Scrisoare pe Facebook

  •  
    • 8667 mesaje
    19 Iul 2011, 17:25
    0 0
    restul lumii e nevinovata...ea a oferit tot ce era mai bun... ai dreaq parliti nerecunoscatori...
  •  
    • 5575 mesaje
    19 Iul 2011, 17:26
    0 0
    si inconstienta.
    si alintata.
    si tinuta-n puf.
    si nedisciplinata.
    si prost crescuta.
    si superficiala.
    si nebatuta la timp.
  •  
    • 8667 mesaje
    19 Iul 2011, 17:27
    1 0

    da...exact ca parintele care da vina pe fata ca i-a venit cu burta la gura acasa, dupa ce el ca parinte nu a discutat o sec despre ce inseamna sex cu fata


    Acest mesaj a fost editat de către BitterDevil: 19 Iul 2011, 17:28
  •  
    • 16187 mesaje
    19 Iul 2011, 17:28
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 27207 mesaje
    19 Iul 2011, 17:28
    0 0
    eh, eu zic ca totusi unii dintre voi va inselati. media de varsta, cel putin aici la noi, din cele ce am vazut, a fost pe la 35 deci nicidecum tineret, nici macar de 25
  •  
    • 5575 mesaje
    19 Iul 2011, 17:28
    0 0
    gata, ies, am pierdut toata ziua pe eva.
    o seara misto va urasc
  •  
    • 16187 mesaje
    19 Iul 2011, 17:29
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 8667 mesaje
    19 Iul 2011, 17:30
    1 0
    Milady_me said:
    Nu-s nerecunoscatori, daca reuseau sa copieze sa vezi ce recunoscatori erau

    Mie nu-mi iese din cap o pitipoanca de-asta, intervievata la afisarea rezultatelor (si picata cu minunata nota 1,95 la nu mai stiu ce materie), care-a zis: am fost stresati de supraveghetori! Nu ne-au lasat nici macar sa vorbim intre noi!

    Dar vai, tu

    aha...si tu crezi ca ei i s-a parut ciudat ca nu au fost lasati macar sa vb intre ei de ce???... pt ca asta e educatia pe care si-au oferit-o singuri nu?... nu are legatura ca profesorii acum te lasa si cu cartea pe banca la lucrari si examene?...NUUUUUUUUUUUU DOAMNE FERESTE...sistemul e perfect...elevii sunt niste lenesi care s-au educat singuri ca e ok sa copiezi si nu e ok sa inveti

  •  
    • 16187 mesaje
    19 Iul 2011, 17:32
    0 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 19 Iul 2011, 17:33
  •  
    • 16187 mesaje
    19 Iul 2011, 17:36
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 8667 mesaje
    19 Iul 2011, 17:41
    0 0
    poti sa te plangi de elevi in momentul in care sistemul este ok...in mom in care profesorii nu maia ccepta spaga ca sa promoveze elevii...in momentul in care nu se mai permite copiatul ... in mom in care nu se mai preda plagiatul...ABIA ATUNCI VINA VA APARTINE IN TOTALITATE ELEVILOR
  •  
    • 4009 mesaje
    19 Iul 2011, 17:45
    0 0
    wow! repet! iepurasi nevinovati ce sunt parintii si elevii.. si ce lupi mari si rai sunt profesorii...

    Bitter, te-am intrebat mai devreme care vezi tu ca e solutia,...
  •  
    • 16187 mesaje
    19 Iul 2011, 17:45
    0 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 19 Iul 2011, 17:46
  •  
    • 8667 mesaje
    19 Iul 2011, 17:49
    0 0
    Allegria_ said:
    wow! repet! iepurasi nevinovati ce sunt parintii si elevii.. si ce lupi mari si rai sunt profesorii...

    Bitter, te-am intrebat mai devreme care vezi tu ca e solutia,...

    singura solutie e sa declaram razboi americanilor si sa ne predam...sau nu americanilor...dar marii britanii

  •  
    • 2642 mesaje
    19 Iul 2011, 17:49
    0 0
    BitterDevil said:
    ultimul_mohican said:

    ca de obicei, bitter, intelegi in dunga si numai cum vrei tu.

    "

    Eu cred ca cei care au luat bacalaureatul, in cei 4 ani de liceu au fost leagati la ochi ca sa nu se uite la televizor, au avut dopuri in urechi ca sa nu auda muzica si-i duceau parintii legati in lesa la scoala ca sa nu poata abate drumul pe la vanzatorii de etnobotanice.

    Cunosc o tanara domnisoara a carei mama a murit cand ea era la sfarsitul clasei a XII-a, s-a mutat din casa pe care o stia, intr-o casa straina, chiar daca era la tatal ei, a luat bacalaureatul cu brio si a intrat la o facultate renumita, cu examen.

