fost dat  afara din autobuz  

    Am avut un moment de furie  

     


    Acest mesaj a fost editat de către cafe_au_lait: 24 Sep 2011, 20:28