    Si n-a stat doar in casa, cu nasul in carti. Este o clienta fidela a unor cluburi, cand o cauti e pe facebook,  ziua vinde cosmetice intr-un magazin din mall, iar vinerea si sambata noaptea face reclama la nu stiu ce tigari prin cluburi.

    Deci se poate daca muncesti si daca esti constient ca in viata nu faci nimic fara sa inveti."

     

    tie ti se pare corect argumentul asta?

    iar concluzia nu ai cum s-o aplici in romania

     

    Da, mi se pare corect argumentul, pentru ca vad in fiecare zi tineri care nici macar nu stiu sa scrie, nu stiu sa se exprime.

    Si de ce nu poti aplica asta in Romania? Explica-mi, pentru ca nu pricep.

    N-am spus ca toata lumea trebuie sa ia 10 pe linie, nici macar 9, sau 8, dar, cum zicea Milady, un 5 macar.

    Sa iei 1,95 la un examen, in conditiile in care 1 de da din oficiu (se mai da?) inseamna ca n-ai citit in toata viata ta de elev macar o singura data ceva.

    Si a cui e vina? Cum au trecut ei clasa?

  •  
    • 8667 mesaje
    19 Iul 2011, 17:54
    0 0
    citrice said:
    BitterDevil said:
    ultimul_mohican said:

    ca de obicei, bitter, intelegi in dunga si numai cum vrei tu.

    "

    Eu cred ca cei care au luat bacalaureatul, in cei 4 ani de liceu au fost leagati la ochi ca sa nu se uite la televizor, au avut dopuri in urechi ca sa nu auda muzica si-i duceau parintii legati in lesa la scoala ca sa nu poata abate drumul pe la vanzatorii de etnobotanice.

    Cunosc o tanara domnisoara a carei mama a murit cand ea era la sfarsitul clasei a XII-a, s-a mutat din casa pe care o stia, intr-o casa straina, chiar daca era la tatal ei, a luat bacalaureatul cu brio si a intrat la o facultate renumita, cu examen.

    Si n-a stat doar in casa, cu nasul in carti. Este o clienta fidela a unor cluburi, cand o cauti e pe facebook,  ziua vinde cosmetice intr-un magazin din mall, iar vinerea si sambata noaptea face reclama la nu stiu ce tigari prin cluburi.

    Deci se poate daca muncesti si daca esti constient ca in viata nu faci nimic fara sa inveti."

     

    tie ti se pare corect argumentul asta?

    iar concluzia nu ai cum s-o aplici in romania

     

    Da, mi se pare corect argumentul, pentru ca vad in fiecare zi tineri care nici macar nu stiu sa scrie, nu stiu sa se exprime.

    Si de ce nu poti aplica asta in Romania? Explica-mi, pentru ca nu pricep.

    N-am spus ca toata lumea trebuie sa ia 10 pe linie, nici macar 9, sau 8, dar, cum zicea Milady, un 5 macar.

    Sa iei 1,95 la un examen, in conditiile in care 1 de da din oficiu (se mai da?) inseamna ca n-ai citit in toata viata ta de elev macar o singura data ceva.

    Si a cui e vina? Cum au trecut ei clasa?

    pai eu ce tot zic aici?...cum de un elev care a luat 1.95 a ajuns sa aiba ocazia sa dea BAC-ul??? s-a autopromovat din proprie inertie???

     

    nu poti aplica asta in romania pt ca sunt n'spe mii de exemple de oameni fara scoala care sunt plini de bani...care au demonstrat ca nu a fost nevoie sa invete ca sa reuseasca in viata

  •  
    • 7051 mesaje
    19 Iul 2011, 18:01
    0 0
    BitterDevil said:
    Allegria_ said:
    wow! repet! iepurasi nevinovati ce sunt parintii si elevii.. si ce lupi mari si rai sunt profesorii...

    Bitter, te-am intrebat mai devreme care vezi tu ca e solutia,...

    singura solutie e sa declaram razboi americanilor si sa ne predam...sau nu americanilor...dar marii britanii

    sistemul de invatamant in Marea Britanie e cu totul altceva, il incurajeaza pe copil sa studieze ce-i place si cat poate...ce copiat nici nu le-ar trece prin cap...n-ar fi o idee rea sa ne predam, dar ma-ndoiesc ca ne ia cineva

  •  
    • 16187 mesaje
    19 Iul 2011, 18:03
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 10876 mesaje
    19 Iul 2011, 18:05
    0 0
    pai daia le e frica la aia sa faca facultate.
  •  
    • 8667 mesaje
    19 Iul 2011, 18:05
    0 0
    intr-o societate in care din ce in ce mai multe femei(si un procentaj rescand de barbati) cu facultate, prefera sa lucreze pe videochat pt ca sunt slabe sanse sa gasesti de munca cu 1000 de euro pe luna in romania... voi va mai intrebati de ce nu mai gandesc copiii "n-ai carte n-ai parte"?